Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Třinec - 22. dubna 2019   13:30

Jihlava
Jihlava
21' Klobása  • 64' Klobása
2:1
(1:1)
Třinec
Třinec
7' Dedič
Jihlava
Vejmola – Vaculík (C), Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Zoubele – Javůrek (58. Šefčík), Petr (72. Vedral), Preisler – Klobása (89. Jawo).
Veselý – Šefčík, Vedral, Jiří Klíma, Machuča, Jawo, Šumský.
Machálek – Nádvorník, Dresler
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1191 diváků
Třinec
Adamuška – Ilko, Kušnír (C), Bedecs, Janoščín – Omasta (76. Arroyo), R. Vaněk I., Weber (63. Buchvaldek), Samiec, Janošík (84. Schwendt) – Dedič.
Bárta – Buchvaldek, Hapal, Klec, Gáč, Arroyo, Schwendt.

Hosté se sice v závěru hnali za vyrovnáním, ale nakonec se jim to přes veškerou snahu nepodařilo, i když jednou ve druhém poločase dostali míč za záda Vejmoly, ale tato branka nemohla platit neb by Buchvaldek v ofsajdu.
Vysočina si do tabulky po výhře 2:1 připíše tři body a na svém kontě jich má nyní 50. Hosté z Třince se domů vrací bez bodu a zůstávají tak na čísle 26. Jihlavany za výhrou nasměroval střelec dvou branek Stanislav Klobása, který se trefil v obou poločasech.
90+3'
90+2'
Blízko nyní byli hosté k vyrovnání, ale těsně před Luisem Arroyou chytá míč Luděk Vejmola.
90+2'
Luděk Vejmola poslal dlouhý balón až na Lamina Jawa, ale útočník domácích se k míči nakonec nedostal.
90+2'
Dominik Preisler byl faulován a domácí obrana si může oddychnout.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
89'
Lukáš Zoubele se od rohového praporku dostal až do vápna, ale míč si dal na dlouhou nohu a nedostal se k přesné střele.
89'
Vysočina naposledy střídá, autora obou domácích branek Stanislava Klobásu nahrazuje Lamin Jawo.
87'
Z pravé strany rozehrál dva rohové kopy krátce po sobě Jiří Janoščín, ale domácí obrana se prozatím ubránila.
85'
Ve vápně si pro míč nejvýše vyskočil Luděk Vejmola a bude moci v klidu rozehrát.
84'
Třinec naposledy střídá, Martina Janošíka nahrazuje Matěj Schwendt.
82'
Lukáš Zoubele se tak dlouho na hranici vápna chystal ke střele, až o balón přišel.
80'
Hosté se dostali do rychlého brejku, míč na střed velkého vápna si navedl René Dedič, ale trefil jen levou tyč Luďka Vejmoly. Míč následně dostal do branky Lukáš Buchvaldek, ale gól nemůže být uznán neb útočník Třince dorážel z ofsajdu.
79'
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci z podobného místa, ale na opačné straně, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý.
77'
Lukáš Vaculík se provinil faulem. Poblíž velkého vápna rozehráli hosté standardní situaci, ale obrana domácích byla pozorná.
76'
Třinec podruhé střídá Tomáše Omastu nahrazuje Luis Aldair Arroyo.
74'
Dominik Preisler se dostal s míčem do zámezí. Do své brány bude rozehrávat Jiří Adamuška.
72'
Vysočina podruhé střídá Jakuba Petra nahrazuje Filip Vedral.
71'
Dominik Preisler se na hranici vápna dostal ke střele, ale jeho projektil si cestu za záda gólmana Jiřího Adamušky nenašel.
Dnešní utkání sleduje 1191 diváků.
69'
U míče budou hosté z Třince neb se Filip Novotný provinil útočným faulem.
68'
Akce Třince byla zastavena neb se Lukáš Buchvaldek ocitl v ofsajdu.
66'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale jeho centr byl pro spoluhráče příliš dlouhý a jen proletěl pokutovým územím.
64'
Jihlava právě vstřelila branku!
A Vysočina otáčí výsledek. A může zato opět STANISLAV KLOBÁSA, který poslal přesnou střelu k tyči na kterou Adamuška nedosáhl.
63'
Poprvé střídá také Třinec, Tomáše Webera nahrazuje Lukáš Buchvaldek.
61'
Samuel Šefčík se při zpracování míče na útočné polovině dostal do autu. Vhazovat budou hosté z Třince.
60'
Vysočina se provinila útočným faulem, u míče budou hosté z Třince.
58'
Vysočina poprvé střídá, Jana Javůrka nahrazuje Samuel Šefčík.
58'
Filip Novotný se snažil z levé strany dostat míč do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
56'
Dominik Preisler se snažil na levé straně oslovit Lukáše Zoubeleho, ale poslal mu příliš dlouhý míč.
54'
Jan Javůrek unikl po pravé straně, ale s míčem se již dostal do zámezí. Od své brány tak bude rozehrávat Jiří Adamuška.
53'
Ke střele zpoza velkého vápna se odhodlal Lukáš Zoubele, ale jeho pokus nebyl přesný.
51'
Ve vápně se snažil dostat ke střele Pavel Šulc, ale nepovedlo se.
49'
Domácí rozehráli na útočné polovině standardní situaci, ale obrana hostí byla v pozoru.
48'
Hosté se dostali do rychlého kontru, ale Luděk Vejmola šel včas na zem a průnikovou přihrávku pokutovým územím lapil.
47'
Akce Vysočiny zastavena neb se Lukáš Zoubele ocitl v ofsajdu.
46'
Jan Javůrek se snažil oslovit Stanislava Klobásu, ale útočník Vysočiny úmysl svého spoluhráče nepochopil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:30.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Prozatím jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení se dostali hosté, když se v 7. minutě prosadil René Dedič. Domácí se dočkali vyrovnání po brance Stanislava Klobásy. Oba celky se mohly ještě prosadit, ale prozatím jim není přáno. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45'
45'
Pavel Šulc se nadvakrát snažil dostat míč do vápna, ale nenašel podporu svých spoluhráčů.
45'
Hosté z Třince rozehráli rohový kop z pravé strany, ale domácí obrana byla pozorná.
44'
Jan Javůrek se snažil na pravé straně u rohového praporku obejít protihráče, ale nepodařilo se.
42'
Filip Novotný se snažil tečovat míč, ale balón měl na dlouhou nohu, a tak na něj nedosáhl dobře.
42'
Martin Jánošík již balón nedoběhl, od své brány bude rozehrávat Luděk Vejmola.
40'
Nyní již byli domácí hráči blízko druhé branky, ale ani Pavel Šulc a ani Jan Javůrek nedokázali dostat balón do odkryté brány, co nevyrazil Jiří Adamuška, to zachránili obránci.
38'
Hosté se provinili útočný faulem. Od své brány tak bude rozehrávat Luděk Vejmola.
35'
Hosté z levé strany rozehráli rohový kop, domácí přetažený centr přestáli a naopak založili rychlý brejk, Dominik Preisler oslovil Stanislava Klobásu, ale ten si neodkázal balón zpracovat.
33'
Stanislav Klobása se provinil útočným faulem. Od své brány bude rozehrávat Jiří Adamuška.
33'
Chlumecký na polovině hřiště fauloval a u míče zůstanou hosté z Třince.
31'
Z pravé strany rozehráli rohový kop z Třince, ale domácí obrana byla pozorná a bez problémů se ubránila.
31'
Domácí rozehráli z levé strany rohový kop, ale ani tato situace hráčům Vysočiny nepomohla k ohrožení branky Třince.
30'
Martin Samiec fauloval Stanislava Klobásu a vidí žlutou kartu. Rozhodčí ponechal výhodu a domácí získali rohový kop.
29'
Jakub Petr si neporozuměl s Janem Javůrkem a poslal mu příliš dlouhý míč.
28'
Dva rohové kopy z pravé strany rozehráli domácí, poprvé Jan Javůrek podruhé Lukáš Vaculík, ale ani z jednoho centru nedokázali přímo ohrozit bránu Třince.
26'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, do vápna chtěl vrátit míč Jakub Petr, ale jeho centr byl odvrácen do bezpečí.
25'
Do vedení mohli jít vzápětí domácí, na centr Jana Javůrka z pravé strany si vyskočil Pavel Šulc, ale jeho hlavička zamířila nad bránu.
23'
Ondřej Kušnír zastavil Stanislava Klobásu a vidí žlutou kartu.
22'
A hosté si mohli vzít vedení zpět, ale přízemní střelu z vápna Pavola Ilka Luděk Vejmola chytá.
21'
Domácí se ve dvou dostali do vápna, Pavel Šulc se ještě přes obránce prosadit nedokázal, ale odražený balón si našel STANISLAV KLOBÁSA a srovnává stav.
20'
René Dedič zastavil Lukáše Vaculíka a vidí žlutou kartu.
18'
Javůrek posílal z pravé strany centr do vápna, hledal Filipa Novotného, ale jeho pokus nebyl přesný.
17'
Žlutou kartu za faul na Petra vidí Jiří Janoščín.
16'
Z levé strany jej rozehrál Vaculík, ale jeho centr byl příliš nízký a hosté se bez problémů ubránili.
15'
Standardní situaci rozehrál Vaculík, ve vápně hledal Zoubele, ale domácí získali jen rohový kop.
15'
Poblíž velkého vápna byl faulován Šulc a domácí zůstanou u míče.
14'
Na pravé straně vybojoval Jan Javůrek rohový kop.
11'
Filip Novotný se snažil přenést hru zleva doprava, ale pro Jana Javůrka byl balón příliš dlouhý.
9'
Vaculík rozehrál z levé strany rohový kop, přetažený centr našel hlavu Jakuba Petra, který chtěl vrátit míč do vápna, ale našel jen náruč gólmana Adamušky.
7'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté nakonec zůstali před velkým vápnem. Domácímu celku nevyšel ofsajd systém a RENÉ DEDIČ pohodlně posílá svůj celek do vedení.
6'
Z levé strany rozehrál rohový kop Vaněk, ve vápně ale nejvýše vyskočil Tijani a poslal míč do bezpečí.
6'
Tijani zblokoval střelu Jánošíka, bude z toho rohový kop pro Třinec.
5'
Tijani měl k balónu blíže nez útočník René Dedič.
3'
Rohový kop z levé strany rozehrál Vaculík, ale obrana hostí se bez problémů ubránila.
3'
Adamuška musel zasahovat, jinak by střela prošla do brány. Roh pro domácí.
2'
Vysočina se sice dostala na útočnou polovinu, ale vhazovat budou hosté z Třince.
1'
Duel rozehráli hráči Vysočiny, kteří dnes nastoupili v modrém a hosté z Třince v červené sadě.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin.
Do začátku duelu chybí něco málo přes třicet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Zoubele – Javůrek, Petr, Preisler – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Šefčík, Vedral, Jiří Klíma, Machuča, Jawo, Šumský.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Ilko, Kušnír (C), Bedecs, Janoščín – Omasta, R. Vaněk I., Weber, Samiec, Janošík – Dedič.
Náhradníci: Bárta – Buchvaldek, Hapal, Klec, Gáč, Arroyo, Schwendt.

Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dresler.
„Jednoznačně cítíme nutnost ztrátu z Vlašimi napravit domácí výhrou. Čeká nás však těžký zápas proti odhodlanému soupeři. Třinec nedávno vyměnil trenéra a ve středu se dočkal první jarní výhry nad silným Varnsdorfem. Do Jihlavy na Velikonoce přijede odhodlaný a nabuzený soupeř. Na utkání se musíme poctivě připravit a zvážit případné změny v sestavě. Postrádat budeme zraněné obránce Tlustého a Bredu,“ uvedl ke svému týmu na webu fcvysocina.cz asistent Radima Kučery.
„Třinec se opírá o pevnou defenzívu a silné standardní situace, pro něž disponuje vhodnými typy hráčů. Pozor si musíme dát nejen na ně, ale i na rychlé kontry po křídlech a na urostlého hrotového útočníka Dědiće,“ poznamenal k soupeři na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Josef Mucha.
Ve vzájemných zápasech je na tom lépe Vysočina, což dokazují i poslední tři zápasy. Ve všech se z výhry radovala Jihlava. Na podzim roku 2011 si dovezla ze hřiště soupeře výhru 3:1, po prvním poločase vedla 2:0. Na jaře roku 2012 pak doma Vysočina neinkasovala a opět vstřelila tři branky, z toho dvě tentokráte ve druhém poločase. Nejčerstvější je pak vítězství z loňského podzimu. Jihlava po prvním poločase prohrávala 0:1, když se z penalty trefil Kušnír, aby nakonec slavila těsnou výhru 2:1 po brankách Klímy a Levina.
A jak si oba celky vedly v minulém 23. kole? Třinec doma hostil Varnsdorf a zvítězil 2:0, když se v prvním poločase prosadil Kušnír a ve druhém Weber. Vysočina cestovala do Vlašimi, kde se před kamerama ČT ujala vedení zásluhou Klobásy. Ve druhém poločase nevyužili hráči Jihlavy několik nadějných brejků na navýšení náskoku, a tak v předposlední minutě přišlo vyrovnání domácího celku.
Druhá Vysočina přivítá jedenáctý Třinec. Domácí mají náskok pěti bodů na třetí Hradec a dvanáct bodů ztrácí na vedoucí České Budějovice. Hosté se v případě výhry mohou posunout na devátou pozici. Jihlavané doposud vstřelili 35 branek a 17 jich inkasovali a na svém kontě mají 47 bodů. Třinec vstřelil 22 branek a 29 jich obdržel a doposud získal 26 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.