Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Prostějov - 16. dubna 2023   16:30

Táborsko
Táborsko
75' Sylla  • 83' Dordić
2:1
(0:0)
Prostějov
Prostějov
69' Koudelka
Táborsko
Pastornický – Plachý, Novák, Navrátil (C), Tusjak – Kopřiva (90+3. Sojka), Dordić (85. Alexandr), Kateřiňák, Varačka – Kronus (68. Sylla), Šašinka.
Kerl – Mezera, Kosek, Oloko.
Ulrich – Černoevič, Cichra
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
711 diváků
Prostějov
Vejmola – Stříž (81. Rolinek), Gábriš, Bolf, Schaffartzik (77. Gouamene) – Bartolomeu, Koudelka, M. Mach, Moučka (77. Kulig) – Vlachovský (55. Chvěja), Malec.
Krynskyj, M. Bárta – Zbožínek.

90+5'
Konec zápasu. Diváci se po bezbrankové první půli gólů ve druhém poločase už dočkali. Nejprve se v 69. minutě prosadil přesnou utaženou střelou k tyči prostějovský Koudelka, šest minut po něm srovnal na 1:1 Alioune Sylla. Rozuzlení přišlo jen několik minut před koncem, kdy rozhodl o všech bodech pro Táborsko Bojan Dordič. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+5'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Gábriš).
90+3'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Alexandr Sojka.
90+2'
Na pokyn asistenta přichází žlutá karta pro domácího trenéra Romana Nádvorníka.
90+1'
Akce domácích po pravé straně vyústila v centr, který vypadl Vejmolovi z rukou. Hosté však včas balon odkopli mimo nebezpečí.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
89'
Hosté se zatím k závěrečnému tlaku nedostali.
87'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Ondřej Chvěja).
85'
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Adam Alexandr.
84'
Dnešní utkání sleduje 711 diváků.
83'
Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí otáčejí vývoj zápasu! Fanoušci právě povzbuzovali a BOJAN DORDIČ se stal hrdinou Táborska. Hosté ho při zakončení z vápna vůbec nebránili a Dordič s radostí zavěsil. Táborsko vede nad Prostějovem 2:1.
81'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Michal Stříž, přichází Martin Rolinek.
77'
ze hřiště odchází Jan Schaffartzik, přichází Dano Gouamene,
ze hřiště odchází David Moučka, přichází Samuel Kulig.
75'
Táborsko právě vstřelilo branku! Akce po pravé straně slaví úspěch. Po narážečce se dostali domácí do vápna a přišel přízemní centr doleva, kde se prosadil doklepnutím do brány nepokrytý ALIOUNE SYLLA. Táborsko srovnává na 1:1.
73'
Táborsko je na míči, Prostějov ale vážnější problémy nemá.
71'
Domácí kontrují akcí po pravé straně, Varačkova slabá střela ale neměla šanci na úspěch.
69'
Prostějov právě vstřelil branku! Hosté se dostali ve druhé půli po delší době do šance a JAN KOUDELKA předvedl hodně povedenou utaženou střelu k tyči, na kterou Pastornický nedosáhl. Prostějov vede v Táboře 1:0.
68'
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Alioune Sylla.
63'
Michal Stříž se zjevil za obranou Táborska, dostal vzduchem míč do běhu a mohl jít na gólmana sám. Balon ale dobře nezpracoval, tudíž z akce ani nezakončil. Smůla pro hosty, štěstí pro domácí.
61'
Táborsko tlačí i po rohu, jenže balon opouští hřiště.
59'
Táborsko mele soupeře, zatím bez gólového efektu.
58'
Ani Dordič nepropálil hradbu těl, hosté mají velké štěstí.
56'
Varačka v další gólové pozici napálil jen padajícího hráče.
55'
ze hřiště odchází Martin Vlachovský, přichází Ondřej Chvěja.
53'
Dordič doběhl rychlý a zdánlivě ztracený míč, povedeným lobem před branku našel na druhé straně hlavu Varačky, jehož pokus vyškrábl Vejmola ze šibenice. Domácí byli vedoucímu gólu hodně blízko, Varačkově hlavičce chyběl větší důraz.
49'
Varačka dostal balon na hranici vápna, jenže těsně před střelou podklouzl.
48'
Vejmola si došel pro vysoký balon a hosté mohou vpřed.
46'
Domácí zahájili druhé dějství nepřesnou dlouhou přihrávkou kupředu.
46'
45+1'
První poločas skončil. Branka zatím nepadla a více než šance jsou v Táboře k vidění ostré zákroky hostů. Přesto se domácí do několika příležitostí dostali, z brejku měl velkou možnost Dordič, na druhé straně mohl překvapit střelou k tyči Bartolomeu. Druhá půle začne asi v 17:35.
45+1'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka). Fotbalista Prostějova nehezky srazil protihráče bez míče a za žlutou může být možná ještě rád.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
44'
Dordič se dostal do brejku a vpravo mu nabíhal ještě Kronus. Za chvíli na něm viseli už čtyři hráči Prostějova, přesto se dokázal Dordič prosadit střelou ze strany do vyběhnutého brankáře. V poslední fázi už mohl Dordič jen těžko na Kronuse přihrát.
41'
Šašinka se hezky proháčkoval do vápna a poslal nebezpečnou střelu po zemi na vzdálenější tyč, k jeho smůle míč branku minul.
38'
Bartolomeu poslal po zemi balon k tyči a Pastornického pořádně protáhl. Nenápadná akce Prostějova mohla skončit gólem.
36'
Tentokrát se hosté ubránili lépe a odkopli na polovinu Táborska.
36'
Sražený míč končí opět mimo a znovu kopou domácí roh.
35'
Varačka získal na dvou hráčích soupeře rohový kop.
35'
Koudelka zfauloval Varačku a rozhodčí mu k tomu pověděl své. Nakonec z toho Koudelka vyklouzl bez karty.
33'
Další klouzavý balon utekl Táborsku mimo hřiště.
31'
V Táboře znovu prší, což se opět projevilo na dalším balonu, který domácím utekl od nohy do autu.
29'
Špatná přihrávka mezi domácími končí rohem pro Hanáky.
28'
Hosté už předvedli několik ostrých zákroků a rozhodčí Ulrich už sahá pro karty.
27'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (David Moučka).
26'
Vejmola si pro vysoký balon došel v klidu.
25'
Gabriš poslal dlouhý míč raději na roh, i když nikým atakován nebyl.
22'
Plachý nestihl prudkou Dordičovu přihrávku dopředu, od branky rozehrají hosté.
19'
Plachého standardku hosté odvrátili.
18'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Michal Stříž).
18'
Také na druhé straně musel gólman krotit míč, nadvakrát se to Pastornickému povedlo.
17'
Bojan Dordič vyslal střelu po zemi, Vejmola likviduje. V Táboře už přestalo pršet.
16'
Po faulu na Kateřiňáka zůstanou domácí u balonu.
15'
Varačka se chystal ke střele, prostějovská obrana před ním míč včas odkopla.
14'
Táborsko získalo po závaru před brankou další rohový kop.
14'
Domácí jsou aktivní a vybojovali další roh.
13'
Pěkný průnik domácích končí jen rohem. Táboský trenér ví, že tohle by mohlo mrzet.
11'
Za faul Vlachovského na Varačku žádali domácí žlutou kartu, sudí Ulrich je zatím milosrdný.
9'
Na Plachého roh naskakoval Šašinka, dobrá hlavička to ovšem nebyla.
8'
Varačka zatáhl míč po pravé straně, jenže neposlal před branku povedený centr.
5'
Akce hostů po pravé straně končí v autu.
4'
Hráči se zatím seznamují se značně mokrým trávníkem.
2'
Utkání začalo s tříminutovým zpožděním a vydatně prší.
1'

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Navrátil (C), Tusjak – Kopřiva, Dordić, Kateřiňák, Varačka – Kronus, Šašinka.
Náhradníci: Kerl – Sojka, Mezera, Kosek, Alexandr, Sylla, Oloko.

1. SK Prostějov: Vejmola – Stříž, Gábriš, Bolf, Schaffartzik – Bartolomeu, Koudelka, M. Mach, Moučka – Vlachovský, Malec.
Náhradníci: Krynskyj, M. Bárta – Kulig, Zbožínek, Chvěja, Gouamene, Rolinek.

Rozhodčí: Ulrich – Černoevič, Cichra.
Oba týmy už se chystají na trávník, v Táboře zatím prší.
Prostějovští v minulém kole rovněž neuspěli a prohráli doma s Vlašimí 0:4. Stejně jako Táborsko čekají na jaře na první vítězství. Hosté také nejsou v plné sestavě. David Bialek nemůže nastoupit kvůli osmi žlutým kartám. Prostějov vyhrál letos venku dvakrát, naposledy 22. října v brněnské Líšni.
Táborsku zkomplikovalo přípravu na zápas počasí. Déšť znovu vyhnal hráče na umělou trávu, na které se dnešní duel hrát nebude. Trenér Táborska Roman Nádvorník se musí obejít bez vykartovaných Koného a Macha, naopak do sestavy se mu po vypršení trestu vrátí Kateřiňák. „V neděli chceme napravit tu šlamastyku na Spartě, tam jsme měli jasně vyhrát,“ připomíná Roman Nádvorník na klubovém webu prohru 1:2 v posledním kole. Podle Nádvorníka má Prostějov ve svém středu řadu velmi dobrých hráčů. Jmenoval narostlého útočníka Malce, záložníka Koudelku a obranu diriguje zkušený kapitán Schaffartzik.
Souboj mezi třináctým Táborskem a čtrnáctým Prostějovem je nesmírně důležitý pro oba celky. Záchranářský duel bude chtít zvládnout za tři body zajisté každý z týmů. Hanáky může těšit, že při konečném účtování na konci sezony budou mít pravděpodobně lepší vzájemné zápasy, jelikož na podzim smetli doma Táborsko 5:0. Pro Jihočechy to znamenalo konec pro tehdejšího trenéra Radoslava Kováče a tato prohra je stále jejich největším přídělem v sezoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.