Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Vítkovice - 17. dubna 2019   17:00

Chrudim
Chrudim
70' Ujec
1:2
(0:1)
Vítkovice
Vítkovice
15' Rendla (vl.)  • 63' Matěj
Chrudim
Zíma – Řezníček, Rendla (78. Krčál), Vencl, Hlavsa – Dostálek (67. Sulík), Kesner (C), Sixta, Froněk (56. Ujec) – Rybička, Vašulín.
Mrázek – Drahoš, Krčál, Mastík, Čáp, Sulík, Ujec.
Petrík – Fišer, Šimáček
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
1230 diváků
Vítkovice
Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Motyčka, Praus (76. Ožvolda) – Pašek, Matěj (79. Januška), Bzirský (87. Chvěja) – Vasiljev.
Simkanič – Januška, Ožvolda, Mišinský, Chvěja.

90+3'
90+2'
Kesner trefil jen vítkovickou zeď.
90+1'
Právě začala první ze tří nastavených minut.
90'
Po faulu na Ujce budou Chrudimští zahrávat volný přímý kop z hranice pokutového území. To je jedna z posledních šancí na vyrovnání stavu.
89'
Čas na vyrovnání se krátí, chrudimští fotbalisté se chystají na standardní situaci a míří do pokutového území.
87'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Martin Bzirský, přichází Ondřej Chvěja.
86'
Martin Sulík musel zastavit akci soupeře nedovoleně, i zde je žlutá karta na místě.
83'
Domácí tlačí, centr Hlavsy však hostující obrana odklidila na rohový kop.
80'
Hosté vybojovali rohový kop a s jeho rozehrávkou ani omylem nespěchají.
79'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jan Matěj, přichází Jiří Januška.
79'
Ondřej Vencl musel zákrokem za žlutou kartu hasit rychlou akci Vítkovic.
78'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Michal Rendla, přichází Jakub Krčál.
78'
Daniel Vašulín se neukvapil s centrem a navedl si balon na pravačku. Střela mu však nesedla podle představ, balon skončil vysoko nad brankou.
77'
Dnešní utkání sleduje 1230 diváků.
76'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Matěj Praus, přichází Dan Ožvolda.
75'
Přetažený centr Davida Sixty hledal Ondřeje Kesnera, který na zadní tyči z první ze vzduchu zakončil! Květoň byl včas na místě a zachránil Vítkovice od pohromy!
73'
Vítkovice se v jedenácti zatáhly na vlastní polovinu a čekají, s čím Chrudim přijde.
71'
Domácí ožili a rázem je jich plné hřiště. Naopak Vítkovicím začíná docházet dech.
70'
Chrudim právě vstřelila branku!
Domácí střílí dvacet minut před koncem kontaktní branku! Centr z levé strany o zem přistál na hlavě MILANA UJCE, který lehkým líznutím balonu vykřesal chrudimským fotbalistům naději – 1:2!
68'
Chrudimským se příliš nedaří a jejich naděje na další bodový zisk se menší každou minutou.
67'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Martin Sulík.
64'
Na opačné straně vypálil Vašulín, jeho střela doprostřed postrádala razanci a nenadělala Květoňovi příliš práce.
63'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Následoval rohový kop, který ale domácí dobře nevyřešili a jsou za to potrestáni. Rychlý protiútok si vzal na sebe JAN MATĚJ, který táhl míč až z vlastní poloviny a svoji samostatnou akci zakončil střelou pod nohou brankáře Zímy! Chrudimský brankář si sice na balon sáhl, jeho cestu ale výrazně změnit nedokázal – 0:2!
60'
Po patnácti minutách druhé půle jsme se dočkali první vážnější příležitosti před vítkovickou brankou! Hlavička Milana Ujce však zamířila mimo branku.
59'
Hra se přesunula zpět brankáři Květoňovi, který však zatím žádnou výraznou práci v utkání neměl.
58'
Matěj až příliš tvrdě dohrál Sixtu, uzmutí balonu ho tak příliš dlouho těšit nemohlo.
57'
Kop od rohového praporku si vítkovičtí fotbalisté zopakovali, balon tentokrát poskakoval ve vápně, ale výraznější ohrožení se před Simonem Zímou nekonalo.
56'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Froněk, přichází Milan Ujec.
55'
Martin Bzirský zkusil štěstí z velké vzdálenosti ostrou ranou, ta byla tečovaná a vynesla hostujícímu týmu alespoň roh.
53'
Nyní je to přesně naopak, na balonu se drží Vítkovice. Nyní si budou užívat vhazování v blízkosti rohového praporku.
51'
Územní převaha Chrudimi sice je, zatím ale dosti daleko od pokutového území Vítkovic. Času minimálně na vyrovnání je ale dostatek.
49'
Do šestnáctky Vítkovic míří jeden centr za druhým, zatím však bez potřebného efektu.
47'
Vašulín byl podražen na vlastní polovině, Chrudimští zůstanou u míče.
46'
Hned první akce Chrudimi ve druhé půli končí rohovým kopem, centr Kesnera na přední tyč ale povedený nebyl.
46'
45+1'
45+1'
V samotném závěru ještě Vítkovice dostanou k dispozici rohový kop.
45'
První poločas se nastavuje o jednu minutu.
43'
Martin Motyčka dostal míč na levačku kousek za vápno, odkud prudkou ranou ani omylem branku Chrudimi netrefil.
42'
Ondřej Kesner u lajny nepříjemně zasáhl Jana Matěje, za což dostal žlutou kartu. Hostujícímu hráči se z trávníku příliš nechce.
40'
Rozehraná situace přinesla míč na pravačku Tomáše Froňka, jeho rána zpoza vápna byla několikrát tečovaná a nakonec skončila mimo branku.
39'
Nic, jen útočný faul. Hra se obrací směrem ke Květoňovi.
38'
Po faulu na Matěje si volný přímý kop z kvalitní pozice vyzkouší i Vítkovice.
36'
Kapitán Chrudimi Ondřej Kesner zkusil technickou střelu, kterou si brankář Květoň pohlídal.
35'
Petr Rybička byl faulován kousek od pokutového území, domácí se těší ze standardní situace skoro na hranici na vápně. Že by znovu pravačka Ondřeje Kesnera?
34'
Řezníček zkoušel kolmici na Sixtu, chrudimský záložník se však k balonu nedostal.
33'
Sixtův centr skončil na bránících hráčích a naopak nabídl soupeři rychlou akci. Balon měl na noze Pašek, rychlým přístupem mu ho na roh odpálil Vencl.
32'
Josef Celba poslal k zemi Vašulína, domácí hlavičkáři se chystají na centr do pokutového území.
31'
Sixtova rána vypadala velmi nadějně, nakonec ale skončila v chumlu hráčů stojících před brankou. I nadále zůstane Chrudim nastěhována před brankářem Květoněm.
30'
Posledních patnáct minut má Chrudim výrazně navrch, hosté spoléhají jen na rychlé protiútoky. Skóre se ale stále nemění.
29'
Vasiljev se ukázkově v rohu hřiště zbavil Hlavsy a připravil balon pro Martin Bzirského, který měl na noze druhou branku! Opřel se do míče a otřel ho o tyčku chrudimské branky!
27'
Odkop Vencla skončil na noze Rybičky, který ale balon na hrací ploše neudržel.
25'
Další závar ve vápně Vítkovic! Míč poskakoval na malém vápně, až se do něj opřel Ondřej Vencl a poslal ho vysoko nad vítkovickou branku.
24'
Chrudim kouše a snaží se o vyrovnání. Řezníček si ukázkově narazil s Rybičkou, nepodařeným zakončením se ale sám o šanci připravil.
22'
Vzápětí končí chrudimské akce po nedovoleném zákroku Řezníčka.
21'
Dostálek byl hodně sporným způsobem zastaven kousek od pokutového území, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.
20'
Skvělá kombinace Vašulína s Dostálkem přinesla hodně zajímavý nákop do šestnáctky Vítkovic, tam ale nikdo v červeném k zakončení připraven nebyl.
19'
Zajímavý centr Froňka vynesl pro Chrudimské rohový kop.
18'
Jan Matěj ve středu hřiště vybojoval míč na Sixtovi, nakonec mu ale byl odpískán nedovolený zákrok.
16'
Na opačné straně zahrávali domácí rohový kop, předchozí situaci mohl Rendla napravit, tentokrát mu ale zakončení hlavou vůbec nesedlo.
15'
Z ničeho nic zde máme úvodní branku dnešního mače. Centr z pravé strany nalétl do malého vápna Chrudimi, kde si míč smolně do vlastní sítě srazil obránce MICHAL RENDLA (vlastní) – 0:1!
12'
Řezníček nejprve skvělým obranným zákrokem zastavil akci soupeře, směrem dopředu se mu ale nevedlo.
11'
Rybička v pokutovém území sklepl balon pro Tomáše Froňka, který z voleje vypálil vysoko nad vítkovickou branku.
10'
Na opačné straně zamířila střela Josefa Celby do náruče brankáře Zímy, ten jí však musel krotit až nadvakrát.
8'
Chvíli na to se již Chrudimi radovala, jejich nadšení ale nemělo dlouhého trvání! Froňkova střela byla Vašulínem sražena pro Davida Sixtu, který z malého vápna dorazil balon do sítě! Kvůli ofsajdovému postavení Daniela Vašulína však branka platit nemůže.
7'
Domácí zamkli svého soupeře u jeho šestnáctky a rázem si vypracovali i první příležitost. Dalekonosná střela Ondřeje Kesnera skončila na hlavě bránícího hráče, který balon odrazil mimo nebezpečnou zónu.
6'
Rychlé vhazování Kesnera vyzvalo Petra Rybičku k rychlému sprintu, chrudimský útočník ale míč na hrací ploše nezachytil.
4'
Vzápětí se znovu mává, tentokrát po špatném postavení Bzirského.
3'
Vasiljev si nepohlídal ofsajdové postavení a útočnou akci Vítkovic tím ukončí.
2'
Hosté jsou v úvodních minutách aktivnější a daří se jim držet Chrudim u jejich šestnáctky. Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Froněk.
1'
Úvodní minuta přinesla dlouhé balony Vítkovic, které si ale domácí obrana bez sebemenších potíží pohlídala.
1'

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Rendla, Vencl, Hlavsa – Dostálek, Kesner (C), Sixta, Froněk – Rybička, Vašulín.
Náhradníci: Mrázek – Drahoš, Krčál, Mastík, Čáp, Sulík.

MFK Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Motyčka, Praus – Pašek, Matěj, Bzirský – Vasiljev.
Náhradníci: Simkanič – Januška, Ožvolda, Mišinský, Chvěja.

Rozhodčí: Petrík – Fišer, Šimáček.
Celek z Vítkovic je v pohodě uprostřed druholigové tabulky, daleko od všeho důležitého dění. Z posledních pěti utkání dokázal však zvítězit jen jednou, kdy na domácím hřišti zaskočil druhou Jihlavu. Následně remizoval s Třincem a doma nestačil na České Budějovice. Přesto by hosté z Ostravy chtěli dnes z východu Čech tříbodovou výhru odvézt.
Chrudimští fotbalisté zahájili v posledních zápasech úprk ze sestupových pozic, bodovali čtyřikrát v řadě. Na remízu v derby s Pardubicemi navázali výhrou v Sokolově a proti Táborsku, vše podtrhli remízovým výsledkem 2:2 na severu Čech ve Varnsdorfu, kde se dvakrát trefil kapitán Ondřej Kesner.

Po včerejší výhře Prostějova MFK Chrudim však znovu kleslo na 14. příčku, těšit ho však může čtyřbodový náskok na první sestupovou pozici a těsná ztráta na ostatní konkurenty.
Příjemnou středu z Chrudimi! V rámci anglického týdne se zde od 17 hodin utká místní MFK Chrudim proti celku MFK Vítkovice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.