Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Táborsko - 8. května 2019   17:00

Znojmo
Znojmo
59' Harmon  • 84' Cuković
2:3
(0:1)
Táborsko
Táborsko
3' Kopřiva   • 50' Valenta   • 66' Hasil
Znojmo
Buček (C) – Cihlář, Avdić (17. Conner), Cuković, Helísek – Dramé, Machalík, Mudra, Šmehyl, Kunca (62. Beganović) – Teplý (54. Harmon).
Koukal – Maksić, Conner, Hlůže, Beganović, Kuffour, Harmon.
Franěk – Blažej, Hock
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
515 diváků
Táborsko
Šiman – Navrátil (C), Hasil, Březina, Šandera – Valenta (90+4. Zárybnický), P. Pilík (82. Vandas), Pfeifer (90+1. Berešík), Ad. Čermák, Kopřiva – Musiol.
Němeček – Ngimbi, Zárybnický, Berešík, Vandas, Gebert.

Díky za pozornost, mějte hezký zbytek dne.
Druhý poločas sice skončil nerozhodným výsledkem, ale celkově se z důležité výhry raduje Táborsko, kterému vyšla zdržovací taktika. Hodně děkovat může i fotbalové štěstěně, neboť Znojmo v samém závěru sahalo po vyrovnání a troufám si říct, že kdyby se hrálo ještě tak deset minut, dosáhlo by na něj. Situace na spodku tabulky se tak tři kola před koncem ještě více zamotává.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Jiří Valenta, přichází Vojtěch Zárybnický.
90+3'
Helísek mohl zakončovat sám, místo toho volil zbytečnou přihrávku do míst, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
90+2'
Hosté vyrazili do otevřené obrany Znojma, ale do šance se nakonec nedostali.
90+2'
Další ofsajd na straně Táborska.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Martin Berešík.
90'
Hosty zastavuje ofsajd.
90'
Šiman využil své výšky a letící míč v klidu ukryl do rukavic.
89'
Harmon upadl v pokutovém území, ale hra pokračuje dál.
87'
Mudra naznačil střelu, popošel více na střed a poté střílel, ale jen do protihráče.
87'
Harmon chtěl přihrávkou vyslat spoluhráče do běhu, ale ten neměl pro jeho snahu pochopení, balón tak končí v zámezí.
86'
Hosté drží míč daleko od své brány a nepouští Znojmo do útoku.
84'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Cihlář se štěstím udržel míč na hrací ploše, odcentroval před bránu, kde hostující obrana poprvé zaváhala, když ponechala nepokrytého protihráče a IGOR CUKOVIĆ z bezprostřední blízkosti zakončil hlavou do protipohybu brankáře.
82'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Pavel Pilík, přichází Pavel Vandas.
81'
Hra byla na chvíli přerušena, neboť ošetření si vyžádal Beganović.
80'
Machalík odcentroval hodně špatně a Šiman má znovu příležitost takticky zdržovat.
77'
Buček rychle vyběhl z brankové čáry, chytil míč do rukou a za bránil tak šanci soupeře.
76'
Žlutou kartu dostává Šimon Šmehyl (1. SC Znojmo FK).
74'
Musiol skrz protihráče střílel na levou tyč, avšak tam rychle skočil Buček, který podržel svůj tým.
73'
Cihláře nyní zastavuje ofsajd.
72'
Machalík střílel příliš vysoko nad bránu, Šiman mohl zůstat v klidu.
70'
Cihlář se snažil co to šlo, ale prudký míč nedoběhl.
69'
Táborsko má narozdíl od Znojma dobře pokryté hráče a veškeré domácí pokusy včas odvrací.
66'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Po diskutabilním faulu rozehráli hosté standardku, volný míč se dostal až na vzdálenější tyč, kde zůstal zcela nepohlídaný KAREL HASIL, jenž hlavou poslal balón jednoduše do odkryté svatyně.
65'
Hosté takticky drží míč a domácí jej odmítají dát, emoce pracují na plné obrátky.
62'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Dominik Kunca, přichází Dženis Beganović.
61'
Šiman teď se štěstím vyrazil Kuncův přízemní pokus před sebe, poblíž nebyl nikdo z hráčů Znojma. Málem bylo srovnáno.
60'
Hosté se mohli vrátit do dvoubrankového vedení, ale jejich akci zastavil ofsajd.
59'
Znojmo vykřesává naději. VAN-DAVE HARMON si zpracoval na hranici pokutového území míč a z otočky zamířil na levou tyč, kam se Šiman natahoval marně.
58'
Ani hosté nebyli teď v přihrávce moc přesní, ale čas hraje v jejich prospěch.
57'
Žlutou kartu dostává Dominik Kunca (1. SC Znojmo FK).
56'
Další nepřesný pas z kopaček domácích letí až k Šimanovi, jenž moc práce zatím neměl.
54'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jakub Teplý, přichází Van-Dave Harmon.
53'
Znojmo může zkusit zdramatizovat utkání rohovým kopem.
50'
Znojmo hraje, ale góly dává soupeř. JIŘÍ VALENTA využil přihrávky z levé strany a míč už jen lehce tečoval do poloodkryté brány na vzdálenější tyč, kam neměl Buček šanci dosáhnout.
49'
Mudra o kousek nedosáhl v pokutovém území na přihrávku, u míče soupeř.
49'
Žlutou kartu dostává Jiří Valenta (FC MAS Táborsko).
48'
Březina tvrdě pálil na bližší tyč, tam byl včas Buček, který výborným zákrokem míč vyrazil.
48'
Žlutou kartu dostává Andrew Benjamin Conner (1. SC Znojmo FK).
47'
Kunca se snažil zpracovat míč svým spoluhráčům, ale poblíž nebyl nikdo z nich.
46'
Znojmo sice začalo aktivně, ale do vedení šli po povedené střele hosté. Ti mohli náskok navýšit, avšak měli i pořádný kus štěstěny, když domácí nedokázali využít několik dobrých šancí na srovnání. Druhá půle bude ještě zajímavá.
45+2'
45+1'
Hosté faulovali před znojemskou bránou a jejich útok tím končí.
45'
Nastavovat se bude minuta.
44'
Šmehyl hledal centrem před bránou své spoluhráče, našel však jen připravené rukavice Šimana.
42'
Další faul ve prospěch hostů a znojemští hráči se musí stáhnout.
41'
Cihlář vyhrál běžecký souboj s protihráčem a skluzem poslal míč do bezpečí v podobě autu.
40'
Docela přísný faul teď odpískal hlavní arbitr Connerovi, soupeř bude rozehrávat na domácí polovině.
38'
Šandera zakroutil míč z rohového kopu přímo na bránu a Buček musel míč vyboxovat.
36'
Kopřiva bombou z voleje mezi tři tyče nezamířil.
35'
Teplého útočnou snahu utnul ofsajd.
34'
Velká skrumáž před bránou Táborska, Teplý střílel na levou tyč, avšak Šimana zastoupil spoluhráč, který balón odkopl do bezpečí. Velké štěstí stojí na straně hostujícího celku.
33'
Machalík z přímého kopu mířil vysoko nad hostující bránu.
30'
Cihlář úplně zbytečně zbrkle vystřelil namísto toho, aby přihrál lépe postavenému spoluhráči, míč letí do zámezí.
28'
Musiol se snažil tečovat přihrávku z pravé strany, na míč ale nedosáhl a ten tak skončil v rukavicích Bučka.
27'
Pilík si šel pro faul a dočkal se, jeho tým rozehraje kousek za polovinou.
26'
Kunca předvedl ukázkový sprint a dostal se před Šimana, ten mu ale dobře zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil do zámezí. Už to mohlo být 1:1.
25'
Mudra se přes obranou hráz k míči nedostal, u toho byl jako první brankář hostů.
24'
Machalík střílel z velké dálky, pokus to nebyl špatný, ale přeci jen nepřesný a Šiman zasahovat nemusel.
24'
Otevřené obrany Znojmo mohl využít Čermák, avšak míč hodně špatně trefil a obloučkem jej poslal pouze Bučkovi do náruče.
22'
Kopřiva postupoval sám na brankáře, avšak své aktivity musel pro ofsajd zanechat.
20'
Znojmo se teď nedokáže dostat od své brány, Táborsko rozehraje čtvrtý roh.
17'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Muamer Avdić, přichází Andrew Benjamin Conner.
16'
Pfeifer měl na kopačce druhou branku, když postupoval ve dvojici proti jedinému obránci, avšak dlouho váhal zda střílet nebo přihrát, volil první možnost, ale když se tak stalo, ránu zblokoval výborným obranným zásahem Avdić, jenž se v poslední chvíli stačil vrátit.
15'
Pilík poslal nepříjemný centr před znojemskou bránu, Buček vyběhl a ukryl balón do náruče.
14'
Teplý na letící míč nedosáhl, jeho tým ale rozehraje první roh.
13'
Na hřišti se toho teď moc neděje, u míče jsou o něco více domácí, ale jejich přechod do útoku je velmi špatný.
10'
Znojmo mohlo vyrazit do brejku, ale přetaženou přihrávku neměl Kunca šanci dostihnout.
9'
Pro Znojmo mohlo být hůř, hlavička jednoho z hráčů Táborska skončila nad bránou.
9'
Hodně riskantní malá domů v podání domácích, Buček zachraňoval situaci skluzem a míč poslal do zámezí. Následuje třetí roh hostů.
7'
Hosté si roh zopakovali, ve druhém případě byl ovšem centr příliš přetažený.
6'
Další útok Táborska byl odvrácen na rohový kop.
3'
To hosté se prosazují z první střely. JAKUB KOPŘIVA napřáhl z dálky a jeho rána se odrazila od levé tyče za čáru. Buček se natahoval marně.
2'
Teplý se snažil zpracovat míč v pokutovém území, stál ale v ofsajdu a se spoluhráči se musí stáhnout.
1'

1. SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Avdić, Cuković, Helísek – Dramé, Machalík, Mudra, Šmehyl, Kunca – Teplý.
Náhradníci: Koukal – Maksić, Conner, Hlůže, Beganović, Kuffour, Harmon.

FC MAS Táborsko: Šiman – Navrátil (C), Hasil, Březina, Šandera – Valenta, P. Pilík, Pfeifer, Ad. Čermák, Kopřiva – Musiol.
Náhradníci: Němeček – Ngimbi, Zárybnický, Berešík, Vandas, Gebert.

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Hock.
Posledních pět vzájemných zápasů

Znojmo – Táborsko 1:4
Táborsko – Znojmo 1:0
Táborsko – Znojmo 0:1
Znojmo – Táborsko 2:1
Táborsko – Znojmo 1:1 (2:1 po penaltách, př. zápas)
Táborsko

Ani hosté na tom nejsou o mnoho lépe, z pěti posledních duelů zaznamenali jediné vítězství, ačkoliv nutno říct, že až na jednu výjimku byli jejich porážku vždy jen o jeden gól. Mimo svůj stadion si Táborsko ze třinácti zápasů odneslo sedm bodů za dvě výhry a remízu, vstřelili jen třináct branek, zato sedmadvacet inkasovali. Naposledy venku prohráli 1:2 v Prostějově.
Znojmo

Znojmo se trápí, takto by se dala shrnout situace, ve které se tým z jižní Moravy nachází. Domácí si z posledních šesti utkání připsali pouhý bod za remízu 1:1 s Vlašimí a to i v tomto klání měli hodně namále. Na svém trávníku si z třinácti utkání připsali jen patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy, v pomyslné tabulce jim patří předposlední příčka, k tomu vstřelili sedmnáct branek a o dvě víc inkasovali. Naposledy utrpěli debakl 2:5 od Českých Budějovic.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude dohráno 27. kolo 2. nejvyšší fotbalové ligy u nás. Vrcholí nejen boje o postup, ale také o udržení. Právě duel mezi Znojmem a Táborskem bude co se udržení týče velmi klíčový.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.