Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Jihlava - 29. dubna 2023   17:00

Prostějov
Prostějov
52' Bartolomeu
1:0
(0:0)
Jihlava
Jihlava
Prostějov
Vejmola – Bialek, Gábriš, Schaffartzik (C), Bolf, Rolinek (71. Vlachovský) – Bartolomeu (87. Blahuta), Chvěja (79. Zbožínek), Moučka (87. Gouamene), Koudelka – Malec.
Krynskyj – M. Mach, Čermák.
Orel – Kříž, Bureš
Stadion Za Místním nádražím
560 diváků
Jihlava
Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál (85. L. Fila) – Tureček, Piško (85. Tall), Lacko (C) – Křehlík (76. Vítek), Araujo-Wilson (65. Záhradník), Selnar.
Soukup – Christodoulou, Šancl.

Fotbalisté Prostějova zvládli důležité utkání na domácím hřišti, jihlavskou Vysočinu porazili nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a vzdálili se sestupovému pásmu.

Jediný gól utkání padl v 52. minutě, kdy z pravé strany dostal centr do pokutového území Robert Bartolomeu a síť rozvlnil hlavičkou k pravé tyči. Jediný střelec zápasu byl hodně vidět. Chvilku před úspěšným zásahem orazítkoval břevno, krátce po něm v úniku nevyzrál na Jágrika. Postupně ale převzala iniciativu na svou stranu Vysočina, která se však kýženého srovnání nedočkala, v největší příležitosti hlavičkoval střídající Mame Tall v nastavení nad břevno.

Svěřenci kouče Šmardy se díky vítězství posunuli v tabulce na dvanáctou pozici a patnácté Opavě se vzdálili na rozdíl šesti bodů. Jihlava spadla na třinácté místo za dnešního soupeře, za nímž je o bod zpět.
90+5'
90+4'
Poslední jihlavský útok skončil centrem na střed vápna. Do vzduchu se nejvýše zavěsil David Zbožínek, balón mimo nebezpečí odpálil Daniel Bialek.
90+3'
Za hlavu se chytá Mame Tall! Po výborně provedeném centru z levé strany hlavičkoval v ideální pozici, ale nad břevno!
90+2'
Jihlavští fotbalisté nadále okupují útočnou polovinu. Ze středu jsme měli možnost vidět dvě zakončení v krátkém časovém sledu, obě zblokovaná.
90+1'
Za zdržování hry při výkopu si kartu žluté barvy vykoledoval domácí gólman Luděk Vejmola, pohárek trpělivosti arbitra Orla již přetekl.
90+1'
Z levé strany šestnáctky došlo k zajímavému a nečekanému zakončení na přední tyčku. Luděk Vejmola reagoval v poslední chvíli a míč zvládl vytěsnit na roh.
89'
Nedorozumění mezi Vítkem a Tallem vedlo ke ztrátě míče, po němž dostal nahrávku do brejku Jan Koudelka, ale proti dvojici protihráčů dlouho otálel, nakonec neuspěl kličkou proti Gabrielovi.
88'
Jihlava pomýšlela na srovnání z rohového kopu. Solidně provedený centr zamířil do malého vápna, kde Jan Schaffartzik přeskočil Šimona Gabriela a míč poslal mimo velké vápno.
87'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Jarmil Blahuta.
87'
ze hřiště odchází David Moučka, přichází Dano Gouamene.
86'
Trojicí konkurentů bráněný Jan Vítek si ve vápně hledal prostor ke střele. Nakonec vypálil pravačkou, ale jenom do protihráče.
85'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Milan Piško, přichází Mame Tall.
85'
ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Lukáš Fila.
84'
Přetažený centr na levou stranu Jakub Bolf odvrátil před Michalem Záhradníkem, Miroslav Křehlík následně netrefil vůbec dobře odražený míč.
83'
Na hrot útoku se za nepříznivého stavu vydal Filip Vedral a byl to právě on, kdo byl blízko srovnávací trefě, pravou placírkou poslal balón těsně nad břevno! Domácím hráčům i fanouškům pořádně zatrnulo.
82'
Útočným faulem se na malém vápně provinil Michal Záhradník. Balón by k němu stejně nedoletěl, útočník nedovoleně postrčil Martina Rolinka.
81'
Ostřejší skluz v pokutovém území Danielu Bialekovi vyšel, měl velké štěstí, že před konkurentem trefil jako první míč.
80'
Rukou si při zpracování viditelně pomohl Tomáš Malec, což velmi dobře viděl sám arbitr Orel, nepotřeboval signalizaci od pomezního.
79'
ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází David Zbožínek.
78'
Dobrých třicet metrů uběhl s míčem na kopačkách Vojtěch Křišťál, aby nakonec neuspěl stříleným centrem do druhé vlny, jímž našel Šimona Gábriše.
77'
Potlesk fanoušků si vysloužil Daniel Bialek. Ve skluzu nejenže vypíchl balón Jakubu Selnarovi, navíc se otřel o jeho nohu, takže domácí budou vhazovat.
76'
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Jan Vítek.
75'
Není překvapením, že protiútok Prostějova opět táhl Robert Bartolomeu. Nakonec počkal na doplnění a posouval za sebe Davidu Moučkovi, lehce tečovanou střelu obráncem Jágrik snadno zachytil v rukavicích.
74'
Na levé straně šestnáctky zůstal úplně volný Vojtěch Křišťál. Volil střílený pas na hranici malého vápna, kde kraloval Jan Schaffartzik.
73'
Další centr jihlavského mužstva byl o poznání povedenější. Přiletěl z pravé strany a Luděk Vejmola na něj nedosáhl, naštěstí pro něj ani Miroslav Křehlík.
72'
Miroslav Tureček si narazil s Jakubem Selnarem, nicméně zpětná nahrávka byla příliš prudká a adresát i zachytil až na lajně, odkud odcentroval do Bolfa.
71'
Nově příchozí Martin Vlachovský se okamžitě zapojil do hry. Dlouhý nákop prodlužoval za sebe, kde však neměl žádného protihráče, hrací předmět doskákal až k Jágrikovi.
71'
ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Martin Vlachovský.
69'
Velmi dobrým výkonem se dnes prezentuje brankář Luděk Vejmola, který včas vyběhl proti centru od pravé lajny a balón sebral do rukavic.
68'
Svěřenci kouče Šmardy by mohli být za příliš pasivní hru potrestáni. Od vedoucího gólu nevyvíjí prakticky žádnou iniciativu směrem dopředu, spoléhají pouze na brejky, jinak nechávají hrát soupeře.
67'
Zleva centroval Miroslav Tureček. Určitě od sebe očekával lepší balón, nepovedený míč doputoval mimo hrací plochu.
66'
S centrem do vnitra pokutového území domácí obrana neměla žádné problémy, Jan Schaffartzik za sebou udržel Jakuba Selnara a míč sklepl pro Bolfa.
65'
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Michal Záhradník.
64'
Všudypřítomný Robert Bartolomeu měl na kopačce druhý gól. Schoval se obraně a dostal milimetrově přesný pas za obranu, po němž střílel do Jágrika, brankář následně pokryl i dorážku téhož hráče!
63'
Prostějovská defenziva srdnatě odolává atakům konkurenta. Jakub Bolf počkal na kličku Vojtěcha Křišťála, jehož obral ukázkovým způsobem.
62'
Přenesení doprava na Tomáše Svobodu vyšlo na jedničku, následný centr zamířil přes nohu bránícího Bolfa do rukavic Vejmoly.
61'
Fotbalisté ve žlutých dresech začali až nečekaně brzy otevírat hru. Tomáš Malec mohl postupovat jeden na jednoho, ale nezvládl zpracování.
60'
Nečekanou ránu z velké vzdálenosti musel řešit Luděk Vejmola. Balón začal nečekaně rychle klesat k zemi a spadl by pod břevno, pokud by gólman nenatáhl ruce a nevytáhl jej nad horní tyč.
59'
Zajímavý prostějovský signál při rohu, kdy se pětice prostějovských fotbalistů zařadila za sebe do vláčku a roztrhla se těsně před centrem, proti němuž stejně úřadoval bránící Šimon Gabriel.
58'
Rychlonohý Robert Bartolomeu na sebe zase strhl pozornost. Dostal dlouhý míč za obranu, natlačil se i za posledního konkurenta, leč v době ne příliš prudkého zakončení ztratil stabilitu, Adam Jágrik balón rukama vyrazil na roh.
57'
Stoper Šimon Gabriel vyzkoušel dlouhý nákop na pravou stranu, kde hledal Miroslava Křehlíka, ten balón dostihl až za postranní čárou.
56'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost centroval do pokutového území Jan Koudelka, Filip Vedral odehrál balón mimo velké vápno.
55'
Standardku pro domácí celek vybojoval Daniel Bialek. Píchl si míč po pravé lajně a moc dobře věděl, že jej vzápětí Matúš Lacko atakuje nedovoleným způsobem.
54'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Jakub Selnar, jenže po levé lajně si balón píchl až příliš, již jej nestihl na hrací ploše.
52'
Prostějov právě vstřelil branku!
Tlak domácího celku pokračoval a výsledkem je ohromně důležitý vedoucí gól! Do pokutového území opět přiletěl centr zprava, který si znovu našel ROBERT BARTOLOMEU a hlavičku v mírném záklonu usměrnil nechytatelně k pravé tyčce.
51'
Prostějov dělily od vedoucího gólu centimetry! Adam Jágrik podběhl centr z pravé strany a na zadní tyči zakončoval Robert Bartolomeu v pádu do břevna.
50'
Při zpracování Justin Araujo-Wilson zakopl, čehož využil Daniel Bialek, protihráče předskočil a rozehrál k lajně na Rolinka.
49'
S prodlouženým centrem na zadní tyčku si poradil Luděk Vejmola, domácí gólman bez větších problémů sebral míč do rukavic.
48'
Do odvážného skluzu šel ve vlastním vápně Jakub Bolf, každopádně poradil si na jedničku, před Jakubem Selnarem odehrál míč na rohový kop.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas zápasu mezi Prostějovem a Jihlavou branku nepřinesl. Výsledek odpovídá dění na trávníku, protože k vidění příliš zajímavých situací nebylo, ale pár by se jich přeci jen našlo. V 19. minutě došlo k závaru před jihlavskou bránou po nepovedeném obranném odkopu, který skončil rukou útočícího fotbalisty. Na druhé straně zahrozil Miroslav Křehlík, jenž se z pravé strany probil do vápna a do dobré střelecké pozice, levačkou zamířil těsně vede levé tyče.
45+2'
45+1'
Na levou stranu velkého pokutového území dostal oblouček Jakub Selnar. Než se stihl obtočit, tak byl zdvojen, centr skončil na Jakubu Bolfovi.
44'
Jihlavští hráči opět vyzkoušeli štěstí pravou stranou. Nahrávka znovu mířila na Miroslava Křehlíka, jenž smolně podklouzl.
43'
Pravou stranou nabral vysokou rychlost Miroslav Křehlík. Výborně se jej ale zachytil Martin Rolinek a zabránil mu v možnosti centru.
42'
Centr domácí mužstvo ubránilo. Odražený balón si našel Tomáš Svoboda a z voleje ho poslal dobrý metr vedle pravé části brankové konstrukce.
41'
Pravý obránce Daniel Bialek si při vlastním faulu sám ublížil. Zřejmě se ale jednalo jenom o chvilkovou křeč a obránce Prostějova je připraven v utkání pokračovat.
40'
Hosté se po přímé ráně nártem v podání Vojtěcha Křišťála dožadovali odpískání pokutového kopu, ale arbitr Orel byl toho názoru, že clonící prostějovský zadák měl ruku v přirozené poloze.
39'
Šimon Gábriš odvracel nákop za obranu pouze k Jakubu Selnarovi, ovšem vzápětí výborně zapracoval i Daniel Bialek, ten ve skluzu poslal balón do autu.
38'
Utkání se teď hodně kouskuje. Nedovolený zákrok vyprodukoval Jan Schaffartzik, jenž u pravé lajny ukázkově podrazil Miroslava Turečka.
37'
Prostějovský útok pokračoval rohovým kopem, ale ten hrubě nevyšel. Jan Koudelka si narazil s Robertem Bartolomeuem, načež udělal protihráči neúspěšnou kličku do středu, následně jej zastavil potažením za ruku a pěkně zblízka si prohlédl žlutou kartu.
36'
Přestože měl Daniel Bialek na pravém křídle dost času, tak mu polovysoký centr vůbec nevyšel, našel jenom kopačky Vojtěcha Křišťála.
35'
Vysočina rozjela rychlý brek, z nějž ovšem nic zajímavého nevzniklo, protože Jakub Selnar dostal přihrávku do několikametrového ofsajdu.
34'
Robert Bartolomeu nekompromisně narazil do soupeřova kapitána Matúše Lacka, který v bolestech spadl k zemi, domácí záložník je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
33'
Nepovedený centr směřoval na hranici velkého pokutového území, kde měl situaci plně pod kontrolou jihlavský Šimon Gabriel.
32'
O žlutou kartu si hlasitě řekl Miroslav Tureček, který zezadu stáhl sprintujícího Roberta Bartolomeua, arbitr Orel si vystačil s ústní domluvou.
31'
Střílený pas z pravé strany nebyl provedený vůbec zle. Justin Araujo-Wilson na balón jenom těsně nedosáhl, ten se potom dokutálel těsně vedle pravé tyčky.
30'
Adam Jágrik rozehrál odkop od brány na krátkou vzdálenost. Vojtěch Křišťál následně nevymýšlel složitosti a sáhl dlouhému nákopu, načež obránce Šimon Gábriš zdárně přehlavičkoval Matúše Lacka.
29'
Rohový kop pro Prostějov získal Daniel Bialek. Měl proti sobě dva konkurenty, což vyřešil šikovným nastřelením Vedrala.
28'
Náběh dobrý, ale Justin Araujo-Wilson potřeboval přihrávku o vteřinku dříve, Milan Piško k ní sáhl v momentě, kdy už útočník byl v ofsajdu.
27'
Jakub Selnar vyslal zajímavou nahrávku do pokutového území, jejímž adresátem byl Miroslav Tureček, ale toho zradilo zpracování, takže domácí defenziva mohl zůstat v klidu.
26'
Příliš dlouho otálel s míčem na velkém vápně David Moučka. Nakonec pod tlakem špatně provedl nahrávku, kterou vystihl Šimon Gabriel.
25'
Nebezpečí i na druhé straně! Až nečekaně jednoduše se do pokutového území konkurenta prokličkoval Miroslav Křehlík, z pravé strany si navedl míč na střed, ovšem nepovedenou slabou střelu levačkou poslal také pouze vedle brány.
24'
Robert Bartolomeu je v dosavadním průběhu utkání hodně vidět. Nyní našlápl po pravé lajně a dostal ideální přihrávku do běhu. Balón převzal a stříleným centrem hledal Tomáše Malce, který těsně bráněný obráncem zakončoval vedle levé tyče.
23'
Levou stranou se probil do vnitra pokutového území Matúš Lacko, jenže rázem měl proti sobě jihlavský kapitán tři soupeře, o míč dle očekávání přišel.
22'
Špatným zpracováním se pod tlak dostal Daniel Bialek. Trma vrma u pravé lajny pokračovala, Jakub Selnar nakonec získal aut nastřelením Bartolomeua.
21'
Ani teď se domácím nezadařilo. V pravý okamžik šel do skluzu stoper Šimon Gabriel, jenž vypíchl míč z pod kopaček protihráči, který by jinak postupoval sám na bránu.
20'
Skvěle vystartoval z brány Adam Jágrik. Gólman si zahrával s ohněm, ale nakonec zvládl odpálit míč do bezpečí před Tomášem Malcem.
19'
Závar před jihlavskou bránou gólem neskončil. Vše odstartoval centr z pravé strany a nepovedený obranný odkop, zmatky ukončil hvizd rozhodčího signalizující hru rukou útočícího fotbalisty.
18'
Na malém prostoru se Robert Bartolomeu chystal k zakončení pravou šajtlí, ovšem v poslední chvíli před něj nastoupil Šimon Gabriel a ránu nedovolil.
17'
Prostějovští fotbalisté se ubránili rohovému tlaku soupeře, nicméně jihlavský tlak ještě chvíli pokračoval, ukončil jej až nepřesná a pomalá hlava Vedrala, pro kterou vyběhl Vejmola.
16'
Slibný protiútok se rýsoval pro Roberta Bartolomeua, který nejspíše měl postupovat pravou stranou sám a nepokoušet se přes dva protihráče najít Malce, trefil pouze nohy Gabriela.
15'
Své defenzivní povinnosti si Jakub Bolf splnil na jedničku. Zachytil pohyb Matúše Lacka, nákop na jeho osobu hlavou odvrátil mimo hrací plochu.
14'
Už to vypadalo, že by se Jan Koudelka mohl procpat mezi třemi protihráči až do vápna, nakonec před něj vložil tělo Vojtěch Křišťál a v záklonu hrací předmět odkopl do zámezí.
13'
Pod tlakem si Šimon Gabriel nekomplikoval situaci a volil malou domů, mírně zaskočený Adam Jágrik svým odkopem našel jenom protihráče.
12'
V ofsajdovém postavení se nechal nachytat Jakub Selnar, spoluhráči Filipu Vedralovi dal pak jasně najevo, že přihrávku očekával o něco dříve.
11'
Pohybem si řekl o míč za obranu Justin Araujo-Wilson, nicméně stoperská dvojice s ním výborně zacouvala a kulatý nesmysl na jeho osobu nepustila.
10'
Dobrou práci odvedl ve vlastním pokutovém území Šimon Gábriš, jenž v mírném záklonu odhlavičkoval balón nad sebe, ze vzduchu ho sebral Luděk Vejmola.
9'
Jan Schaffartzik volil zajímavý průnikový pas za obranu, jenže adresát Robert Bartolomeu úmysl nepochopil a zůstal stát.
8'
Proti nákopu za obranu vystartoval Luděk Vejmola až mimo pokutové území, pravačkou z první odpálil míč zpět na útočnou polovinu.
7'
Daniel Bialek rychle rozehrál autové vhazování na Roberta Bartolomeua, ovšem přímo na jeho paty, záložník si neporadil se zpracováním.
6'
Domácí zahrozili. Jan Koudelka zkontroloval postavení spoluhráčů ve vápně a svým centrem hledal Tomáše Malce, který na míč těsně nedosáhl, v případě úspěchu by zásah neplatil pro ofsajd.
5'
Snadný první zákrok pro domácího brankáře Luďka Vejmolu, na nějž směřoval přízemní, pomalý pokus z velké dálky, včas šel k zemi a míč schoval do rukavic.
4'
Pěkně si Ondřej Chvěja z přehuštěného prostoru píchl míč k pravé lajně, odkud ale nic zajímavého nevymyslel, Šimon Gabriel nahrávku vystihl.
3'
Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Tomáš Malec, když se šikovně postavil proti míči a zezadu ho nekompromisně poslal k zemi Filip Vedral.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech, fotbalisté Jihlavy pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy žluté.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – Bialek, Gábriš, Schaffartzik (C), Bolf, Rolinek – Bartolomeu, M. Mach, Moučka, Koudelka – Malec.
Náhradníci: Krynskyj – Blahuta, Chvěja, Vlachovský, Zbožínek, Gouamene.
Trenér: Michal Šmarda

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček, Piško, Lacko (C) – Křehlík, Araujo-Wilson, Selnar.
Náhradníci: Soukup – L. Fila, Christodoulou, Šancl, Tall, Vítek, Záhradník.
Trenér: Michal Vávra

Rozhodčí: Orel – Kříž, Bureš.
FC Vysočina Jihlava

Jihlava na tom není o moc lépe, v tabulce figuruje na dvanácté příčce a před dnešním soupeřem je o pouhé dva body. Vysočina se nicméně v jarní fázi soutěže pyšní o něco málo lepším bodovým ziskem, když sice rovněž jenom jednou zvítězila, nicméně zaznamenala čtyři remízy a tři porážky. Nutno ale podotknout, že zmíněné tři porážky se aktuálně táhnou v řadě, naposledy fotbalisté Jihlavy doma padli 0:1 s pražskou Duklou. Střelecké produktivitě mužstva vévodí šestigólový Jakub Selnar.
1. SK Prostějov

Fotbalisté Prostějova momentálně drží poslední nesestupové čtrnácté místo, přičemž náskok na patnáctou Opavu čítá tři body, rezerva pražské Slavie je o další bod zpět. Hanákům se navíc na jaře vůbec nedaří, když porazili jenom Vyškov, ve zbývajících sedmi utkáních střetnutích dvakrát remizovali a hned pětkrát prohráli, přičemž minulý víkend nestačili výsledkem 0:2 na Spartu B. Nejlepším střelcem týmu je Jan Koudelka se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, u zápasu mezi Prostějovem a Jihlavou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.