Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Slavia B - 22. dubna 2023   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
32' Alégué Elandi  • 82' Kanakimana
2:2
(1:1)
Slavia B
Slavia B
25' Singhateh   • 56' Singhateh
MFK Vyškov
Kinský – Němeček, Matys, F. Štěpánek (C) (63. Touré), Ilko (39. Vintr) – Ramathan, Cabadaj (6. Mafwenta) – Kanakimana, Souaré, Alégué Elandi – Bayo (46. Lacík).
Jícha – Dweh, Traoré.
Volek – Horák, Pospíšil
Stadion Drnovice
623 diváků
Slavia B
Stejskal – Hošek, Konečný, Hunal (86. Labík), Švec – Kričfaluši, Planka (69. Nikl), Kopáček (C), Bořil, Hronek – Singhateh (86. Hájek).
Dvořák – A. Bárta, Trédl, Alrashdi.

To je již z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit opět někdy příště. Zatím se mějte, na shledanou!
Strhující utkání nakonec přináší remízový výsledek 2:2. Vyškov dvakrát dotáhl jednobrankovou ztrátu a částečně odčinil středeční porážku od Prostějova. Slavia B potom zaznamenala druhou remízu za sebou.
90+5'
90+5'
Slavia B kličkuje s míčem v pokutovém území, Vyškov ale soupeře skvěle tísní a nedovoluje mu změnit stav.
90+5'
Sudí ukázal ofsajd v zajímavé situaci, kdy se MFK hnalo vstříc slávistickému vápnu.
90+4'
Stejskal drží míč a připravuje se na moment, až ho pošle co nejdále od své brány.
90+3'
Z rohového kopu hlavičkoval Vintr, jenže obrana Slavie B byla připravena.
90+3'
Vysoký míč se po hlavičce snesl jenom vedle brány hostů, načež přichází roh.
90+2'
Alegue vybojoval míč u půlicí čáry a může ho přenechat spoluhráčům vzadu.
90'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Petr Hronek).
90'
Dnešní utkání sleduje 623 diváků.
87'
Další velký moment Mafwenty, který nebyl daleko od rozhodující branky! Po zásahu hostující defenzivy se bude hrát od rohového praporku.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází David Hájek,
ze hřiště odchází Eric Hunal, přichází Albert Labík.
84'
Po srážce dvou soupeřů se hra na chvilku pozastavila, nyní se už ale Stejskal připravuje k odkopu.
82'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Poctivou práci u postranní čáry odvedl již zmiňovaný Mafwenta, který se zorientoval ve hře a poslal ukázkový centr přímo na hlavu nabíhajícímu BIENVENUE KANAKIMANOVI. Ten prokázal velkou sílu ve vzdušném prostoru a důraznou hlavičkou uklízí do sítě.
81'
Němeček rychle vhazuje na Mafwentu, který se pokouší zrychlit tempo hry.
80'
Drnovickým stadionem to zahučelo, když štiplavá střela prolétla kolem tyče slavistické brány. Následuje odkop.
79'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Michal Hošek).
78'
Michal Hošek zkoušel, zdali se jeho projektil vejde mezi vyškovské tyče. Naneštěstí pro jeho mužstvo nikoliv.
77'
Emoce v publiku vzplály poté, co jeden z vyškovských fotbalistů zůstal ležet ve vápně Slavie. Rozhodčí však žádný prohřešek neviděli.
76'
Nyní se vytáčel do střeleckého úhlu Lacík, ani on ovšem nebyl ve svém počínání úspěšný.
75'
Trestuhodnou ztrátu míče mohl potrestat Jakub Kopáček, hostující kapitán ale svůj postup proti brankáři Vyškova zahodil a nasměroval balon po zemi o kousek mimo!
74'
Vyškovu se potenciálně otevírala možnost k postupu napravo, balon však raději jde zpět na Kinského.
74'
Hoškova rána byla nepřesná a neohrozila MFK.
73'
Tentokrát se sice pražský mančaft nedostal k zakončení, může ho ale těšit rozehrávka od praporku.
73'
Slávisté se pokouší rozpohybovat svoji hru a získat převahu poblíž vyškovského vápna.
72'
Tato střela z dálky nemohla ani náznakem nadělat hostům potíže. Stejskal se napřahuje k nákopu.
71'
Matys posílá míč do zámezí potom, co ho Slavia B dostala pod nápor.
71'
Ani přes dobrou obranu Vyškova se Ebrima Singhateh nechtěl vzdát svojí šance a po výběhu vypálil doprostřed brány. Tam úřadoval Kinský.
70'
Útočná snaha Singhateha byla eliminována pečlivým návratem domácích před vápno.
69'
ze hřiště odchází David Planka, přichází Matouš Nikl.
68'
Němeček chytře našel mezi soupeři Kanakimanu, jenž skvěle načasoval výskok do vzduchu doplněný hlavičkou. Míč se nicméně vydal mírně vedle.
68'
S obrannou činností si Slavia B poradila dokonale. MFK je vyhnáno dále od útočných prostor.
67'
Vintr ze standardky napálil jenom před ním clonící zeď. Podobně dopadl i navazující pokus Matyse, po němž přichází roh.
67'
Po zahrání rukou přichází standardní situace pro Vyškov ze střední vzdálenosti.
65'
Singhateh přiměl Kinského, aby vyrazil ven z brány a kontroloval pohybem prostor na hranici vápna.
64'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (David Němeček).
63'
Kinský vytáhl přesvědčivý zákrok proti rozběhnutému protivníkovi, nicméně šlo o ránu z ofsajdu.
63'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Fandje Djibril Touré.
62'
Mafwenta ustřežil balon ve své moci a může ho posílat do strany.
61'
Sprinterský souboj s protihráčem sice Lacík vyhrál, míč už ale na hrací ploše nedostihl.
61'
Golden Mafwenta neudělal předávku míče podle plánu a protivník mu ho uzmul.
60'
Alegue přiťukával po úprku dopředu na nabíhajícího Lacíka, jeho střela z bezprostřední blízkosti byla tečována a Slavia posléze zvládla i roh jakožto bránící tým.
58'
Pražští hráči rozvíjí hru po pravém křídle, tam ale následuje ztráta.
56'
Slavia B právě vstřelila branku!
Zpočátku pomalý rozběh, který doplnilo klinicky přesné zakončení po zemi do spodního růžku. Přesně takto si s penaltou poradil EBRIMA SINGHATEH, na jehož balon byl Kinský se svým skokem na opačnou stranu krátký.
55'
Ondřej Vintr si počínal nedovoleně v pokutovém území, což vzbudilo nejen řadu emocí, ale zároveň zaručuje i pokutový kop ve prospěch rezervy Slavie. Míč si staví na puntík Ebrima Singhateh.
55'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Ondřej Vintr).
53'
Vyškovská obrana se zmocňuje míče a s přehledem ho odvrací do bezpečnějších částí pažitu z jejich pohledu.
53'
Béčko Slavie si šteluje postavení před rohovým kopem.
52'
Stejskal chytá míč do svých rukou a může distribuovat mezi spoluhráče z obranné linie.
51'
Příliš dlouhý centr znamená, že Pražané ztrácejí výhodu držení balonu.
51'
Zmatky v domácí obraně řeší až dalekonosný odkop, míč každopádně zachycuje Švec a manipuluje s ním nedaleko středové čáry.
50'
Protiútok vedl po pravé lajně Alegue, jeho přihrávka na Lacíka se ovšem nesetkala s pochopením a kradou si ji pro sebe slávisté.
49'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Filip Štěpánek).
49'
V bitvě o balon neobstál Musa Ramathan, musel si pomoct faulem a Slavia B rozehrává.
48'
Lacík se zapojil do souboje vedle postranní čáry, akce se ale nakonec vyvíjí úplně jiným směrem.
48'
Defenzivní činnost zvládl zodpovědnou hlavičkou Matys. Balon rotuje mezi vyškovskými fotbalisty.
47'
Planka se nenechává obrat o míč a zapojuje do spolupráce Konečného.
47'
Kanakimana dával do druhé vlny na Souarého, jeho dělovka však letí hodně vysoko.
46'
Vyškov se musí zkraje druhé části duelu bránit, zatím ale situaci zvládá s klidem.
46'
ze hřiště odchází Fahad Bayo, přichází Barnabáš Lacík.
46'
Měření sil je zatím velmi živé a plné šancí. Přestože nejdříve byli aktivnější slávisté, především zásluhou skórujícího Singhateha, situace se postupně začala měnit. Ke konci poločasu už byli aktivnější Vyškovští, za něž dával dosud jejich jediný gól duelu Alexis Alegue.
45+2'
45+2'
Stejskal provádí daleký odkop, který zřejmě ukončí první fázi tohoto mače.
45'
Z rohu se nakonec větší nepříjemnosti pro Slavii nezrodily a tým z hlavního města se může osvobodit.
44'
Alegue vystihl rozehrávku protivníka a po rychlém sprintu servíroval nahrávku Kanakimanovi. Ten trefuje jen soupeře a vynucuje si rohový kop.
43'
Hrozba před pražským vápnem minimálně prozatím zaniká. Slavia sebevědomě vyváží míč ke středovému kruhu.
42'
Alegue nebyl úplně daleko od gólové situace. Přes Baya se dostal míč právě k němu a znovu se pokoušel hledat volné místo v horních patrech brány. Míč ale posílá nad.
40'
Zajímavě točil balon do horního rohu brány Štěpánek. Stejskal se sice musel natahovat, situaci ovšem zvládl.
39'
ze hřiště odchází Pavol Ilko, přichází Ondřej Vintr.
38'
Roh srážel Štěpánek vedle tyčky, kde dobíhal balon Bayo. Ten ale nestihl ho poslat za brankovou čáru, když bek odehrál solidním skluzem ven ze hřiště.
37'
Potenciální nebezpečí po standardní situaci vrcholilo přihrávkou Kanakimanu do strany na Matyse, ten ale nebyl připraven k okamžitému zakončení.
37'
Slávisté se dopustili faulu napravo od penaltového území. Alegue se chystá k jeho exekuci.
36'
Matys si hlídá míč a snaží se zapojit do spolupráce s ostatními obránci.
35'
Hlavičku vyhrál Alegue, jenže nasměroval ji do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nečekal.
34'
Pokus Bořila nemohl znamenat větší komplikaci pro vyškovskou obranu. Přichází rozehrávka k levé lajně.
33'
Kinský musel vycestovat od brankové čáry, aby zasáhl míč a odvrátil ho od noh protihráče, který se pohyboval kolem penaltového puntíku!
32'
Úžasnou práci odvedl u tohoto gólu ALEXIS ALEGUE, který vzal situaci na sebe a udělal si dostatek prostoru na pravé straně od branky. Měl chvilku na to si balon zastavit, načež uklidil nechytatelnou trefu pod břevno.
31'
Na středu hřiště pomohl k rychlému transportu balonu Hronek. Akce se posléze dostala až před brankáře domácích, kde přichází odkop.
30'
Uprostřed hrací plochy se otevřel prostor Aleguemu, jenž s přispěním Štěpánka posunuje balon doprava.
29'
Němečkovo vhazování míří dozadu na Ramathana, který může v klidu kombinovat dále.
27'
Ebrima Singhateh pokračuje ve svém super představení. Tentokrát mohl Vyškov vděčit Kinskému, který míč nejdříve ztlumil pohotovým zákrokem a poté ho schoval v rukavicích.
25'
Potom, co se míč dlouho toulal kolem domácí brány, přichází trest v podání béčka Slavie. EBRIMA SINGHATEH si počkal, až míč přes nedůraznou obranu doskáká až k němu. A i když stál zády k bráně, odvážil se pro efektní patičku a skóroval.
24'
Břevno trefil Ondřej Kričfaluši po parádní dělovce, míč se navíc odráží zpět do hřiště a zůstává stále v ohni před Kinským.
24'
Hoškovi při zpracování skočil balon, a tak ho radši vrátil přes Hunala až k brankáři.
23'
Příliš dlouhý míč nedostihl Hronek ani Singhateh. Pohodový zákrok předvádí Kinský.
22'
Němeček nenasměroval míč do běhu pro Alegueho podle představ. Ten se sice ještě snažil o něj zabojovat s protivníkem, jenže neúspěšně.
21'
Matys správně přečetl záměr soupeře a vyrazil proti pasu do volného místa.
20'
Přihrávky si vyměňují slávističtí fotbalisté, kteří tak získávají jistotu do další kombinace.
19'
Alegueho roh byl přetažený a nikdo z jeho kolegů ho nestačil zpracovat ani nijak dále zužitkovat.
18'
Singhateh předvádí další zajímavou střelu, orazítkoval ale jenom zeď za bránou.
17'
Z většího držení míče aktuálně těží stále hosté. Vyškov se musí držet více při zemi.
16'
Hosté nabíhali do vápna, kde domácí gólman včas vyskočil a sebral míč letící na hlavu Kričfalušiho.
15'
Slavia B vytahuje svoji hru více do ofenzivy a pokouší se hledat cestičky ke Kinskému.
13'
Další pokus z pravé strany vyprodukovali domácí hráči, ráně každopádně scházela přesnost.
12'
Střela Kopáčka z místa před pokutovým územím končí na obětavém bloku.
11'
Tentokrát se možnost přímého kopu naskytla Vyškovským. Alegueho nákop sice napoprvé Pražané zastavili, posléze však propadl míč k Souarému, který mířil o kousek nad.
10'
Slávisté si připravili standardní situaci před vyškovským vápnem, svoji předávku balonu ale pokazili a rodí se brejk.
9'
Vynikajícím pohybem se před Kinským uvolnil Singhateh a pokoušel se střílet po zemi na vzdálenější tyč. Brankář stačil vystrčit nohu a kopačkou pokus škrtnout mimo.
9'
Ilkův centr zprava zamířil jen do míst, kde měla rezerva Slavie všechny mezírky skvěle pokryté.
8'
Alegue se dostal přes Kopáčka blíže do středu hřiště, větší nebezpečí ovšem nevzniklo.
7'
Vyškov musel udělat vynucenou změnu kvůli Cabadajově zranění. Aktuálně se míč pohybuje mezi hráči jihomoravského klubu.
6'
ze hřiště odchází Tomáš Cabadaj, přichází Golden Mafwenta.
5'
Plankův roh se snesl na hlavu Švece, jenž znovu prověřil pozornost brankáře. Hned z protiakce potom pálil po otočce Alegue, ani gólman Stejskal ale nechyboval.
5'
Zleva nebezpečně pronikl Petr Hronek, který pořádně prověřil Kinského tvrdou ranou pod břevno. Domácí gólman perfektně vyrazil na rohový kop.
4'
Po drobném ošetření na domácí straně se opět hraje. MFK se zatím neúspěšně snaží prorazit na pravém křídle.
4'
V hlavní roli se ocitl opět Ebrima Singhateh, který však vypálil vedle.
3'
Napadající Singhateh proháněl vyškovské obránce, míč nakonec odkopává Kinský.
2'
Štěpánkovi trochu utekl míč při rozvoji akce, domácí ale přece jen situaci kontrolují.
2'
Ramathan zvládl defenzivní povinnosti a následně se Slavia sama vystavila do ofsajdu.
1'
Vyškovští fotbalisté rozehrávají ze středového kruhu a posílají míč na svoji polovinu.
1'

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, F. Štěpánek (C), Ilko – Ramathan, Cabadaj – Kanakimana, Souaré, Alégué Elandi – Bayo.
Náhradníci: Jícha – Mafwenta, Lacík, Dweh, Vintr.
Trenér: Rostislav Horáček

SK Slavia Praha B: Stejskal – Hošek, Konečný, Hunal, Švec – Kričfaluši, Planka, Kopáček (C), Bořil, Hronek – Singhateh.
Náhradníci: Dvořák – A. Bárta, Nikl, Trédl, Alrashdi, Labík.
Trenér: Marek Jarolím

Rozhodčí: Volek – Horák, Pospíšil.
Zajímavostí však je, že i přes značně rozdílná umístění v soutěži dopadl minulý vzájemný duel jasně pro Slavii B. Podzimní výsledek dostal podobu 3:1 ve prospěch béčka Pražanů.
Rezerva pražské Slavie také nemá žádnou oslnivou formu, postavením v tabulce na tom však přece jenom je o poznání hůře. Mančaft z hlavního města je na dně soutěže, přičemž na nejbližší nesestupové místo by potřeboval mít o čtyři body více.
Aktuálně se fotbalisté Vyškova nacházejí na páté příčce se ztrátou tří bodů na barážové pozice. Na úplné čelo tabulky F:NL potom Jihomoravanům chybí pět bodů.
Pro domácí mužstvo bude utkání rozhodně jiné než kterékoliv předchozí. Po sedmi letech totiž skončil na jeho lavičce trenér Jan Trousil, když se Vyškovu nedařilo navázat na vydařené podzimní výsledky. Osudovou se Trousilovi stala porážka 0:1 ve středečním vloženém kole, při němž MFK padlo v hanáckém derby s Prostějovem.
Dobrý den u dalšího pokračování fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Je mi potěšením, že vás mohu přivítat u zápasu 24. kola soutěže, v němž se střetne domácí mančaft MFK Vyškov s hostujícím SK Slavia Praha B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.