Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Sparta B - 16. října 2022   15:30

Varnsdorf
Varnsdorf
6' Tanko  • 27' Ondráček
2:0
(2:0)
Sparta B
Sparta B
Varnsdorf
Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha (C), Samko (73. Zbrožek) – Schön, Ondráček (80. Vachoušek), Kříž (63. Michal) – Tanko (80. Rudnytskyy).
Šerák – Ludvíček, Pajkrt.
Dorušák – Leška, Poživil
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
Sparta B
Heča – Suchomel, Kukučka, Večerka (46. Gedeon), Horák – Jonáš, Kaštánek, Holoubek (71. Goljan), Pudhorocký (C) – O. Novotný, Schánělec (26. Váňa).
Tůma – Ambler, Hodouš, Šilhart.

90+3'
90+2'
Další standardní situace pro hosty.
90'
Sudí nastavuje tři minuty.
90'
Ale ani z něho Sparta nezahrozila.
89'
Hosté ještě vybojovali rohový kop.
Zbrožek fauluje u vlastního rohového praporku.
87'
Sparta kombinuje ze strany na stranu. Stále se ale hraje na polovině hřiště.
86'
Nabídka za obranu byla pro Rudnytského příliš dlouhá.
85'
Spartě se "přímák" vůbec nepovedl. Střela končí vysoko nad.
84'
Nedovolený zákrok domácích a slibná vzdálenost pro standardní situaci.
83'
Pudhorockého pokus byl zablokován na roh.
82'
Sparta ještě nesložila zbraně a začíná znovu kombinovat.
80'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Pavlo Rudnytskyy.
80'
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Matyáš Vachoušek.
79'
Tanko si skvěle narazil míč s Michalem a dostal se tváří v tvář před Heču. Při pokusu rozhodnout zápas ale minul branku.
78'
Hra je přerušena, Ondráček je ošetřován.
77'
Teď je to zase Sparta, která dobře kombinuje. Kouřil musel zakročit a odpálil míč do autu.
76'
Centr od Richtera pouze prolétl vápnem, hosté se osvobozují.
75'
Domácí nyní dobře kombinují, Sparta o u míče vždy o krok pozadu.
74'
Ondráček zastaven nedovoleně. Následně Varnsdorf rozjel kombinaci po lajně.
73'
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Kristian Zbrožek.
72'
Střídat bude také Varnsdorf.
71'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází David Holoubek, přichází Adam Goljan.
71'
Kukačka ale bude v pořádku. Standardní situaci rozehraje Gedeon.
70'
69'
Hra je stále přerušena. Probíhá ošetřování jednoho z hráčů Sparty.
68'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Kristian Michal). Žlutou kartu vidí také novic na hřišti – Kristian Michal za faul na polovině hřiště.
67'
Richter zmařil útočnou akci Sparty. Navíc vybojoval aut šikovným odkopem o hráče.
66'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Martin Suchomel). První žlutá karta v zápasu. Vidí ji Martin Suchomel za faul na Tanka.
65'
Faul domácích hráčů. Hráči Sparty míří do vápna.
64'
Richter rozehrál autové vhazování na Tanka, toho si pohlídal Kaštánek.
63'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Kristian Michal.
62'
Varnsdorf zahájil rychlý protiútok a málem trestal. Schön chtěl navýšit vedení svého týmu a zkusil vystřelit, místo aby vybídl Tanka. Heča fantasticky lapí.
61'
Novotný to zkusil vzít na sebe, vybojoval roh.
60'
Bláha zastaven nedovoleně.
59'
Centr ale končí v rukavicích odchovance Varnsdorfu.
59'
Až teď. Novotný hlavičkoval a Vaňák vytáhl pěkný zákrok. Roh.
58'
Hosté zvýšili tlak, Varnsdorf zatím drží hranici velkého vápna a nepustí Spartu ke střele.
57'
Váňa zkusil prostrčit míč za domácí obranu. Jeho nabídka ale končí v autu.
56'
Tanko se při snaze hrát míč střetl s Kukačkou.
55'
Jonáš na druhé straně rozvlnil síť, ovšem jen z boční strany.
54'
Schön vybojoval roh.
53'
Dnešní utkání přilákalo do ochozu 1 105 diváků.
52'
Kříž si v souboji pomohl rukama. Po odpískání ještě lehce zakopl míč, což mu sudí vyčítá. Zatím bez karty.
51'
Domácí rozehráli až přes Vaňáka, tomu ale odkop nevyšel podle představ. Aut pro Spartu.
50'
Sparta fauluje na polovině hřiště.
49'
Tanko opět v akci. Tentokrát na druhé straně hřiště. Jeho přihrávka do vápna ale nikoho ve žlutém nenašla.
48'
Rohový kop Varnsdorf nevyužil.
47'
Varnsdorf si hned připisuje pohlednou akci. Tanko opět pláchl po lajně a zpětnou přihrávkou hledal Schöna, ten v souboji s Hečou neuspěl.
46'
ze hřiště odchází Dalibor Večerka, přichází Filip Gedeon.
46'
45+3'
45'
Sudí nastavuje v první půli 3 minuty.
45'
Další centr do vápna odvrací Radosta.
45'
Samko přečetl hru a dokázal míč poslat do autu.
44'
Sparta pokračuje v tlaku. Po dalším závaru před Vaňákem je z toho roh.
43'
Horké chvilky pro domácí. Kubista musel řešit situaci v malém vápně dalekým odkopem.
42'
Už se ale hraje. Míč mají hosté.
41'
Další z hostů zůstává po souboji s Richterem ležet na zemi. Hra je znovu přerušena.
39'
Slyšet jsou i fanoušci pražské Sparty. Těch je v sektoru hostí zhruba 25.
38'
Hra je přerušena. Kukačka zůstává ležet na zemi.
37'
Domácí se špatně dohodli ve vápně a o míč přichází. Sparta míří dopředu.
36'
Varnsdorf ubránil i následný rohový kop.
35'
Slibná možnost pro Spartu! Centr z levé strany proletěl malým vápnem, Novotný míč ve skluzu jen "líznul" kolíky.
34'
Suchomel dostal dlouhý míč za obranu, sám ale skončil na skokanském deskoku. Hrát bude Vaňák.
33'
Varnsdorf dominuje a nepouští hosty do větší kombinace.
32'
Sparta se ubránila, ale čelí dalšímu tlaku.
31'
Schön se pustil do velkého sóla, když obešel hned šest hráčů v "rudém". Ten sedmý už byl nad jeho síly, nicméně je z toho alespoň roh.
30'
Ta ale dlouho netrvala, aut pro domácí.
29'
Rohový kop Sparta ubránila a zakládá útočnou akci.
28'
A Varnsdorf nepolevuje. Schön se dral do vápna, na poslední chvíli zasáhl jeden ze sparťanských hráčů.
27'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem branky je ADAM ONDRÁČEK. Radosta se zmocnil míče na středu hřiště, centrem do lajny našel Richtera, který ihned po zpracování vybídl osamoceného Ondráčka, jenž neměl těžký úkol – 2:0.
26'
Ještě před střídáním si střelecký pokus připsal Schön, brankovou konstrukci minul o pár desítek centimetrů.
26'
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Lukáš Váňa.
24'
A zase Novotný, který dnes hraje hodně aktivně. Jeho zpětná přihrávka do malého vápna ale našla pouze kopačku Kubisty.
22'
Sparta se neprosadila ani z rohového kopu. Střela zpoza vápna končí nad.
21'
Hosté se dostali do slibné situace. Přihrávku do ulice dostal Novotný, jenže váhal se střelou a dvoumetrový Kouřil zasáhl včas skluzem. Roh.
20'
Sparta standardní situaci nevyužila, jeden z křídelních hráčů se nacházel v ofsjadu.
19'
Tanko šel do souboje na polovině hřiště šlapákem.
18'
Ani další kombinace nevede k pohledné akci. Aut pro Spartu.
17'
Schánělec se na druhé straně také nacházel v ofsajdu. Hra je nyní dost přerušována.
16'
Heča si připisuje další zákrok.
15'
Následnou dorážku Ondráčka ukončil hvizd sudího, ofsajd.
15'
Varnsdorf si připsal dobrý pokus, Heča vyráží.
14'
Vaňák musel mimo malé vápno, po dohodě s Kouřilem lapí míč do náruče.
13'
Tanko se dostal do slibné situace, když pláchl po lajně. Zpětná přihrávka na Ondráčka ale nebyla přesná.
12'
Hosté rozehráli nakrátko, následný centr Horáka končí mimo hrací plochu.
11'
Rohový kop pro Spartu.
10'
Novotný se snažil zakončit odražený míč, do střely mu však na poslední chvíli vložil nohu Samko. Vaňák neměl problémy.
8'
Kouřil pokryl střed hřiště, ujal se míče a hledal Samka. Hosté následně faulují.
7'
Sparta zatím doplácí na nepřesnost přihrávek.
6'
Varnsdorf ubránil standardní situaci hostů a založil rychlý protiútok, po němž se míče zmocnil Tanko, zbavil se dvou obránců a zamířil přesně k tyči.
6'
Autorem branky je ABDULLAHI TANKO.
5'
Kubista si připisuje faul na Pudhorockého.
4'
Vaňák vykopával až na Tanka, pomezní viděl ofsajd.
3'
Sudí signalizuje faul na Kříže.
2'
Hosté se snažili přenést hru, přihrávka byla ale příliš dlouhá. Aut pro Varnsdorf.
1'
Schön vedl první akci domácích, s míčem se však dostal do zámezí.
1'
Do Kotliny přijíždí rezerva Sparty, která šla v posledních zápasech výkonnostně nahoru. Ze tří zápasů uhrála sedm bodů. Dokázala vyzrát 1:0 na Opavu, 2:0 na Prostějov a naposledy remízovala s lídrem druholigové tabulky – Líšní 0:0. Předtím ale zažila tři porážky v řadě. Rezervě Sparty aktuálně patří jedenácté místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se čtrnácti body.

Varnsdorf chce naopak potvrdit domácí dominanci a napravit nepovedené utkání ve Vyškově. „Budeme chtít navázat na poslední domácí utkání a zvládnou ho za tři body. Se Spartou to nebude jednoduchý zápas. Má kvalitní mladé mužstvo, výsledkově se jí daří. Uděláme všechno proto, abychom jí tu šňůru přerušili,“ prohlásil před zápasem na adresu soupeře Pavlo Rudnytskyy.

Varnsdorf v minulé sezóně dokázal rezervu Sparty dvakrát porazit (doma 3:1, venku 3:0). Začátek nedělního utkání je naplánován na 15.30 hodin
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.