Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Chrudim - 16. října 2022   10:15

Slavia B
Slavia B
0:1
(0:0)
Chrudim
Chrudim
56' Míka
Slavia B
Sirotník – Trédl, Behenský, Švec, Labík – Nikl (C), Šubert (79. Kopáček), Planka, Beran (79. Alrashdi) – Singhateh (89. Biegon), Šmiga (73. A. Pudil).
Kolodziej – M. Pudil, Hunal.
Zaoral – Pfeifer, Cichra
SC Xaverov (Horní Počernice)
380 diváků
Chrudim
Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Jančura (42. Kesner) – Řezníček – Vrána (65. P. Juliš), Kejř (82. Látal), Skwarczek, Záviška – Firbacher (65. Jedlička).
O. Mach – Kodýdek, Harušťák.

Je tu konec. Máme za sebou zápas 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi B-týmem Slavie Praha a Chrudimí. Hosté potvrdili velmi dobrou formu a dnešním vítězství si připsali již čtvrtou výhru v řadě. Díky tomu se posunuli se ziskem dvaceti bodů na čtvrté místo tabulky. Naopak domácí zůstávají na jedenácti bodech a jsou předposlední.
90+5'
90+4'
Domácí to už nestihnou a dnešní zápas prohrají. Balon je totiž v náručí gólmana Flodera.
Dnešní utkání sleduje 380 diváků.
90+3'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90+2'
Poměrně dlouhé ošetřování je u konci, následovat bude slibný přímý kop pro hostující celek.
90+1'
Žlutou kartu dostal Michal Švec.
90+1'
Navíc dochází k ošetření obou hráčů, kteří se v inkriminované situaci srazili.
90'
Teď už to hosté asi zvládnou. Na hranici vápna Slavie byl totiž odpískaný faul a následovat bude standardka pro Chrudim.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Erik Biegon.
89'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Látal).
89'
Hosté velmi zkušeně nyní podrželi balon u rohového praporku soupeře. Nakonec jim byl odpískaný faul, což jim asi nevadí.
88'
Do vápna Chrudimi doletěly nakonec dva centry, ani jeden z nich nebyl ale nebezpečný.
87'
Teď tady bude rohový kop pro domácí celek.
85'
Po další standardce Chrudimi hlavičkoval opět důrazný Václav Míka, tentokrát ale bránu Slavie neohrozil.
84'
V závěru zápasu jsou to zatím hosté, kdo drží balon na svých kopačkách.
82'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Marek Kejř, přichází David Látal.
81'
Juliš dostal žlutou kartu za zbytečný faul na polovině.
80'
Do vápna Slavie teď centroval Michal Skwarczek, míč ale doputoval přesně do rukavic brankáře Sirotníka.
79'
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Mohammed Alrashdi,
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Jakub Kopáček.
78'
Domácí zvyšují své úsilí. Zatím se jim ale nedaří vytvořit si permanentnější tlak.
76'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Marek Kejř). Za taktický faul na polovině hřiště.
75'
Domácí mají něco málo přes patnáct minut na to, aby něco udělali s výsledkem.
73'
Velké zmatky ve vápně Slavie. Hosté se natlačili až do zakončení, na malém vápně poskakující balon byl ale nakonec domácí defenzivou odpravený na rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Daniel Šmiga, přichází Adam Pudil.
71'
Následný centr do vápna domácí defenziva odvrátila.
70'
Singhateh teď ostrým faulem zastavil útočnou akci Chrudimi a dostává žlutou kartu.
69'
Václav Míka trochu zbytečně dohrál situaci po odpískání. Dostává žlutou kartu.
67'
Po rohu se domácí již k zakončení nedostali.
66'
Labíkova dalekonosná přízemní střela skončila těsně mimo. Byla ale tečovaná, takže následuje roh.
65'
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Tomáš Jedlička,
ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Petr Juliš.
63'
Po rozehrávce rohu dostal míč proti noze Václav Míka, z velmi zajímavé střelecké pozice se ale zachoval právě jako stoper a balon poslal vysoko nad bránu.
62'
Ondřej Kesner se dostal k dobré střele, trefil ale jen Ebrimu Singhateha a následuje roh.
60'
Hráči Slavie jsoou inkasovaným gólem zaskočeni a nyní se jim nedaří.
58'
Centrovaný balon ale nebyl pro defenzivu Chrudimi nebezpečný. Domácí ale zůstávají u míče.
57'
Domácí budou chtít odpovědět také ze standardky. Bude tu přímý kop z nějakých pětatřiceti metrů. Je to pozice na centr do vápna.
56'
Chrudim právě vstřelila branku!
VÁCLAV MÍKA se ale přeci jen nakonec dočkal. Vytáhlý stoper si ve vápně naběhl na ideálně kopnutý rohový kop Kejře a hlavou překonal gólmana Sirotníka! Chrudim vede 1:0!
55'
Po rohovém kopu měl gól na kopačce Václav Míka, z otočky ale pálil jen do míst, kam dokázal ruku natáhnout gólman Sirotník. Následuje roh.
54'
Povedený centr do vápna Slavie posílal hostující Michal Vrána, domácí odehráli balon na rohový kop.
53'
Do vápna Chrudimi vnikl Trédl, jeho centr od brankové čáry ale dobře nadvakrát zastavil Floder.
52'
Po dalším nákopu až do vápna Chrudimi se Floder střetl s jedním z útočících hráčů a je pískaný útočný faul.
51'
Slavia kopala další rohový kop. Po rozehrávce nakrátko přišel centr do vápna, který ale nikdo nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Balon skončil v zámezí následuje odkop od brankáře.
50'
Oběma celkům zatím vždy chybí kousek k tomu, aby se dostaly až do zakončení. Teď tu jsou opět domácí.
48'
Po centru do vápna se k hlavičce dostal Pavel Behenský, míč ale poslal mimo.
48'
Teď bude následovat rohový kop pro domácí celek.
47'
V úvodu druhé půle jsou u míče domácí, zatím ale daleko od Flodrovy brány.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Slavií Praha B a Chrudimí. Sledujeme spíše průměrný fotbal bez většího množství šancí. Přesto jsme góly vidět ale mohli. Především domácí Albert Labík měl dvě velmi dobré šance a na druhé straně byl po hlavičce blízko gólu také Filip Firbacher. Ani jeden z nich ale gól nedal a do kabin se tak jde za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
V první půli se bude nastavovat jedna minuta.
45'
Z pravé strany letěl balon do pokutového území, kde se ale k zakončení neprotlačil Ebrima Singhateh. Bude následovat odkop od hostující brány.
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.
44'
Domácí jsou v závěru poločasu na polovině soupeře, hosté se nyní jen brání.
43'
Po následném rohovém kopu se domácí již k dalšímu ohrožení brány soupeře nedostali.
42'
ze hřiště odchází Lukáš Jančura, přichází Ondřej Kesner.
42'
Další velkou šanci domácích měl opět Albert Labík. Ten se dostal k těžké hlavičce po centru z pravé strany, přesto dokázal balon nasměrovat pod břevno a Floder musel vytáhnout další skvělý zákrok!
41'
Hosté pokračují o deseti, logicky se tak musí bránit.
39'
Hra je nyní přerušena, protože musí dojít k ošetření jednoho z hostujících hráčů.
37'
Domácí fotbalisté teď dlouze kombinují na vlastní polovině. Nedaří se jim dostat se k ohrožení brány soupeře.
35'
Na centr Kejře si skvěle naběhl Filip Firbacher, jehož gólovou hlavičku fantasticky vyrazil Sirotník. Hosté se následně dostali i ke gólové dorážce, ale balon nepochopitelně skončil nakonec vedle brány!
34'
Hosté budou mít nyní možnost zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice. Je to na centr do pokutového území.
31'
Centr na přední tyči odvrátil dobře postavený obránce Chrudimi. Domácí přesto zůstávají u míče.
31'
Po dalším faulu skoro až u rohového praporku budou rozehrávat domácí fotbalisté.
30'
Po odkopu brankáře Flodra se hosté na půlící čáře dopustili faulu a rozehrávat budou domácí.
28'
Tempo hry není v těchto chvílích nijak závratné. Sledujeme více boj než pohledný fotbal.
26'
Centr do pokutového území mířil do míst, kde nebyl nikdo z hráčů v šedivých dresech. Následuje odkop od Sirotníkovy brány.
25'
Rychle o něj ale přišli a právě po dalším faulu ve středu hřiště budou rozehrávat hráči Chrudimi.
23'
Hra byla několikrát přerušena kvůli faulům ve středu pole. Teď mají míč domácí.
21'
Rohový kop teď zahrávali také hosté. Centr Kejře byl sice nebezpečný, avšak nikdo ze spoluhráčů ho nedokázal usměrnit do brány.
19'
Domácí kopali přímý kop. Takový trochu zkrácený rohový kop. Do vápna letěli dva centry, ale alespoň trochu nebezpečná byla až střela Planky. Ta ale mířila doprostřed brány, kde byl připravený Floder.
17'
Balon mají na svých kopačkách častěji domácí fotbalisté, proti zformované defenzivě Chrudimi to mají ale složité.
16'
Po úvodní krásné střele Labíka na další zajímavou akci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
13'
Do hry domácích se nyní vkrádají nepřesnosti. Po útočné snaze po pravé straně doputoval míč až k Flodrovi, který v pohodě lapil balon do rukavic.
12'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat domácí fotbalisté.
10'
Hosté po úvodním náporu domácích v poli hru již opět vyrovnali. Nyní se balon pohybuje hlavně okolo půlící čáry.
8'
Také hosté se nyní dostali k vápnu soupeře. Centr z pravé strany v pohodě lapil gólman Sirotík.
7'
Centr od rohového praporku hostující defenziva odvrátila mimo velké vápno.
7'
Domácí rozehráli roh na krátko a po mezihře ve středu pole budou o chvilku později kopat další roh.
6'
Po další zblokované střele domácích následuje další roh.
5'
Domácí jsou v úvodu zápasu hodně aktivní a hosté se musí bránit.
3'
Po rohovém kopu Slavie to mohlo být 1:0. Obranou prodloužený balon na roh velkého vápna doputoval k Albertu Labíkovi, který krásnou ranou trefil vzdálenější tyč Flodrovy brány!
2'
K první střele v zápase se dostal domácí David Planka, jeho pokus byl ale defenzivou Chrudimi zblokovaný na roh.
1'

SK Slavia Praha B: Sirotník – Trédl, Behenský, Švec, Labík – Nikl (C), Šubert, Planka, Beran – Singhateh, Šmiga.
Náhradníci: Kolodziej – Alrashdi, Kopáček, M. Pudil, Hunal, Biegon, A. Pudil.
Trenér: Marek Jarolím

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Jančura – Řezníček – Vrána, Kejř, Skwarczek, Záviška – Firbacher.
Náhradníci: O. Mach – Kodýdek, Kesner, Látal, P. Juliš, Harušťák, Jedlička.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Zaoral – Pfeifer, Cichra.
Domácí Slavia podává výkony jako houpačce. V prvním zápase po reprezentační pauze dokázala vyhrát doma nad silným Vyškovem 3:1, pak ale totálně propadla v Olomouci, kde s tamním B-týmem prohrála vysoko 0:4. Také kvůli tomu mají sešívaní na svém kontě pouze jedenáct bodů z jedenácti zápasů, což je řadí na předposlední patnácté místo. Hostující Chrudim se naopak dostala v posledních týdnech do velmi dobré pohody a aktuálně drží sérii tří výher v řadě. Díky tomu je na velmi slušném osmém místě tabulky, když celkově uhrála sedmnáct bodů.
Hezké nedělní dopoledne všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácí Slavií Praha B a hostujícím celkem MFK Chrudim. Čeká nás souboj patnáctého týmu proti osmému. Domácí fotbalisté jako nováček druhé nejvyšší soutěže zatím hlavně získávají zkušenosti, hosté se naopak po rozpačitém úvodu rozjeli a v posledních kolech stoupají tabulkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.