Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Brno - 30. srpna 2018   18:00

Ústí
Ústí
31' Jindráček  • 54' D. Procházka
2:2
(1:2)
Brno
Brno
7' Růsek   • 26' L. Krejčí
Ústí
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký (77. Šup), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (78. R. Dvořák) – Jindráček (90+1. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.
Tvrdoň – M. Bílek, P. Výborný, R. Dvořák, Šup, Matějka, Nágl.
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
2 065 diváků
Brno
Melichárek – Jakub Šural, Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Sedlák, L. Krejčí, Růsek (69. Bariš) – Štepanovský (59. Jambor), Bartolomeu (86. Lutonský) – Magera. Trenéři: Pavel Šustr, Petr Maléř.
Halouska – Zikl, Bariš, Chico Gomes, Jambor, Vraštil, Lutonský.

Domácím se podařilo ve druhém poločase dokonat vyrovnání, když v 54. minutě vybojoval bodový zisk pro Armu Daniel Procházka. Ústí nad Labem drží domácí neporazitelnost, která trvá již desátý ligový zápas. Více ze hry měli dnes svěřenci Aleše Křečka, na spravedlivé dělbě bodů to ale nic nemění.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
:

Pozápasové statistiky:

Branky:
31. Jindráček, 54. D. Procházka – 7. Růsek, 26. L. Krejčí.
ŽK: 40. Brak, 72. Leibl, 77. D. Richter – 36. Růsek, 47. L. Krejčí, 57. Štepanovský, 59. Magera, 70. Jambor.
Střely na branku: 14:5 (11:4).
Střely mimo branku: 3:4 (1:1).
Rohové kopy: 6:4 (3:1).
Ofsajdy: 4:3 (3:1).
Fauly: 18:22 (10:13).
Držení míče: 55 % : 45 % (57 % : 43 %).
90+4'
Konec zápasu po nastavení přesně čtyř minut ve druhé půli.
90+4'
Pavel Eismann zahrál standardní situaci hostů.
90+3'
Jan Peterka zastavil za cenu faulu Lukáše Mageru.
90+2'
Na útočnou polovinu se dostali také hosté.
90+1'
Poslední korekce ústecké sestavy. Příležitost místo střelce první ústecké branky Martina Jindráčka dostane Lukáš Matějka.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:3).
90'
Arma si vytvořila tlak a nechce se spokojit s remízou.
88'
Jan Peterka se pokoušel nalézt na pravé straně Marka Stradu, který balón nedoběhl.
Dnešní utkání sleduje 2 065 diváků včetně přibližně jedné desítky fanoušků Brna.
86'
Poslední střídání v podání hostů. Z hrací plochy odstupuje Robert Bartolomeu, opačným směrem putuje Milan Lutonský.
84'
Ofsajd Zbrojovky (na ofsajdy 3:3).
84'
Rozhodčí nyní nevěděli, kde jim hlava stojí, když váhali, komu přisoudit aut. Nakonec se rozhodli dát balón hostům.
83'
Martin Jindráček šel zcela sám na brankáře Zbrojovky. Domácí se dožadovali penalty, kterou hlavní arbitr nekompromisně zamítl.
82'
Vojtěch Brak z těžké pozice neuspěl.
81'
Rohový kop z pravé strany zahrál Jiří Miskovič, Lukáš Magera odhlavičkoval míč do bezpečí pro hosty.
78'
Podruhé bude střídat Arma. Autora vyrovnávajícího gólu střídá Radek Dvořák.
78'
Marek Strada ve velkém vápně přihrál na pravou stranu Danielu Richterovi, který přestřelil.
77'
První střídání realizačního týmu Army. Aktivního Marka Krátkého se pokusí nahradit Dominik Šup.
77'
Žlutými kartami Vojtěch Severýn nešetří, další obětí se stal Daniel Richter (UNL).
75'
Jiří Miskovič přihrál směrem ke středu Marku Krátkému, jehož střelu směřující pod břevno vytáhl Dušan Melichárek konečky prstů na další roh.
74'
Martin Jindráček vybojoval čtvrtý rohový kop pro domácí.
74'
Robert Bartolomeu z levé strany nepřekvapil Jiřího Lindra.
72'
Také Michal Leibl (UNL) potrestán žlutou kartu za faul na útočné polovině.
71'
Jan Peterka fauloval na hranici malého vápna, proto Vojtěch Severýn přerušuje akci Army.
70'
Daniel Procházka faulován u postranní čáry Danem Jamborem (BNO), který si po krátkém pobytu na hřišti do statistik připsal žlutou kartu.
69'
Druhé střídání hostů, autora první branky Antonína Růska nahradí Damián Bariš.
69'
Antonín Růsek hlavičkoval mimo.
67'
Jiří Miskovič z trestného kopu trefil brankáře soupeře.
64'
Nyní při domácích stálo velké štěstí! Dělovku Dana Jambora vyrazil Jiří Lindr před sebe, když zcela odkrytou bránu následně přestřelil aktuálně nejlepší střelec soutěže Lukáš Magera.
63'
Ofsajd Brna (na ofsajdy 3:2).
62'
Jan Peterka podle sudích fauloval na ofenzivní části hrací plochy Jakuba Šurala. To se příliš nezdálo ani domácím fanouškům.
61'
Brno bude zahrávat rohový kop.
59'
První změna v sestavě Zbrojovky, Petera Štěpanovského nahradil Dan Jambor.
59'
Za útočný loket uviděl kapitán Lukáš Magera (BNO) žlutou kartu.
59'
Domácí se hrnuli do další akce, Michal Leibl měl ale míč na dlouhou nohu.
57'
Peter Štěpanovský (BNO) inkasoval za loket v souboji s Janem Peterkou žlutou kartu. Ke kapitánovi Army spěchají lékaři!
56'
Marek Strada hledal z pravé strany Martina Jindráčka, který si s překonáním Dušana Melichárka rady nevěděl.
55'
Antonín Růsek zamířil vysoko nad.
54'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! DANIEL PROCHÁZKA se prezentoval z dálky velmi pohlednou střelou pod břevno a vrací domácí zpět do zápasu.
50'
Roh v podání Pavla Eismanna skončil v náruči Jiřího Lindra.
50'
Vojtěch Brak v rozehrávce přihrál na nohu protihráče Roberta Bartolomeua, který naštěstí pro domácí minul.
47'
Nedovolený zákrok na Jana Peterku neunikl Vojtěchu Severýnovi, který udělil žlutou kartu Ladislavu Krejčímu (BNO).
46'
Ladislav Krejčí krátce po přestávce na vlastní polovině faulován.
46'
Martin Jindráček zahájil výkopem ze středového kruhu druhou půli.
46'
Do zápasu vstoupili lépe hosté, když v sedmé minutě otevřel gólový účet zápasu Antonín Růsek, o devatenáct minut později pálil do černého také Ladislav Krejčí. Ve třicáté první minutě se podařilo domácím snížit, když se prosadil Martin Jindráček. Arma měla i další brankové příležitosti a Brno v prvním poločase přestřílela. Nechme se překvapit, jaký průběh bude mít druhé dějství.
:

Statistiky prvního poločasu:

Branky:
31. Jindráček – 7. Růsek, 26. L. Krejčí.
Držení míče: 57 % : 43 %.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00 hod.
45+2'
První poločas skončil po nastavení jedné minuty a padesáti sedmi sekund.
45+2'
Ani v závěru úvodního dějství se domácí z tlaku neprosadili.
45+2'
Robert Bartolomeu mohl zakončovat z pravé strany, odpískán byl ale nejprve faul hostů.
45+1'
Vojtěch Severýn nastaví v prvním poločase dvě minuty.
45'
Ve velkém vápně se zjevil sám Daniel Richter, jenž mohl zakončovat. V pokračování ofenzivní akce zabránil ústeckému záložníkovi zdvižený praporek asistenta hlavního arbitra, který signalizuje ofsajd Army (na ofsajdy 3:1).
43'
Marek Krátký přestřelil.
43'
Jiří Miskovič a Jan Sedlák se srazili s hlavním sudím, který kupodivu udržel rovnováhu a musel sbírat ze země jen svůj sprej.
40'
Vojtěch Brak (UNL) obdržel zpětně po předchozí ponechané výhodě soupeři žlutou kartu za faul na Lukáše Mageru.
39'
Daniel Procházka z dálky prověřil pozornost brankáře Brna.
38'
Další ofsajd Severočechů (na ofsajdy 2:1).
36'
Antonín Růsek (BNO) vyfasoval za ošklivý faul na Marka Stradu žlutou kartu.
36'
Brankovými příležitostmi se to jen hemží! Martin Jindráček hledal místečko u levé tyče, kde doslova za vteřinu dvanáct zasáhl Dušan Melichárek.
34'
Jiří Miskovič se dožadoval po zákroku ve velkém vápně pokutového kopu, rozhodčí Vojtěch Severýn nechává pokračovat ve hře.
31'
Arma snižuje na rozdíl jediné branky! Na střelecký pokus Marka Krátkého z levé strany gólman Zbrojovky stačil, na dorážku MARTINA JINDRÁČKA byl už krátký.
31'
Třetí rohový kop Army zahrává Jiří Miskovič.
29'
Martin Jindráček z trestného kopu přibližně z dvaceti metrů od brány mířil k pravé tyči, kam včas doběhl Dušan Melichárek.
26'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka odskakuje! Brno těží z přímého volného kopu, který zahrával Pavel Eismann. Míč se postupně dostal až k LADISLAVU KREJČÍMU, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a navýšil vedení hostů.
24'
Závar před hostující bránou, ze kterého mohl těžit Jan Peterka. Kapitán Army s přihrávkou od Daniela Procházky nenaložil podle svých představ..
21'
Marek Krátký zůstal po střetu s protihráčem ležet na trávníku, rozhodčí ale přisoudil aut ve prospěch hostů.
20'
Centr Marka Krátkého z pravé strany směřující do předbrankového prostoru si brankář Brna pohlídal.
20'
Také Robert Bartolomeu se nacházel v ofsajdové pozici (na ofsajdy 1:1).
18'
Ofsajd Army (na ofsajdy 1:0).
16'
Daniel Procházka si seběhl s míčem z levé strany do velkého vápna, odkud předal míč na Daniela Richtera. Střelu posledně jmenovaného zblokovala defenziva Brna.
14'
Po rohu Marka Krátkého se míč odrazil k Jiřímu Miskovičovi, jehož ránu k levé tyči vytáhl Dušan Melichárek na roh.
14'
Rohový kop pro domácí.
13'
Jiří Miskovič zastaven za cenu faulu na středové čáře.
12'
Martin Jindráček centroval z pravé strany na hlavu Daniela Procházky. Záložník Ústí nad Labem recept na brankáře Zbrojovky nenalezl.
11'
Antonín Růsek ze středu přihrál na pravou stranu nedostatečně pokrytému Peteru Štěpanovskému, kterého vychytal skvělý Jiří Lindr.
10'
Marek Krátký měl na noze vyrovnání, z velkého vápna pálil ale do připraveného Dušana Melichárka.
9'
Arma se nevzdává a snaží se o založení ofenzivní akce.
7'
Hosté jdou do vedení! Po rohovém kopu Pavla Eismanna z pravé strany se míč snesl k ANTONÍNU RŮSKOVI, který nedal ústeckému hájci svatyně šanci.
6'
Robert Bartolomeu hledal prostor u pravé tyče, kde se na poslední chvíli zjevil Jiří Lindr. Brankář Ústí nad Labem skvěle na brankové čáře zasáhl, někteří hráči Zbrojovky se dokonce dožadovali uznání gólu.
5'
Brno bude zahrávat trestný kop z dobré pozice po nedovoleném zákroku na Petera Štěpanovského.
5'
Na první střelu si diváci musí zatím počkat, pro faul si došel na obranné části hrací plochy také Jiří Miskovič.
4'
Faulován na opačné straně byl také Robert Bartolomeu.
3'
Lukáš Magera si počínal v souboji s Vojtěchem Brakem na útočné polovině proti pravidlům, první standardní situace pro domácí.
2'
Před napadajícím Martinem Jindráčkem volil Petr Pavlík raději přihrávku na vlastního brankáře.
1'
Zápas zahájili výkopem ze středového kruhu hosté.
1'
Zápas začne o dvě minuty dříve!
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Brno se představí v dresech červenobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
V součtu s předchozí sezónou Arma prohrála doma naposledy 17. 11. 2017, když podlehla Frýdku-Místku 0:1. Od té doby fotbalisté Ústí nad Labem v posledních devíti mistrovských domácích zápasech neprohráli. Zaokrouhlí dnes číslo na deset a udrží domácí neporazitelnost?

Naopak skončila šňůra deseti vítězných duelů v řadě, když svěřenci Aleše Křečka podlehli v minulém kole českobudějovickému Dynamu.
Poslední vzájemná utkání obou mužstev:
:

3. kolo MOL Cupu 2016, 21. 9. 2016
FK Ústí nad Labem – FC Zbrojovka Brno 1:4 (1:1)
Branky: 38. D. Procházka – 41. Řezníček, 49. Pašek, 80. Řezníček, 83. Hyčka.

23. kolo II. fotbalové ligy, 14. 4. 2012
FK Ústí nad Labem – FC Zbrojovka Brno 2:2 (2:0)
Branky: 11. M. Valenta z penalty, 32. Jablonský – 59. M. Doležal II., 67. Chigou.
Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Zeman.
ŽK: 14. Jablonský – 11. Pernica, 18. Pašek, 69. Král.

Technický delegát: Radim Adamec.
Domácí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1, hosté volí rozestavení 4-3-2-1.

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký, D. Richter, Miskovič, D. Procházka – Jindráček. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.
Náhradníci: Tvrdoň – M. Bílek, P. Výborný, R. Dvořák, Šup, Matějka, Nágl.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Sedlák, L. Krejčí, Růsek – Štepanovský, Bartolomeu – Magera. Trenéři: Pavel Šustr, Petr Maléř.
Náhradníci: Halouska – Zikl, Bariš, Chico Gomes, Jambor, Vraštil, Lutonský.

Rozhodčí: Severýn – Melichar, M. Novák; čtvrtý rozhodčí: Rejžek; delegát: Čičmanec; technický delegát: Adamec.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí mírně favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:

Bez červených karet.

FC Zbrojovka Brno:
Žluté karty:

Jiří Miskovič – 2 žluté karty;
Petr Výborný, Martin Jindráček, Marek Krátký, Michal Leibl, Michal Bílek, Vojtěch Brak – všichni 1 žlutá karta.

Lukáš Vraštil – 3 žluté karty;
Petr Pavlík, Dominik Kříž – 2 žluté karty;
Ondřej Sukup, Jakub Šural, Peter Štěpanovský, Lukáš Magera – všichni 1 žlutá karta.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Jiří Lindr – 1 nula ze 6 zápasů; 7 inkasovaných branek, bez karet.

Dušan Melichárek – 1 nula ze 6 zápasů; 11 inkasovaných branek; 1 žlutá karta.