Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Hr. Králové - 1. listopadu 2019   18:00

Ústí
Ústí
29' Drame  • 79' Drame
2:0
(1:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
Ústí
Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – M. Valenta, J. Peterka (C) – Drame, M. Bílek (86. Miskovič), Prošek – Bassey (90+2. Jirkovský). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
J. Plachý – Miskovič, Kolařík, Strada, T. Vlček, Jirkovský, P. Škoda.
Marek – Kubr, Batík; delegát: Hojsík; technický delegát: Tandler
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
842 + 163 plyšáci diváků
Hr. Králové
Ottmar – F. Čech, Kvída, Martinec (C), Leibl – Vlkanova, Zbrožek (54. Kopečný), Soukeník, Urma – Djurdević (46. D. Doležal) – Prekop (46. Šípek). Trenéři: Zdenko Frťala, Ondřej Prášil.
Vízek – Šípek, Firbacher, Kopečný, D. Procházka, Jukl, D. Doležal.

Ústí nad Labem zvítězilo v domácím prostředí nad Hradcem Králové po více než deseti letech, když se dvakrát prosadil Youba Drame. Marián Tvrdoň, jakožto nejlepší gólman soutěže, si připsal šesté čisté konto v letošním ročníku a třetí v řadě. Arma přeskočila v soutěžní tabulce Východočechy a octla se na páté pozici.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
:

Pozápasové statistiky:

Branky:
29. a 79. Drame.
ŽK: 24. Písačka, 72. Brak – 33. Martinec, 75. Leibl, 84. F. Čech, 90+1. Kopečný.
Střely na branku: 5:4 (3:2).
Střely mimo branku: 4:3 (3:0).
Rohové kopy: 4:0 (4:0).
Ofsajdy: 2:3 (2:2).
Fauly: 15:24 (8:12).
Zatímco fotbalisté Hradce Králové míří poděkovat svým fanouškům za podporu, domácí hráči slaví.
90+3'
Konec zápasu po nastavení přesně tří minut.
90+2'
Druhá změna v sestavě Ústí nad Labem. Odchází Fortune Akpan Bassey, naopak přišel Martin Jirkovský.
90+2'
Marián Tvrdoň vykopává až ke svému kolegovi k protější bráně.
90+2'
Arma kombinuje na útočné polovině.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví ve druhé půli tři minuty.
90+1'
Miloš Kopečný (HKR) za faul na Jana Peterku dostal žlutou kartu.
90'
Ofsajd Hradce Králové (na ofsajdy 2:3).
89'
Zápas se dohrává v blízkosti středové čáry.
87'
Marián Tvrdoň při výkopu upadl, za deště je terén podmáčený.
86'
První střídání domácích. Michala Bílka nahradí Jiří Miskovič.
84'
František Čech (HKR) inkasoval žlutou kartu.
83'
František Čech z dálky přízemní střelou nevystrašil Mariána Tvrdoně.
79'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Výstavní gól! Souhra Fortune Akpan Bassey, YOUBA DRAME slaví úspěch. Prvně zmiňovaný předal na pravou stranu míč druhému jmenovanému, který se zhruba z pětadvaceti metrů trefil přímo pod břevno.
Dnešní utkání sledují 842 diváci + 163 plyšáci.
77'
Jakub Šípek z dálky zamířil vedle.
75'
Fortune Akpan Bassey zastaven vedle velkého vápna eústeckým Michalem Leiblem (HKR), který obdržel žlutou kartu.
72'
Vojtěch Brak (UNL) za faul na útočné polovině uviděl žlutou kartu.
71'
Adam Vlkanova hlavičkoval do náruče Mariána Tvrdoně.
68'
Arma pozorně brání, Hradec Králové se snaží s výsledkem něco udělat.
66'
Fortune Akpan Bassey vybídl ke skórování Václava Proška, který z levé strany nechal vyniknout Radima Ottmara.
64'
Miloš Kopečný trefil boční síť.
63'
Marek Krátký z pravé strany minul.
61'
Jiří Pimpara volil raději takzvanou malou domů.
60'
Adam Vlkanova zprava nemířil přesně.
59'
Velká příležitost Hradce Králové! Adam Vlkanova hledal z pravé strany u opačné tyče Jakuba Šípka, který na míč nedosáhl.
57'
Ústí nad Labem drží míč co nejdále od vlastní brány.
Loňský rekord překonán! Plyšáková výzva letos vynesla dětem z ústecké Masarykovy nemocnice 163 plyšáky, což je o jedenáct více než loni.
54'
Poslední střídání Východočechů. Z hrací plochy odstupuje Kristian Zbrožek, opačným směrem putuje Miloš Kopečný.
54'
Hradec Králové bude zahrávat rohový kop.
53'
Youba Drame si připsal útočný faul na Jakuba Martince.
51'
Michal Bílek v rámci fair-play vrátil balón soupeři.
51'
Kristian Zbrožek odchází k ošetření za postranní čáru.
50'
Kristian Zbrožek zůstal ležet vedle středového kruhu, přivoláni jsou lékaři.
47'
Adam Vlkanova přestřelil.
46'
Dvojité střídání připravil o přestávce Zdenko Frťala. Erika Prekopa nahrazuje Jakub Šípek, Fahrudin Djurdević uvolnil místo Davidu Doležalovi.
46'
Do šaten mohou odcházet spokojenější fotbalisté Ústí nad Labem, kteří vedou nad Hradcem Králové. Jako jediný se dosud prosadil ve 29. minutě Youba Drame, jenž spustil Plyšákovou mánii.

Fauly: 8:12.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hod.
45'
První poločas skončil přesně v čase 45:00 min.
44'
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 2:2).
43'
Fortune Akpan Bassey neprošel defenzivou hostů.
41'
Matyáš Písačka z bezprostřední blízkosti neprostřelil obranu Hradce Králové.
40'
Václav Prošek si dlouho pohrával s míčem v pokutovém území, vybojoval alespoň rohový kop.
38'
Vojtěch Brak se drží za hlavu, ale bude pokračovat ve hře.
37'
Na hrací ploše zůstal ležet Vojtěch Brak.
35'
Jan Peterka si došel pro faul v blízkosti středové čáry.
33'
Kapitán Jakub Martinec (HKR) byl příliš důrazný při rozehrávce domácího brankáře, což ocenil hlavní arbitr Emanuel Marek žlutou kartou.
33'
Dominik Soukeník z dálky prověřil pozornost Mariána Tvrdoně.
31'
Domácí branka nabudila.
29'
Na hrací plochu začali diváci házet plyšové hračky, které poputují na dětské oddělení ústecké Masarykovy nemocnice.
29'
Domácí jdou do vedení! Chybu v rozehrávce Jana Kvídy trestá YOUBA DRAME, jenž se zjevil osamocený ve velkém vápně, odkud prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
28'
Těžko říct, co nyní Václav Prošek prchající podél levé postranní čáry zamýšlel s balónem. Míč mířil mimo tři tyče.
24'
Matyáš Písačka (UNL) za faul na Erika Prekopa inkasoval žlutou kartu.
24'
Hlavička Michala Bílka neslavila úspěch.
24'
Youba Drame se zasloužil o třetí rohový kop pro Armu.
23'
Fortune Akpan Bassey vytěžil po centru Marka Krátkého rohový kop.
20'
Hosté se usadili na ofenzivní části hrací plochy.
18'
Diváci jsou svědky série faulů, Otto Urma ve středovém kruhu zastavil Jana Peterku.
17'
Druhý ofsajd Východočechů (na ofsajdy 1:2).
15'
Hosté si vytvořili tlak, který musel přerušit faulem Youba Drame. Po nedovoleném zákroku na Jana Kvídu nařídil Emanuel Marek přímý volný kop.
13'
Youba Drame nedosáhl na centr Václava Proška z levé strany.
12'
Pátý zákrok Hradce Králové na protihráče, faulován byl Fortune Akpan Bassey.
10'
Centr Michala Bílka nenalezl v závaru v předbrankovém prostoru nikoho ze spoluhráčů.
9'
Václav Prošek vybojoval první rohový kop ve prospěch domácích.
8'
Pas Jana Peterky na Václava Proška byl příliš dlouhý.
7'
Arma v ofsajdové pasti (na ofsajdy 1:1).
7'
Fortune Akpan Bassey zkusil střelecké štěstí přízemním pokusem z dálky, Radim Ottmar připraven.
6'
K vidění je zatím opatrný fotbal z obou stran, za hranicí pravidel zastaven Václav Prošek.
4'
Druhý faul Hradce Králové, postiženým byl tentokrát kapitán Jan Peterka.
4'
Michal Bílek faulován na obranné polovině.
3'
Oba celky se dostaly s míčem na útočnou polovinu, brankáři zatím nemuseli zasahovat.
1'
V osmnácté sekundě zápasu se hosté stihli dopustit ofsajdu (na ofsajdy 0:1).
1'
Úvodní výkop obstaral Michal Bílek.
1'
Dnešní zápas je pikantní pro Michala Leibla, který v Ústí nad Labem působil. Dres Army oblékal také Daniel Procházka, jenž ale zatím obývá střídačku hostů.
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Hradec Králové se představí v dresech černobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu žlutou.
Vedení klubu se rozhodlo o motivaci, kdy po první vstřelené brance Severočechů vhodí diváci na hrací plochu plyšáky.

Podobnou akci nepořádá ústecký fotbalový klub poprvé. Plyšové hračky v počtu 152, které se vybraly v rámci akce Plyšákománie s Armou 2018 v zápase 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sezóny 2018/2019, se klub následně rozhodl předat k Vánocům dětem z oddělení dětské chirurgie – dětského úrazového centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Ve zmiňovaném loňském utkání Ústí nad Labem – Chrudim se obecenstvo dlouho s plyšáky nemazlilo, neboť domácí se prosadili zásluhou Dominika Šupa již ve třetí minutě.

Letos vybrané plyšové hračky poputují rovněž na dětské oddělení ústecké nemocnice.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Emanuel Marek.
Asistenti: Jaroslav Kubr, Tomáš Batík.

Delegát svazu: Petr Hojsík.
Technický delegát: Michal Tandler.
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-2-3-1, hosté sází na rozestavení 4-4-1-1.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – M. Valenta, J. Peterka (C) – Drame, M. Bílek, Prošek – Bassey. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: J. Plachý – Miskovič, Kolařík, Strada, T. Vlček, Jirkovský, P. Škoda.

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec (C), Leibl – Vlkanova, Zbrožek, Soukeník, Urma – Djurdević – Prekop. Trenéři: Zdenko Frťala, Ondřej Prášil.
Náhradníci: Vízek – Šípek, Firbacher, Kopečný, D. Procházka, Jukl, Doležal.

Rozhodčí: Marek – Kubr, Batík; delegát: Hojsík; technický delegát: Tandler.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí mírně favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Posledních pět mistrovských duelů v podání obou mužstev:

FK Dukla Praha – FK Ústí nad Labem 3:2 (1:0)
FK Ústí nad Labem – MFK Vítkovice 1:1 (0:1)
SK Líšeň – FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim 2:0 (0:0)
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

FC Hradec Králové – FK Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)
FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)
FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:0 (1:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Hradec Králové 0:2 (0:0)
FC Hradec Králové – 1. SK Prostějov 1:2 (0:1)
V zápasu podzimu aneb v rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se fotbalisté Ústí nad Labem představí proti FC Hradec Králové bez nejlepšího střelce Lukáše Matějky, který v Třinci inkasoval čtvrtou žlutou kartu v letošním ročníku.

Východočeský celek se po třinácti odehraných kolech nachází v soutěžní tabulce na čtvrté příčce se ziskem dvaceti čtyř bodů. Do aktuálního ročníku nevstoupil Hradec Králové nejlépe, když v Sokolově uhrál bezbrankovou remízu, prohrál doma s Duklou Praha 0:2 a v Líšni se zmohl na další remízu (3:3). Chuť si spravil až v domácím prostředí proti Varnsdorfu (8:0), následovala remíza 1:1 v Třinci a série čtyř vítězství proti Chrudimi (2:0), Vysočině Jihlava (4:2), Viktorii Žižkov (2:1) a Slavoji Vyšehrad (1:0). Šňůru utnula až brněnská Zbrojovka, kde královéhradečtí fotbalisté padli 1:2, ve východočeském derby ale nalezli recept na Pardubice (1:0), poté uspěli ve Vlašimi (2:0). V posledním kole utrpěl Hradec Králové porážku s Prostějovem (1:2; všechny výsledky z pohledu Hradce Králové).

Poslední domácí vítězství Ústí nad Labem proti Hradci Králové se datuje 23. 8. 2009, kdy Arma přelstila svého soka poměrem 1:0. V loňském ročníku se Hradci Králové podařilo zastavit šňůru domácí neporazitelnosti Army, která trvala téměř rok. V čase 89:03 min. rozhodl o vítězství hostů legendárními nůžkami Jiří Miker, v odvetě padl celek Aleše Křečka 0:2 (oba výsledky z pohledu Army).

Hradec Králové odehrál všechna tři letošní utkání MOL Cupu venku, probojovat se dokázal do třetího kola, kde padl s favorizovaným Baníkem Ostrava 0:2. Svěřenci Zdenka Frťaly a Ondřeje Prášila v prvním kole přemohli FK Letohrad 3:0, v kole druhém poté FK Admira Praha 2:1 (všechny výsledky z pohledu Hradce Králové).
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
Matyáš Písačka – 1 červená karta po druhé žluté kartě (trest si odpykal v rámci 1. kola MOL Cupu).

FC Hradec Králové:
Bez červených karet.
Žluté karty:

Jan Peterka – 5 žlutých karet;
Lukáš Matějka – 4 žluté karty;
Marek Krátký, Matyáš Písačka, Vojtěch Brak – všichni 3 žluté karty.

Adam Vlkanova, Jakub Šípek, Erik Prekop, Michal Leibl, Miloš Kopečný – všichni 4 žluté karty;
Kristián Zbrožek, Jan Kvída – oba 3 žluté karty.
Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Marián Tvrdoň – 5 čistých kont z 15 zápasů; 15 inkasovaných branek; 1 žlutá karta.

Radim Ottmar – 5 čistých kont z 10 zápasů; 8 inkasovaných branek; 1 žlutá karta;
Patrik Vízek – 1 nula ze 3 zápasů; 5 inkasovaných branek; bez karet.
Nejlepší střelci obou celků v lize:

Lukáš Matějka – 7 gólů;
Fortune Akpan Bassey – 4 góly;
Youba Drame – 3 góly.

Adam Vlkanova – 6 gólů;
Erik Prekop, Kristián Zbrožek, Fahrudin Durděvič, Jakub Martinec – všichni 3 góly.
Poslední vzájemné ligové zápasy obou mužstev:
:

14. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 1. 11. 2018
FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové
0:1 (0:0)
Branka: 90. Miker.
ŽK: 71. Šup, 79. Brak, 88. M. Bílek – 68. Durdević, 90. Miker.
Rozhodčí: Machálek – J. Poživil, Lakomý – Dubravský.

2:0 (2:0)
Branky: 14. Vlkanova z penalty, 20. Šípek.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

13 zápasů: 6 výher, 4 remízy, 3 prohry; skóre 21:15, 22 body, 6. místo.

13 zápasů: 7 výher, 3 remízy, 3 porážky; skóre 26:13, 24 body, 4. místo.
:

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí celek FC Hradec Králové.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.