Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sokolov - 8. března 2020   17:00

Brno
Brno
9' Jakub Šural
1:0
(1:0)
Sokolov
Sokolov
Brno
Floder – Jakub Šural, Dreksa, Ad. Čermák, Eismann (C) – Hladík (75. Bariš), Sedlák, Vaněk, Šumbera (40. Růsek) – Přichystal, A. Fousek (68. Pachlopník).
Šustr – Kotula, Štepanovský, Bariš, Pachlopník, M. Vintr, Růsek.
Dorušák – Mojžíš, Bureš
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Sokolov
Fryšták (C) – Vondra, Hasil, Tkadlec, Krátký (68. Kovář) – Vávra (80. Červenka), Skopec, Kopřiva (68. Machuča), Ruml – Manzia, Ju.
Jakub Dvořák I. – Jakub Dvořák II., Červenka, Šmehyl, Machuča, Kovář, A. Čihák.

90+5'
90+4'
První centr skončil nepřesným zakončením, nakonec je hostům pískán ofsajd.
90+3'
Hosté už vrhají všechny své zbytky sil do útoku, ale nedaří se jim nic vymyslet.
90+2'
Vaněk obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.
90+1'
Domácí rozjeli dobrou akci, jejímž výsledkem byl centr Sedláka na Pachlopníka, který však hlavičkoval jen do svého spoluhráče.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Baník nyní zamčel svého soupeře na jeho obranné polovině, ale z centrů nic nepřišlo.
88'
Po rychlé akci Sokolova si na kolmici naběhl Červenka, který to zkusil z jednička a branku domácích přestřelil zhruba o metr.
86'
Na zemi zůstal v bolestech ležet Růsek, nakonec se ale sebral a ve hře bude pokračovat.
85'
Vaněk svůj centr od rohové zástavky tlačit opět na přední tyč, hostující fotbalisté ale míč odvrátili.
84'
Přichystal doběhl dlouhý míč, snažil se dostat k centru, ale ten byl sražen na další rohový kop.
83'
Vaněk nakonec umně zakroutil míč před zeď, ale jeho pokus pouze olízl boční síť.
82'
Po delší kombinaci nakonec domácí mohli postupovat vpřed, ale jejich akci zastavil faul. Míč si v blízkosti šestnáctky staví Vaněk.
80'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Marek Červenka.
79'
Střídající Pachlopník si skvěle pustil míč mezi nohama a přešel ještě přes dva soupeře, přičemž ten druhý – Machuča – jej fauloval jen za cenu žluté karty.
78'
Akce domácích vypadal zprvu hezky, ale nakonec centr zprava vůbec nevyšel a přetažený míč skončil v autu.
76'
Unikajícího Sedláka stáhl k zemi hostující Tkadlec a uviděl pozásluze žlutou kartu.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Damián Bariš.
74'
Dlouhý nákop na druhé straně dobře odvrátil Eismann a Růsek rozjel rychlou akci, na jejímž konci stál se svou střelou Hladík, nicméně prudký pokus z úhlu šel nad.
72'
U míče je však stále více domácí družina, nakopávané míče však hosté dobře sbírají.
71'
Mezitím se rozběhla poslední dvacetiminutovka a Baník zatím ve druhé půli čeká na první vážnější šanci, díky níž by se dostal k vyrovnání.
70'
Hladík si na pravé straně přehodil míč na levačku a zkusil vypálit, skákavý pokus ale gólman Fryšták v pohodě pokryl.
68'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Ondřej Machuča.
68'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Marek Krátký, přichází Daniel Kovář.
68'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Ondřej Pachlopník.
67'
Po několika sražených pasech domácí přešli vpřed a zprava mohl centrovat Hladík, leč nepřesně.
66'
Ani další Fouskův centr nebyl přesný, Sokolov mohl vyrazit dopředu, ale Manzia si míč nedokázal propíchnout vpřed.
65'
Domácí podnikli rychlou akci, kdy se na míči postupně vystřídali Růsek, Přichystal a Fousek, načež třetí jmenovaný centroval pod sebe, ale Hladíkovi chyběl zhruba krok, aby míč trefil.
63'
Další akce neměla moc myšlenek a nakonec centroval z těžké pozice Sedlák, jehož vysoký balón doputoval k Fryštákovi.
62'
Růsek o sobě dal poprvé v zápase výrazněji vědět, když tvrdě odcentroval z pravé strany a jeho pas hodně nebezpečně proletěl vápnem, aniž by se jej kdokoliv dotknul.
61'
Akce Zbrojovky byla přímočará, míč doputoval na střed hranice vápna k Fouskovi, který si po zasekávačce hodil míč na pravačku, ale mířil daleko vedle branky.
60'
Hodně zajímavý centr šel do šestnáctky, Šural jej však odvrátil. Následně se neprosadil ani Manzia a domácí jdou vpřed.
59'
Domácí si nyní nerozuměli na obranné polovině a po podklouznutí Čermáka je tady rohový kop pro hosty.
58'
Eismann s Fouskem hezky zakombinovali na levé straně, centr druhého jmenovaného ale šel přesně do rukavic Fryštáka.
57'
Znovu několik chyb ve středu hřiště z obou stran vyústilo v odkop hostů až k Floderovi, domácí začnou v kombinaci od své branky.
55'
Krátký trefil soupeře ve středu hřiště a také on si z dnešního zápasu odnese žlutou kartu.
54'
Fryšták sebral míč do rukavic a dlouhým výkopem rozběhnul Jua, který se ve vápně prosadil kolem Čermáka, jenže jej nakonec stáhl k zemi. Píšťalka sudího však zůstala němá.
53'
Zbrojovka se snaží být s míčem aktivní, ale rozehrávka jí vázne, navíc hosté dobře přistupují ke svým hráčům.
52'
Tentokrát byl centr pro změnu přetažený a obrana Sokolova si jej pohlídala. Ve druhé půli se hraje zatím hodně opatrně.
51'
Krátký na levé straně trefil Fouska vysokou nohou a je pískán faul. Domácí budou mít další standardní situaci.
50'
Domácí si taktéž na levé straně vybojovali rozehrávku přímého kopu, nicméně Vaňkův centr byl odvrácen už na přední tyči.
49'
Fousek hodně ostře zajel na polovině hřiště do Rumla a také uviděl žlutou kartu.
48'
Centrovaný míč byl ale o něco přetaženější, a tak si pro něj Floder došel, aby jej vyboxoval. Následně pískán ofsajd Sokolova.
47'
Akci Baníku pro změnu zastavil faul, a tak hosté budou mít k dispozici hodně zajímavou standardku na levé straně hřiště.
46'
Brno jako první ve druhé půli vyrukovalo dopředu, nicméně útok po pravé straně skončil nepřesnou přihrávkou.
46'
První půle je za námi. Domácí sice vedou, ale do kabin nemohou odcházet rozhodně spokojeni, neboť přežili dobré čtyři tutovky soupeře. Z hostujících řad zlobí nejvíc útočné duo Manzia – Ju, kteří měli oba už dvě dobré tutovky. Brno mohlo svůj náskok navýšit, další jeho šance ale gólem neskončily.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45+1'
45+1'
Na závěr první půle přišel centr Vávry z přímého kopu, nicméně míč směřoval daleko vedle branky.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Po rohu mohl hlavičkovat Čermák, v záklonu ale mířil nad.
43'
Ale také jejich akce měla jepičí život a dopředu postupoval Přichystal, jehož centr byl sražen na rohový kop.
42'
Následně se Machálkovi svěřenci na rozehrávku nakrátko kupředu nedostali, u míče jsou hosté.
41'
Možnost rychlého brejku Brna zastavil taktický faul hostů ve středu hřiště.
40'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Antonín Růsek.
39'
Právě Vávra se poté chopil rozehrávky přímého kopu a míč skvěle zakroutil kolem zdi na bližší tyč, ovšem Floder míč konečky prstů vytěsnil na roh.
38'
Vávra dostal parádní pas za obranu, kde si hodil balón kolem Dreksy, který jej musel za cenu žluté karty faulovat.
37'
Poté přišel roh celku z opačného konce republiky, ale ten žádné nebezpečí nepřinesl. Domácí se nadvakrát ubránili.
36'
Asi největší šance hostů v zápase. Manzia se opět uvolnil na pravé straně a skvěle odcentroval na zadní tyč. Floder centr podskočil a Ju měl před sebou úplně prázdnou branku, ovšem netrefil míč ideálně a napálil právě Flodera!
35'
Nejprve se domácí ubránili dlouhý nákop, poté mohlijít sami dopředu, nicméně se provinili faulem.
34'
A Baník je znovu v útoku, tentokrát už je však obrana Brna daleko zformovanější.
33'
Domácím se po rohu vůbec nepovedla kombinace a hosté šli do rychlého brejku. Manzia vytáhl dva hráče a poslal míč na rozběhnutého Vondru, který našel z druhé vlny nabíhající Kopřivu, který z první nepochopitelně křížem minul poloodkrytou branku domácích.
32'
Nakonec po dalším centru a několika odrazech mohl právě Šumbera zakončit do poloodkryrté branky, ale trefil posledního bránícího beka!
31'
Šumbera po centru do šestnáctky šel do hlavičky, míč však minul.
30'
Půlhodina hry za námi a Brno stále drží jednobrankový náskok. Hosté měli tři obrovské šance, od té doby však hrají hodně defenzivně.
29'
Zbrojovka uspávala svého soupeře kombinací na levé straně, kde nakonec Eismann vysunul Fouska, ale jeho centr z jedničky byl sražen do rukavic Fryštáka.
27'
Eismann z levé strany distribuoval do šestnáctky další parádní centr, na nějž si tentokrát naskočil Přichystal, zblízka ale nedokázal trefit prostor tří tyčí.
26'
Fousek nejprve hlavou skvěle roztáhl hru středem, následně si našel přihrávku Sedláka a pálil levačkou, nicméně zhruba pět metrů nad.
25'
V další akci už Eismann po pasu Fouska centroval ze své obvyklé pozice, leč šajtlí. Míč směřoval přesně k Hladíkovi, který si chtěl odstavit obránce, nevyšel mu však první dotek.
24'
První Eismannův centr byl krátký, ale balón se k němu vrátil. Následoval přetažený pas, který hosté v závaru museli odvracet natřikrát, avšak povedlo se.
23'
Po odraženém centru se míč vrátil na hranici vápna, kde se do voleje opřel osamocený Hladík, jeho ránu ale na poslední chvíli srazil jeden z hostů na roh.
22'
Hra je nyní hodně kouskována, ale na míči je častěji Zbrojovka, která se znovu snaží vymyslet něco směrem dopředu.
20'
Následně přišel dlouhý centrovaný balón také na druhé straně, kde hlavičkoval zády k brance Tkadlec, nicméně Floder si míč našel a sebral do svých rukavic.
19'
Další akce Brna další šanci nepřinesla, Hladík se neodhodlal k centru levačkou a raději vrátil míč obráncům.
18'
Vaňkův roh poté takové nebezpečí nepřinesl, Dreksa hlavičoval na bližší tyči vysoko nad.
17'
Šancí je zatím opravdu hodně, Brno bylo blízko druhé branky. Eismann posunul míč proti noze Vaňkovi, který parádně odcentroval na Fouska a jeho razantní hlavičku vyrazil Fryšták ukázkově na čáře na roh!
16'
Centrovaný míč nakonec doputoval do rukavic Flodera, který rychle vykopává.
15'
Po čtrvthodině hry zůstanou hosté opět v útoku, zahrávat budou přímý kop z pravé strany.
14'
Třetí velká šance Sokolova v krátkém sledu! Po bleskové rozehrávce využil zaváhání obrany Ju, který si naběhl na kolmici, ale sám před Floderem pálil jen boční sítě!
13'
Dlouhý nákop na útočnou polovinu směřoval na Fouska, ten si ale pomohl útočným faulem.
12'
Tutovka číslo dvě pro hosty! Vávra si při rozehrávce rohového kopu narazil se spoluhráčem a parádně přetáhl míč na zadní tyč, kde byl opět Manzia, ale svůj pokus ve skluzu nasměroval jen do tyče! Poté vznikl ještě menší závar, ale Floder jej vyřešil.
11'
Hosté jsou po obdržené brance hodně aktivní, další akci musel hasit stoper Dreksa, který odvrátil balón na roh.
10'
Mohlo být srovnáno, hosté měli jasnou tutovku! Po rychlé narážečce šel Manzia úplně sám na branku, ale Flodera nepodstřelil. Následně mohl hostující forvard dorážet do prázdné branky, z čáry však balón vykopl hrdina předchozí chvíle Šural!
9'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení. Po zakrouceném centru se neprosadil hlavou ani Hladík, ani Čermák, míč však ve vápně zůstal. Na penaltě se k němu ani Fousek, nicméně poté balón vyplaval u JAKUBA ŠURALA, který jej napálil nekompromisně k tyči. Svoji oslavu věnoval již tradičně svému zesnulému bratru Josefovi – 1:0!
8'
Zbrojovka však zůstal na polovině soupeře a po faulu na jednoho z domácích tu bude přímý kop.
7'
Rozehrávky se ujal Eismann, který zakroutil balón šikovně do šestnáctky, nikdo v červeném se ale k hlavičce nedostal. Posléze po pasu Hladíka centroval domácí kapitán znovu, leč opět neúspěšně.
6'
Přichystal dostal míč do běhu a na pravé lajně se vrhnul proti dvojnásobné přesile. Balón si skvěle píchnul kolem Hasila, který jej poslal ukázkovým skluzem přes kotníky k zemi a uviděl zaslouženě žlutou kartu.
5'
Ju na pravé straně kombinoval s Manziou, druhý jmenovaný se ale k centru nedostal. U míče bude s výkopem opět Jiří Floder.
4'
Na druhé straně po rychlé kombinaci vyslal první centr zleva Vávra, domácí jej ale odvrátili. Brno otáčí hru.
3'
Eismann si chtěl na levé straně narazit se spoluhráčem, přesnou kolmici ale nedostal. Následn Čermák fauloval šlapákem v osobním souboji soupeře.
2'
První pořádnou akci rozjeli domácí po levé straně, odkud směřoval prudký centr do ohně, ovšem Hladík se přes bránícího soupeře k hlavičce nedostal.
1'
Domácí rozehráli a ihned nakopli míč dopředu, hosté však nákop ihned odvrátili. Do hry se dostane i gólman Floder.
1'
Úvod ještě patří slavnostím ceremoniálům pro Petra Uličného, který slaví 70 let, a také Lukáše Mageru, který po podzimu tým opustil.
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí nastupují tradičně v červeném, hosté se oděli do žlutého.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Jakub Šural, Dreksa, Ad. Čermák, Eismann (C) – Hladík, Sedlák, Vaněk, Šumbera – Přichystal, A. Fousek.
Náhradníci: Šustr – Kotula, Štepanovský, Bariš, Pachlopník, M. Vintr, Růsek.

FK Baník Sokolov: Fryšták (C) – Vondra, Hasil, Tkadlec, Krátký – Vávra, Skopec, Kopřiva, Ruml – Manzia, Ju.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Jakub Dvořák II., Červenka, Šmehyl, Machuča, Kovář, A. Čihák.

Rozhodčí: Dorušák – Mojžíš, Bureš.
Podzimní utkání v Sokolově dopadlo lépe pro tehdy hosty z Brna, kteří vyhráli 2:0.
FK Baník Sokolov

Celek ze západu Čech se podzimem protrápil daleko víc. Sokolov vyhrál pouze jedno utkání a celkem posbíral pouze 7 bodů, což ve výsledku dává poslední místo a zdvižený varovný prst směrem k sestupu. Na nesestupové příčky ztrácí Baník sedm bodů.

Sokolov odehrál v přípravě deset duelů, přičemž vyhrál v sedmi případech. Tým doznal přes zimu velké množství změn, na hostování přišlo několik borců z nejvyšší soutěže. Tou nejvýraznější změnou vůbec je pak nový trenér, na post lodivoda usedl Bohuslav Pilný.

Příchody v zimě: Karel Hasil (host. z FK Teplice), Ondřej Ruml (návrat z host. z Jiskra Domažlice), Bidje Manzia (host. z SFC Opava), Daniel Kovář (host. z FK Pardubice), Adam Tkadlec (host. ze FC Fastav Zlín), Kanghyun Yu (host. z FC Slovan Liberec), Jan Vondra (host. z Bohemians Praha 1905), Marek Krátký (host. z FK Ústí nad Labem), David Skopec (volný hráč), Miroslav Hackl (přesun z U19), Tomáš Fryšták (host. z Bohemians Praha 1905).

Odchody v zimě: Daniel Stropek (konec host. z MFK Karviná), Ondřej Ševčík (přestup do SK Líšeň), Jan Hošek (konec host. z FK Teplice), Jan Mejdr (přestup do FC Hradec Králové), Jakub Šiman (konec host. z FC Viktoria Plzeň), Patrik Fišer (host. v FK Ostrov), Roman Wermke (konec host. z SK Dynamo České Budějovice), Lukáš Šulc (host. v FC Slavia Karlovy Vary).
FC Zbrojovka Brno

Jihomoravané předvedli podzim jako na houpačce, po nevydařeném úvodu odvolali trenéra Šustra, kterého nahradil Miloslav Machálek z Líšně. Podzim nakonec Zbrojovka završila na 3. místě se ziskem 31 bodů, přičemž na prvín místo ztrácí čtyři body.

Zbrojovka v zimní přípravě odehrála celkem 12 duelů, v nichž si připsala sedm výher, dvě remízy a tři porážky, přičemž nasázela celkem 34 branek. Velmi dobře si Brňané vedli v zimní lize, která vyvrcholila na Maltě, a v níž Zbrojovka prohrála až ve finále na penalty s prvoligovou Mladou Boleslaví.

Příchody v zimě: Adrián Čermák, Jan Hladík, Martin Šustr (všichni Líšeň), Pavel Dreksa (Karviná), Marek Vintr (návrat z hostování v Líšni), Michal Ševčík (dorost Zbrojovky), Martin Sedlák, David Jurásek (oba B-tým Zbrojovky)

Odchody v zimě: Michal Šmíd (konec hostování), Lukáš Magera (Zápy), Pavel Halouska (Líšeň), Robert Bartolomeu (konec smlouvy), Ondřej Sukup (konec smlouvy), Jakub Černín (hostování do Líšně), Petr Pavlík (hostování do Pohronie), David Moučka (hostování do Vyškova)
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu. Druhá nejvyšší česká soutěž se tento víkend probouzí ze svého zimního spánku a do boje vyrážejí také fotbalisté FC Zbrojovka Brno, kteří v prvním jarním kole přivítají na svém hřišti FK Baník Sokolov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.