Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vyšehrad - 24. června 2020   17:00

Jihlava
Jihlava
31' Klobása  • 57' Klobása  • 73' T. Svoboda  • 86' Jakub Rezek
4:0
(1:0)
Vyšehrad
Vyšehrad
Jihlava
Lancman – T. Svoboda, Pojezný, Diouf, Javůrek (46. F. Novotný) – Fortelný (83. Ritter), Lacko – Mikuš (77. Koubek), Zoubele (C), Smejkal (64. Jakub Rezek) – Klobása (64. Šudajwa).
Veselý – Koubek, F. Novotný, Jakub Rezek, Šudajwa, Arroyo, Ritter.
Ginzel – Novák, Váňa
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
695 diváků
Vyšehrad
Dočekal – Daniel Kozel, Drozda, V. Mareš, Laňka (69. Pouček) – Zinhasović, Kokorović (75. Šandera) – Drobílek (C), Alexandr, Bašić – Vejvar.
Babka – Pouček, Švejdík, Kodr, Nitrianský, Šandera, Čvančara.

Vysočina potvrdila roli favorita a především ve druhém poločase obměněná sestava Vyšehradu na domácí nestačila. Jihlavané přidali tři branky a dokráčeli k pohodlnému vítězství 4:0. Které mohlo být ještě vyšší, kdyby kapitán Lukáš Zoubele měl přesnější mušku.
90+2'
90+2'
Na opačné straně se ještě ke střele dostal Filip Novotný, ale jeho pokus mířil vysoko nad.
90+2'
Jan Vejvar mohl vstřelit čestný úspěch svých barev, mířil z levé strany na vzdálenější tyč, ale gólman Lancman skokem jeho pokus vyrazil.
90+1'
Z levé strany hosté rozehráli rohový op, ale vytěžili z toho jen autové vhazování na opačné straně.
90+1'
Lukáš Pouček vybojoval pro své barvy rohový kop.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90'
Útočná akce Vysočiny zastavena neb se Lukáš Zoubele ocitl v ofsajdu.
89'
Jan Vejvar mohl jít sám na bránu, ale už mu nejpíše docházeli síly neb byl následně dostižen dvěma hráči Vysočiny, takže ani neohrozil gólmana Lancmana.
88'
Následná akce Vyšehradu již byla zastavena kvůli ofsajdu.
87'
Pozornost gólmana Michala Lancmana vyzkoušel z levé strany Lukáš Pouček. Gólman Vysočiny jeho pokus vyrazil.
86'
Jihlava právě vstřelila branku!
Tomáš Svoboda pronikl po pravé straně, předložil před prázdnou bránu JAKUBU REZKOVI, pro nějž to už bylo snadné.
84'
Filip Novotný rozehrál na levé straně rohový kop nakrátko s Jakubem Rezkem, který oslovil Matúše Lacka. Ale domácí svou situaci překombinovali.
83'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Adam Ritter.
82'
Žlutou kartu dostává Nedžad Zinhasović (FC Slavoj Vyšehrad).
82'
Domácí se na své polovině provinili faulem, ale hosté z toho nic nevytěžili.
80'
Navýšit vedení mohl Lukáš Zoubele, ale tomu dnes není přáno. Jeho střelu z vápna rukou vyrazil gólman Petr Dočekal.
79'
Jan Vejvar se snažil přelobovat brankáře Michala Lancmana, ale ke štěstí domácích přeloboval i branku.
77'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Matěj Koubek.
76'
Před nabíhajícím Lukášem Poučkem poslal míč do bezpečí Tomáš Svoboda.
75'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Ed Kevin Kokorović, přichází Vojtěch Šandera.
74'
Rajmund Mikuš se pokusil z levé strany odcentrovat do vápna, ale jeho trefil jen prvního hráče přes sebou.
Dnešní utkání sleduje 695 diváků.
73'
Do vápna s míčem pronikl TOMÁŠ SVOBODA a nedal gólmanu Petr Dočekalovi šanci.
72'
Radost Jakuba Rezka ze vstřelené branky byla zbytečná neb mu hlavní rozhodčí odpískal ofsajd.
71'
Na hranici velkého vápna se k míči dostal Rajmund Mikuš, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
70'
Útočná akce Vysočiny byla zastavena neb se Lukáš Zoubele ocitl v ofsajdu.
69'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Denis Laňka, přichází Lukáš Pouček.
67'
Filip Drobílek rozehrál z pravé strany rohový kop, ve vápně se ale útočným faulem provinil Adam Alexandr.
64'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Jakub Rezek.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Fáris Šudajwa.
64'
Útočná akce Vysočiny byla zastavena neb se Jan Fortelný ocitl v ofsajdu.
63'
Adam Alexandr nevybíravě zajel do Rajmunda Mikuše a po zásluze vidí žlutou kartu.
62'
Filip Novotný již nestačil zpracovat míč ve hřišti, gólman Dočekal tak rozehraje od své brány.
60'
Libor Drozda na polovině hřiště fauloval Stanislava Klobásu a vidí žlutou kartu.
58'
Útočná akce Vysočiny zastavena neb jí byl odpískán ofsajd.
57'
Tomáš Smejkal z levé strany vystřelil, jeho pokus gólman Dočekal vyrazil. K míči se dostal Zoubele, přihrál ve vápně STANISLAVU KLOBÁSOVI, který se s míčem musel otočit a poté do odkryté čáti branky svým druhým gólem navyšuje vedení domácích.
55'
Pozornost Michala Lancmana prověřil Daniel Kozel, gólman Vysočiny musel na zem, aby jeho pokus lapil.
54'
Stanislav Klobása svedl souboj s Liborem Drozdou, ale na stopera Vyšehradu si nepřišel.
52'
Stanislav Klobása poslal pas za obranu na Lukáše Zoubeleho, ale pro něj byl balón dlouhý a skluzem naopak fauloval soupeře.
51'
Tomáš Svoboda odcentroval z pravé strany do vápna, před Stanislavem Klobásou sebral míč Petr Dočekal.
50'
Z pravé strany rozehrál nakrátko rohový kop Filip Novotný na Tomáše Smejkala, který poslal balón do vápna, ale obrana hostí byla pozorná.
49'
Rajmund Mikuš vybojoval pro své barvy rohový kop.
48'
Hosté se provinili faulem na polovině hřiště. Domácí rozehráli, z pravé strany podél brankové čáry odcentroval Tomáš Svoboda, ve váně ale Filip Novotný nedoskočil.
47'
Nedžad Zinhasović si pomohl na útočné polovině faulem. U míče tak zůstane Vysočina.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Filip Novotný.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Vysočina byla v prvním poločase lepším celkem, měla více gólových šancí, ale prozatím se ujala jen střela Stanislava Klobásy, jenž využil dobrého centru Jana Javůrka z rozehrání rohovém kopu.
45'
45'
Další centr Jana Javůrka, který hezky našel kapitána Lukáše Zoubeleho, jehož prudká rána se mezi tři tyče nevešla.
44'
Jan Javůrek poslal z levé strany centr do vápna, kde se v pádu pokusil usměrnit míč Stanislav Klobása, ale gólman Dočekal jeho pokus chytá.
44'
Hosté rozehráli standardní situaci na pravé straně, nějakých 35 metrů od brány, ale s hlavičkou Adama Alexandra si Michal Lancman poradil.
43'
Jan Javůrek se provinil faulem na apitánu Drobílkovi.
41'
Tomáš Svoboda vracel z pravé strany míč do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
40'
Z pravé strany jej rozehrál Jan Javůrek, gólman Petr Dočekal vyrazil míč do bezpečí.
40'
Vysočina vybojovala rohový kop.
39'
Přihrávka na Jana Javůrka byla příliš dlouhá.
38'
Domácí se na útočné polovině provinili proti pravidlům, rozhodčí jim odpískal ofsajd.
37'
Stanislav Klobása si chtěl narazit míč s Lukášem Zoubelem, ale kapitán Vysočiny mu udělal krok napřed. Vhazovat ta budou hosté.
36'
Z levé strany poslal centr do vápna Jan Javůrek, Stanislavu Klobásovi k lepšímu zakončení chyběli centimetry.
35'
Hosté se ve vápně provinili útočným faulem, od své brány tak rozehraje Michal Lancman.
33'
Z větší vzdálenosti se pokusil ohrozit mladíka v bráně Vysočiny Adam Alexandr, ale jeho pokus mířil vysoko nad.
31'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek. Míč propadl k osamocenému STANISLAVU KLOBÁSOVI, který číhal u vzdálenejší tyče a se zakončením do odkryté brány neměl problém.
30'
Do velké šance se dostal Stanislav Klobása, který přeloboval gólmana Dočekala, ale jeho pokus se těsně mezi tři tyče nevešel.
30'
Tomáš Smejkal rozehrál z levé strany rohový kop nakrátko s Janem Javůrkem, který přihrál na Tomáše Svobodu, jehož střela byla zblokována.
28'
Zpoza velkého vápna se dostal ke střele Matúš Lacko, ale jeho pokus mířil nad.
26'
A domácí už mohli jít do vedení. Lukáš Zoubele byl osamocený ve vápně, ale střelou doprostřed brány nechal ještě vyniknout gólmana Petra Dočekala.
25'
Jan Javůrek poslal z levé strany do vápna přízemní centr a Lukáši Zoubelemu chyběl krok k zakončení.
23'
Vysočina hezky přenesla hru z pravé strany doleva, Jana Javůrka ale zradilo zpracování a k míči se tak lehce dostali hosté.
22'
Přihrávka hostujícího hráče se otřela o ruku Tomáše Smejakala, Vyšehrad zůstane na své polovině u míče.
21'
Domácí si v rozehrávce nerozuměli, Jan Javůrek nepochopil myšlenku Tomáše Smejkala.
19'
Matúš Lacko si narazil s Lukášem Zoubelem, nakonec krok chyběl prvně jmenovanému, aby se dostal k ohrožení branky.
18'
Centr z pravé strany do vápna byl pro Lukáše Zoubeleho příliš dlouhý.
17'
Na hranici velkého vápna se ke střele dostal Stanislav Klobása, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
17'
Domácí se usadili na útočné polovině, ale ohrožení branky se prozatím nedostali.
15'
Z levé strany rozehrál standardní situaci Jan Javůrek, ale obrana hostí byla pozorná.
14'
Rozhodčí teď trochu necitlivě neponechal domácím výhodu, odpískal faul poblíž brankové čáry.
12'
Vysočina pár metrů před velkým vápnem rozehrála standardní situaci, Jan Javůrek našel svým centrem Tomáše Smejkala, ale ten záhy o balón přišel.
11'
Rodící se rychlou akci Vyšehradu zastavil na polovině hřiště nedovoleně Tomáš Svoboda.
10'
Z levé strany jej rozehrál Tomáš Smejkal, ve vápně vyboxoval míč do bezpečí gólman Petr Dočekal.
10'
Vysočina bude zahrávat rohový kop.
9'
Záložník Vysočiny byl na opačné straně přistižen v ofsajdu.
8'
Hosté se dostali do vápna, ale ke střele se nakonec nedostali, míč do bezpečí odkopl Tomáš Smejkal.
6'
Před nabíhajícím Rajmundem Mikušem posílá míč do bezpečí Vojtěch Mareš.
6'
Jan Javůrka na leve straně zradilo zpracování. Hosté tak budou na polovině hřiště vhazovat.
4'
Útočná akce Vysočiny byla zastevna neb se Lukáš Zoubele ocitl v ofsajdu.
3'
Standardní situaci rozehrál apitán Filip Drobílek, ale obrana domácích byla pozorná.
3'
Na útočné polovině byl faulován Jan Vejvar, hosté zůstanou u míče.
2'
Hosté se na olovině hřiště provinili faulem, u míče zůstanou domácí.
1'
Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje v modré sadě dresů. Hosté z Vyšehradu v zeleno černé.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky jsou již v kabinách.
Na hrací ploše se rozcvičují oba celky. Utkání nám začne za nějakých 15 minut.
Trenér Oldřich Pařízek nechal oproti zápasu proti Žižkovu v sestavě jen dva hráče, Filipa Drobílka a Denise Laňku. Zkušení obránci Vyšehradu dnes zůstali na lavičce.
Trenér Radim Kučera učinil oproti zápasu v Sokolově jednu změnu. Fares Šudajwu nahradil Lukáš Zoubele, jenž dnes nastoupí s kapitánskou páskou.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Svoboda, Pojezný, Diouf, Javůrek – Fortelný, Lacko – Mikuš, Zoubele (C), Smejkal – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Koubek, F. Novotný, Jakub Rezek, Šudajwa, Arroyo, Ritter.

FC Slavoj Vyšehrad: Dočekal – Daniel Kozel, Drozda, V. Mareš, Laňka – Zinhasović, Kokorović – Drobílek (C), Alexandr, Bašić – Vejvar.
Náhradníci: Babka – Pouček, Švejdík, Kodr, Nitrianský, Šandera, Čvančara.

Rozhodčí: Ginzel – Novák, Váňa.
Nejlepším střelcem Vyšehradu je Čvančara, který vstřelil jedenáct branek, daleko za ním jsou se čtyřmi brankami Verner a Nitrianský.

Nejvíce branek za Vysočinu vstřelil Klobása, svým jedenáctým gólem přispěl k výhře v Sokolově. Šest branek vstřelili Smejkal a Mikuš.
Shodou okoloností se všichni tři nejlepší střelci prosadili o víkendu v Sokolově.
A jak dopadl pro oba kluby poslední vzájemný zápas? Týmy se utkaly v sobotu 19. řijna. Do vedení šli na začátku druhého poločasu domácí, když pokutový kop proměnil Milan Nitrianský. Za hosty srovnal v 70. minutě Tomáš Smejkal. Zápas nedohrál Jan Javůrek, který během sedmi minut obdržel dvě žluté karty a v 81. minutě musel předčasně do sprch.

Vyšehrad nastoupil v této sestavě: Otáhal – Jablonský, Švejdík, Nitrianský, Šandera – Kozel – Verner, Drobílek – Laňka (90. Mareš), Veselý (85. Vejvar), Mashike Sukisa. Náhradníci: Dočekal –, Drozda, Žežulka, Rataj, Pardubský

Vysočina nastoupila v této sestavě: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Vaculík, Fortelný – Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Rezek (68. Mikuš) – Jawo (57. Klobása)
A jak si oba celky vedly v uplynulém kole?
Vyšehrad doma přivítal Žižkov. ani jeden z týmů nedokázal vstřelit gól, a tak se rozešly oba kluby po remíze 0:0 smírem. Domácí nastoupili do zápasu v této sestavě:
Otáhal – Šandera, Nitrianský, Kodr, T. Jablonský (70. V. Mareš) – M. Černý (C) – Pouček (76. Alexandr), Drobílek (42. Bašić), Suchan (70. Kokorović), Laňka – Čvančara (70. Vejvar)

Vysočina cestovala do Sokolova a aby si udržela naději na baráž potřebovala nutně vyhrát. Hosté se dostali do vedení ve 36. minutě, když se trefil Tomáš Smejkal. Po hodině hry vedli Jihlavané o dvě branky, když se prosadil Stanislav Klobása. V 69. minutě z pokutového kopu snížil Stanislav Vávra. Konečnou podobu výsledku na konečných 3:1 pro Vysočinu upravil v 77. minutě Rajmund Mikuš.
Jihlava nastoupila v této sestavě:
Lancman – Svoboda, Diouf, Pojezný, Javůrek (83. Novotný) – Fortelný, Lacko (C) – Mikuš (90. Rezek), Šudajwa (90. Koubek), Smejkal (75. Zoubele) – Klobása (75. Arroyo)
V rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá šestá Vysočina dvanáctý Vyšehrad. Pražané mají na svém kontě osm výher a pět nerozhodných výsledků. Celkem si tak připsali dvacet devět bodů. Doposud se jim podařilo vstřelit třicet tři branek a o pět více jich inkasovali.

Jihlavané mají na svém kontě jedenáct výher a sedm nerozhodných duelů. Prozatím tak získali čtyřicet bodů. Podařilo se jim vstřelit čtyřicet šest branek a třicet sedm jich obdrželi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.