Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Varnsdorf - 4. září 2022   10:15

Slavia B
Slavia B
2' Šubert  • 14' Šmiga  • 64' Šmiga
3:2
(2:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
19' Dordić   • 58' Dordić
Slavia B
Sirotník – A. Bárta, Behenský, Hunal (46. Kričfaluši), Labík – Nikl (C) (77. Kneifel), Icha (66. Zachoval) – Šubert (77. Pudil), Beran (55. Kopáček), Plavšić – Šmiga.
Dvořák – Trédl.
Raplík – Podaný, Pochylý
SC Xaverov, Horní Počernice
550 diváků
Varnsdorf
Šerák – Ludvíček (80. Richter), Kouřil, Zbrožek, Radosta – Bláha, Žák (73. Samko) – Schön (73. Tanko), Ondráček (80. Vachoušek), Dordić – Rudnytskyy (C) (59. Kříž).
Vaňák – Kubista.

To je z mé strany pro dnešek vše, doufám, že jste si přenos užili a brzy zase někdy na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:6.
Zápas je u konce, Slavia B bere podruhé v sezóně všechny tři body, Varnsdorf naopak podruhé v řadě vyšel naprázdno. Druhá půle nabídla zdramatizování utkání, jelikož z penalty po ruce Bárty srovnal Bojan Dordić. Obrovskou chybou ale vrátil domácí do zápasu brankář Šerák, který přišel o míč při rozehrávce, sestřelil Kopáčka a zavinil tak penaltu. Tu bez potíží proměnil Daniel Šmiga, jenž tak svoji druhou brankou v utkání zařídil konečný výsledek 3:2!
90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Denny Samko).
90+4'
Kopáčka dohrál Samko a domácí tak mohou nechat uběhnout další cenné vteřinky.
90+3'
Tak to asi nejsou křeče. Vypadá to, že Plavšiće trápí bolavý kotník, na pravou nohu se nemůže ani postavit.
90+3'
Kvůli křečím zůstává na zemi ležet Srdjan Plavšić.
90+2'
Po Radostově dlouhém autu a sérii soubojů pálil z hranice vápna Samko, neseřídil si ale mířidla a balon letí vysoko nad.
90+1'
Kouřil našel přenesením hry Dordiće, který posunul na Richtera. Jeho ztečovaný centr nakonec rezultuje v aut Varnsdorfu z levé strany.
90'
Behenský pokazil rozehrávku a následně předvedl rychlostní průnik po pravé straně Dordić, centr ale přetáhl.
89'
Kouřil na prostředku fauloval Kneifela, Slavia získává cenné vteřinky.
89'
Bláhův polovysoký pas protečovala obrana až k Sirotníkovi.
89'
Sirotník si hodně zahrával, nedopřál ale presujícímu Vachouškovi šanci mu míč sebrat.
88'
Bárta dostoupil Kříže a ještě na útočné polovině Slavie jej připravil o míč.
88'
Radosta vyvezl v rychlossti míč a našel Tanka, ten ale v souboji o merunu přišel.
87'
Richter přečetl přihrávku soupeře do křídla.
86'
Standardka z pravé strany pro Varnsdorf byla sice rozhehrána rychle, ale o to méně kvalitně. Kop od branky pro domácí.
86'
Radostůvk křižný pas odvrací do bezpečí hlavou Labík.
85'
Slavia je na útočné polovině Varnsdorfu, takhle se asi hosté k vyrovnání nedostanou.
84'
Richter zachytil přihrávku Labíka, odrazila se od něj ale jen do autu.
83'
Po sérii soubojů hledal Bláha rozeběhnutého Tanka, ten si ale v souboji s Behenským neporadil.
82'
Kopáčka okradl o merunu Samko, navedl míč středem a lobem hledal Tanka. Toho ale v cestě za samostatným únikem zastavil zdvižený praporek.
81'
Radostu na křídle okradl o míč Bárta a předal Pudilovi, který po zasekávačce nabil Zachovalovi. Jeho přízemní rána ale neprošla přes blokujícího obránce.
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matyáš Vachoušek.
ze hřiště odchází David Ludvíček, přichází Marek Richter.
79'
Dordić dostal míč do vápna, kde po něm skočil Sirotník. Ve stejnou chvíli byl ale u balonu také Ondráček, který šel k zemi a marně se dožadoval odpískání dnes již celkem čtvrté penalty.
78'
Plavšičův centr do vápna ze standardky odhlavičkoval Zbrožek.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Matouš Nikl, přichází Jonáš Kneifel.
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Adam Pudil.
77'
S bolestivou grimasou šel na středu k zemi Labík, volný kop pro domácí.
76'
Bárta nedokázal zpracovat velmi pohledný křižný pas Zachovala.
Dnešní utkání sleduje 550 diváků.
75'
Tanko obešel Behenského, na svoji dobrou práci ale nenavázal přesnou přihrávkou. Škoda pro hosty, byli již na úrovni šestnáctky.
74'
Šubert si narazil se Šmigou a přihrávkou na křídlo hledal Bártu, dobře ale celou situaci přečetl Radosta.
74'
Šerákův pas na Ludvíčka končí vhazováním Slavie.
73'
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Abdullahi Tanko.
ze hřiště odchází Dominik Žák, přichází Denny Samko.
73'
Kopáček si až příliš věřil a obral jej o míč Žák, jehož domácí záložník následně nepříjemně dohrál, jasný faul.
72'
Sirotník vyběhl až k postranní čáře za nákopem Kříže a elegantně přehodil napadajícího Dordiće.
71'
Další díl seriálu "Plavšićovy centr na zadní tyč" opět končí dobrou defenzivní prací Varnsdorfu.
71'
Plavšić zakombinoval se Šubertem, jehož nástřel míří do rukavic Šeráka.
70'
Kopáček pěkně navedl míč středem a oslovil nalevo Labíka, jeho prudké zakončení ale míří vedle pravé tyče Šerákovy branky.
69'
Varnsdorf se díky Radostově přihrávce podél levé lajny dostal z presinkového sevření domácích, nic pozitivního to ale hostům nakonec nepřineslo.
68'
Behenského křižný pas měl oslovit Bártu, byl ale příliš dlouhý.
67'
Další centr Plavšiće po pěkné kličce, ani tentokráte si jej ale nenašel nikdo v sešívaném.
66'
Kričfaluši přenesl parádně hru na Plavšiće, jeho centr ale adresáta nenašel.
66'
ze hřiště odchází Marek Icha, přichází Matěj Zachoval.
65'
Kopáček si pokryl míč před Žákem a ten jej zezadu povalil. Střídání Kopáčka se domácím opravdu povedlo, hru výrazně oživil.
64'
Tým Slavia B právě vstřelil branku! Krásně zahraný pokutový kop! DANIEL ŠMIGA nedopustil žádné nedopatření a utaženou penaltou do pravého dolního rohu vrací vedení domácím! 3:2!
63'
Hostující gólman Šerák za své počínání obdržel žlutou.
63'
Obrovská minela Šeráka a třetí penalta v zápase! Kopáček zapresoval gólmana hostí a ten jej následně sestřelil, pokutový kop pro domácí!
62'
Šubert si přehodil skákavý míč přes Zbrožka, nedokázal ale zabránit tomu, aby u toho meruna překročila brankovou čáru.
61'
Kopáček si zpracoval míč od Kričfalušiho hezky od pohybu a zfauloval jej Žák.
60'
Zbrožek dosti nevybíravě skolil nabíhajícího Šmigu, ukázková žlutá karta.
60'
Kopáček se šikovně otočil na středu a předal Plavšićovi na křídlo, ten ale o míč přišel.
59'
Kopáček byl v souboji s Dordićem pozdě a sudí jej ocenil žlutým kartónkem.
59'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Kříž.
58'
Varnsdorf právě vstřelil branku! Sirotník tentokráte stranu trefil, BOJAN DORDIĆ svoji penaltu ale utáhl přesně k tyči a nedal domácímu brankáři šanci. Podruhé se tedy trefil z puntíku a hosté srovnávají, 2:2!
57'
Míč si k puntíku staví opět Dordić.
57'
Další penalta pro Varnsdorf! Dordić posouval do tandemu na nabíhajícího Radostu a přihrávka škrtla o ruku Bárty, nešťastný moment pro domácího beka!
56'
Šerák zkoušel dlouhým pasem oslovit Ludvíčka, dal do něj ale příliš mnoho razance.
56'
Plavšić si po přihrávce Šuberta do levého křídla nepohlídal ofsajdové postavení.
55'
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Jakub Kopáček.
54'
Radostův aut za sebe prodloužil Kričfaluši a Sirotník jen tak tak hasil požár, který mohl způsobil nabíhající Rudnytskyy. Kdyby gólman Slavie váhal ještě o trošku déle, došlo by dost možná k pohromě.
53'
Nakrátko rozehraný roh ale hosté nesehráli ideálně a vykopávat bude Sirotník.
52'
Dordićuv centr zleva protečoval bránící Bárta na rohový kop.
52'
Po vzdušném souboji Bárty s Radostou i přes nesouhlas kouče Slavie Jarolíma vhazují hosté.
51'
Rudnytskyy se hnal do situace 1 na 1 proti Kričfalušimu, střídající stoper si ale v pozici posledního hráče počínal bezchybně.
50'
Útočné snažení hostí zhatil praporek pomezního.
49'
Šubert dal ochutnat Kouřilovi něco ze své přihrádky fotbalového umu a po elegantní otočce mu nasadil jesličky, jeho spoluhráči ale nedokázali navázat v podobném stylu.
49'
Nadějný brejk Slavie zazdil Labík nepřesným centrem, je ale potřeba pochváli jeho předchozí sprintový náběh.
48'
Dordić se uvolnil na levé straně a nabil na vápno Žákovi, jeho technický pokus končí pár decimetrů nad břevnem Sirotníkovy svatyně!
47'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha B (Marek Icha).
47'
Následně Plavšić opět dribloval středem a dle mého názoru byl poslán k zemi za cenu faulu, sudí ale nezapískal.
47'
Plavšić přebral míč na prostředku a ztroskotal na bránícím valu.
46'
Dordić přišel o skákavý míč na prostředku, následné prostrčení domácích na Šmigu ale končí u Šeráka.
46'
ze hřiště odchází Erik Hunal, přichází Ondřej Kričfaluši.
46'
A vypadá to, že domácí nastoupí se změnou v sestavě, Hunala nahradí ve stoperské dvojici Ondřej Kričfaluši.
Oba dnešní soupeři se již navrátili na hrací plochu, výkop druhé půle je za dveřmi.
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
První dějství je za námi, Slava může jít do kabin o něco spokojenější, vede totiž 2:1. Domácí za to vděčí hlavně skvělému vstupu do utkání, již po dvou minutách zužitkoval skvělý centr Plavšiče Martin Šubert a hlavou otevřel skóre utkání. Šubert ve 14. minutě také vysunul do úniku Daniela Šmigu, který využil nejistého vyběhnutí Šeráka a zdvojnásobil vedení Slavie. Šubert se podepsal i pod inkasovaný gól svého týmu, jeho zákrok na Radostu v 19. minutě byl totiž posouzen jak penaltový a z puntíku dokázala snížit největší hvězda Varnsdorfu, Bojan Dordić. Zbytek prvního poločasu byl velmi vyrovnaný a ve druhém dějství tak je na co se těšit.
45+1'
45+1'
Po souboji Rudnytského s Hunalem reklamuje hostující kapitán faul, píšťalka sudího je ale němá.
45'
Na Kouřila dotíral Šmiga, hostující stoper tak jen odkopává na aut.
44'
Dordić ukázal svoji fotbalovost a chytře vysunul Radostu do vápna, jeho centr byl ale sražen k Sirotníkovi. Srbský fotbalista je ale skutečně elegantním hráčem a osobně se mi dnes líbí asi ze všech nejvíce.
43'
Labíkův dlouhý míč končí u Šeráka po souboji Šmigy se Zbrožkem.
43'
Bártova kolmice marně hledala rozeběhnutého Šmigu, kop od branky.
42'
Po sklepnutí od Rudnytského centroval Ondráček na zadní tyč, jenže centr proletěl až za brankovou čáru.
41'
Ondráček vysunul Dordiće, jehož kouzlení nad míčem tentokráte vystihl bránící Bárta a vypíchl mu merunu na další roh.
40'
Ve snaze dostat se za Radostovou přihrávkou sestřelil na úrovni malého vápna Hunala Dominik Žák a vysloužil si první žlutou kartu utkání.
40'
Ondráček centroval do vápna a k odraženému míči se dostal Bláha, jeho hlavičku od země ale vyrazil Sirotník.
39'
Ludvíček se uvolnil k centru z pravé strany a hodně jej přetáhl, Bárta na zadní tyči pro jistotu hlavičkuje na roh.
38'
Hezký signál, Ondráček našel Dordiće, který ale z hranice vápna trefil jen před sebou stojící blok těl.
37'
Souboj Schöna s bránícím Labíkem ústí v rohový kop hostí.
36'
Radosta si elegantně poradil se Šubertem a rozehrál ofenzivní akci. Předfinální přihrávka Dordiće na Rudnytského měla ale přílišnou razanci a sbírá ji Sirotník.
36'
Ten měl ale jepičí život a útočí opět sešívaní.
35'
Ludvíček přečetl křižnou přihrávku a zakládá brejk.
34'
Střela Bláhy z prvního dotyku byla zblokována, poté se dostal k balonu Šubert, jenž byl zastaven Radostou nedovoleně.
34'
Behenský odkopl balon do zahrady jednoho z přilehlých rodinných domků.
33'
Elegantním zpracováním poslal na párek Ichu Žák, následná akce hostí ale k ohrožení branky nevedla.
32'
Další nedovolený zákrok, jehož obětí byl Plavšić, tentokrát se provinil Ondráček.
31'
Plavšić šel po souboji se Schönem k zemi více než ochotně, o faul se ale jednalo a sudí píská.
30'
Do vápna se vydal driblovat Radosta, míč šel ale po souboji nakonec od něj do zámezí. Kop od branky.
29'
Slavia se díky dobré práci Berana dostala z presinku, nakonec ji ale musel stejně odkopem osvobodit Sirotník.
28'
Hunalovi se zřejmě po zásahu motá hlava, alespoň podle toho, co si špitá sešívaná lavička. I tak se ale stoper domácích vrací do hry.
27'
Dordić se fantasticky přes dvojici protihráčů proháčkoval do pokutového území, svým zakončením ale trochu nešťastně napálil do hlavy zřejmě Hunala a ten zůstává ležet na trávníku. Hra je přerušena.
27'
Radosta se po sprintovém náběhu dostal k centru zleva, ten byl ale sražen na rohový kop.
26'
Šubertův centr od praporku hlavou odvrátil Kouřil.
26'
Beran získal balon na levé straně a kolmicí hledal Šuberta, jeho zpětnou přihrávku na roh srazil Kouřil.
25'
Ludvíček si splnil obranné povinnosti a přečetl obhození Labíka, který jej následně při snaze ztracený míč získat zezadu postrčil a je pískán faul.
24'
Schön si nepohlídal ofsajdové postavení po přihrávce Ludvíčka.
23'
Šmiga se procpával k dalšímu zakončení, obrana hostí jej ale za minutu dvanáct zpacifikovala.
22'
Radosta si při napadání Bárty počínal až příliš horlivě a slávistického beka fauloval.
21'
Slavia je teď pod tlakem, Labík své spoluhráče osvobodil odkopem.
21'
Po volném kopu z pravé strany centroval Ondráček, jenže hosté se nedokázali prokousat k ohrožení branky.
20'
Šubert šikovně prostrčil na Šmigu, který si šikovně zasekl balon a rozvnil síť technickou střelou, jenže předtím stál v postavení mimo hru.
19'
Varnsdorf právě vstřelil branku! Gólové hody na Xaverově! Bojan DORDIĆ zkušeně poslal merunu na druhou stranu, než skočil Sirotník a snižuje na 1:2!
18'
K exekuci se staví Bojan Dordić.
18'
Dodrić kouzlil na levé straně a pěkně prostrčil na Radostu, ten vletěl do vápna a skluzem jej sestřelil Šubert. Penalta pro hosty!
17'
I dlouhý pas na druhé straně končí u brankáře, tentokráte to s razancí přehnal Beran.
16'
Ludvíčkův dlouhý pas končí u Sirotníka. Hosté to dnes budou mít těžké, Slavia dobře presuje a je evidentně nabuzená brzkým dvoubrankovým vedením.
15'
Pas za obranu likviduje odkopem na ribunu Zbrožek.
14'
Tým Slavia B právě vstřelil branku!
Autorem branky je DANIEL ŠMIGA. Další studená sprcha pro hosty. Slavia sehrála skvělý brejk, Šubert vysunul parádní kolmicí Šmigu. Šerák nevyběhl ideálně a šel do skluzu, Daniel Šmiga si okolo něj ale kulatý nesmysl jednoduše posunul a zakončil do odkryté svatyně Varnsdorfu bez větších potíží. 2:0!
13'
Kouřil to zkusil obstřelem přímo, Sirotník chytá.
13'
Rudnytskyy ukázal zkušenosti a našel si skákavý balon, zpracoval jej hrudí a nechal se zfaulovat Behenským. Více než zajímavá standardka pro FK Varnsdorf.
12'
Bláha hledal křižným pasem Ludvíčka, ten by si ale k lajně musel přistavit žebřík, aby měl šanci míč hlavou zasáhnout.
11'
Po nakrátko sehraném rohu vůbec nesedl centr Beranovi, vykopávat může Šerák.
10'
Radosta na vlastní obranné polovině lacině přišel o balon, čehož využil Bárta a odcentroval do vápna. Nakonec celá akce vyústila v rohový kop.
9'
Bláha v hlavičkovém souboji po nákopu Sirotníka předčil Šuberta, ale jen za cenu faulu.
8'
Ambiciózní kolmice Bárty hledala rozeběhnutého Šmigu, dostatečně brzy ven z branky ale vyběhl Šerák a sbrá ji do rukavic.
7'
Radosta z pozice levého beka ukázal ofenzivní choutky, navedl si merunu na střed a vypálil zpoza vápna. Střela mu ale příliš nedela a míří vedle.
Šubert na pravém křídle přišel o míč, Varnsdorf se osvobozuje odkopem.
5'
Plavšič si našel přihrávku Labíka podél levé postranní čáry a prostrčil Beranovi, jeho pobídku do vápna odvrací obrana na roh.
4'
Po pravá straně opět táhl ofenzivu hostí aktivní Schön, jeho střílený centr proletěl malým vápnem až k Bártovi, který odvrátil odkopem.
3'
Nejvýše se ve vápně vyšplhal Šmiga a odvrátil Ondráčkův centr od praporku.
3'
Schön si pohlídal ofsadj a míři do vápna, dobře vrátivší se Labík odvrací na roh.
2'
Tým Slavia B právě vstřelil branku! Srdjan Plavšić ukazuje, že druhá liga opravdu není pro něj. Pěkně zadribloval na levém křídle a posadil parádní centr na hlavu MARTINA ŠUBERTA, který svoji hlavičku usměrnil nechytatelně k Šerákově pravé tyči. 1:0 pro domácí!
1'
Po nervózním začátku plném ztrát na obou stranách pronikl šikovně do vápna Schön, i jeho snažení ale i přes nadějný začátek skončilo na soupeřově obraně.
1'
Rozehráli hosté celí ve žlutém, domácí nastupují v tradiční červenobílé.
1'
Oba celky jsou již připraveny na xaverovském pažitu, začneme co nevidět.
Za B-tým pražské Slavie se letos poprvé představí velký kontroverzní přestup loňského léta, Srdjan Plavšić. Ten před rokem ambiciózně prohlašoval, že si jde do Edenu zahrát Ligu Mistrů, místo Bayernu Mnichov na něj dnes ale čeká Varnsdorf.

SK Slavia Praha B: Sirotník – A. Bárta, Behenský, Hunal, Labík – Nikl (C), Icha – Šubert, Beran, Plavšić – Šmiga.
Náhradníci: Dvořák – Kričfaluši, Zachoval, Trédl, Kneifel, Kopáček, Pudil.
Trenér: Marek Jarolím

FK Varnsdorf: Šerák – Ludvíček, Kouřil, Zbrožek, Radosta – Bláha, Žák – Schön, Ondráček, Dordić – Rudnytskyy (C).
Náhradníci: Vaňák – Richter, Samko, Kříž, Vachoušek, Tanko, Kubista.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Raplík – Podaný, Pochylý.
FK Varnsdorf

Severočeský mančaft zatím odehrál jen pět utkání, třikrát ale dokázal zvítězit a je tak na poměrně slušné sedmé příčce. V posledním vloženém kole ale doma podlehl Příbrami, takže bude mít zajisté o motivaci postaráno. Pro Varnsdorf se jednalo o první domácí ztrátu bodů v ročníku, předtím přehrál na svém stadionu Opavu, Prostějov i Třinec.

Klíčovým hráčem týmu je zajisté Bojan Djordič. 28letý ofenzivní plejer původem ze Srbska si vloni otevřel bez přehánění druholigovou střelnici, když ve 29 utkáních nasázel 15 branek. I přes to jej ale Varnsdorf do nového ročníku dokázal udržet a Djordič se odměnil ve třetím kole, kdy svými zatím jedinými dvěma trefami v sezóně sestřelil Prostějov (2:0).
SK Slavia Praha B

Rezerva pražské Slavie v letošním ročníku zvítězila jen jednou, za to se ale jednalo o pořádně cenný triumf. Porazila totiž 4:2 svého největšího rivala, když ovládla derby se Spartou B. Jinak mají ale sešívaní na svém kontě pouze dvě remízy a tři porážky a okupují třináctou příčku. S pěti body jsou na tom stejně, jako patnácté Táborsko, opravdu tedy potřebují zabrat.

Zajímavé bude sledovat, jak si povede talentovaný Daniel Šmiga. 18letý hrotový útočník doslova vystřílel béčku Slavie postup do FNL v minulé sezóně, ve dvanácti utkáních jarní části se prosadil jedenáctkrát. Minule v Opavě také vsítil svoji první druholigovou branku, kterou pomohl k remíze 1:1. Prosadí se odchovanec ostravského Baníku i tentokrát?
Krásné nedělní dopoledne všem fanynkám a fanouškům tuzemské druholigové kopané! V rámci 7. kola FNL budeme na Xaverově dnes svědky souboje SK Slavia Praha B a FK Varnsdorf. Při sledování textového přenosu přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.