Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Jihlava - 24. září 2023   10:30

Sparta B
Sparta B
67' Hranoš  • 76' Mokrovics
2:1
(0:1)
Jihlava
Jihlava
11' Kaštánek (vl.)
Sparta B
Surovčík – Lilling, Ševínský, Večerka (81. Goljan) – Váňa (46. Hodouš), Kaštánek /K/, Holoubek (66. Horák), Hranoš (84. Šilhart) – Ševčík (66. Mokrovics), Schánělec, Penxa.
Nalezinek – Jonáš.
Kvítek – Petr Kotalík st., Petr Kotalík ml.
Viktoria Žižkov, Praha 3
338 diváků
Jihlava
Soukup – Vedral /K/, Piško, Tombul – Křehlík (77. Chytrý), Tureček, Lacko (57. Pešek), Peřina (77. Franěk) – Fila (82. Ogiomade), Araujo-Wilson, Selnar (77. Křivánek).
Mastný – Tall.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:16.
Sparta B dokázala ve druhém poločase otočit zápas brankami dvou nejmladších hráčů na trávníku Hranoše s Mokrovicsem a dostává se o skóre z pásma sestupu. Jihlava naopak prohrává třetí zápas v řadě rozdílem jediného gólu.
90+3'
90+2'
Dlouhý aut, ještě posunutý hlavou, si na zadní tyči pohlídal Hodouš a nechal míč doskákat za čáru.
90+1'
Rozehrávka přímého kopu Ondřeje Lillinga na vlastní půlce se rozhodně nedala nazvat „na jistotu“, domácí se dostali pod tlak a vhazování patří Jihlavě.
89'
Jihlava přešla do protiútoku, centr ale odhlavičkoval Ševínský a Pešek si pak míč příliš složitě rovnal ke střele, navíc je pískán útočný faul.
88'
Pražané drží míč na útočné polovině hřiště a příliš ho soupeři nepůjčují, což jim v pozdní fázi zápasu za stavu 2:1 naprosto vyhovuje.
86'
Radek Křivánek posílal míč do uličky příliš prudce, spoluhráči neměli nárok být u něj dříve než brankář Surovčík.
84'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Vojtěch Hranoš, přichází Filip Šilhart.
83'
Piško založil nepřesnou rozehrávkou přímého kopu sparťanský brejk, Schánělec vyslal na křídlo Goljana a jeho centr srazil dobíhající Chytrý na roh.
82'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
82'
Horák vzal Fraňka na středovém puntíku přes míč, přesto je pískán faul domácího hráče.
81'
Goljan si rovnou vzal míč na autové vhazování, po kterém se Kaštánek snažil prokličkovat mezi dvěma hráči a padá v šestnáctce. Na penaltu byl ovšem lehký střet málo.
81'
ze hřiště odchází Dalibor Večerka, přichází Adam Goljan.
80'
Na odražený míč si políčil Fila, ještě při nápřahu mu ho však vypíchl Horák.
79'
Hostům nezbývá než útočit a tak nyní házenkářsky obléhají území Sparty B.
77'
ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Tomáš Franěk,
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Jan Chytrý,
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Radek Křivánek.
76'
Sparta B právě vstřelila branku!
V ponechané výhodě se probil středem hřiště Kaštánek a na levém křídle našel Penxu, jehož parádní křížnou střelu Soukup jen vyrážel. Dobíhající ROMAN MOKROVICS byl na místě a nekompromisní dorážkou napnul síť. Obrat skóre tak mají na svědomí oba sedmnáctiletí fotbalisté!
73'
Mokrovics z trestného kopu o metr přestřelil.
72'
Roh si domácí zopakovali z levé strany nakráko, Mokrovicsův centr hosté odvracejí, ale následuje faul a přímý kop pro domácí z 26 metrů.
71'
Dnešní utkání sleduje 338 diváků.
71'
Hodoušův centr před Schánělcem odkopl na roh Milan Piško.
70'
Rychlá akce béčka Sparty končí zblokovanou střelou střídajícího Hodouše z velkého vápna.
69'
Hráči využili přestávku k občerstvení, Mokrovics se po ošetření vrací do hry.
67'
Při gólové akci se při srážce s brankářem zranil další mladík Mokrovics, který napadal rozehrávku v tandemu s Hranošem a má také na vyrovnání zásluhu.
67'
Obrovský kiks Pavla Soukupa využívá dorostenec VOJTĚCH HRANOŠ, který jihlavskému brankáři vypíchl míč a snadno doklepl do opuštěné sítě.
66'
ze hřiště odchází David Holoubek, přichází Roman Horák,
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Roman Mokrovics.
65'
Za útočný faul dostal žlutou kartu Jakub Selnar (Jihlava).
63'
Po dlouhém výkopu střílel Ševčík z 18 metrů tvrdě doprostřed jihlavské brány.
63'
Napodruhé se dostal k centru Miroslav Tureček, za čáru se však na pravém křídle v těsném souboji odráží míč od jeho spoluhráče Miroslava Křehlíka.
61'
Zbytečnou žlutou kartu za řeči dostává Petr Hodouš (Sparta B).
60'
Ve výskoku si počínal tvrdě za hranicí pravidel domácí Ševčík.
59'
Rozhodčí Kvítek zastavil jihlavskou akci odpískáním hodně sporného útočného faulu.
57'
ze hřiště odchází zraněný Matúš Lacko, přichází Adam Pešek.
55'
První žlutou kartu zápasu dostal Lukáš Fila (Jihlava) za faul na Penxu uprostřed hřiště.
55'
Kaštánek ztratil míč před velkým vápnem, těžil z toho prudkou ranou Fila a výborným zákrokem se po své pravé ruce vyznamenal Surovčík.
53'
Vysočina znovu rychle otáčí hru a až před Surovčíka se probil Justin Araujo-Wilson. V největší jihlavské šanci celého zápasu obstřelil tváří v tvář brankáře, zakončení však šlo těsně vedle pravé tyče.
53'
Nebezpečný jihlavský centr posouval hlavou Liling, do kontru postupoval Schánělec, jenže přihrávku za sebe naslepo zachytili hosté.
51'
Přímočarou akci sehráli Holoubek, Hodouš a už ne Schánělec, který se k prodloužené uličce svého spoluhráče nedostal pro včasný zásah brankáře Soukupa.
50'
Na druhé straně se Araujo-Wilson pokoušel kličkou na okraji šestnáctky oklamat Ševínského, míč mu však utíká do zámezí.
50'
Penxa nahrál Hranošovi, který z 20 metrů neprostřelil jihlavskou obrannou hráz.
47'
Oba celky si vyměnily nepřesné přihrávky uprostřed hřiště, z nichž nakonec mohl těžit náběhem do brejku Schánělec, jenže si nepohlídal ofsajd.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Váňa, přichází Petr Hodouš.
46'
Na Žižkově se zatím daří lépe hostující Jihlavě, která tečovanou střelou nejstaršího hráče na trávníku Matúše Lacka vede, když jinak v bojovném utkání mnoho šancí ke změně skóre nebylo.

Statistiky první půle:
Držení míče 53% – 47%, střely na bránu 2:1, střely mimo 5:3, rohy 4:3, ofsajdy 1:1, fauly 6:8.
45+1'
45+1'
Váňovi odskočil míč od nohy, zmocnil se ho Tureček, po přetaženém centru však hosté u pravé lajny o balon přišli.
44'
Ševčík nastřelil zpoza velkého vápna jen chrániče jihlavského Piška, z pokračující akce je pak letní posile ze Zbrojovky Brno odmáván ofsajd.
43'
Také Selnarova příliš prudká ťuknutá přihrávka Peřinovi končí v zámezí.
41'
Matúš Lacko chytře narazil do uličky Miroslavu Turečkovi, ten však slibný kontr zazdil přihrávkou do autu.
40'
Následný přímý kop směřoval na Tombula do ofsajdu.
39'
Schánělec v souboji sedmnáctek uprostřed hřiště hrubě fauloval Milana Piška, sparťanský odchovanec v dresu Jihlavy se drží za zátylek, ale vstává po chvilce na nohy.
38'
Ani teď z rohu nic nebezpečného nevzešlo.
37'
Především přes Hranoše a Váňu obléhali domácí jihlavskou šestnáctku, prvně jmenovaný dorostenec si odstavil tělem ve vápně Tombula a nebezpečí zabránil odkopem na roh Vedral.
36'
Třetí roh Jihlavy rozehrál Selnar ostře, v malém pokutovém území však vyskočil nejvýše Ševínský a odklízí míč do bezpečí.
35'
Araujo-Wilson prostrčil míč zleva do vápna mezi dvěma sparťany, Dalibor Večerka rázným odkopem překonal střechu žižkovské hlavní tribuny a míč směřuje do přilehlého parku.
34'
Holoubek skvěle odzbrojil čistým zákrokem pronikajícího Filu. Protiútok však vyzněl do ztracena.
31'
Také tentokrát Vysočina s přehledem uhájila své území a domácí pod tlakem musejí vrátit míč Surovčíkovi.
30'
Sparťanská rezerva bude vzápětí kopat další, když Daniel Kaštánek vyslal na levé křídlo Lukáše Penxu a jeho centr hosté srazili za čáru.
29'
Další standardku Sparty odvrací jeden z modrých hlavičkářů na roh, ze kterého vzešel jen vrácený centr do Soukupových rukavic.
28'
Sparťany se nechal inspirovat Matúš Lacko, který z přímáku zvolil stejné řešení a i výsledek byl shodný – Araujo-Wilson na dlouhou nohu minul bránu.
27'
Dělovka Lukáše Fily ze střední vzdálenosti roztleskala jihlavské příznivce, rozvlnila ovšem jen ochrannou síť za bránou Sparty B.
26'
Trestný kop z hloubi pole rozehrál domácí Michal Ševčík nadýchaným obloučkem Schánělcovi, jenž ve skluzu netrefil bránu.
24'
Po rohovém kopu zachytil hlavičku do výšky Surovčík a ihned rozběhl dlouhým výkopem Vojtěcha Hranoše, který pročísl jihlavskou obranu. Ta jeho průnik v přesile jen přibrzdila a odražený míč napálil David Holoubek vysoko nad břevno.
23'
Po Peřinově akci přišel Váňův skluz již za čarou, Vysočina bude kopat roh.
22'
Jakub Surovčík sebral včasným výběhem míč od kopaček Lukáši Filovi, oba se pak lehce srazili, ale ošetření nebude potřeba ani na jedné straně.
21'
Nejlepší domácí střelec Schánělec si navedl míč na pravačku a vypálil přes obránce po zemi přímo do brankáře Soukupa.
19'
Selnar pronikal po levé straně, jeho zpětnou přihrávku uklízí z malého vápna domácí Adam Ševínský.
19'
Trestným kopem ze 30 metrů hodlal sparťany překvapit Selnar, pálil po zemi přímo na bránu, do které se však jeho pokus nevešel.
18'
Váňa vytloukl bloky o Peřinu a kope se od Surovčíkovy brány.
16'
Jihlava snad překonává rekord ve faulech, čtyři nedovolené zákroky se vměstnaly do rozmezí minuty. Domácí pokaždé rozehráli z vlastní půle nakrátko, dál se nedostali.
15'
Dvakrát v rychlém sledu faulovali hosté na útočné polovině.
14'
Domácí přenesli hru na volného Váňu, který nakopával míč před bránu, tam byl ovšem připravený k odkopu turecký stoper Tombul.
11'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Selnar uvolnil chytrou patičkou na levém křídle Jaroslava Peřinu, jeho centr domácí odhlavičkovali jen na velké vápno a navrch domácí kapitán Daniel Kaštánek smolně tečoval do protipohybu brankáře střelu, kterou vyslal MATÚŠ LACKO.
10'
Jihlavský brejk skončil na pokusu Jaroslava Peřiny o přihrávku do uličky, kterou vystihla sparťanská obrana.
8'
Hosté se prvnímu rohu ubránili a zakopávají míč přes celé hřiště až k Surovčíkovi.
7'
Sedmnáctiletý Hranoš je hodně vidět, v důrazném souboji se dostal přes Vedrala a přímočaře si to namířil opět na bránu. Šanci mu sebral skluzem za cenu rohu Emir Tombul.
4'
Jihlavský Selnar narazil nechtěně do brejku Schánělcovi, který uvolnil nalevo Hranoše, jehož centr však končí na kopačkách hostů.
2'
Brzy si Sparta B vytvořila velkou a hned dvojitou příležitost. Dorostenec Vojtěch Hranoš pronikl po levé straně a tvrdou křížnou střelou vyzkoušel Pavla Soukupa, který vyškraboval jen před Lukáše Váňu. Ten dorážel z dobré pozice těsně vedle.
1'
Domácí nastupují o slunečné, i když zatím chladné první podzimní neděli v rudých dresech a černých trenýrkách, hosté jsou celí v modrém.

AC Sparta Praha B: Surovčík – Lilling, Ševínský, Večerka – Váňa, Kaštánek (C), Holoubek, Hranoš – Ševčík, Schánělec, Penxa.
Náhradníci: Nalezinek – Hodouš, Jonáš, Goljan, Mokrovics, Šilhart, Horák.
Trenér: Janoušek

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Vedral (C), Piško, Tombul – Křehlík, Tureček, Lacko, Peřina – Fila, Araujo-Wilson, Selnar.
Náhradníci: Mastný – Chytrý, Ogiomade, T. Franěk, Křivánek, A. Pešek, Tall.
Trenér: Oulehla

Rozhodčí: Kvítek – Petr Kotalík st., Petr Kotalík ml.
Sparta B naposledy ve druhé lize porazila Jihlavu na podzim 2010, z dalších sedmi střetnutí vytěžila jen dva body. Loni byla Vysočina úspěšnější doma 2:1 i venku 3:1, o rok dříve skončily oba zápasy nerozhodně.

Pro zajímavost ona 13 let stará vítězná sestava sparťanských mladíků:
Švenger – Kadeřábek, Polom, Krch, Krob – Doležal, Rada, Pavelka, Hašek – Skalák, Třešňák.
Vysočina Jihlava

Po jarní záchraně za minutu dvanáct se Vysočině vstup do podzimní části vydařil a krátce dokonce okupovala čelo tabulky. Z posledních čtyř zápasů ovšem vytěžila jen bod za remízu 3:3 s Chrudimí, zatímco další tři těžké zkoušky na pražské Dukle, ve Vlašimi a se Zbrojovkou Brno prohrála vždy jediným gólem.
Kanonádami proti Havlíčkovu Brodu a Nespekům si alespoň Jihlavští zajistili pohárové třetí kolo, v němž vyzvou již ve středu prvoligový Hradec Králové.
Pro karetní trest nebude v Praze k dispozici pravý obránce Svoboda, naopak po zranění již trénují Shudeiwa a Křivánek.

Střelci: 6 – Tall, Fila, 3 – Franěk, Araújo-Wilson, Vedral.
AC Sparta Praha B

Také rezerva mistrovského celku získala v posledních čtyřech kolech jen bod za domácí bezbrankovou remízu s Opavou. Minule nestačila venku na Příbram 1:2 a jen o skóre se drží nad hladinou sestupu. Přitom snad až na jednu výjimku proti Dukle měla k bodům vždy blízko. Omlazený kádr zatím nedostává příliš injekcí z áčka, které má náročný program, uvidíme, zda výsledkové nezdary tento přístup nepřehodnotí.

Střelci: 6 – Schánělec, 1 – Stárek, Mokrovics, Hranoš, Horák, Kaštánek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.