Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Vlašim - 29. dubna 2023   17:00

Příbram
Příbram
0:3
(0:2)
Vlašim
Vlašim
16' Smejkal   • 34' Suchan   • 83' Musil
Příbram
Melichar – Čejka, Stropek, Fišl, Vokřínek (86. Jahić) – Mašek (86. Antwi), Langhamer (78. Šimáček), Petrák (86. Švestka), Youssef (46. Anih), Zeronik – Wágner (C).
Smrkovský – Schindler.
D. Vokoun – M.Pfeifer, M.Cichra
Na Litavce, Příbram
869 diváků
Vlašim
Vágner – D. Vala II, Halinský, Nogha, Heppner (60. Musil) – Solomon (86. Janda), Křišťan (86. Vilotić), Suchan (C), Rigo (60. Onije), Horský – Smejkal (72. A. Svoboda).
Kolář – Kulhánek.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:1.
Zápas Na Litavce je u konce. Domácí fotbalisté se v druhém poločase snažili s výsledkem něco udělat. Jejich útočná snaha byla přeci jen značnější, než v prvním dějství. V branku však nedokázali přetavit žádnou z příležitostí a byla to nakonec Vlašim, která díky Lukáši Musilovi přidala třetí, stvrzující branku. Vlašim má tak po dnešním utkání 35 bodů v tabulce, Příbram zůstává na 40 bodech a zkomplikovala si tak situaci s ohledem na možný přímý postup zpět do nejvyšší soutěže. Ode mě je to odtud z Příbrami pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a příště zase nashledanou.
90+3'
90+3'
Jednu z posledních možností Příbrami skorovat odmítl nepřesnou střelou Anih.
90+2'
Po levé straně se teď snažil probít Musil, domácí obrana jej však zastavila.
90'
Za zákrok na Noghu teď žlutou kartu vidí střídající Švestka.
86'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Hasan Jahić.
86'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Jakub Křišťan, přichází Stefan Vilotić.
86'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Ladislav Janda.
86'
ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází Emmanuel Antwi.
86'
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Patrik Švestka.
83'
Vlašim právě vstřelila branku!

Je pravděpodobně definitvně rozhodnuto. Na hranici velkého vápna se k míči dostal LUKÁŠ MUSIL, kterému se i trochu se štěstím podařilo propálit Melichara. 0:3.
82'
S pěknými pokusy se teď roztrhl pytel. Onije teď jen o kousek přestřelil Melicharovu svatyni.
80'
Během několika vteřin se balon dostal na druhou stranu, kde sám na Melichara střílel Solomon. Domácí brankář se však také zaskvěl pěkným a důležitým zákrokem.
80'
Vala teď přihrával hlavičkou zpět směrem k Vágnerovi, nečekal však, že je jeho brankář tak blízko. Ten tedy proti vlastnímu obránci musel vytáhnout reflexní zákrok.
78'
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Dominik Šimáček.
77'
O chvíli později rozehrávají roh i domácí, hostující obrana ale celkem v pohodě odkopává do bezpečí.
76'
Po spolupráci Onijeho se Solomonem se k míči dostal Vala. Jeho pokus o střelu domácí sráží na roh, ze kterého nakonec hosté nevytěžili nic.
73'
Halinský teď krásně potáhl míč velkou částí útočné poloviny. Na vápně jej předal Horskému, který trestuhodně míjí Melicharovu branku.
72'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Antonín Svoboda.
71'
Langhamer na hranici velkého vápna využil podklouznutí jednoho z hostujících obránců. Jeho následnou přihrávku však Anih poslal vysoko nad branku Vlašimi.
69'
Souboj Horského a Langhamera končí nedovoleným zákrokem ze strany hostujícího záložníka.
67'
Anih teď krásně "protančil" hostující obranou. Ve velkém vápně jej k zemi srazil Smejkal, dle sudího Vokouna však čistě a ani další touha domácích po pokutovém kopu tak není vyslyšena.
66'
Velký závar se teď udál na hranici velkého a malého vápna Vlašimi. Míč se motal mezi nohama několika fotbalistů, nikdo z domácích jej však nedokázal protlačit za Vágnerova záda.
63'
Po jednom ze soubojů ve středu hřiště je teď ošetřován Daniel Langhamer.
62'
Z velmi ostrého úhlu poslal míč do malého vápna Zeronik, Vágner jej vyráží na roh. Z něj se pak k zakončení dostal Tomáš Wágner, jeho pokus však nebyl přesný.
61'
Zeronik se teď snažil vysunout Aniha, dřív byl ale u míče brankář Vágner.
60'
ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Lukáš Musil.
60'
ze hřiště odchází Tomáš Rigo, přichází Chisom Onije.
58'
Následný přímý kop rozehrával Langhamer. Tentokrát byl centr o něco přesnější, hlavičkou se na něj snažil dosáhnout Fišl, míč jej však nakonec o kousek minul.
57'
Na kraji velkého vápna je opět faulován Anih, tentokrát jej nedovoleně zastavil Křišťan. I ten za to vidí žlutou kartu.
56'
Tísněn domácím obráncem Stropkem teď s míčem do velkého vápna došel Suchan. Jeho jakýsi pokus o lob však Melichar vystihl a připisuje si poměrně důležitý zákrok.
55'
Pěknou přihrávkou se teď směrem k Maškovi prezentoval Vokřínek. První jmenovaný posílal míč centrem do malého vápna. Balon však nenašel nikoho z domácích útočníků a doputoval až do zámezí.
54'
Langhamer teď dlouhým pasem po pravé straně vytáhl Čejku. Ten z hranice velkého vápna centroval před branku, kde našel Aniha. Levý záložník ale svým pokusem branku hostí minul.
53'
Nedovoleně si teď v souboji s Horským ve středu hřiště počínal Stropek.
51'
Následný přímý kop rozehrával Felix Čejka, svým pokusem ale pouze vysoko přestřelil Vágnerovu branku.
50'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Denis Halinský).

Halinský teď zhruba 12 metrů před vlastním vápnem srazil Aniha. Odměněn je za to žlutou kartou.
50'
Pěknou kombinaci na pravé straně teď předvedli Křišťan s Rigem. První jmenovaný následně centrem našel Suchana, který svým pokusem ale pouze přestřelil branku domácích.
48'
Další rohový kop již nic nepřinesl, navíc byl domácím pískán útočný faul.
47'
Další branková šance domácích. Čejkův roh se dostal na hlavu Tomáše Wágnera. Jeho pokus je stěží na roh vytáhl jeho téměř jmenovec Vágner.
46'
ze hřiště odchází Mohamed Ahmed Youssef, přichází Emmanuel Anih.
46'
První dějství je za námi. Přeci jen o něco víc z něj měli fotbalisté z Vlašimi. Nejprve se v 16. minutě prosadil po chybné rozehrávce domácích Smejkal, o necelých 20 minut později pak překonal Melichara Suchan. Domácí zatím doplácejí na časté a poměrně zbytečné ztráty a chyby. Druhá půle začně zhruba v 18:03.
45+3'
45+3'
Na konci prvního poločasu si domácí vytvořili asi největší šanci. Pěkný křižný pas do malého vápna poslal Vokřínek. Tam si míč našel Mašek, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vágnera.
45+1'
Tentokrát nepřesnou rozehrávkou přišli o míč hosté. Po serii přihrávek se ve velkém vápně dostal k míči Vokřínek, který ještě centrem hledal někoho ze spoluhráčů. Našel však jen Noghu, který balon posílá pryč.
45'
Další velká šance hostí. Pěknou individuální akci v rámci vápna předvedl Heppner. Z levé strany po zemi nacentroval míč na Horského, který však poměrně trestuhodně přestřeluje branku domácích.
44'
Domácí teď na levé straně vybojovali standardní situaci. Tu rozehrával Felix Čejka, svůj pokus ale hodně přetáhl a míč končí v zámezí bez jakéhokoliv ohrožení Vágnerovy branky.
43'
Po levé útočné straně se domácí obranou prosmíkl Smejkal. Z hranice velkého vápna vypálil jen těsně nad Melicharovu bránu.
41'
Z tribun se začíná ozývat pískot poté, co další nepřesnou rozehrávku předvedl tentokrát brankář Melichar. Po několika přihrávkách se k zakončení dostal Suchan, domácí golman povedeným zákrokem svou předchozí chybku napravil.
40'
Další ztrátu balónu předvedl Vokřínek. Hosté toho však tentokrát nijak nevyužívají, neb jim míč utíká do zámezí.
39'
Velice dobrým výkonem se dnes prezentuje hostující obránce Nogha, který teď na hranici velkého vápna zastavil další útočnou snahu domácích.
35'
Domácí Youssef samozřejmě okamžitě reklamuje u sudího předchozí souboj Valy se Zeronikem. Na skóre se však nic měnit nebude, hosté se dostávají do dvougólového trháku.
34'

Prakticky obratem se na pravé straně dostal k míči Tomáš Rigo. Nacentroval jej do malého vápna, kde ho šikovnou hlavičkou dostal Horský směrem k JANU SUCHANOVI, který halfvolejem překonává Melichara. Asistence: Filip Horský
33'
Po souboji Valy a Zeronika ve velkém vápně zůstal druhý jmenovaný ležet na zemi. Sudí Vokoun ale celkem razantně ukazuje, že penaltu pískat nebude.
32'
Další nedovolený zákrok, tentokrát Stropek poslal k zemi Suchana. Domácímu obránci se verdikt nelíbí, přesto šlo dle mého o celkem jasný šlapák.
30'
Křišťanův pokus o průnik zastavil nedovoleným zákrokem Youssef.
29'
Velice šikovně se teď Solomon zbavil Vokřínka. Přihrál do vápna Suchanovi, který však svou střelou trefil prvního obránce.
28'
Na levé útočné straně se snažil míč zatáhnout Zeronik. Nakonec ale sám sebe zahnal až za brankovou čáru. Rozehrávají hosté.
26'
Po další nepřesnosti domácích se k míči dostal Horský. Potáhl míč až do velkého vápna, odkud ho před bránu nacentroval volnému Rigovi. Ten však bránu o metr míjí. Velká šance hostí!
25'
Felix Čejka se teď sám snažil probít až k velkému vápnu. V poslední okamžik si však až příliš předkopl balon, o který ho připravil Nogha. Domácí útočník jej navíc dost nešetrně trefil a vidí za to žlutou kartu.
23'
Z pravé útočné strany přihrával míč do vápna Solomon. Snaha hostujícího Suchana ale nakonec končí útočným faulem. Po něm zůstává na zemi ležet Youssef a musí být ošetřován.
22'
Další nepřesná rozehrávka domácích. K míči se dostal hostující kapitán Suchan, který se snažil probít velkým vápnem. Domácí obrana však nakonec hrozící nebezpečí zastavila.
19'
Příbramští se teď horko těžko dostávají přes pozornou obranu hostí.
16'

Uprostřed útočné poloviny přebral míč po Vokřínkově nepřesné rozehrávce TOMÁŠ SMEJKAL. Na hraně velkého vápna se zbavil obránce a přízemní, ne příliš prudkou střelou překonává Melichara.
14'
Z kraje velkého vápna pálil Vokřínek, jeho pokus byl však zblokován obranou hostí.
13'
Po pravé útočné straně teď pěkně zatáhl míč Solomon. Nacentroval na malé vápno, kde si promíč došel brankář Melichar.
12'
Po dlouhém Čejkově autovém vhazování se ve vápně hostí pral o míč Petrák. Po hlavičkovém souboji ale bezpečně v náručí míč kryje Vágner.
8'
Domácí si na levé straně vybojovali přímý kop. Langhamer se pokusil přímo ohrozit Vágnerovu bránu, míč však bránu o dobré dva metry přeletěl.
6'
Po levé straně si míč hezky vyměnili Horský se Smejkalem. Prvního jmenovaného ale nakonec zastavil ofsajd.
5'
Krásnou střelou z hranice velkého vápna se prezentoval Rigo. Melichar byl připraven.
3'
Youssef potáhl míč až na hranu malého vápna, kde se ho snažil předložit útočníkům. Brankář Vágner si však pro balon došel, navíc byl máván ofsajd.
2'
Po pravé straně se snažil uniknout hostující Solomon, byl však zastaven Fišlem.
1'
Hráči obou týmů přicházejí na hrací plochu.

FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka, Stropek, Fišl, Vokřínek – Mašek, Langhamer, Youssef, Petrák, Zeronik – Wágner (C).
Náhradníci: Smrkovský – Schindler, Jahić, Šimáček, Švestka, Anih, Antwi.
Trenér: Karel Krejčí

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – D. Vala II, Halinský, Nogha, Heppner – Solomon, Křišťan, Suchan (C), Rigo, Horský – Smejkal.
Náhradníci: Kolář – Vilotić, Onije, Janda, Musil, A. Svoboda, Kulhánek.
Trenér: Martin Hyský

Rozhodčí: D. Vokoun – M.Pfeifer, M.Cichra.
V průběhu odpoledne v Příbrami a blízkém okolí poměrně vytrvale pršelo. Aktuálně na stadion Na Litavce ale svítí slunce a tak můžeme doufat, že se dnešní utkání odehraje za pěkného, téměř ideálně fotbalového počasí.
1. FK Příbram

Domácí Viagem půjde do jednoho z nejzajímavějších utkání 25. kola Fortuna:Národní ligy ze třetího místa a stále s velmi dobrou šancí na postup do nejvyšší soutěže. Na vedoucí pozici, kterou před začátkem tohoto kola drží Karviná, ztrácejí svěřenci nového trenéra Karla Krejčího 3 body, navíc mají příbramští oproti týmu ze Slezska odložený zápas s rezervou Slavie k dobru. Z posledních čtyř ligových utkání domácí ale vyhráli pouze jediné a tak si dnes jistě budou chtít jít pro tři body.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Nebudou to mít ale jednoduché. Hosté již sice na postupové příčky ztrácí poměrně velké množství bodů, dnešní případné vítězství jim ale ještě nějakou tu naději dát může. Ani Vlašim však aktuálně neoplývá ideální formou. Z posledních čtyř utkání zvítězila naposledy 8. dubna na hřišti tápajícího Prostějova, od té doby získala pouze 2 body za dvě remízy.

Dnes tedy půjde o souboj dvou týmů, které potřebují prolomit poměrně dlouhé čekání na tříbodový zisk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.