Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Olomouc B - 22. října 2022   10:15

Chrudim
Floder – Kesner (C), Hašek, Míka, Koželuh – Řezníček – Záviška, Skwarczek, Kejř, Vrána (75. P. Juliš) – Firbacher (82. Jedlička).
O. Mach – Harušťák, Kodýdek, Látal.
Volek – Hurych, Pochylý
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
720 diváků
Olomouc B
Stoppen – Bednár, David, Vepřek, J. Matoušek (90+2. Grečmal) – Fabiánek (90+2. Galus), Langer – Šíp (62. Uriča), Hadaš (73. Slavíček), Zlatohlávek (62. Fiala) – Vaněček.
Fendrich.

Domácí měli ve druhém poločase obrovské množství brankových příležitostí, ale vytouženého gólu se nedočkali. Oba celky si tak rozdělí po jednom bodu. Příjemný zbytek víkendu přeje z Chrudimi Petr Dejnožka.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Michal Galus,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Daniel Grečmal.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Neuvěřitelný závar před brankou Olomouce, hned dvakrát zvonila tyč, jednou hosté zachránili balon těsně před brankovou čarou. Domácí nevěří svým očím, ale skóre se nemění!
89'
Domácí se stále snaží ještě něco udělat s bezbrankovým skóre, mnoho času už jim ale nezbývá.
88'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jakub Matoušek).
86'
Dnešní utkání sleduje 720 diváků.
85'
A znovu Marek Kejř ve skvělé příležitosti, do odraženého míče se opřel těsně za vápnem, ale zhruba o metr branku Sigmy přestřelil!
83'
Marek Kejř se šikovně uvolnil a vypálil pravačkou, opět ale trefil jen prvního bránícího hráče.
82'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Tomáš Jedlička.
79'
Jakub Matoušek poslal balon přes zeď jen kousek od chrudimské branky!
78'
Václav Míka zastavil unikajícího soupeře, dostává žlutou kartu a je tu nesmírně zajímavá standardní situace pro hostující celek!
77'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Tomáš Zlatohlávek). Dostal ji za protesty na střídačce.
77'
Michal Skwarczek dostal chvilku prostoru a vypálil pravačkou, Stoppen vytáhl jeho zakončení mimo tři tyče!
75'
ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Petr Juliš.
73'
ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Filip Slavíček.
72'
S velkým štěstím se k míči dostal Filip Firbacher, měl ale smůlu že ho trefil do hlavy, od které se balon odrazil zcela mimo. Domácí to tak musí zkusit znovu.
70'
Hosté jsou v jedenácti zalezlí na vlastní obranné polovině a jen se brání chrudimské převaze. Jsem zvědavý, jestli to dokážou ustát po celý zbytek utkání
69'
Firbacher byl s míčem znovu ve vápně, od Vrány to ale dostal na dlouhou nohu a ve skluzu vybojoval alespoň další roh..
68'
Koželuh na pravé straně znovu vysílal kupředu Vránu, ten se ale k míči tentokrát o kousek nedostal.
66'
Neuvěřitelné, Jan Řezníček trefuje břevno! Domácí si hlasitě říkají o vedoucí branku!
65'
Dominik Hašek se vyšplhal úplně nejvýše, hlavičkoval o zem, ale jeho pokus těsně nad břevno vyškrábl Stoppen!
64'
Tlak domácího týmu nekončí, Sigma se pouze brání. Po sraženém centru Řezníčka přijde další roh.
62'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Filip Uriča,
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Jan Fiala.
61'
A další práce pro olomouckého brankáře, Záviškovo zakončení však mířilo přímo do míst, kde byl Stoppen postaven.
60'
Po hodině hry měl gól na kopačce Josef Koželuh, který byl na zadní tyči zcela sám, načechraný centr Skwarczeka ale nedokázal trefit.
59'
Pro následný rohový kop si bez okolků došel brankář Tadeáš Stoppen.
58'
Kejř si místo centru tentokrát troufl na kličku a dostal se s míčem do pokutového území. Přízemní pas na Vránu byl ale zablokován.
57'
Z následného rohu pálí Jan Řezníček opět jen do blokujícího hráče. Domácí nyní srší aktivitou.
56'
Chrudimští fotbalisté začínají stále více a více kousat. Rychlá akce byla zakončena střelou Jana Závišky z levé strany, míč sražen na roh.
54'
Roh pro Chrudim.
52'
Domácí si nyní střihli pěknou kombinaci, po které výrazně ohrozili branku Sigmy! Michal Vrána si v rychlosti narazil s Janem Záviškou, následně z hranice pokutového území zakončoval po zemi k pravé tyči. Jeho zakončení ale postrádalo potřebnou razanci, a tak ho brankář Stoppen dokázal zpacifikovat!
51'
Kejř zřejmě šlápl v souboji na nohu obránce a útočnou akci Chrudim tím ukončil.
50'
Dominik Hašek sebral míč čistým způsobem soupeři a pádil dopředu. Nakonec po chvilce váhání vzal vše na sebe, zakončení se mu ale příliš nepodařilo. Balon nabral vnější rotaci a skončil mimo tři tyče.
49'
Šípovi odpískán útočný faul.
48'
Úvodní okamžiky druhého poločasu se nesly v rámci ošetřování jednoho z olomouckých hráčů, na hrací plochu byl znovu povolán lékař. Ale ani tentokrát o nic vážného nešlo.
46'
Úvodní poločas střetnutí Chrudimi s rezervou Olomouce je za námi. Nesledovali jsme zrovna parádní podívanou, oba celky předvedly řadu nepřesností. Na zajímavé šance je to vyrovnané, stejně jako na skóre. Uvidíme, co přinese druhá půle.
45+1'
44'
Jáchym Šíp se dostal k centru z dobré pozice, jeho nákop byl ale silně nepřesný. Balon do hry pošle výkopem Floder.
42'
Trocha zmatků v šestnáctce Chrudimi, nepříliš razantně odstřelili míč Míka a poté i Skwarczek. Nakonec se ale žádné ohrožení chrudimské branky nekonalo.
39'
Rychlý Jáchym Šíp dělá chrudimské defenzívě z protiútoků silné nepříjemnosti. Nyní se o něj musela postarat hned trojice chrudimských hráčů.
37'
Z rohu se před chrudimskou brankou neblýskalo, naopak pádil směrem k šestnáctce Sigmy Kesner. Sražený centr znamená jen aut.
36'
Hlavička Zlatohlávka zblokovaná, následuje roh Olomouce.
35'
Jakub Fabiánek volný přímý kop kroutil na přední tyč a mířil velmi přesně, balon nakonec skončil na boční síti! Velká výstraha pro Chrudim!
33'
Jan Řezníček zcela cíleně zastavil nebezpečný postup Jáchyma Šípa faulem, dostal žlutou kartu. Navíc hosté budou mít k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice.
30'
Následný roh byl ze strany Chrudimi již nepřesný.
29'
A málem z toho byla branka! Filip Firbacher pěkně umístěnou hlavičkou protáhl Tadeáše Stoppena, který skvělým zákrokem uhájil čisté konto Sigmy!
26'
Hosté nyní nepřesnou malou domů hlavou darovali Chrudimi roh, domácí to tak mohou zkusit ze standardní situace.
24'
Po levé straně pádil dopředu Zlatohlávek, po kličce si na Haška nepřišel a nakonec ho ještě fauloval.
20'
Hosté nyní přebírají aktivitu a drží se více na míči.
19'
Rezerva Sigmy nyní drží míč a snaží se kombinovat, zatím se ale směrem dopředu neposouvá.
17'
Pěkná akce domácích fotbalistů po ose Záviška – Řezníček – Kesner, poslední jmenovaný byl ale už v úhlu a vybojoval pro domácí alespoň rohový kop.
15'
Jakub Fabiánek nyní pořádně zastavil Řezníčka, domácí si přáli žlutou kartu, ale rozhodčí to zatím řeší pouze domluvou.
13'
Sigma silně hrozí! Domácí obrana nechala za obranou volného Jana Davida, který si naběhl na centr z volného přímého kopu a hlavou trefil tyčku!
11'
Standardní situace Chrudimi byla silně nepřesná, Kejřovi se centr vůbec nepovedl.
10'
Marek Kejř si navedl míč do středu hřiště, následně se ale dopustil šlapáku. Akce Chrudimi tím pádem končí.
9'
Pro dlouhý nákop Davida si bez problému došel brankář Floder.
8'
Domácí rychlá souhra skončila jen na stoperech Olomouce, ti vzápětí otáčí hru směrem dopředu.
6'
Vzápětí hlavičkoval po dalším rohu ještě Jan David, i jeho zakončení ale postrádalo přesnost.
5'
A rázem mohlo být z Chrudimí zle! Nedůrazně odhlavičkovaný míč přistál na noze Jáchyma Šípa, který ho z voleje poslal prudce vstříc domácí brance. Naštěstí pro domácí ale tečovaná rána skončila vedle pravé tyče Floderovy branky!
4'
Sigma dostane k dispozici první rohový kop v zápase.
3'
Kejř ztratil míč ve středu hřiště, jeho zaváhání však vzápětí napravil Řezníček.
2'
Chrudim zkusila úvodní útok po pravé straně, Vrána si ale s Koželuhem nerozuměl ideálně.
1'
Začalo se z ostra, v jednom z hlavičkových soubojů utrpěl ránu do hlavy olomoucký Štěpán Langer. Po krátkém ošetření ale bude moci pokračovat v utkání.
1'

MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Hašek, Míka, Koželuh – Řezníček – Záviška, Skwarczek, Kejř, Vrána – Firbacher.
Náhradníci: O. Mach – Harušťák, P. Juliš, Kodýdek, Jedlička, Látal.
Trenér: Radek Kronďák

SK Sigma Olomouc B: Stoppen – David, Vepřek, Bednár, Fabiánek, Langer, J. Matoušek, Šíp, Hadaš, Vaněček, Zlatohlávek.
Náhradníci: Fendrich – Slavíček, Uriča, Fiala, Galus, Grečmal, Cahel
Trenér: Augustin Chromý

Rozhodčí: Volek – Hurych, Pochylý.
Chrudim se po čtyřech výhrách v řadě posunula na pátou pozici a je pouze čtyři body od první Líšně. Ve dvanáctém kole F:NL se svěřenci trenéra Radka Kronďáka představili proti rezervě pražské Slavie a byl z toho výjezd velice úspěšný. Chrudim se do toho opřela od samého začátku, čemuž dokázali hráči domácích vzdorovat pouze první poločas. V tom druhém se v pětapadesáté minutě prosadil obránce Václav Míka a ustanovil konečné skóre zápasu 1:0 pro Chrudim.
Sigma Olomouc B sehrává v poslední době proměnlivé výsledky a aktuálně hájí sedmou pozici tabulky F:NL. V jedenáctém kole sehrála rezerva Sigmy duel proti našemu poslednímu soupeři Slavii B. Olomouc se dokázala do vedení dostat již v prvním poločase, když se trefila deset minut před poločasem. V druhé půli kralovala utkání Sigma, což se projevilo i na skóre, jelikož do konce zápasu se domácí prosadili ještě třikrát a ovládli utkání 4:0. V posledním zápase hostila Olomouc Vlašim a hlavně díky dobrému začátku utkání se hosté dostali již po úvodních pětačtyřiceti minutách do vedení 3:0. V druhém poločase se Sigma dál trápila a díky dalším gólům Vlašimi skončilo utkání 0:5.
Již tuho sobotu se chrudimští fotbalisté opět představí na domácím trávníku a vyzvou rezervu olomoucké Sigmy. Na stadionu Za Vodojemem může Chrudim zaznamenat již pátou výhru v řadě a opět se posunout na vyšší příčky v tabulce F:NL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.