Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Vlašim - 17. července 2020   15:00

Třinec
Třinec
24' Weber
1:2
(1:0)
Vlašim
Vlašim
55' Záviška   • 61' Vrána
Třinec
Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír (C), Janoščín (53. Puchel) – R. Vaněk I., Machalík (58. Samiec) – Hlúpik, Weber, Cienciala – Lasota (58. Wojnar).
Mrózek – Puchel, Samiec, Burgo, Bulawa, Wojnar.
Julínek – Dohnálek, Bureš.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
Vlašim
Bačkovský – D. Hašek (46. Diamé), Broukal, Vedral – Sváta (36. Vrána), Průcha (80. Frizoni), P. Breda, Blecha, V. Svoboda – Záviška, Janda (C) (88. J. Štochl).
Řehák – Bičiště, Frizoni, J. Štochl, Diamé, Mil. Kadlec, Vrána.

Z druhé nejvyšší fotbalové soutěže je to pro letošní sezónu vše. Mezi elitu letos míří Pardubice a po dnešním rozhodnutí i Brno a Dukla. Soutěž opouštějí také patnáctý Sokolov a šestnácté Vítkovice.

Jménem všech, kteří vás letošní sezónou provázeli, vám děkuji za pozornost, přeji krásné prožití prázdnin a vzhůru do nového ročníku, který bude čítat 14 týmů.
Vlašim po dnešním vítězství končí sezónu v závěru první poloviny tabulky. Třinec zůstává na třináctém místě.
Třinečtí hráči se loučí s fanoušky. Ti věnují část děkovačky i Ondřeji Kušnírovi, který tímto utkáním končí svou bohatou profesionální kariéru.
Sezóna FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2019/2020 je v tuto chvíli skončená. Třinečtí v posledním zápase neudrželi nadějné vedení z prvního poločasu a po přestávce dvakrát inkasovali. V 55. minutě vyrovnal Záviška, o šest minut později naklonil misky vah na stranu Vlašimi Vrána.
90+3'
90+3'
Točená střela Závišky skončila vedle branky.
90+2'
Diamé v závěru utkání ještě z levé strany pokutového území vymetl ochrannou síť vedle branky.
90+1'
Hlúpik zahrál v pokutovém území rukou, k míči se dostal Wojnar, ale střelou po zemi neprostřelil brankáře Bačkovského.
90+1'
Hlavní rozhodčí prodloužil sezónu ještě o dvě minuty.
90'
Krátký vlašimský roh domácí hráči získali a zahájili protiútok.
90'
Vlašimští v závěru zápasu útočí na třineckou brankou. Po Frizoniho akci budou hosté zahrávat rohový kop.
88'
Vlašimský trenér Šmejkal posiluje obranu. Kapitána Jandu nahradil obránce Štochl.
87'
Marná snaha Třince, Puchelův centr z levé strany prodloužil Cienciala za sebe, kde žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
85'
Vaněk faulován Diamém. Třinečtí akci rozehráli velice rychle, Kušnírův nákop skončil až u brankáře Bačkovského.
83'
Frizoni se snažil vykouzlit penaltu po střetu se Šuľou, ale rozhodčí celou situaci posoudil jako nafilmovanou a ukázal hráči Vlašimi žlutou kartu.
83'
Samiec chtěl proniknout levou stranou, ale Breda jeho úmysl přečetl. Na druhé straně Diamé vyslal do úniku Frizoniho, ale před ním míč odkopl Chmiel.
81'
Vaněk si vyměnil míč na levé straně s Puchelem, následně odcentroval na zadní tyč, kde byli pouze hráči v modrých dresech.
81'
Po faulu na Webra uviděl první žlutou kartu zápasu vlašimský obránce David Broukal.
80'
Změna na straně Vlašimi. Průchu nahradil Frizoni.
79'
Omasta hledal přihrávkou po pravé straně Hlúpika, ale míč byl příliš dlouhý.
79'
Nepřesná přihrávka domácích končí třineckou akci. Od brány odkopává míč brankář Bačkovský.
78'
Po střetu s Diamém zůstal ležet na trávníku Vaněk, o chvíli později se k němu přidal i Puchel. Oba po chvíli pokračují ve hře.
77'
Vlašimští se ubránili a odeslali balón až k brankáři Chmielovi.
76'
Po další akci levou stranou je tady rohový kop pro domácí celek.
75'
Cienciala se proběhl s míčem po levé straně, ale v poslední chvíli mu soupeř ukopl míč do autu.
71'
Rohový kop Svobody prolétl až na zadní tyč, odkud zahrával míč před bránu Diamé, tam však byli jen domácí hráči. Hosté ještě reklamovali ruku, ale sudí Julínek ukázal pouze na odkop od brány po nepřesném pokusu jednoho z vlašimských hráčů.
71'
Vrána se dostal k centru z pravé strany, ale domácí obránci míč odrazili na rohový kop.
69'
Samiecův dlouhý pas ze středového kruhu nenašel rozběhnutého Webra.
68'
Vaněk z přímého kopu hledal spoluhráče na zadní tyči, ale míč skončil pouze v reklamních panelech za vlašimskou brankou.
67'
Vaněk rozjel přihrávkou akci po levé straně, Puchel přihrál míč před šestnáctku, kde byl faulován Cienciala. Domácí mají zajímavou šanci na vyrovnání.
64'
Vypadalo to nadějně, Wojnar prodloužil nákop Chmiela na Webra, ten prodloužil míč na rozběhnutého Samiece, jenže třinecký hráč nebyl rychlejší než soupeř a přišel o míč.
61'
Vlašim právě vstřelila branku!
Třinečtí překombinovali akci v pokutovém území, následoval protiútok, rychlý únik Závišky po levé straně, po kterém přišel centr na druhou stranu a přesné zakončení lehce nad zemí v podání MICHALA VRÁNY – 1:2!
60'
Wojnar zahnal příliš prudkou přihrávkou do kraje Ciencialu, ten se snažil obejít dva protihráče, ale při druhém pokusu přišel o míč.
58'
Dvojité střídání na třinecké straně. Adama Lasotu nahradil Wojnar a Machalíka vyměnil Samiec.
58'
Diamé se proběhl po pravé části hřiště, zkusil odcentrovat, ale jeho pokus zastavil Kušnír.
57'
Třinečtí zakombinovali středem hřiště, jenže střílená přihrávka Puchela z levé strany nenašla svého adresáta.
55'
Je srovnáno! JAN ZÁVIŠKA se opřel do míče zpoza šestnáctky a střelou k levé tyči nedal Chmielovi, který se natáhl po míči, žádnou šanci – 1:1!
53'
Střídání na třinecké straně. Utkání skončilo pro Jiřího Janoščína, na jeho místo naskočil Erik Puchel.
52'
Záviška vběhl s míčem z levé strany do pokutového území, ale tam přes trojici hráčů nedokázal vystřelit.
51'
Breda nakonec z přímého kopu vystřelil, ale trefil nohy třineckého hráče ve zdi.
51'
Vlašimští donutili Třinec k faulu zhruba tři metry za šestnáctkou. Míč si ke střele postavil Breda.
49'
Brankář Chmiel nechtěl nic riskovat a šel na zem po střele Závišky z pravé strany pokutového území, Záviškův pokus zastavil nohama jeden z třineckých hráčů.
49'
Začátek druhého poločasu probíhá v opatrném tempu. Omasta si pohlídal přihrávku na Jandu, která zamířila vedle Chmielovy branky.
46'
Trenér Šmejkal udělal o přestávce druhou změnu. Dominika Haška vystřídal Adam Diamé.
46'
Hráči se nám vrací na trávník, druhá půle za pár chvil začne výkopem třineckých hráčů.
Druhá půle odstartuje za nějakých jedenáct minut. Nyní si můžete v klidu uvařit kávu, dát si něco dobrého k snědku a psychicky se připravit na druhou půli. Ať vyhraje ten lepší!
První polovina zápasu je za námi. Troufám si tvrdit, že to byla nejzajímavější půle v jarní části třineckého působení. Slezané hned v úvodu přežili tři velké šance soupeře a ve 24. minutě sami udeřili, střela Webra z hranice šestnáctky prolétla až do brány. Po první půli jsou na tom lépe domácí a vedou 1:0.
45+4'
45+4'
Weber zahrál rohový kop přímo do boční sítě vlašimské branky.
45+3'
Rohový kop z pravé i z levé strany hráči v modrých dresech odvrátili. Co ten třetí v krátkém sledu?
45+2'
Dlouhý centr na pravou stranu prodloužil vlašimský obránce Hašek pouze k rozběhnutému Ciencialovi, ten zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Lasotu, tečovaná střela třineckého útočníka skončila vedle vlašimské brány.
45+1'
Rozhodčí Julínek přidal k prvnímu poločasu ještě tři minuty.
44'
Po centru Průchy se snažil projít po pravé straně Svoboda, ale při pokusu o kličku fauloval Omastu.
43'
Lasota se po ošetření a očištění od krve vrací zpět do hry. Oba týmy jsou nyní v plném počtu.
42'
Cienciala zkoušel na levé straně projít mezi třemi soupeři, nakonec přenechal míč Janoščína, který prudce odcentroval do pokutového území, kde však byli pouze vlašimští obránci.
41'
Hraje se opatrný fotbal, Lasota je stále v péči lékaře a maséra, ale vypadá to, že se ještě podívá do hry.
37'
Třinec hraje na chvíli o deseti.
36'
Zraněného Svátu nahradil Vrána.
36'
Vlašimští hráči hlásí nutnost střídání, stejně tak i Třinečtí.
34'
Weber si na pravé straně vyměnil míč s Hlúpikem a odcentroval do pokutového území, kde se snažil hlavičkovat Lasota, ale kromě míče trefil i hlavu soupeře. Oba postižení hráči jsou nyní v péči ošetřovatelů.
33'
Rohový kop Třince v brance nekončí. Střela Vaňka z oblasti penaltového puntíku minula levou tyč.
32'
Třinečtí hrajou velmi dobře. Hlúpik dostal trochu prostoru na pravé straně, pohlédl do pokutového území a vyslal prudkou přihrávku na přední tyč, kterou Vedral odvrátil za cenu rohového kopu.
31'
Cienciala dostal na levé straně přihrávku od Machalíka, prudce odcentroval, ale míč se k Webrovi nedostal.
30'
Ze střední vzdálenosti otestoval pozornost brankáře Chmiela vlašimský Breda, Chmiel míč rukama vyrazil před sebe a následně ho před dobíhajícím soupeřem chytil.
29'
Vlašim měla dva rohové kopy za sebou. Ten druhý zakončil Hašek střelou z pravé strany po zemi do středu brány, kde byl připravený gólman Chmiel, který celou situaci viděl a úspěšně zasáhl.
28'
Nepříjemný centr na zadní tyč předvedl Svoboda, míč se snášel na hlavičku Jandy, ale před ním zasáhl Janoščín a odvrátil balón na rohový kop.
27'
Dlouhý diagonální pas Vedrala prolétl až ke Svátovi, který měl dobrou pozici pro centr do šestnáctky. Nebylo to platné, vlašimskému hráči míč při zpracování utekl do zámezí.
24'
Třinec právě vstřelil branku!
První gól je na světě! Po centru Vaňka z levé strany se míč odrazil za šestnáctku, kde se zjevil TOMÁŠ WEBER, který střelou po zemi pravou nohou poslal míč kolem chumlu hráčů do vlašimské branky! Brankář Bačkovský míč neviděl – 1:0!
23'
Třinečtí se po úvodní desetiminutovce probrali a nyní jsou lepším týmem, což ukázala i střela Janoščína zpoza hranice pokutového území, kterou tečoval jeden z vlašimských hráčů vedle branky.
21'
Trocha kombinace na útočné polovině Třince, ke střele se odhodlal Omasta, jenže zpoza šestnáctky pouze vyprášil reklmaní panel vedle pravé tyče Bačkovského branky.
20'
Dnešní zápas sleduje mimo stadion zhruba 90 diváků a fanoušků.
18'
Machalíkův rohový kop prolétl až na druhou stranu, odkud se pokusil po zemi odcentrovat Weber, ale balón skončil u nohou vlašimského hráče.
17'
Cienciala s Lasotou obrali u levého praporku o míč Svátu, jenže vzápětí prvně jmenovaný hráč nedokázal odcentrovat přes nohy Broukala. Rohový kop.
14'
Machalík se proběhl po levé části hřiště a na vlašimskou branku vypustil žabku, kterou se snažil dostihnout Weber, ale brankář Bačkovský byl u míče dříve a balón chytil.
12'
Po centru Janoščína z levé strany hlavičkoval u bližší tyče Machalík, zkusil míč usměrnit na branku, ale dobíhající protihráč v souboji s třineckým hráčem odrazil balón vedle brány.
11'
Třinec zahrával další rohový kop, Machalíkův centr do brány odvrátil brankář Bačkovský.
9'
Rohový kop zahrávali také Třinečtí, ale tak nebezpeční jako hráči v modrých dresech nebyli.
8'
Po rohovém kopu se v pokutovém území prosadil Blecha, následná hlavička orazítkovala břevno třinecké branky!
7'
Vlašimští válí, Třinečtí zaspali v obranné práci, Kušnír nezastihl přihrávku na Závišku, který střelou ke vzdálenosti obstřelil brankáře Chmiela, ale dobíhající Šuľa stihl odkopnout míč letící do brány vedle třinecké svatyně!
4'
Po přímém kopu z pravé strany se před malým vápnem dostal k hlavičce Broukal, po jeho střele vylétl do vzduchu brankář Chmiel, ale na míč si nesáhl, balón směřoval nad bránu, nakonec se odrazil od břevna na brankovou čáru. Vzápětí jeden z třineckých hráčů odkopl míč před dobíhajícím soupeřem!
2'
Hned v úvodu zaútočili Vlašimští, centr Průchy z pravé strany prolétl nad malým vápnem až k Jandovi, kterému balón při zpracování utekl vedle brány.
1'
Diváci za stadionem Rudolfa Labaje vyvolávají jméno Ondřeje Kušníra. Ten jim na oplátku zatleskal.

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír (C), Janoščín – R. Vaněk I., Weber – Hlúpik, Machalík, Cienciala – Lasota.
Náhradníci: Mrózek – Puchel, Samiec, Burgo, Bulawa, Wojnar.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – D. Hašek, Broukal, Vedral – Sváta, Průcha, P. Breda, Blecha, V. Svoboda – Záviška, Janda (C).
Náhradníci: Řehák – Bičiště, Frizoni, J. Štochl, Diamé, Mil. Kadlec, Vrána.

Rozhodčí: Julínek – Dohnálek, Bureš.
Prázdné hlediště, zápas bez diváků. Trochu smutné loučení. Dnes končí kariéru čtyřnásobný český reprezentant, bývalý hráč Vítkovic, Žižkova, Sparty, Liberce, Rapidu Bukurešť, Tobolu Kostanaj, Sigmy Olomouc, pražské Dukly a dnes kapitán FK FOTBAL TŘINEC Ondřej Kušnír.

V české nejvyšší soutěži odehrál 183 zápasů a vstřelil 15 gólů. Další zápasy přidal v kazašské (16) a rumunské soutěži (23). V druhé české lize sehrál 139 zápasů a vstřelil 13 gólů.

Mimo to sváděl souboje v kvalifikaci Ligy mistrů v dresech Sparty a Liberce, zahrál si Evropskou ligu proti Liverpoolu, Udinese, Freiburgu nebo Seville.

Bohatá kariéra šestatřicetiletého hráče dnes končí. Co se vám vybaví pod jménem Ondřej Kušnír? Napište nám vaši reakci na instagramu či twitteru pod hashtagem #DikyKusno.
Napište nám odkud sledujete dnešní duel druhé nejvyšší soutěže. Na Twitteru nebo Instagramu vložte do příspěvku, klidně i s fotkou, hashtag #TRIvsVLA.
Třinec zažívá černé jaro. Nebýt jednadvaceti bodů z podzimu, na jaře by bojoval o záchranu. Slezanům vůbec neprospěly karantény. Ve třinácti zápasech po ní získali pouze deset bodů za dvě vítězství a čtyři remízy. Ve většině zápasů odešli v roli poražených. V Brně, Vítkovicích a Líšní dokonce inkasovali pět a více branek.

Ani domácí prostředí nehraje pro družinu trenéra Habance. Třinečtí se snaží, hrají vyrovnané zápasy, ale body ztratili v deseti zápasech. Klíčovou roli může sehrávat i absence publika, vzhledem k přísnějším nařízením krajské hygienické stanice.

Hlavní příčinou neúspěchů je nedostatek fyzických sil. Zatímco ostatní družstva mohla kvalitně regenerovat, Třinec byl poslán do vražedného koloběhu čítajícího osm zápasů v devatenácti dnech. To se projevilo i na absencích. Zranění jsou útočník Akulinin, záložníci Valenta se Steinhüblem, obránce Bedecs nebo brankář Adamuška. Do toho ještě nemůže nastoupit stoper Gáč, který se v úterním duelu proti Dukle (1:2) snažil zabránit porážce nefér zákrokem, když střelu letící do odkryté branky vyrazil rukou. Za svůj počin uviděl červenou kartu.
Vlašim je na tom o trochu lépe než slezský celek. Středočechům patří v tabulce jedenáctá pozice za 34 bodů. Třiadvacet bodů získali ve druhé polovině soutěže a vyhrabali se z příček hrozících sestupem.

Bohužel v posledním utkání na půdě Brna příliš neoslnili. Druhému celku soutěže podlehli vysoko 0:4 a propadli se v tabulce o jednu příčku.

V posledním utkání má tým trenéra Daniela Šmejkala možnost vrátit se do první osmičky. Aby se tak stalo, musí v Třinci vyhrát. V opačném případě hrozí i propad na 12. pozici.
Čtyřikrát odložený duel nakonec našel své místo až 17. července. Zápas 24. kola mezi Třincem a Vlašimí se uskuteční netradičně po skončení základní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. O postupujících i sestupujících je již rozhodnuto, zbývá určit pořadí na 8. až 13. místě.
Duel mezi Třincem a Vlašimí se neuskuteční ani v pátek 19. června. Nový náhradní termín byl stanoven na 17. července s výkopem v 15 hodin.
Utkání mezi Třincem a Vlašimí se dnes neuskuteční. Důvodem je probíhající hygienické šetření v domácím klubu.

Jeden z hráčů byl v kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Dnes odpoledne hygienická stanice provedla kontrolní testy u vybraných hráčů i členů klubu, kteří s ním přišli do kontaktu.

V případě, že výsledky všech testů budou negativní, bude utkání sehráno zítra od 17 hodin.
Zápas povede jako hlavní rozhodčí Jiří Musil. Ten se na listinu profesionálních sudích dostal teprve na jaře. Na svém kontě má 3 zápasy, ve kterých ukázal 14 žlutých karet.

Roli asistentů bude plnit dvojice Zdeněk Koval, Miloš Vitner. Ti jsou na druholigové scéně zkušenější. Koval kroutí svou osmou sezónu a stihl odmávat 198 zápasů (94 F:L, 104 F:NL). Vitner je mezi profesionály od roku 2019 a na svém kontě má zhruba o sto zápasů méně – 95 (24 F:L, 71 F:NL)
Podzimní duel ve Vlašimi dopadl lépe pro tým Svatopluka Habance. Třinečtí využili dva pokutové kopy a zvítězili 2:0. Ani jeden úspěšný exekutor dnes pravděpodobně nenastoupí. Imrich Bedecs opustil minulé domácí utkání sanitním vozem, Filip Kubala aktuálně obléká dres nedaleké prvoligové Karviné.
První vyhrání z kapsy vyhání. Třinecká ocel ztrácí na pevnosti. Velmi dobře se o tom přesvědčili fotbalisté Brna, Vyšehradu a Žižkova. V posledních třech zápasech propustila třinecká obrana do brány deset míčů.

Trenér Svatopluk Habanec neřeší jen problémy vzadu, ale i v ofenzívě. Nebýt zápasu na žižkovské Viktorce, Třinečtí v pěti zápasech po koronavirové přestávce nasměrovali míč na branku soupeře pouze jedenáctkrát! Na Žižkově tento počet navýšili téměř o polovinu na číslo 16, přesto se mezi střelce zapsal pouze Puchel.

Pojďme najít i pár pozitiv. V pondělním utkání dostal příležitost mládežnický reprezentant, velmi dobrý talent třinecké kopané, sedmnáctiletý Matteo Burgo. Do sestavy by se měl vrátit i Lukáš Cienciala, jenž na Žižkově chyběl pro karetní trest.

Slezané i přes sérii pěti zápasů bez vítězství sice padají tabulkou dolů, ale stále mají dvouciferný náskok na sestupové pozice.
V roli favorita zápasu bude na třineckém pažitu hostující celek. Vlašim v posledních třech zápasech získala devět bodů. Rytíři úspěšně bojovali s pražskými vojáky, rytířem Vítkem a v neděli nenechali soupeře z Chrudimi ukořistit body na vlastním bojišti.

Tým trenéra Šmejkala se v posledních týdnech nakopl k velkým výkonům a ve třech zápasech nastříleli soupeřům dohromady šest gólů. Všechny byly rozděleny rovnoměrně.

Vlašimští vynikající především v brejkových situacích. Chyby soupeře dokážou rychlým přechodem proměnit v gólové šance. Navíc obranu řídí zkušený třicátník Štochl se čtyřiadvacetiletým Broukalem. Poslední záchranou je mládežnický reprezentační gólman Bačkovský.
Haló, haló! Druhá liga v Třinci znovu dává signál, že je čas zbystřit. Čtvrteční odpoledne bude patřit střetu ocelových hochů proti blanickým rytířům. Kdo se bude radovat z vítězství? To se dozvíme zhruba kolem devatenácté hodiny. Zápas mezi jedenácti bojovníky na každé straně o to, kdo více krát přepraví míč do brány soupeře vám z hutnického města přiblíží Igor Mainka. Dobrý den!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.