Přenos se aktualizuje automaticky

Úřadující mistr zvládl stíhací jízdu v druhém poločase a zaslouženě vyrovnal. Více už ale liberečtí hráči nestihli a tak si ostravský Baník odváží ze stadionu U Nisy cenný bod za konečnou remízu 2:2. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Konec zápasu.
90+2
Liberecká snaha byl až moc vehementní a domácí se připravili po špatné rozehrávce o možnost solidní šance. Gólman Buček bude rozehrávat o branky a bude to asi to poslední co jsme dnes mohli vidět.
90
Hlavní rozhodčí Mikel nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Poslední střídání dnešního utkání. Ze hry odejde ostravský Fantiš, kterého nahradí Baránek.
88
Hosté chtějí dohrát zbytek utkání před brankou soupeře. Ke střele se dostal Fantiš, který se ocitl sám kousek za pokutovým územím. Svůj pokus ale nenamířil přesně a ten skončil hodně mimo.
87
Libereckým hráčům nestačí dosavadní výsledek a snaží se o třetí branku. Na rohový kop si ve vápně nejvýše vyskočil Nezmar, ale svoji hlavičku nenasměroval přesně.
85
Liberec právě vstřelil branku!
A domácí se dočkali vyrovnání. Pět minut před koncem se o to postaral již druhým gólem JAN BLAŽEK, který vystřelil z hranice vápna přesně k levé tyči a brankář Buček se natahoval marně.
84
Poslední střídání si připravil domácí trenér Šilhavý. Do hry pošle zkušeného Nezmara, který vystřídá Karišika.
83
Za faul na brankaře si domácí Jan Blažek vysloužil žluté napomenutí.
82
Majtán hledal nabíhajícího Lukeše. Ten však má už svá léta a míč na hrací ploše už chytit nedokázal. Bičák bude rozehrávat od vlastní branky.
81
Na stadionu U Nisy se rozběhla poslední desetiminutovka a zatím to vypadá na hodně překvapivý výsledek. Úřadující mistr se utápí v nepřesné rozehrávce, která jej dnes trápí po celý zápas.
79
Liberecké brzdí nepřesná kombinace. Tóth špatně rozehrál na Ndiayeho a hráči v modrých dresech o balon přišli. Hosté se dopředu příliš neženou a pouze kombinují na své polovině hřiště.
77
Do úniky se dostal Milosavljev, který se řítil vstříc brance Bičíka. Ten mu však jeho šanci včasným vyběhnutím zhatil, když míč odkopl do zámezí.
75
Zawada se provinil proti pravidlům a liberečtí budou rozehrávat. O dlouhý nákop dopředu se postaral Kelič, který však našel pouze jednoho z ostravských fotbalistů.
74
Domácí se snaží přidat vyrovnávací branku. Snažil se o to Vácha, který vybídl Šurala. K tomu se ale pomalá přihrávka nedostala a hosté se zmocnili balonu.
72
Druhé střídání v bílém dresu. Hrací plochu opustí Kraut. Místo něj přijde Majtán.
71
Utkání tak dostává po snižující brance nový náboj. A je to jen pro diváky dobře. Liberečtí znovu přitlačili svého soupeře do šestnáctky a hledají další gólové cestičky.
69
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec se konečně dočkal! JAN BLAŽEK upláchl všem svým strážcům a svůj únik z pravé strany zakončil s přehledem do pravého rohu Bučkovi branky.
68
Baník poprvé v dnešním utkání střídá. Odpracováno má dnes Foltýn. Do hry se za něj podívá Vašenda.
66
Štajner vyslal unikajícího Ndiayeho, ten ale nedokázal obejít poslední obránce a balon ztratil.
65
Bosančićův rohový kop proletěl celým vápnem a nikoho v modrém dresu nezastihl. Ostravský Baník bude vhazovat u pravé postranní lajny.
63
Dnešní utkání sleduje 3095 diváků.
62
Hosté se dostali k zahrávání volného kopu, i když se to příliš domácímu publiku nelíbilo. Žádné ohrožení však nepřišlo, protože Foltýn pokazil rozehrávku na Krauta.
60
Druhé střídání v libereckém dresu. Na hřiště se podívá Ndiaye, který vystřídá Rabušice.
59
Liberec má v posledních minutách více ze hry. Avšak na vážné ohrožení hostující branky si musí zatím ještě počkat.
58
Bosančić vyzkoušel pozornost Bučka. Ten ale zasahovat vůbec nemusel, protože střela srbského záložníka mířila hodně mimo branku.
57
Vácha hledal na hranici šestnáctky Rabušice. Toho sice našel, ale ten si míč špatně pokryl a hosté se osvobodili odkopem a polovinu soupeře.
55
Baník zatím dobře braní a liberecké hráče do žádné vyložené šance nepouští. Před pokutovým území dobře zasáhl Zawada, který odepřel domácím šanci na snížení.
53
Standardní situaci, která se odehrála hned poté rozehrával kapitán domácích Štajner. Ten volil přímou střelu na branku a hostující brankář Buček se měl co ohánět, aby ji vyrazil mimo tři tyče.
52
Ostravský Kaprálik si počínal nedovoleně při souboji s Bosančićem a viděl od rozhodčího žlutou kartu.
51
Libereckým to dnes zatím dopředu vůbec nejde. Své by o tom mohl vyprávět Vácha, který příliš dlouho váhal s rozehrávkou až byl o míč připraven.
50
Luilka si nerozuměl s Rabušicem a o balon přišel. Toho ostravští fotbalisté využili k brejku, ale ten skončil hned vzápětí na dobře bránícím Karišikovi.
48
Následný rohový kop k nikomu v modrém dresu nedoletěl. Ze vzduchu si stáhl pouze brankář Buček, který bude rozehrávat.
47
Domácí fotbalisté začínají odzadu. Vácha hledal dlouhým nákopem Šurala, který se dokázal obtočit kolem bránícího Macha. Ten však ještě celou akci zbrzdil odkopem na roh.
46
Trenér Jaroslav Šilhavý poprvé v utkání střídá. Ze hry stáhl Souzu, kterého nahradí Blažek.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:16 .
Hosté jsou zatím stoprocentní v proměňování šancí a proto také vedou po pětačtyřiceti minutách na stadionu U Nisy již o dvě branky. Domácí jsou zatím hodně bezradní ve hře dopředu a za zmínku stojí snad pouze střela Váchy, která skončila na břevně. Uvidíme s čím přijde do druhého poločasu úřadující mistr z Liberce a jestli dokáže s výsledkem ještě něco udělat.
První poločas skončil.
45
Liberecký útok hodně tápe. Další pokažená rozehrávka a domácí diváci to nesou hodně těžce.
43
Souboj u postranní čáry dopadl lépe pro hráče v modrých dresech. Ti však se zisku míče nic nevytěžili po dobrém zásahu ostravského obránce Frydrycha.
42
Liberečtí fotbalisté ožijí pouze tehdy, když obdrží branku a to se domácím divákům vůbec nelibí. Stadionem U Nisy se nesl hlasitý pískot po další zkažené přihrávce.
40
Baník právě vstřelil branku!
No a přichází již druhý ostravský zásah. Domácí zadáci si nepohlídali na zadní tyči nabíhajícího ANTONÍNA FANTIŠE, který neměl větší problém poslat balon za bezmocného Bičíka.
38
Domácí ofenziva se zatím v dnešním zápase docela hledá. Teď to znovu předvedl rozehrávající Šural, který pokazil jednoduchou přihrávku.
36
Do velké příležitosti se dostal záložník v libereckých službách. Bosančić se prodral až ke střele uvnitř šestnáctky, jeho pokus však vyrazil hostující brankář.
35
Ostravští se vymanili ze sevření a spěchají vstříc liberecké brance. Tu ale zastavil domácí Kelič, který předvedl své kvality a skluzem poslal míč do zámezí.
33
Liberečtí teď tlačí na hosty co to dá. Další snahu o vyrovnání táhl Vácha se Štajnerem. Jejich akce však skončila pouze u stopera Zawady.
32
Konečně se domácím povedl rohový kop a mohlo přijít vyrovnání. Bosančič odcentroval přesně na hlavu Šurala, ale ten z malého vápna trefil pouze dobře stojícího brankáře.
30
Rabušic se dostal k hlavičce v dobré pozici. Svůj pokus namířil pouze do rukavic Bučka, který zlikvidoval šanci, alespoň na roh.
28
Ostravská akce neměla dlouhého trvání. Hbitý Vácha obral o balon Droppu a upaloval k hostující svatyni. Těsně před vápnem si však kulatou pomůcku příliš předkopl a hosté se míče zmocnili.
26
Další liberecký rohový kop přišel na zmar. Špatně zahraný kop skončil pouze na hlavě Kapralíka, který v poklidu odklidil míč do bezpečí.
25
Domácí družina má sice navrch, ale chybí jí finální přihrávka. Za obranu si nabíhal Souza, jenže balon se k němu ani nedostal.
23
Centr do vápna se nesl až na kopačky domácího Rabušice. Dobrý obranný zákrok však předvedl obránce Zawada a šanci na vyrovnání odmítl rázným odkopem.
21
Liberec po inkasovaném gólu hodně ožil a tlačí se před Bučkovu branku. O to se teď snažil individuálně Štajner, ale proti ostravskému valu byl neúspěšný.
20
Baník právě vstřelil branku!
A liberecká pasivita byla potrestána. Ostravští zahráli dobře rohový kop, po kterém míč doputoval až na kopačku DOMINIKA KRAUTA a ten se již z malého vápna nemohl mýlit.
19
Hosté se dostali do dobré pozice, které však domácí Tóth zažehnal alespoň na rohový kop.
17
Fantiš zkoušel přiťuknout Fotýnovi. Tomu však chyběla rychlostní vybavenost a míč na hrací ploše už nezastihl.
16
Ostravští se sami připravili o dobrou šanci na ohrožení Bičíkovi branky. Dlouhý centr Macha na Krauta skončil pouze v zámezí. Domácí Liulka bude vhazovat.
14
Hra se poněkud uklidnila a oba soupeři pouze vyčkávají. Souboj u postranní lajny absolvoval Šural s Droppou. Úspěšnější byl nejlepší kanonýr domácích.
12
Navrátilec do sestavy Štajner ztratil míč a hosté mohli podniknout útočný výpad. K tomu ale vůbec nedošlo, protože dobře zakročil domácí Vácha.
11
Druhý liberecký roh, kterého se ujmul Bosančić. K žádnému ohrožení hostující branky však nedošlo. Centr do vápna byl příliš dlouhý a skončil v autu.
10
První střelu na domácí branku vyslal ostravský Milosavljev. Jeho pokusu chyběla razance i přesnost a Bičíka nemohla v žádném případě ohrozit.
8
Ostravští uklidnili hru a začínají od brankáře Bučka. Ten zvolil k dalšímu pokračování dlouhý nákop, který doletěl pouze na hlavu domácího Keliče.
7
Další útočný výpad táhl Brazilec Souza. Ten odcentroval z levé strany, avšak nikoho ze spoluhráčů v šestnáctce nenašel.
6
První vážnější ohrožení ostravské branky skončilo až na břevně. Lukáš Vácha se z hranice vápna opřel do balonu a k přesnému zásahu mu chyběli pouze centimetry.
5
První rohový kop, který patří Severočechům. Ten však dobře odvrátili hostující zadáci a liberecká ofenziva musí začít znovu od půlky.
4
Bosančić podstoupil souboj s mladíčkem Fantišem a vyšel z něj jako poražený. Modrá družina však může být v klidu. Hosté se k brance Bičíka moc nehrnou.
3
Z liberecké snahy ale nic nevzešlo. Ostravští se dobře ubránili a kombinují na půlicí čáře. O rozehru se stará především kapitán Lukeš.
2
Domácí fotbalisté oloupili svého soupeře o herní pomůcku a hned se pouštějí do obléhání Bučkovi branky.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva vstupují na hrací plochu. Domácí Slovan v modrých dresech a hosté z Ostravy v bílých.
Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Bičík - Liulka, Kelič, Karišik, Souza - Šural, Vácha, Tóth, Štajner "K", Bosančič - Rabušic

FC Baník Ostrava: Buček - Frydrych, Zawada, Kapralík, Mach - Lukeš "K", Droppa, Foltýn - Milosavljev, Fantiš, Kraut

Rozhodčí: Mikel - Peřina, Pochylý.
Vzájemná bilance

Ve vzájemné bilanci z minulého ročníku jasně figurují liberečtí fotbalisté. Na domácím trávníku se zrodil divoký výsledek 3:2 a jarní odveta na Bazalech skončila znovu ve prospěch Severočechů, tentokrát 1:3. Ostravským se v Liberci příliš nedaří, když za posledních deset let dokázali na stadionu U Nisy pouze dvakrát naplno bodovat.
FC Slovan Liberec

To svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého jsou na tom o něco lépe. Po sedmi odehraných utkání figurují liberečtí na 6. místě. Dohromady sesbíral úřadující mistr 11 bodů za tři výhry a dvě remízy.

Bodový účet si hráči z města pod Ještědem otevřeli hned v úvodním kole Gambrinus ligy, když jasně přehráli Příbram a u Litavky zvítězili 0:4. Další plný počet si liberečtí připsali o týden později v domácím utkání s pražskou Duklou, kterou přestříleli poměrem 3:2. Bod za remízu přišel po týdenní odmlce znovu před vlastními fanoušky. Smírně skončil duel s nováčkem z Jihlavy a to výsledkem 1:1. Páté kole přineslo znovu tři body. Liberečtí fotbalisté cestovali na hřiště jihočeského Dynama, kde dokázali zvítězit 0:2. Poslední přírůstek do bodové kolonky přišel v šestém kole proti Slavii. Diváci na stadionu U Nisy viděli pouze dělbu bodů za nudný bezgólový výsledek.

Nejpilnějším domácím střelcem je s pěti brankami Josef Šural. Toho následují už jen pouze jednogólový střelci, mezi které se řadí např. Maicon, Fleišman nebo také Štajner. Posledně jmenovaný se sice v posledním utkání objevil po plicní embolii na hřišti Olomouce, ale inkasoval v jednom ze soubojů lehké zranění a nad jeho dnešním startem visí otazník.
FC Baník Ostrava

Svěřenci trenéra Radoslava Látala se zatím na hřišti spíše hledají a po sedmi odehraných kolech jim patří 13. pozice. Na svém kontě mají hráči z Bazalů pouhopouhých 5 bodů, který získali za jedno vítězství a dva remízové výsledky.

Ostravští si připsali svůj premiérový bod v druhém kole proti pražské Slavii, se kterou dokázali před vlastními fanoušky remizovat 2:2. První a zatím poslední výhra Moravů se udála o týden později. Na Střeleckém ostrově si Ostravané s chutí zastříleli a zvítězili 1:2. Poslední bodový zisk přišel v pátém kole na půdě hradeckých "Votroků". Tam se zrodila plichta 1:1.

Nejlepším střelcem ostravských je Chorvat Davor Kukec, který se dokázal v letošním ročníku již třikrát prosadit. Avšak v dnešním utkání s největší pravděpodobností nenastoupí. Druhým přesným zakončovatelem je Antonín Fantiš, který má na svém kontě dva přesné zářezy.
Předehrávku osmého kola Gambrinus ligy obstará úřadující mistr Slovan Liberec, který bude hostit na stadionu U Nisy ostravský Baník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.


Články odjinud