Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Varnsdorf - 7. března 2020   10:15

Chrudim
Chrudim
5' Mužík  • 42' Vašulín  • 60' Rybička  • 70' Vašulín  • 90+2' Sixta
5:2
(2:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
16' Kouřil   • 86' D. Breda
Chrudim
Mrázek – Hlavsa, Drahoš, Vencl, Trávníček – Kesner (C), Sixta – Mužík (90+1. Sulík), Rybička (83. Ujec), T. Dostálek (77. Nikodem) – Vašulín.
Zíma – Řezníček, J. Havlena, Krištof, Nikodem, Sulík, Ujec.
Julínek – Blažej, Hock
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
750 diváků
Varnsdorf
Samoel – Heppner (73. Zezula), Rudnytskyy (C), Kouřil, Lehoczki – Ondráček, Bláha, M. Kubista, Barac – Kocourek (80. L. Novák), Schön (56. D. Breda).
Vaňák – Zezula, L. Novák, D. Breda, Šimon, Daniel Novák.

90+2'
90+2'
Chrudim právě vstřelila branku!
Stylový závěr dnešního zápasu! DAVID SIXTA si zpracoval odražený míč na hranici vápna a pěknou střelou přehodil gólmana Samoela – 5:2!
90+1'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Martin Sulík.
90'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty.
89'
Na druhé straně se píská Vašulínův ofsajd.
88'
Hosté přece jen ještě ucítili naději na zdramatizování závěru a nyní svírají Chrudimské kolem jejich šestnáctky.
86'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Standardní situace ještě přináší kontaktní trefu! Centr od rohového praporku propadl až na nohu DAVIDA BREDY, který neměl sebemenší problém se zakončením – 4:2!
85'
Ještě jeden rohový kop pro Varnsdorf.
84'
Dnešní utkání sleduje 750 diváků.
83'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Milan Ujec.
81'
Přímý útok na hattrick! Výkop Lukáše Mrázka propadl až na nohu Daniela Vašulína, který z úhlu sice gólmana prostřelil, míč ale skončil těsně vedle branky Varnsdorfu!
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Lukáš Novák.
80'
Zdá se, že duel se již v poklidu dohrává, Varnsdorf ještě projevuje snahu o kontaktní trefu, na drama však zřejmě nedojde.
77'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Jan Nikodem.
75'
Střídající Zezula se už chystal k centru, zezadu ale přilétl vracející se Mužík a balon mu od nohy odpálil.
74'
Ostrý zákrok Petra Rybičky je oceněn žlutou kartu, což znamená, že útočník s třináctkou na zádech bude Chrudimi v příštím zápase v Třinci chybět.
73'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Josef Zezula.
71'
Žlutou kartu dostává Ondřej Vencl (MFK Chrudim).
70'
Zdá se, že v Chrudimi je hotovo! Parádní pas dopředu dostal DANIEL VAŠULÍN, přes obránce si míč zpracoval a umístil ho neomylně k tyči na zadní tyč – 4:1!
69'
Důležitý zákrok si připsal také Lukáš Mrázek! Nepříjemná rána z dálky v podání Matěje Kubista přinesla možnost i na dorážku od Adama Ondráčka, kterého ale chrudimský gólman zase vychytal!
68'
A další střela na branku Samoela, pokus Mužíka skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
67'
Mohlo to být 4:1! David Sixta se zastřeluje, rána z hranice pokutového území proletěla jen kousek nad břevnem Varnsdorfu!
65'
Centr z rohového praporku zapadl znovu jen do rukou Samoela, tato varianta standardních situací zatím Chrudimi dnes zcela nevychází.
64'
Domácí si zatím nepřipouští žádné komplikace. Rychlá kombinace Chrudimi končí střelou Davida Sixty, která byla sražena na rohový kop.
63'
Dobrý presink Mužíka vynesl míč zpět na chrudimskou stranu.
61'
Při premiérovém zápase za Chrudimi si Michal Trávníček odnese žlutou kartu.
60'
Za penaltový zákrok ještě zpětně dostal kartu David Breda.
60'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Pokutový kop vzal na svá bedra PETR RYBIČKA a střelou po zemi k tyči poslal brankáře Samoela na opačnou stranu branky – 3:1!
59'
Ondřej Kesner se hnal do šance, byl faulován a i přesto, že trefil v pádu tyč, píská se penalta pro Chrudim!
58'
Centr Trávníčka nebyl úspěšný, na druhé straně prokázal svoji kvalitu do defenzívy Dostálek. Následuje výkop chrudimského brankáře.
57'
Mužík si proti přesile v rohu hřiště počínal bezchybně, následovat bude rohový kop Chrudimi.
56'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází David Breda.
55'
Trávníček volil prudký nástřel na přední tyč, obrana Varnsdorfu byla neomylná.
54'
A další rychlý kontr domácích přinesl faul na Rybičku, hlavičkáři Chrudimi míří do pokutového území.
53'
Kombinace Varnsdorfu vypadá sice pěkně, zatím ale není hostům vůbec nic platná.
52'
Nyní budou na protiútoky spoléhat hráči Chrudimi. Mužík zprava centrem hledal Daniela Vašulína, před ním ale byly připraveny jen rukavice Samoela.
51'
Dostálek šikovně rozběhl na levé straně Petra Rybičku, který si to razil směrem na branku Varnsdorfu! Nakonec se natlačil až do zakončení, trefil ale pouze boční síť Samoelovy branky!
50'
Ránu Patrika Schöna schytal do obličeje Vencl, Chrudimští se osvobodili jen za cenu odkopu.
49'
Zatím se hraje především v okolí půlící čáry, Mužík se provinil dalším nedovoleným zákrokem. Varnsdorf se snaží držet více na míči než v prvním poločase.
47'
Chvíli na to se Chrudimští míče zbavili znovu, Kesnerovi se totiž nákop na Vašulína nepovedl.
46'
Úvod druhého poločasu přináší útočný faul Ladislava Mužíka.
46'
Sudí nakonec ukončil první poločas bez jediné minuty nastavení a poslal týmy do kabin. Chrudimským vyšla první půle mnohem lépe, byli aktivnější a troufnu si říci, že jejich vedení je zasloužené. Varnsdorf hrozí zejména ze standardek a protiútoku a také měl své šance na to, aby skóroval. Uvidíme, co přinese poločas druhý.
45'
45'
Závar před brankou i na druhé straně, tentokrát ale Chrudimští míč za brankovou čáru dotlačit nedokázali.
44'
A mohlo být znovu vyrovnáno! Nedůslednosti v chrudimské defenzívě znamenaly míč pro Ondřeje Kocourka v ideální pozici, útočník Varnsdorfu sice brankáře prostřelil, vše ale následně zachránil na brankové čáře stoper Vencl!
43'
Dlouhý nákop na pravou stranu Rudnytskyy na hrací ploše zachytit nedokázal.
42'
Chvíli před přestávkou přichází druhá radost chrudimského týmu! Michal Trávníček pláchl na levé straně, tvrdým centrem na přední tyč našel DANIELA VAŠULÍNA, který hezkou tečí upravuje na 2:1!
41'
Chvíli na to zakončil kapitán Ondřej Kesner nad branku Varnsdorfu.
40'
Další zákrok brankáře Samoela! Hlavsa chytrým pasem na penaltový puntík trefil nohu Daniela Vašulína, který ale nasměroval zakončení jen do rukavic hostujícího brankáře.
38'
Chrudimští hrají více s balonem, hosté spoléhají především na precizní obranu.
36'
Drahoš se obětavě vrhl do nákopu soupeře, nakonec mu byl ale ještě odpískán nedovolený zákrok. A tak se chystá volný přímý kop Varnsdorfu těsně za půlící čarou.
35'
Další skvělou prací se prezentoval Daniel Vašulín, který si navedl míč do šestnáctky a místo centru tentokrát zkusil lob na vzdálenější tyč. Balon proskákal jen o kousek mimo!
33'
Mužíkův pokus byl zavčas sražen k Davidu Sixtovi, jehož střela po zemi byla hodně nepovedená. Samoel v klidu kontrolovat cestu balonu do zámezí.
32'
Už to vypadalo na nadějnou šanci Chrudimi, Hlavsův pas na zabíhajícího si Mužíka byl však příliš prudký. Míč patří Samoelovi.
31'
Hosté jsou zatažení na vlastní polovině a pokouší se o rychlé nákopy za chrudimskou obranu. Ty ale postrádají prozatím přesnost.
30'
Kombinace na malém prostoru přinesla ofsajdové postavení Adama Ondráčka.
30'
Hostující Ondráček zkusil dva rychlé auty na zapomenutého hráče za chrudimskou obranou, v obou případech ale zapracoval pozorný Trávníček.
29'
Ondráčkův centr z volného přímého kopu byl přetažený a nic nebezpečného nepřinesl.
28'
Série hodně tvrdých zákroků na obou stranách, v rukavičkách se zatím rozhodně nehraje. Naposledy se píská faul Vencla.
27'
Matěj Kubista hodně nevybíravě zajel do Petra Rybičky, za což dostává taktéž žlutou kartu.
26'
Dostálkovo zranění není vážné, levý záložník je zpět na hrací ploše.
25'
Střelu z volného přímého kopu nakonec zkusil Michal Trávníček, přízemní pokus se mu ale vůbec nepovedl. Samoel bude v klidu odkopávat od vlastní branky.
24'
Po zákroku na Dostálka se píská standardní situace těsně před pokutovým územím hostujícího týmu. To bude hodně nebezpečné! Za Dostálkem navíc na hrací plochu míří lékaři.
23'
Nakonec z toho byly tři rohové kopy v řadě, po kterých přišel útočný faul na Petra Drahoše. A tak s míče užije zase Chrudim.
22'
Kop od rohového praporku si hosté zopakují.
21'
Nepřesná práce Drahoše na levé straně mohla pro Chrudim znamenat další pohromu! Postup Ondřeje Kocourka směřoval až do pokutového území, kde těsně před Mrázkem zapracoval skluz Ondřeje Vencla! Následuje roh Varnsdorfu.
20'
Schön je v pořádku, po pasu za obranu se už už hnal dopředu. Nakonec je odmáván ofsajd.
19'
V souboji dvanáctek zajel Petr Drahoš do Patrika Schöna, za což uviděl chrudimský stoper žlutou kartu.
18'
Domácí se snaží o zisk vedení zpět na svoji stranu, po Mužíkově otočcee bude kopat roh i Chrudim.
16'
Standardní situace hostujícího týmu přináší po čtvrthodině hry vyrovnání! Centr do ohně přinesl skrumáž před brankou, kterou ve vyrovnávací trefu přetavil MARTIN KOUŘIL, který neměl těsně před Mrázkem práci složitou – 1:1!
16'
Rozehrávka nakrátko přinesla centr Hlavsy, který obrana Varnsdorfu zvládla na jedničku. Naopak navíc založila protiútok, který končí po postupu Schöna na rohu soupeře.
15'
Stejná dvojice vybojovala po čtvrthodině hry první rohový kop dnešního zápasu.
14'
Kombinace Mužíka s Hlavsou skončila jen sraženým centrem, Chrudim je i nadále výrazně aktivnější.
13'
Další sympatická akce z dílny chrudimských fotbalistů. Vašulín po zpracování balonu vyslal kolmicí kupředu Petra Rybičku, jeho přízemní centr ale smolně skončil odkopem gólmana Samoela.
12'
Na druhé straně odpověď domácích skončila poté, co si Hlavsa při podklouznutí sáhl rukou na balon.
11'
Matěj Kubista dostal míč na pravou stranu, jeho centr na přední tyč ale defenzíva Chrudimi však zpacifikovala.
10'
Varnsdorf si po zákroku na hranici vápna žádal pokutový kop, rozhodčí ale zcela jednoznačně ukázal, že se jednalo o zákrok o míč.
9'
Moment k pousmání, David Sixta už centroval do vápna, na hranici ale napálil pouze hlavního rozhodčího. Dle nového pravidla zůstanou u balonu právě Chrudimští.
8'
Trávníček šikovně prostrčil balon na Vašulína, jeho centr na vzdálenější tyč ale nikoho v červené variantě dresů nenašel.
7'
Chrudimští i nadále pokračují v aktivitě, po zákroku na Sixtu zůstanou s míčem na útočné polovině.
5'
V páté minutě zápasu zde máme první trefu a je to právě LADISLAV MUŽÍK, který již velmi rychle ukazuje, že bude pro Chrudimské nesmírně platnou posilou! Dostal totiž milimetrový pas mezi obránce od Ondřeje Kesnera a svůj postup zakončil přesnou střelou po zemi k levé tyči – 1:0!
4'
Na druhé straně se taky blýskalo v pokutovém území, nepříjemný centr ale přinesl jen ruku útočícího Kocourka.
3'
To mohl být parádní debut Ladislava Mužíka! Ten si totiž na pravé straně pohrál s bránícím hráčem a přízemním centrem servíroval míč před branku na nabíhajícího Daniela Vašulína. Těsně před ním sebral balon brankář Miroslav Samoel!
2'
Chrudimští naopak nikam nespěchají a na podmáčeném terénu zkouší kombinaci po zemi.
1'
Úvodní rozehrávka Varnsdorfu končí nákopem jen do náruče brankáře Mrázka, na tahu bude pro změnu Chrudim.
1'

MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa, Drahoš, Vencl, Trávníček – Kesner (C), Sixta – Mužík, Rybička, T. Dostálek – Vašulín.
Náhradníci: Zíma – Řezníček, J. Havlena, Krištof, Nikodem, Sulík, Ujec.

FK Varnsdorf: Samoel – Heppner, Rudnytskyy (C), Kouřil, M. Kubista – Barac, Lehoczki, Bláha, Ondráček – Kocourek, Schön.
Náhradníci: Vaňák – Zezula, L. Novák, D. Breda, Šimon, Daniel Novák.

Rozhodčí: Julínek – Blažej, Hock.
Právě Ondřej Kesner v posledních dvou přípravných zápasech absentoval pro zranění, které si přivodil v zápase s Přepeřemi. „Měl jsem čtrnáctidenní výpadek, teď jsem začal s tréninkem. Snažím se, abych byl co nejdříve v pořádku, ale stoprocentní to ještě není,“ prozradil na tiskové konferenci. Stihne start jara? „Uvidíme. Věřím, že se dám brzy do kupy,“ odpověděl. Chrudimi bude kvůli červené kartě v posledním zápasu podzimu v Líšni chybět obránce Jakub Krčál.
Nic jednoduchého na úvod, Chrudim vyzve Varnsdorf a v přímém souboji o „šest“ bodů může týmům ze spodku tabulky znovu odskočit. „Je to těžký start. K soupeři chováme respekt, protože jsme ho ani jednou za poslední dva roky nedokázali porazit, vzpomíná Ondřej Kesner. „Mají spoustu kvalitních hráčů, ale my budeme dobře připraveni. Věřím, že to zvládneme dobře.“
Po zimní přestávce vás znovu zdravím z Městského stadionu Za Vodojemem, kde hned zkraje jara vypukne důležitý souboj o záchranu! Místní MFK Chrudim totiž v přímém souboji o "šest" bodů vyzve celek FK Varnsdorf!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.