Jablonec - Sparta | ONLINE | 27.8.2012 18:00 | Gambrinus liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Tak jsme nakonec na Severu Čech sledovali velmi dramatické utkání. Hlavně posledních pět minut stálo za to. Jednobrankové manko dokázal Baumit smazat zásluhou Beneše. Jenže si domácí nedokázali pohlídat poslední minuty a přišel trest. Přikryl se trefil v devadesáté minutě a Jablonec už znovu vyrovnat nedokázal. V čele Gambrinus ligy se tak po dnešní utkání objeví celek z pražské Letné. Ode mě je to vše. Přeji příjemný zbytek pondělního večera.
Konec zápasu.
90+3
Hostující Kadlec přidržel protihráče a sudí ho trestá žlutým napomenutím.
90+2
Na zemi ležící Třešňák a hra je přerušena. Domácím hráčům už moc času nezbývá a navíc budou zřejmě rozehrávat až od vlastní branky.
90+1
Hlavní rozhodčí Kovařík nastaví 3 minuty.
90
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí rána do vazu. Hosté převedli rychlé přečíslení, které dobře využil TOMÁŠ PŘIKRYL a svoji střelu umístil přesně k pravé tyči a je zřejmě po jabloneckých bodech.
89
Teď jsou jablonečtí fotbalisté jasně lepší. Za obranou se vynořil Kovařík a uháněl k hostující brance. Toho ale dostihl Jarošík a sparťanské neštěstí zažehnal.
88
A mohli být v Chance aréně ještě veseleji. To když se do balonu opřel Kovařík a pořádně provětral rukavice Vaclíka, který vyrazil alespoň na rohový praporek.
86
Jablonec právě vstřelil branku!
To je ale zelené radosti. Domácí fotbalisté se pět minut před koncem dokázali nakonec prosadit. VÍT BENEŠ se objevil osamocený ve vápně a svojí ránu z voleje uklidil náramně.
84
Kopic bude vhazovat u postranní lajny. Ke své přihrávce si vybral Vaňka. Ten o hru nejevil moc velký zájem a o kulatou pomůcku přišel.
82
Centr od Přikryla se ve vápně snažil usměrnit Kadlec. Jenže ani ve skluzu balon nezasáhl a Valeš bude odkopávat od branky.
81
Přímý volný kop ze sedmnácti metrů zahrával domácí Čížek. Jenže trefil k nevoli fanoušků pouze zeď a bylo po jablonecké naději na vyrovnání.
80
Jablonskému nesedl centr z levé strany a přistál pouze v rukavicích brankáře Vaclíka. Ten s rozehrávkou trochu váhal, ale nakonec poslal míč dlouhým nákopem dopředu.
78
Za zdržování hry dostává žlutý kartónek také brankář Vaclík.
77
Jablonský nepřešel přes Pavelku. To domácím fanouškům nemusela zas tak vadit, protože ho zastoupil Čížek. Útočnou snahu utnul faulem jablonecký Kopic.
75
Jablonečtí naposledy střídají. Odpracováno má dnes Loučka, kterého vystřídá Třešňák.
74
Domácí hráči jsou teď aktivnější a touží po vyrovnání. Loučka operuje na středu hřiště a hledá vhodné řešení. To se mu zatím nedaří najít a hosté se osvobozují.
72
Po krátké pauze se dostali domácí fotbalisté do slibné šance. Za obranou soupeře se nacházel Vaněk. Ten však na míč nedosáhl a Vaclík se ho zmocnil.
71
Hra je přerušena. Na zemi se ocitl Švejdík, který schytal pořádnou pumelenici do břicha. Rozhodčí povolává na hřiště lékařský tým.
70
Jablonec se snaží o vyrovnání, jenže z půlky se góly nedávají. Domácí nakonec až u levého postranního praporku, kde budou vhazovat.
68
Další střídání v letenském dresu. Ze hřiště odejde Balaj a místo něj přijde Kadlec.
67
Kweukeho zastavil dovoleným způsobem Loučka. Následně čechral míč za obranný val soupeře. Vše si pohlídal Jarošík a nepřipustil domácí šanci.
66
Čížek oloupil Pavelku a založil další útočnou akci. Ta skončila po nepřesném pasu na Vaňka, který se ocitl v ofsajdu.
65
Souboj Kovařík - Vidlička dopadl lépe pro hostujícího hráče. Ten předskočil svého protihráče a odhlavičkoval balon do zámezí.
63
Druhé jablonecké střídání. Odpracováno má Zoubele, kterého nahradí Kovařík.
62
Dnešní utkání sleduje 5958 diváků.
61
Trenér Lavička také střídá. Ze hry odejde Matějovský a místo něj přijde na hřiště Hušbauer.
60
Nový muž na hřišti Čížek se hned v úvodu postaral o velké vzrušení. Hostující obranou prošel bez povšimnutí a z pravé strany vystřelil. Jeho pokus zblokoval jeden z hráčů v rudém.
58
První střídání si připravil domácí trenér Kotal. Ze hry stáhl kapitána Pitáka, který přepustil místo Čížkovi.
57
Přikryl utekl domácí obraně a nakonec se i kličkou zbavil posledního hráče. Stačilo už je pouze překonat Valeše. K tomu ale nedošlo a tak Sparta vede pořád jen o jedinou branku.
56
Zoubele se pokoušel obejít Vidličku. Tomu ale neprošlo a Sparta získala další levný míč.
55
Další snahu jabloneckých rozehraje Beneš. Ten volil dlouhý nákop a nejlepší řešení to tedy nebylo. Lafata bojoval s přesilou a herní pomůcku ztratil.
53
U míče jsou hráči v rudých dresech. Kweuke chtěl šikovně přistrčit Kadeřábkovi. Eliáš byl proti a balon odkopl do autu.
52
Rychlé přečíslení, ve kterém se ocitl Lafata a Piták. Prvně jmenovaný hledal mezi bránícími Sparťany uličku. Tu však nenašel a bylo po šanci.
50
K míče se postavil Lafata a vyzkoušel technický obstřel. Ten se domácímu kanonýrovi moc nepovedl a přistál pouze na horní síti.
49
Vaňka nedovoleně zastavil kapitán Matějovský. Jablonečtí budou mít dobrou příležitost ohrozit Vaclíkovu branku.
48
Následný rohový kop nic zajímavého nepřinesl. Domácí Baumit si poradil a balon získal. O rozehru se postará Vít Beneš.
47
Kweuke hezky obešel Eliáše a snažil najít někoho v rudém dresu. To se mu však nepovedlo i díky dobré obrané práci Loučky, který odehrál na roh.
46
Přikryl přihrál na Vidličku a ten následně našel Kadeřábka. Ten se protáhl podél pravé postranní čáry a pokračoval dál. Až do té doby než ho zastavil Jablonský.
46
Začal druhý poločas.
Jablonecký Baumit předvedl ofenzivní fotbal a na svého soupeře od první minuty vlétl. Poté se hra vyrovnala a začala hrozit i Sparta. Ve tři a třicáté minutě přišla dobře zahraná standardní situace, která propadla až k Jarošíkovi a ten se nemýlil. Domácí fotbalisté už vyrovnat nedokázali a popravdě k tomu neměli ani žádnou pořádnou příležitost. Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas skončil.
45
Další kartu získal Sparťan Matějovský. Útočnou snahu domácích zastavil pouze za cenu faulu.
44
Švejdík podskočil balon a nabídl šanci domácím. Loučka pohrdl příležitostí a kulatou pomůcku pouze odevzdal.
43
Domácí kanonýr Lafata přistrčil Jarošíka a od rozhodčího si vysloužil žlutou kartu.
42
Vaclík bude odkopávat od branky. Jeho pas si ze vzduchu stáhl Matějovský a spěchá s rozehrávkou. Tu však pokazil a hrát budou jablonečtí.
41
Necelých pět minut před koncem první půle domácí fotbalisté drží míč a kombinují na polovině hřiště. Sparta bude už jen dohrávat a hájit svůj hubený náskok.
39
Valešův nákop prodlužoval Zoubele. Za balonem spěchal Piták ale marně. Na hrací ploše už ho dostihnout nedokázal.
38
Jablonečtí se konečně trochu probrali. Jejich kombinace už vypadá k světu a domácí postupují blíže ke sparťanské brance.
36
Pamič dlouhým nákopem oslovil Kweukeho. Toho poslal k zemi domácí Vaněk a hosté z Prahy budou zahrávat přímý volný kop.
35
Domácí Baumit jako opařený. Hráči v zelených dresech teď sledují kombinace soupeře a nevypadá to, že by jim to nikterak vadilo.
33
Sparta právě vstřelila branku!
Dobře zahraná standardní situace od Matějovského. Ta doplachtila až na zadní tyč, kde číhal JIŘÍ JAROŠÍK a svůj pokus uklidil k Valešovi pravé tyči.
32
Střelecký pokus z kopačky Bekima Baleje letěl sice na domácí branku, ale Valeš byl pozorný a vyrazil míč na autové vhazování.
31
Sparta začíná kombinovat až hluboko ze své poloviny a zatím se dopředu moc nehrne. Žádnou vetší šanci dnes diváci zatím neviděli.
29
Na zemi zůstal ležet Přikryl. Ten se po chvíli rychle zvedá, aby mohl podpořit akci Pražanů. Ta byla zastavená domácí obranou hradbou.
28
Dvojice Zoubele a Lafata si teď pohrála s hostující zálohou. Ťukes na jeden dotek však rázně utnul Jarošík.
27
Vidlička vhazoval na Kadeřábka. Toho pozlobil jablonecký trávník a balon mu utekl. Jabloncký bude rozehrávat. Ke své spolupráci si vybral Beneše.
26
Balaj chtěl překvapit Valeše, který byl hodně venku z branky. Jeho pokusu chyběla přesnost a míč skončil na tribuně.
24
Pamič sebral Pitáka i s balonem. Ale bylo to zezadu a sudí Kovařík vytahuje žluté napomenutí.
23
Kopic hledal svým lobem Lafatu. Toho nenašel. Míč pouze odevzdal hráčům Sparty a ty budou vymýšlet další útočnou snahu.
22
Valeš dlouhým hodem vyslal Pitáka. Ten chtěl ještě posunout na Zoubeleho. Přikryl byl však proti a celou akci domácích zhatil.
21
Lafata chtěl na druhé straně zklepnout pro Pitáka. Radost domácích fanoušky zkazil svým odkopem Švejdík.
19
O exekuci rohu se postaral kapitán Matějovský. Jeho centru scházela přesnost a nikoho v rudém dresu ve vápně nenašel.
18
Kweuke zkoušel vystřelit z otočky a byl úspěšný. Svůj pokus otřel o jednoho z bránících a přichází i první roh pro Letenské.
17
Jablonec ale o území přišel a u míče jsou hosté. Jarošík vybídl dlouhým nákopem Balaje. Tomu však chyběla rychlost, aby zastihl míč na hrací ploše.
16
Zoubele prohnal Pamiče. Ten si pomohl odkopem do zámezí. Loučka bude vhazovat a hledat jednoho ze spoluhráčů.
15
Prvního rohového kopu se ujal domácí Novák. Našel přesně hlavu Lafaty, ale nezkoordinoval svůj pohyb ve vzduchu a balon špatně trefil.
14
Valeš pošle míč do hry. Ke spolupráci si vybral Nováka, kterému adresoval přihrávku. Ten neváhal a poslal dlouhý centr na polovinu soupeře.
12
Domácí se dostali až do blízkosti soupeřovi branky. Snaha o kvalitní centr přišla, ale ten odvrátil Vidlička. Následně si Vaněk pomohl faulem a hosté budou rozehrávat.
11
Rána Zoubeleho z pravého rohu vápna nenadělala Vaclíkovi příliš vrásek. Pokus skončil mimo areál stadionu.
10
Zoubele hezky odcentroval od pravé postranní lajny a ve vápně málem našel přesně Davida Lafatu. Tomu chybělo půl metru, aby mohl hlavičkovat.
9
Matějovský vyslal z poloviny hřiště Kadeřábka. Ten už byl na hranici šestnácky, ale jeho pokus o ohrožení Valešovi branky skončilo pouze u domácího Beneše, který míč zastavil.
7
Jablonský vhazoval na Kopice. Ten mu sklepl a poslal dlouhý nákop dopředu. Tam se o balon porval Lafata, ale marně. Jarošík ho odzbrojil.
6
Kapitán v rudém dresu hledal dlouhým pasem nabíhajícího Přikryla. Toho však v dobré rozpoložení nenašel a domácí Baumit bude rozehrávat.
5
Jarošík načne další akci letenských fotbalistů. Svou přihrávkou oslovil Matějovského, jenže toho obral Vaněk a kombinuje s vlastní obranou čtyřkou.
4
Piták přiťukl Zoubelemu. Jeho úmysl dobře přečetl Pamič a ostrým skluzem odehrál míč do zámezí.
3
Vhazování na polovině hřiště provede Loučka. Ten hledal svým hodem někoho ze spoluhráčů v zeleném, ale našel pouze hlavu Přikryla, který balon získal.
2
Pavelka obral o herní pomůcku domácího Eliáše a Sparta bude rozehrávat. Dlouhý míč hledal Kweukeho, jenže ten stál v ofsajdu.
1
O úvodní rozehrávku se postaral poslední král ligových střelců Lafata společně s Pitákem. Domácí drží míč a kombinují na vlastní půlce.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Domácí Baumit v tradičních zelených dresech a hosté ze Sparty v rudých trikotech.
Úvodní sestavy:

FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Kopic, Loučka, Piták "C", Vaněk, Zoubele - Lafata.

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, Jarošík, Švejdík, Pamič - Kadeřábek, Matějovský "C", Pavelka, Přikryl - Kweuke, Balaj.

Rozhodčí: Kovařík - Nádvorník, Pospíšil.
Poslední čtyři vzájemné duely ovládli hráči Pražského celku. Minulou sezónu dopadly oba duely pouze jednobrankovým rozdílem. Sparta doma vyhrála 1:0 a v Jablonci se po gólové přestřelce zrodil výsledek 3:2 po fotbalisty z Letné.
Jablonecký Baumit dokázal také třikrát naplno bodovat a jednou ztratil body za remízový výsledek. Úvodní kolo jablonečtí fotbalisté zvládli a porazili doma Ostravu 2:0. "Pod Lízátky" se zrodila gólová přestřelka, která skončila dělbou bodů po výsledku 2:2. Ve třetím kole bylo na programu severočeské derby, které ovládl Jablonec a úřadujícího mistra porazil 1:0. Naposledy si svěřenci trenéra Kotala smlsli na brněnské Zbrojovce, kterou přejeli 4:1.
Pražská Sparta dokázala třikrát porazit své soupeře a jednou remizovat. V úvodní kole přišla plichta na Dukle 1:1. Poté si družina trenéra Lavičky připisovala pouze vítězství. Doma porazila Příbram 2:1 a uspěla také na Slovácku celkem jednoznačně 4:1. Minulý týden si Pražané vyšlápli na Budějovice a poměrem 3:1 si připsali zatím poslední dosavadní úspěch.
Oba soupeři mají na svém kontě stejný počet bodů. Za tři výhry a jednu remízu získali dosavadních 10 bodů a okupují třetí a čtvrté místo v tabulce. Po dnešním zápase ať už dopadne jakkoliv, bude mít liga nového vedoucího lídra.
Domácí Baumit přivítá v dohrávce pátého kola Gambrinus ligy pražskou Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud