Třinec - Žižkov | ONLINE | 11.5.2019 10:15 | Fotbalová národní liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Žižkov - 11. května 2019   10:15

Ukončeno
Třinec
Třinec
6' Samiec  • 29' Buchvaldek  • 30' Dedič  • 65' Janošík 
4:0
(3:0)
Žižkov
Žižkov
Třinec
Sestavy:
Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – R. Vaněk I., Samiec – Buchvaldek (56. Omasta), Weber (69. Arroyo), Janošík – Dedič (79. Demjan).
Náhradníci:
Paleček – Arroyo, Omasta, Gáč, Demjan, Kušnír, Schwendt.
Rozhodčí
Matějček – Flimmel, Poživil.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
468 diváků
Žižkov
Sestavy:
P. Soukup – Antl (41. Žežulka), Šimek, Rothe, Muleme – Urbanec (C), Súkenník (40. Bazal), Kubala (62. Hejný), Frizoni, Tusjak – Mashike Sukisa.
Náhradníci:
K. Hrubeš – Hejný, Žežulka, Bazal, Batioja, Vrána, Burda.
Přenos se aktualizuje automaticky

Hlavní rozhodčí Milan Matějček po pár sekundách nastavení ukončil druhý poločas. Třinec dnes zvítězil stejným výsledkem, jako loni na jaře, tedy 4:0.
90+1'
Konec zápasu.
90'
Samiec utekl po levé straně, přihrál na přední tyč Demjanovi, ale ten z otočky neprostřelil Soukupa.
90'
Šimka obral o míč Arroyo, následně byl ekvádorský útočník faulován.
89'
Utkání už se dohrává, rozhodčí se dívá na hodinky, zbývá poslední minuta do konce základní hrací doby.
86'
Dnešní utkání sleduje 468 diváků. Většina z nich je spokojena, zhruba desítka návštěvníků z Prahy už nefandí a jen sleduje poslední chvíle svého týmu ve druhé nejvyšší soutěži.
83'
Šance Třince! Nejprve Arroyo se snažil projít kolem brankáře Soukupa, ale ten se natáhl a balón vyrazil před sebe, kam o pár sekund doběhl Demjan, ale ani on nevyzrál na Soukupa!
82'
Demjan vybojoval faul, ale sám faulující trpí na trávníku. Už několikrát hlásil lavičce žádost o střídání, ale Žižkov už má vystřídáno.
79'
Trenér Jakus střídá útočníky. Střelce třetího gólu Reného Dediče nahradil Róbert Demjan.
79'
Roh Žižkova neskončil v bráně, ale po střele jednoho z hostujících hráčů pouze vedle pravé tyče.
78'
Aktivní Bazal zkusil odcentrovat z levé strany, ale trefil do obličeje domácího kapitána Bedecse. Ten zůstal ležet na trávníku. Rohový kop pro Žižkov.
76'
Tak to už je nemohoucnost žižkovských hráčů. Po centru Bazala z levé strany se míč dostal přes Mashikeho na pravou stranu k Urbancovi. Žižkovský záložník měl dost prostoru na střelu, ale jeho prudký pokus vyrazil brankář Adamuška a následná dorážka Žežulky skončila vedle levé tyče!
73'
Bazal centroval z levé strany do pokutového území, tam se snažil k míči dostat Tusjak, ale míč jeho hlavu přelétl.
72'
Za faul na Janošíka, který zůstal ležet na trávníku, uviděl žlutou kartu Ondřej Žežulka.
71'
Další pohledná akce domácího celku. Vaněk našel rozběhnutého Janoščína, ten prudkým pasem hledal ve vápně dvojici třineckých hráčů, jenže Arroyo se k balónu nedostal a míč neuklidil do prázdné brány.
69'
Střídání v třineckém týmu. Tomáše Webera nahradil Luis Arroyo, autor dvou letošních gólů.
68'
Nepříjemný balón vypustil z pravé strany Mashike, před třineckou bránou zůstal sám volný Bazal, ale balón se od jeho nohy odrazil nad bránu! Velká šance Žižkova!
65'
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané rozehráli rychlou akci na jejímž konci byl zakončující MARTIN JANOŠÍK, který se zjevil sám před brankářem Soukupem a střelou k levé tyči přidal čtvrtý gól domácího celku – 4:0!
65'
Šuľu fauloval na útočné polovině Josef Bazal. Žižkovský záložník vidí žlutou kartu.
62'
Karel Hejný se vrací na třinecký trávník. Na podzim zde oblékal třinecký dres, nyní nastupuje na třicet minut v žižkovských černých barvách. Na lavičku třinecký odchovanec Filip Kubala, aktuálně v Žižkově na hostování ze Slovácka.
61'
Mashike zkoušel v pokutovém území zakončovat střelou přes hlavu, ale místo míče trefil obličej záložníka Samiece.
59'
Rohový kop Vaňka našel v pokutovém území hlavu Bedecse, ten však poslal balón vysoko nad bránu.
57'
Tusjak si udělal trochu prostoru zhruba dvacet metrů od třinecké brány a technickou střelou jen o fous přestřelil břevno Adamuškovy svatyně.
56'
První střídání provedl trenér Tomáš Jakus. Střelce druhého gólu Lukáše Buchvaldka nahradil Tomáš Omasta.
55'
Rohový kop Tusjaka z pravé strany prodloužil jeden z třineckých hráčů za pokutové území, kde se míče zmocnili jeho spoluhráči.
54'
Přímý kop Žižkova z levé strany nedolétl ani do pokutového území, střílený pokus Urbance odkopl jeden z domácích hráčů daleko od šestnáctky.
50'
Standardní situace Žižkova od rohového praporku nepřinesla vážnější nebezpečí před třineckou bránou. Akce končí odkopem míče do zámezí.
50'
Muleme se pokusil odcentrovat z levé strany, ale domácí hráč akci zastavil za cenu rohového kopu.
48'
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích příznivců, ale po chvíli vstal a pokračuje ve hře.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas dopadl podle papírových předpokladů. Sázkové kanceláře před utkáním více věřily v úspěch zachraňujícího se Žižkova, ale Třinečtí nezklamali své příznivce a třemi góly zřejmě rozhodli o svém vítězství.
45'
První poločas skončil.
45'
Domácí se přemístili na soupeřovu polovinu a snaží se v závěru poločasu vstřelit ještě čtvrtou branku.
42'
Hosté rozehrávali rohový kop, míč se dostal za šestnáctku k Mulememu, jenže žižkovský obránce napálil balón až nad ochrannou síť za třineckou brankou.
41'
A hned vzápětí dochází k druhé změně na hostující straně. Martina Antla vystřídal Ondřej Žežulka.
40'
Trenér Hašek sáhl k první změně už na konci prvního dějství. Igora Súkenníka nahradil Josef Bazal.
39'
Obrovská šance Třince! Weber odcentroval z levé strany, míč prošel přes Dediče k Janošíkovi, ten ještě vyšperkoval akci zpětnou přihrávkou na Ilka, ale třinecký obránce z trochu těžší pozice netrefil volný prostor u levé tyče!
37'
Muleme vybídl technickou parádou k centru Tusjaka, prudký míč exkarvinského hráče ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
34'
Bedecs hledal dlouhým balónem za obranu rozběhnutého Janoščína, ale míč na poslední chvíli zasáhl Antl a nasměroval ho do zámezí.
32'
Dedič přihrál na pravou stranu Janošíkovi, ten si naběhl na dvacátý metr a prudkou střelou trefil záda obránce Rotha. Vzápětí jeho nepřesný centr přelétl žižkovskou bránu.
30'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to je úder! Weber krásnou přihrávkou vypustil do úniku RENÉHO DEDIČE a třinecký útočník střelou do pravé poloviny žižkovské brány vstřelil svou pátou branku v pátém zápase v řadě – 3:0!
29'
Třinec právě vstřelil branku!
Žižkov se posouvá čím dál blíž k účasti v České fotbalové lize. LUKÁŠ BUCHVALDEK obdržel přihrávku za obránce Žižkova a střelou nad padajícím Soukupem zvyšuje třinecké vedení na 2:0!
25'
Po přímém kopu Urbance zůstal volný na zadní tyči Frizoni, položil se do míče a v gólové šanci netrefil třineckou bránu!
24'
Žižkovští jsou znovu nastěhováni v třinecké šestnáctce, kam za malou chvíli přiletí míč z přímého kopu.
24'
S dalším rohovým kopem už si domácí obrana poradila lépe a vyprovodila Žižkov na vlastní polovinu.
23'
Urbanec poslal míč od rohového praporku na zadní tyč, odkud jeden z třineckých hráčů nasměroval balón vedle brány.
22'
Z levé strany zkoušel odcentrovat Tusjak, ale trefil záda obránce Ilka. Míč se odrazil do zámezí a hosté mají rohový kop.
21'
Krásná kombinace třineckých fotbalistů, Vaněk vysunul na pravé straně ilka, ten odcentroval do pokutového území, kam si vyskočil brankář Soukup a chňapl balón do rukavic.
20'
Přímý kop z levé strany hostující obrana odvrátila, následná dorážka v podání Webera letěla mimo bránu.
19'
Janošík dostal dobrou přihrávku na levou stranu od Dediče a zamířil spolu s Buchvaldkem do přečíslení tři na dva. Následně se snažil obejít Rotheho, ale žižkovský obránce si počínal nedovoleně a podrazil třineckého záložníka. Za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
15'
Bedecs vyjel s napadání Kubaly a dlouhým balónem podél levé postranní čáry vybídl ke sprintu Dediče. Třinecký útočník dlouhý míč nedostihl. Od vlastní brány bude odkopávat brankář Soukup.
13'
Na druhé straně Tusjak hledal před bránou někoho ze spoluhráčů, ale Mashike míč přeběhl. Balón tak proletěl přes malé vápno mimo hřiště.
13'
Centr Janoščína z levé strany našel pouze rukavice brankáře Soukupa.
12'
Po střetu s Mulemem se drží za tvář třinecký záložník Buchvaldek. Rozhodčí Matějček odpískal faul.
11'
Janošík zkusil odcentrovat z levé strany do pokutového území, přízemní pokus však byl v ideální výšce pro obránce Šimka, který odkopl balón mimo nebezpečný prostor.
10'
Kubala se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti, ale míč namířil do středu brány, kde byl připravený brankář Adamuška.
6'
Třinec právě vstřelil branku!
MARTIN SAMIEC střílí svůj první druholigový gól v kariéře, když napřáhl zpoza šestnáctky a vymetl pravý horní roh žižkovské brány – 1:0!
4'
První střelu k třinecké brance vyslal útočník Mashike, míč však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – R. Vaněk I., Samiec – Buchvaldek, Weber, Janošík – Dedič.
Náhradníci: Paleček – Arroyo, Omasta, Gáč, Demjan, Kušnír, Schwendt.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Antl, Šimek, Rothe, Muleme – Urbanec (C), Súkenník, Kubala, Frizoni, Tusjak – Mashike Sukisa.
Náhradníci: K. Hrubeš – Hejný, Žežulka, Bazal, Batioja, Vrána, Burda.

Rozhodčí: Matějček – Flimmel, Poživil..
Vzájemné zápasy mezi Třincem a Žižkovem hovoří více ve prospěch třineckého klubu. Poslední tři zápasy Slezané zvládli na výbornou, získali v nich devět bodů při celkovém skóre 8:0.

O něco lepší bilanci má s Třincem nový trenér Žižkova Zdeněk Hašek. První vzájemné střetnutí v roce 2016 dopadlo divokým výsledkem 4:4. Hattrickem se blýskl Vojtěch Engelmann. Pražská odveta skončila remízou 1:1.
Třinečtí se v posledních zápasech rozjeli a ze zápasů proti Hradci Králové, Chrudimi a Vlašimi získali sedm bodů za remízu a dvě vítězství. Proti Vlašimi vyrovnali nejvyšší vítězství sezóny, které uhráli paradoxně na podzim na trávníku Viktorie Žižkov, aktuálního soupeře.

Zápas ve Vlašimi se vyvíjel podle třineckých představ. Už ve třetí minutě se po gólu Janošíka dostali hosté do vedení, které navýšili po změně stran. O další branky se postarali Weber s Dedičem. Posledně jmenovaný zaznamenal svůj sedmý gól v sezóně a čtvrtý v řadě. Bude tak nejnebezpečnější postavou zápasu.
Pražský celek vycestoval do Třince už v pátek, aby byl na dopolední zápas fit. Za sebou mají vítězné utkání proti nedalekému celku z Ostravy, který na domácím trávníku zdolali. Vítkovice odjely po gólech Urbance a Mashikeho z hlavního města bez bodu.

Žižkovští domácí výhrou nad ostravským celkem vykřesali naději na záchranu, když stáhli náskok čtrnáctého Znojma na rozdíl tří bodů. S jihomoravským celkem mají horší bilanci, proto musí být v konečném účtování o bod lepší.

Pomoci by jim měl nový trenér Zdeněk Hašek, který se po třech letech vrátil na lavičku pražského celku. Tým vedl už v předchozím utkání proti Vítkovicím.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se nám blíží do svého cíle. O vítězi a postupujícím do 1. ligy je jasno, příští ročník budou hrát nejvyšší soutěž hráči Dynama České Budějovice. Posledních dvacet čtyři zápasů rozhodne o dvou účastnících baráže a také o obou sestupujících. Nejblíže sestupu jsou hráči Viktorie Žižkov. Pokud nechtějí opustit profesionální soutěž, musí dnes v Třinci zvítězit. Z nejvýchodnějšího statutárního města České republiky vás vítá Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.


Články odjinud