Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí : Vyšehrad - 22. listopadu 2019   18:00

Ústí
Ústí
66' Bassey
1:2
(0:1)
Vyšehrad
Vyšehrad
32' Čvančara   • 73' D. Kozel
Ústí
Tvrdoň – Krátký (83. Miskovič), Brak, Pimpara, Písačka – Drame, M. Valenta (46. Bassey), M. Bílek, J. Peterka (C), Prošek – L. Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
J. Plachý – Bassey, Miskovič, Kolařík, Strada, T. Vlček, Jirkovský.
Adámková – Dresler, Matoušek; delegát: S. Kozel; technický delegát: Kruliš
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov
796 diváků
Vyšehrad
Otáhal – Šandera, Švejdík, V. Mareš, T. Jablonský – Nitrianský – Pouček (C), Laňka (46. D. Kozel), Verner, Vejvar (77. Drobílek) – Čvančara (87. Mashike Sukisa). Trenéři: Roman Veselý, Oldřich Pařízek.
Dočekal – Žežulka, Rataj, Drobílek, Alexandr, Mashike Sukisa, D. Kozel.

Střely v zápase 27:4, ukazatel skóre 1:2. Je to pro domácí hodně kruté, přesto si tři body odváží z Ústí nad Labem tým Vyšehradu. Za domácí se prosadil pouze střídající Fortune Akpan Bassey, za Slavoj nejlepší střelec týmu Tomáš Čvančara a rovněž střídající Daniel Kozel.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Denis Laňka se provinil nesportovním chováním, když začal vulgárními pokřiky urážet ústecké fanoušky a na hlediště vhodil i lahev s pitím.
:

Pozápasové statistiky:

Branky:
66. Bassey – 32. Čvančara, 73. D. Kozel.
ŽK: 34. J. Peterka, 60. M. Bílek, 83. Pimpara, 90+3. Miskovič – 34. Čvančara, 85. Verner, 87. Šandera, 90+2. D. Kozel.
Střely na branku: 7:3 (1:1).
Střely mimo branku: 20:1 (9:1).
Rohové kopy: 11:2 (3:2).
Ofsajdy: 3:0 (3:0).
Fauly: 8:21 (6:8).
90+5'
Konec zápasu po nastavení čtyř minut a jedné sekundy ve druhé půli.
90+4'
Filipa Drobílka vychytal Marián Tvrdoň.
90+3'
Žluté kartě se po faulu na Lukáše Poučka nevyhnul ani střídající Jiří Miskovič (UNL).
90+2'
V pořadí sedmá žlutá karta tohoto utkání, kterou uviděl Daniel Kozel (VYŠ).
90+2'
Před Jiřím Pimparou odkopl míč do bezpečí pro hosty Milan Nitrianský.
90+1'
Jana Adámková nastaví čtyři minuty.
90'
Youba Drame si připsal útočný faul.
89'
Michal Bílek z přímého volného kopu přestřelil.
87'
Opět se bude žlutit, žlutou kartu inkasoval Vojtěch Šandera (VYŠ).
87'
Naposledy střídají hráči Vyšehradu. Nejlepšího střelce hostů Tomáše Čvančaru nahradí Sukisa Elvis Mashike.
85'
Domácím štěstí nepřeje, Jiří Pimpara orazítkoval břevno!
85'
Žlutou kartou za faul na Jana Peterku potrestán Miroslav Verner (VYŠ).
83'
Aleš Křeček stahuje z hrací plochy Marka Krátkého, na jehož post přichází Jiří Miskovič.
83'
Žlutou kartu obdržel Jiří Pimpara (UNL).
82'
Jan Peterka a následně i Fortune Akpan Bassey vystřelil jen do obranného bloku Vyšehradu.
80'
Desátý roh Army zahraje Michal Bílek.
Dnešní utkání sleduje 796 diváků.
77'
Druhá změna v sestavě Slavoje. Odchází Jan Vejvar, na trávník míří Filip Drobílek.
77'
Útočný faul Tomáše Čvančary na Vojtěcha Braka hlavní rozhodčí neunikl.
76'
Vyšehrad pozorně brání a ze dvou střel na bránu dvakrát udeřil.
74'
Fortune Akpan Bassey hlavičkoval mimo.
73'
Vyšehrad právě vstřelil branku!
V utkaní hraném na jednu bránu se opět do vedení překvapivě dostávají hosté! Ústecká defenziva pozapomněla na střídajícího DANIELA KOZLA, který po přihrávce Tomáše Čvančary z pravé strany z brejku nedal Mariánu Tvrdoňovi šanci.
72'
Youba Drame z dálky prověřil pozornost Martina Otáhala.
71'
Youba Drame v předbrankovém prostoru hledal Lukáše Matějku, který pálil do připraveného hostujícího gólmana.
70'
I hájce domácí svatyně Marián Tvrdoň si je vědom, že čas rychle plyne a nenechává s rozehrávkou dlouho čekat.
69'
Ústí nad Labem se rozhodně nespokojuje pouze s vyrovnáním a tlačí se nadále do ofenzivy.
66'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Střídající žolík domácího kouče FORTUNE AKPAN BASSEY hlavičkoval po rohu Michala Bílka za záda Martina Otáhala. Nigerijský útočník se trefuje do černého popáté v letošním ročníku.
66'
Youba Drame vybojoval pouze rohový kop.
65'
Série faulů Vyšehradu, Jan Peterka si došel pro faul přesně na hranici velkého vápna. Hlavní sudí se pro penaltu nerozhodla, neboť podle jejího názoru byl zákrok Slavoje před velkým vápnem.
62'
Matyáš Písačka po rohu Václava Proška hlavičkoval mimo.
61'
Fortune Akpan Bassey podle hlavní rozhodčí spadl v pokutovém území úmyslně a rázně útočníkovi Army domlouvá.
60'
Žlutá karta na straně domácích. Z rukou Jany Adámkové ji uviděl za faul ve středovém kruhu Michal Bílek (UNL).
59'
Slavoj se brání zuby nehty a odkopává pouze míč na útočnou polovinu.
57'
Pas Jiřího Pimpary na Matyáše Písačku byl příliš dlouhý.
55'
Vyšehrad se nedostal v tomto dějství ještě na útočnou polovinu, výsledkem je zatím pouze šestá standardní situace domácích od rohového praporku.
54'
Pátý rohový kop Ústí nad Labem.
52'
Neskutečný závar Army! Balón putoval po ose Youba Drame, Fortune Akpan Bassey, přičemž druhý jmenovaný nastřelil břevno! Odražený míč se dostal na kopačky Jana Peterky, přičemž na brankové čáře musel zastoupit svého brankáře Tomáš Jablonský.
51'
Fortune Akpan Bassey hlavičkoval vedle.
50'
Marek Krátký zprava nenalezl žádného spoluhráče, Martin Otáhal pouze kontroloval dráhu míče směřujícího vedle jeho brány.
49'
Arma si vytvořila tlak.
47'
Fortune Akpan Bassey vybojoval čtvrtý roh pro domácí.
46'
Michal Bílek rozehrál druhou polovinu utkání.
46'
Také trenér Aleš Křeček o přestávce střídá a posiluje ofenzivu. Příležitost místo Matěje Valenty dostane nigerijský útočník Fortune Akpan Bassey.
46'
Trenér hostů provedl o přestávce změnu. Denisa Laňku nahradí jmenovec svazového delegáta Daniel Kozel.
46'

Fauly: 6:8.

Druhý poločas začne přibližně v 19:07 hod.
To tu ještě nebylo! Diváci při odchodu rozhodčí hlasitě vypískali, kouč Vyšehradu Roman Veselý úsměv ani před diváky Ústí nad Labem rozhodně neskrýval. Bude se realizační tým Slavoje smát i po druhém dějství?

Hraje se doslova na jednu bránu, ale to nic nemění na tom, že aktuální stav je 0:1. Jediný dosavadní regulérní gól obstaral Tomáš Čvančara. Prosadil se také Youba Drame, jenž vyrovnal podle sudích z ofsajdu.
45+2'
První poločas skončil po nastavení přesných dvou minut.
45+2'
Marek Krátký z pravé strany Martina Otáhala nezaměstnal.
45+1'
Ústí nad Labem vstřelilo vyrovnávací branku, když se po přihrávce Lukáše Matějky prosadil Youba Drame! Gól nebyl uznán pro ofsajd (na ofsajdy 3:0).
45+1'
Jana Adámková nastaví dvě minuty.
45'
Marek Krátký z pravé strany pálil vedle.
44'
Jan Vejvar se zasloužil o druhou střelu Vyšehradu, Marián Tvrdoň nemusel zasahovat.
43'
Vojtěch Brak se dostal k odraženému míči, dělovka ústeckého stopera svatyni Martina Otáhala neohrozila.
41'
Youba Drame z dobré střelecké pozice za asistence Václava Proška přestřelil.
40'
Ústí nad Labem se za hlasitého pokřiku diváků žene kupředu a snaží před přestávkou o vstřelení vyrovnávací branky.
38'
Michal Bílek z rohu centroval na hlavičku Jiřího Pimpary, míč skončil na bráně.
37'
Třetí rohový kop pro Armu, která je i přes skóre 0:1 zatím jasně lepší.
35'
Lukáš Pouček musel být ošetřen na hrací ploše. Kapitána hostů domácí příznivci vypískali, neboť se ještě nějakou chvíli občerstvoval vodou přímo na trávníku a znemožňoval pokračování ve hře.
34'
Na hřišti se začalo přiostřovat, údajný faul domácích zapískala Jana Adámková s velkou časovou prodlevou. Žluté kartě se diví i kapitán domácích Jan Peterka (UNL). Aby toho nebylo málo, žlutou kartu inkasoval i Tomáš Čvančara (VYŠ).
32'
Slavoj udeřil jako blesk z čistého nebe, a to vůbec z první střely! Lukáš Pouček zprava nalezl nejlepšího střelce Vyšehradu TOMÁŠE ČVANČARU, který sedmou brankou v sezóně zblízka posílá hosty do vedení.
31'
Střelecká muška Matěje Valenta nebyla přesná.
29'
Miroslav Verner zůstal ležet na trávníku, přivolán byl lékař. Následovat bude míč rozhodčí, podle které se jednalo o čistý souboj. Juraj Šimurka se s Romanem Veselým neshodl na tom, zda byl zákrok čistý či nikoliv a hlasitě odpověděl na opačnou střídačku: "To ani náhodou...".
27'
Václav Prošek zahraje i druhý roh Army, pro změnu z pravé strany.
25'
S chutí hrající Václav Prošek z levé strany servíroval do pokutového území gólovou přihrávku Lukáši Matějkovi. Kanonýr Severočechů měl míč na dlouhou nohu.
23'
Youba Drame byl podle Jany Adámkové příliš důrazný v ofenzivě, čtvrtý faul Ústí nad Labem.
21'
Miroslav Verner s číslem jednadvacet na zádech si ve dvacáté první minutě došel pro faul v blízkosti středové čáry. Naštěstí zákrok domácích proti pravidlům nebyl oceněn červenou kartou, to by zůstalo na hřišti jednadvacet fotbalistů.
20'
Václav Prošek bude mít na svědomí první rohový kop Army.
19'
Lukáš Matějka se chytil do ofsajdové pasti (na ofsajdy 2:0).
18'
Aktivní Michal Bílek v pokutovém území zamýšlel přihrávku na nejlepšího střelce domácích Lukáše Matějku. Balón neprošel přes defenzivu Pražanů.
17'
Ofsajd Army (na ofsajdy 1:0).
16'
Václav Prošek nalezl ve velkém vápně Michala Bílka, který nemířil přesně.
15'
Michal Bílek se snažil zaskočit Martina Otáhala, vystřelil ale nad.
12'
Youba Drame postupoval proti Martinu Otáhalovi, v pokutovém území souboj s protihráčem neustál. Domácí se dožadovali penalty, Jana Adámková podobně jako hokejoví rozhodčí v některých případech po telefonátech s kolegou u videa rozpažila a penaltu odpískat odmítla.
10'
Youba Drame si pomohl v souboji s protihráčem za hranicí pravidel, hlavní rozhodčí tento zákrok neunikl.
8'
Marek Krátký poslal míč z dálky vysoko nad. Nebýt ochranných mříží, putoval by balón až do sousedních prvoligových Teplic.
7'
Kapitán Slavoje Lukáš Pouček fauloval ve středovém kruhu kapitána Ústí nad Labem Jana Peterku. Hlavní sudí Jana Adámková rázně domluvila prvně jmenovanému, neboť podobné zákroky na trávníku vidět nechtějí ani diváci.
6'
Lukáš Matějka z levé strany hledal ve velkém vápně Václava Proška, kterému zakončení nevyšlo podle jeho představ.
5'
Milan Nitrianský zahrál rukou na ofenzivní části hřiště, což Janě Adámkové neuniklo. Přímý volný kop ve prospěch Army.
4'
Vyšehrad si standardní situaci od rohového praporku zopakuje z opačné strany, míč si staví opět Miroslav Verner.
3'
Miroslav Verner zahraje první rohový kop hostů.
2'
Vyšehrad kombinuje na vlastní polovině, domácí se snaží o aktivní pressing.
1'
Střelecký pokus Václava Proška z hranice velkého vápna zblokoval Milan Nitrianský.
1'
Tomáš Čvančara zahájil duel výkopem ze středového kruhu.
1'
Ing. Jiří Hora slaví padesáté narozeniny. Jedinému akcionáři klubu je před úvodním výkopem předán dres s jmenovkou a číslem padesát a narozeninový dort.
Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Vyšehrad se představí v dresech zelenočerných. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Jana Adámková.
Asistenti: Radim Dresler, Lukáš Matoušek.

Delegát svazu: Slavomír Kozel.
Technický delegát: Ladislav Kruliš.
Domácí pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-5-1, hosté sází na rozestavení 4-1-4-1.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – Drame, M. Valenta, M. Bílek, J. Peterka (C), Prošek – L. Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
Náhradníci: J. Plachý – Bassey, Miskovič, Kolařík, Strada, T. Vlček, Jirkovský.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Švejdík, V. Mareš, T. Jablonský – Nitrianský – Pouček (C), Laňka, Verner, Vejvar – Čvančara. Trenéři: Roman Veselý, Oldřich Pařízek.
Náhradníci: Dočekal – Žežulka, Rataj, Drobílek, Alexandr, Mashike Sukisa, D. Kozel.

Rozhodčí: Adámková – Dresler, Matoušek; delegát: S. Kozel; technický delegát: Kruliš.
Posledních pět mistrovských duelů v podání obou mužstev:

SK Líšeň – FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim 2:0 (0:0)
FK Fotbal Třinec – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
FK Viktoria Žižkov – FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

FK Viktoria Žižkov – FC Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)
FC Slavoj Vyšehrad – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
FC Slavoj Vyšehrad – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (1:0)
FC Zbrojovka Brno – FC Slavoj Vyšehrad 4:1 (3:0)
FC Slavoj Vyšehrad – FK Pardubice 0:2 (0:1)
Duel 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR nabídne odvetný souboj FK Ústí nad Labem a FC Slavoj Vyšehrad.

Po patnácti odehraných kolech náleží Vyšehradu dvanáctá příčka se ziskem čtrnácti bodů. Výhru zaznamenali Pražané proti Ústí nad Labem (4:1), Varnsdorfu (3:1), Baníku Sokolov a Vlašimi (obě utkání 2:1), remizovat dokázali s Vysočinou Jihlava (1:1) v Líšni (0:0). Naopak hořkost porážky utrpěl Slavoj s Prostějovem, Hradcem Králové a Viktorií Žižkov (shodně všechny zápasy 0:1), Vítkovicemi (2:4), Duklou Praha (1:3), Chrudimí (2:3), Třincem (1:2), Zbrojovkou Brno (1:4) a Pardubicemi (0:2; všechny výsledky z pohledu Vyšehradu).

Arma se s Vyšehradem utkala již v soutěžním ročníku 2015/2016, kdy Pražané hráli tuzemskou druhou nejvyšší fotbalovou soutěž poprvé. Fotbalisté Ústí nad Labem vzešli z obou duelů vítězně (2:0, 4:1), avšak ve 2. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR této sezóny padli v poměru 1:4 (všechny výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

Vyšehrad nastoupil ke všem třem střetnutím letošního MOL Cupu venku. Svěřenci Romana Veselého a Oldřicha Pařízka v kole prvním přehráli SK Slaný 4:0, na které navázali výhrou 5:0 ve druhém kole na hřišti FK Motorlet Praha. Stopku pohárovou soutěží vystavila Slavoji až pražská Slavia, na kterou nestačil 0:8 (všechny výsledky z pohledu Vyšehradu).

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.
Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
Matyáš Písačka – 1 červená karta po druhé žluté kartě (trest si odpykal v rámci 1. kola MOL Cupu).