Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Chrudim - 1. října 2022   10:15

Ukončeno
Třinec
Třinec
0:2
(0:0)
Chrudim
Chrudim
68' Firbacher   • 90+1' Juliš  
Třinec
Sestavy:
Hasalík – Jursa, Straňák, Foltyn, Hýbl – Habusta (C), Holík – Omasta (63. Kania), Kateřiňák, Gembický – Juřena.
Náhradníci:
Kerl – Tandara, Samiec, Obadal, Brak, Machuča.
Rozhodčí
Opočenský – Ratajová, Žurovec.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
422 diváků
Chrudim
Sestavy:
Floder – Koželuh, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána, Průcha (77. Harušťák), Kejř (90+3. Látal), Juliš – Firbacher (72. Jedlička).
Náhradníci:
O. Mach – Bauer, Š. Sedlák, Míka.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z třineckého stadionu Rudolfa Labaje je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu, třeba ve společnosti online přenosů z českých soutěží. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Jak výsledek změnil pohled na tabulku? Chrudim tříbodovým ziskem přeskočila Třinec a poskočila až na osmé místo, Třinec se propadl o příčku níž na jedenácté, ale ještě bude muset čekat na to, jak dopadne odpolední souboj mezi Prostějovem a béčkem Sparty.
Fotbalisté Chrudimi v dnešním utkání vytěžili z minima maximum a z Třince si odvážejí tři body za výhru 2:0. Základ vítězství položil gólem v 68. minutě Firbacher, který využil efektní patičku Vrány a proměnil souboj jeden na jednoho s brankářem Hasalíkem. V závěru, kdy už domácí otevřeli hru, přišel druhý úder, o který se postaral Juliš.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Tak ještě jeden brejk, Juliš se řítil pravou stranou, místo střely volil nahrávku na Vránu, ale trefil jen nohy klouzajícího Habusty. Rohový kop pro Chrudim.
90+4'
Utkání už se jen dohrává.
90+3'
Ještě jedno střídání na straně Chrudimi. Kejře zastoupil Látal.
90+2'
Třinečtí zkusili hrát se dvěma míči, nakonec sudí přerušil hru.
90+1'
Chrudim právě vstřelila branku!
PETR JULIŠ zřejmě rozhoduje o dnešním vítězství Chrudimi. Na pravé straně si přes obránce udělal prostor ke střele a pokusem k bližší tyči překonal gólmana Hasalíka – 0:2!
89'
Straňák fauloval u rohového praporku Jedličku. Ten sbírá cenné sekundy.
88'
Juliš neprošel po pravé straně kolem Hýbla, zkoušel i odcentrovat, ale třinecký obránce jeho pokus skluzem odrazil do autu.
88'
Po dalším centru zůstal klečet ve vápně Jursa, ale rozhodčí faul nepískal. Následně balón zamířil do zámezí.
87'
Po rohovém kopu se míč dostal na zadní tyči k Holíkovi, ten udělal kličku do středu a vystřelil. Bránící hráč odrazil míč vedle branky.
87'
Třinečtí tlačí, po akci Jursy získali další rohový kop.
86'
Dlouhý aut Hýbla se odrazil od chrudimského hráče ke Gembickému, který nedokázal zpoza šestnáctky vystřelit.
85'
Chrudimští si poradili i s následným rohovým kopem Kateřiňáka.
85'
Kania hledal z přímého kopu u levé tyče nabíhajícího Jursu, ale před ním odhlavičkoval míč do zámezí chrudimský hráč.
83'
Dnešní zápas sleduje 422 diváků. Jeden autobus fanoušků zde má i gólman Lukáš Hasalík.
82'
Další šance Chrudimi, protiútok Východočechů zakončil po centru Juliše hlavičkující Harušťák vedle branky.
81'
K přímému kopu se postavil Kejř, vybral si pravý horní roh a nechybělo moc, aby míč zapadl do branky.
81'
Straňák sundal na zem chrudimského Jedličku. Hosté budou zahrávat přímý kop nějakých deset metrů od pokutového území.
79'
Za faul u pravé čáry uviděl žlutou kartu chrudimský Kejř.
78'
Komická situace. Rozhodčí odpískal faul, dva chrudimští hráči bránili Kateřiňákovi v rychlém rozehrání míče, přesto Kateřiňák našel místo a prudkým nákopem trefil sudího do zad. Ten následně vyčinil chrudimským hráčům.
77'
Zraněného Průchu, který opustil hřiště na nosítkách, nahradil Harušťák.
76'
Po střetu s třineckým hráčem to nevypadá dobře s ležícím Průchou, který s velkým řevem leží na trávníku. Na něm je i zdravotník chrudimského týmu, stejně jako pořadatelé s nosítky.
74'
Juřena se z pravé strany protančil před branku do střelecké pozice, ale tvrdou střelou trefil do břicha clonícího Holíka.
73'
Kateřiňák odcentroval z pravé strany na levou tyč, kam si naběhl Holík, ale ke střele se nedostal.
72'
Střídání v chrudimském útoku. Střelce dosud jediné branky Firbachra nahradil Jedlička.
71'
Nedorozumění třineckých hráčů končí odkopem od chrudimské branky. Holík poslal míč na dlouhou tyč, ale ten už v zámezí doběhl Gembický.
70'
Holík se prohnal kolem soupeře, který jej bránil naprázdno, přihrál na levou stranu Kaniovi, ale průnik čerstvého hráče do pokutového území skončil nezdarem. Chrudimští se zmocnili míče.
68'
Chrudim právě vstřelila branku!
Východočeši jdou do vedení! Vrána krásnou patičkou uvolnil za třineckou obranou FILIPA FIRBACHRA, který se podíval na gólmana a střelou na zadní tyč otevřel skóre – 0:1!
67'
Vrána krásnou patičkou uvolnil na levé straně Jančuru, domácí obránci ale dobře zapracovali a zastavili útok soupeře ještě před pokusem o střelu.
66'
Juřena rozjel levou stranou další brejk, ale domácí špatně vyřešili situaci dva na dva, Gembický poslal Kaniovi příliš dlouhou přihrávku.
64'
Domácí rozjeli pravou stranou protiútok, jenže ve středu hřiště akci přibrzdili. Po zpětné přihrávce Gembického Jursa odcentroval přímo do Flodrových rukavic.
63'
Domácí tým reaguje na nevýraznou druhou půli střídáním. Hřiště opustil Omasta, na trávník přišel Kania.
62'
Holík se chystal do úniku u středové čáry, ale dle rozhodčího si pomohl při zpracování míče rukou.
59'
Kejř zahrál rohový kop do malého vápna, ale míč se ve vzduchu vytočil do zámezí, a tak sudí přerušil hru. Nařízen je odkop od třinecké branky.
58'
Pokus o centr Juliše z pravé strany odrazil do zámezí bránící Straňák. Rohový kop pro Chrudim.
57'
Za tuto ránu Řezníčka ze střední vzdálenosti by byli rádi možná ragbisté, ale fotbalisté mnohem méně. Míč z nějakých pětadvaceti metrů zamířil vysoko nad branku.
55'
Třinečtí zkoušejí vymyslet něco na polovině soupeře, ale nějak se jim nedaří projít do pokutového území.
52'
Další centr Omasty z pravého křídla, tentokrát zamířil na druhou tyč, kam si nabíhal Gembický, jenže před ním míč zasáhl Koželuh.
51'
Centr Omasty z pravého kraje se snesl nad branku a nechybělo moc, aby míč dopadl přímo do Flodrovy branky. Míč nakonec padl na horní část sítě.
48'
Gembický opět v akci, z levé strany si to namířil před vápno a prudkou střelou poslal míč vedle spojnice břevna a pravé tyče.
48'
Hýbl hledal dlouhým autem rozběhnutého Gembického na levé straně, ale gólman Floder byl u míče rychleji.
47'
Omasta se zkoušel na pravé straně protáhnout kolem dvou protihráčů, ale do vápna neprošel.
46'
Firbacher odstartoval druhou půli faulem u postranní čáry na Habustu.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas příliš dramatických okamžiků nenabídl. O trochu více ze hry měli domácí fotbalisté, ale svou velkou šanci zahodil Foltyn. Gólman Hasalík na druhé straně zasahovat nemusel, i proto je výsledek první půle bezbrankový. Snad nějaké góly uvidíme po změně stran.
45+1'
První poločas skončil.
44'
Kateřiňákova přihrávka z pravé strany prošla na hranici šestnáctky k Juřenovi, který vystřelil z otočky, ale míč skákající po zemi zakroutil příliš doleva.
43'
Centr Gembického z levé strany našel na zadní tyči Omastu, tomu míč spadl přímo na nohu, jenže třinecký záložník z kroku pouze přikopl balón k brankáři Flodrovi.
43'
Průcha hledal krásnou kolmicí za obranou rozběhnutého Firbachra, ale Hasalík včas vyběhl a před chrudimským útočníkem si doklouzl pro míč.
40'
K přímému kopu se postavil Průcha s Jančurou, akci vzal na sebe prvně jmenovaný, který to zkusil po zemi, ale trefil jen zeď.
39'
Jursa zatáhl za dres unikajícího Vránu, který už se chystal vběhnout do pokutového území. Rozhodčí odpískal faul a udělil třineckému hráči osobní trest ve formě žluté karty.
35'
Holík zkoušel doběhnout před brankovou čárou Jursův nákop po pravé straně, ale míč nakopl před branku ze zámezí.
34'
Přímý kop Kejře zamířil přímo na branku, kde byl připravený brankář Hasalík, který vyboxoval míč daleko od branky.
33'
Straňák u pravého rohu šestnáctky srazil k zemi Vránu. Přímý kop budou zahrávat hráči Chrudimi.
30'
Juřena donutil svým ostrým zákrokem na soupeře u chrudimské střídačky k činu rozhodčího Opočenského. Mladý sudí ukázal domácímu útočníkovi žlutou kartu.
29'
Z fotbalu se nám stalo ragby. Po centru Kateřiňáka z levé strany na zadní tyč střílel Foltyn na branku, gólman Floder na míč nedosáhl, ale klouzající hráč Chrudimi zachytil míč před brankovou čárou. Následný nálet fotbalistů způsobil ragbyový mlýn, ale ani z něj domácí nedokázali dotlačit míč za brankovou čáru.
27'
Po rohovém kopu Kateřiňáka došlo v pokutovém území k faulu třineckého hráče. Na trávníku zůstal ležet Dominik Hašek.
26'
Kateřiňák trefil z přímého kopu pouze bránícího hráče. Domácí budou rozehrávat rohový kop.
25'
Omasta se dral z levé strany do pokutového území, ale Juliš stihl třineckého rychlíka poslat na zem před vstupem do vymezeného prostoru. Domácí mají zajímavou standardní situaci, ale penalta to není. Juliš navíc inkasoval žlutou kartu.
24'
Chrudimský Průcha je otřesen v pokutovém území. Rozhodčí přerušil hru a dovolil zástupcům chrudimského klubu vstup na trávník. Průcha má zřejmě vyražený dech.
23'
Špatná komunikace třineckých hráčů v pokutovém území, Holík se nedomluvil se spoluhráčem a z oblasti penaltového puntíku napálil jen hráče před sebou.
23'
Chrudimští se řítili do protiútoku, ale Kejř pokazil přihrávku na pravou stranu.
22'
Juliš hrál na jistotu nákop Jursy ze středové čáry. Před dobíhajícím soupeřem odkopl míč do autu.
20'
Dlouhý aut Omasty prodloužil k zadní tyči Juřena, ale následně se k míči dostal před Habustou jeden z chrudimských hráčů.
16'
Rohový kop Jančury odkopl z pokutového území Holík.
15'
K zajímavé akci se osmělili také Chrudimští, Průcha napřáhl zpoza šestnáctky, ale tečovaná střela orazítkovala pouze reklamní panel vedle Hasalíkovy branky.
12'
To se vzápětí změnilo, Omasta vyvezl míč z pravého kraje až před šestnáctku, kde přihrál Gembickému, který z první poslal balón nad branku.
12'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, ale daleko od obou branek.
8'
Trochu prostoru dostal dvacet metrů od branky Juřena, ale jeho střela po zemi nebyla ani prudká, ani přesná.
8'
Centr Hýbla z pravé strany odrazila obrana Chrudimi k Holíkovi, který se z hranice vápna opřel do míče, ale trefil jen místo, kde byl brankář Floder.
7'
Přímý kop Třince, nákop Kateřiňáka do pokutového území usměrnil vedle branky Habusta, jeden z chrudimských hráčů ještě míč tečoval.
5'
Nepovedený centr domácích z levé strany dolétl jen do reklamních panelů za chrudimskou brankou.
4'
Centr Průchy do pokutového území našel hlavu Firbachra, který pouze prodloužil míč vedle branky.
2'
Hosté první rohový kop odvrátili mimo šestnáctku.
1'
Hned v první minutě domácí získali rohový kop, poté co Omasta vysunul na pravé straně Holíka, jenže třinecký záložník přihrávkou do vápna našel pouze nohy bránícího hráče.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků už jsou na trávníku, Třinečtí budou hrát celí v červeném, hosté v šedé barvě výstroje.
Úvodní sestavy:

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Straňák, Foltyn, Hýbl – Habusta (C), Holík – Omasta, Kateřiňák, Gembický – Juřena.
Náhradníci: Kerl – Tandara, Samiec, Obadal, Brak, Kania, Machuča.
Trenér: Zbončák.

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána, Průcha, Kejř, Juliš – Firbacher.
Náhradníci: O. Mach – Látal, Bauer, Harušťák, Jedlička, Š. Sedlák, Míka.
Trenér: Kronďák.

Rozhodčí: Opočenský – Ratajová, Žurovec.
Hezké sobotní dopoledne z Třince. Stadion Rudolfa Labaje hostí po reprezentační přestávce 10. kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže na českém území. Proti sobě se postaví dva týmy na hranici TOP10. Domácí Třinec uzavírá první desítku, jedenáctá Chrudim otevírá druhou. Oba celky dělí od sebe jeden bod.

Domácí fotbalisté mají za sebou tři vítězství, stejný počet remíz i porážek. Po těchto výsledcích mají na svém kontě 12 bodů, avšak už tři zápasy nevyhráli. V Olomouci remizovali 0:0, doma s Vyškovem 1:1 a naposledy prohráli v Příbrami 1:3.

Chrudim je na tom o bod hůř. Ke třem výhrám si připsala body za dvě remízy. Čtyřikrát vyšla naprázdno. Nutno říci, že tým z východu Čech má pozitivní gólovou bilanci. Hodně tomu pomohlo poslední vítězství, kdy doma zdolala Karvinou vysoko 5:1.

Favorita zápasu je těžké určit, poslední výsledky hovoří pro Chrudim, domácí prostředí naopak pro Třinec. Rozhodně se vyplatí tento duel sledovat minimálně prostřednictvím online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.


Články odjinud