Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Sparta B - 1. října 2022   16:00

Prostějov
Prostějov
0:2
(0:1)
Sparta B
Sparta B
32' Holoubek   • 70' Pudhorocký
Prostějov
Krynskyj – Blahuta (67. Stříž), Gáč, Bialek, Bolf (78. Kulig) – M. Zapletal (67. Bartolomeu), Schaffartzik (C), Šumbera, Kušej, Ščedryj (46. Ali-Abubakar) – Koudelka.
M. Bárta – Elbel, Zbožínek.
Vokoun – Pfeifer, Bureš
Za místním nádražím, Prostějov
Sparta B
Tůma – Suchomel, Kukučka, Večerka, Horák – Vydra, Kaštánek, Holoubek (84. Jonáš), Pudhorocký (C) (90. Gedeon) – O. Novotný (80. Kuchař), Schánělec.
Nalezinek – Váňa, Ambler, Hodouš.

Máme za sebou zápas 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Prostějovem a béčkem Sparty Praha. Hosté nakonec bez větších problémů dokráčeli k vítězství 2:0, když se v prvním poločase šťastně prosadil Holoubek a poté ve druhém poločase z penalty Pudhorocký. Prostějov byl dnes slabý a za celý zápas si vytvořil pouze jedinou šanci, když v 56. minutě napálil míč do břevna Šumbera.
90+3'
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Petr Pudhorocký, přichází Filip Gedeon.
89'
Robert Bartolomeu se sice hezky uvolnil, pak ale poslal nepovedenou přihrávku do vápna a pro míč si došel brankář Tůma.
88'
Tempo hry je v tuto chvíli prakticky nulové. Ani jedno z mužstev se nikam nežene. Hosté nepotřebují a domácí nemají dostatek morálních sil.
86'
Po šarvátce u postranní čáry dostal žlutou kartu Vasil Kušej, Michal Stříž a Martin Suchomel.
84'
ze hřiště odchází David Holoubek, přichází Tomáš Jonáš.
82'
Sparťané se již vůbec nikam neženou. Stejně jako domácí ví, že pokud neudělají nějakou fatální chybu, tak vyhrají.
81'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Samuel Kulig).
80'
ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Tomáš Kuchař.
78'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jakub Bolf, přichází Samuel Kulig.
75'
Do konce zápasu chybí něco málo přes čtvrt hodiny a obraz hry se nemění. Je jasně vidět, že domácí nemají kvalitu na to, aby s výsledkem něco udělali.
73'
Domácí se ze všech sil snaží s výsledkem něco udělat, proti zformované defenzivě Sparty to mají ale velmi složité.
71'
Z pravé strany centroval do vápna Sparty Vasil Kušej, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
70'
Sparta B právě vstřelila branku!
PETR PUDHOROCKÝ v pohodě překonal domácího gólmana a Sparta B vede v Prostějově 2:0!
69'
Penalta pro Spartu B! Brankář Volodymyr Krynskyj ve vápně fauloval Novotného a následuje pokutový kop!
67'
ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Robert Bartolomeu,
ze hřiště odchází Jarmil Blahuta, přichází Michal Stříž.
65'
Po centru do vápna došlo sice před Tůmou k závaru a navíc jeden z jeho spoluhráčů zůstal ležet na malém vápně, avšak zakončení ze strany domácích jsme se znovu nedočkali.
64'
Až nyní fotbalisté Prostějova vybojovali alespoň rohový kop.
62'
Domácím fotbalistům se stále nedaří dostat se k vápnu soupeře. Hosté se dobře brání.
60'
Jenže technické zakončení levačkou přes zeď přelétlo i bránu. Volodymyr Krynskyj zasahovat nemusel.
58'
Čas nám rychle plyne a pomalu se nám ke svému konci blíží hodina zápasu. Teď tu bude přímý kop pro hosty.
56'
Obrovskou šanci na vyrovnání měl nyní Šimon Šumbera, který po centru z pravé strany napálil balon do břevna hostující brány!
54'
Žlutou kartu za předčasné rozehrání přímého kopu dostal Petr Pudhorocký.
53'
Sparta bez větších problémů drží balon na polovině Prostějova. Domácím se nedaří.
51'
Ondřej Novotný dostal žlutou kartu za zakopnutí balonu mimo hrací plochu.
51'
Daniel Horák posílal z levé strany centr do vápna na Novotného, ten se ale k míči nedostal.
50'
Hosté hrají v úvodu druhé půle velmi opatrně a očividně se na rozdíl od domácích nikam nepoženou.
48'
Prostějov začal hodně aktivně a snaží se tlačit na polovinu Sparty.
46'
Domácí o poločasové pauze vystřídali. Do druhé půle nastoupil Torfiq Ali-Abubakar.
46'
Domácí fotbalisté si dali hodně načas. Sparta i rozhodčí byli již na trávníku a dlouhé vteřiny se čekalo na příchod domácích.
Skončil první poločas zápasu mezi Prostějovem a Spartou B. Pražané vedou po velmi šťastné brance 1:0, když David Holoubek ranou z velké dálky překvapil domácího gólmana Krynskyje. I domácí měli svou jednu velkou šanci, avšak nedali a do kabin odcházejí spokojenější hosté.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Trenér Michal Horňák nabádá své svěřence, aby v závěru poločasu drželi míč. Zatím se jim to daří.
43'
První poločas spěje ke svému konci, u balonu jsou opět hosté.
41'
Dvakrát se ke střele za vápnem dostal Kaštánek. Jeho první pokus byl zblokovaný a druhý mířil vysoko nad.
39'
Po rohovém kopu se hosté již k dalšímu ohrožení brány soupeře nedostali.
38'
Z hranice vápna po rychlé akci pálil Patrik Vydra, jeho ztečovaný pokus skončil mimo a následuje roh.
36'
Domácí okamžitě svou hru hodně vysunuli a hosté mají rázem šance na rychlé protiútoky.
35'
Jan Schaffartzik tak trochu z frustrace sestřelil v drsném souboji ve středu pole protihráče a dostává žlutou kartu.
32'
Neuvěřitelný gól! Z dobrých dvaatřiceti metrů vystřelil tak trochu z nouze DAVID HOLOUBEK a jeho dalekonosný pokus brankáři vypadl z rukou. Následně mu padl mezi nohy a poté se dokutálel těsně ze brankovou čáru. Pomezní asistent okamžitě signalizuje gól a je to tak!
32'
Jenže i tento centr domácí defenziva odvrátila.
30'
Rohový kop pro Spartu.
28'
Čas rychle plyne a začala nám již druhá část prvního poločasu. Až na šanci Novotného jsme toho zatím dnes moc neviděli.
25'
Hosté měli možnost kopat další standardku. S centrem mířící na hranici vápna si ale domácí defenziva poradila.
23'
Opět sledujeme hlavně boj ve středu pole. Je vidět, že ani jedno z mužstev není v úplně ideálním rozpoložení.
21'
Ofsajdová past v podání hostů opět sklapla a je pískáno. Míč mají hráči Sparty.
20'
Další útočný pokus domácích k ničemu nevedl. Nepovedený centr z levé strany v pohodě lapil Tůma.
18'
Hosté měli možnost kopat standardní situaci, bránu soupeře ale neohrozili.
16'
David Holoubek taktickým faulem zastavil ještě na polovině Prostějova rodící se protiútok a dostává žlutou kartu.
14'
Jan Koudelka se také nyní dostal na druhé straně k zakončení. Pálil z otočky a jeho ztečovaný pokus skončil nad bránou.
12'
První velkou šanci zápasu měl po centru z levé strany hostující Ondřej Novotný, který zakončoval pohotově bokem k bráně. Míč poslal těsně mimo.
10'
A znovu musel být Tůma připravený. Opět vyběhl až za hranici velkého vápna, tentokrát byl ale zároveň mávaný ofsajd a z akce domácích nic nebude.
8'
Hostující gólman Jakub Tůma musel nyní hodně daleko mimo vápno, aby před nabíhajícím útočníkem odehrál balon mimo.
7'
Z pravé strany zkoušel do vápna centrovat Martin Suchomel, jeho pokus z první byl ale nepovedený.
7'
Hodně rychle se musel nyní vracet Daniel Bialek, který odehrál do zámezí balon mířící na hrot útoku.
5'
Úvod zápasu se odbývá ve středu pole. Oba celky se snaží hrát aktivně, ale zatím sledujeme nepřesný fotbal.
2'
Útočnou akci hostujícího týmu zastavil ofsajd.
1'
O výkop se postarali hosté z Letné.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Zápas za pár okamžiků začne!

1. SK Prostějov: Krynskyj – Blahuta, Gáč, Bialek, Bolf – M. Zapletal, Schaffartzik (C), Šumbera, Kušej, Ščedryj – Koudelka.
Náhradníci: M. Bárta – Elbel, Kulig, Ali-Abubakar, Zbožínek, Stříž, Bartolomeu.
Trenér: Pavel Šustr

AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel, Kukučka, Večerka, Horák – Vydra, Kaštánek, Holoubek, Pudhorocký (C) – O. Novotný, Schánělec.
Náhradníci: Nalezinek – Jonáš, Gedeon, Kuchař, Váňa, Ambler, Hodouš.
Trenér: Michal Horňák

Rozhodčí: Vokoun – Pfeifer, Bureš.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím Prostějovem a hostujícím béčkem pražské Sparty. Čeká nás souboj dvou týmů z dolní poloviny ligové tabulky – domácí Prostějov nasbíral zatím za devět kole devět bodů a v tabulce je na čtrnáctém místě tabulky. Hostující béčko Sparty má o bod více a v tabulce je aktuálně na třináctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.