Přenos se aktualizuje automaticky

To je z tohoto střetnutí vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou.
Teplice se radují ze zisku tří bodů, které je katapultovaly ze sestupové pozice do klidnějších vod. Vítězství 2:0 je pro ně nakonec spravedlivé, neboť Sigma si kromě počátečních dvou šancí nedokázala vytvořit souvislejší tlak. Olomouc tak již pošesté za sebou nevyhrála.
Konec zápasu.
90+1
Varadi se pokoušel prostřelit Grigara křižným přízemním zakončením, Grigar však jeho pokus s ledovým klidem zneškodnil.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
89
Poslední střídání Teplic, do hry se místo Martina Jindráčka na pár minut podívá Michael Lüftner.
87
To už je opravdu domácí zmar. Hořava chtěl na polovině hřiště snadnou přihrávkou adresovat míč svému spoluhráči, místo toho však kopl balón do autu.
86
Žlutý karetní trest obdržel Adam Varadi.
85
Petrův centr šajtlí do šestnáctky přeletěl všechny hráče, a nakonec skončil až za brankovou čáru.
83
Litsingi se hnal za dlouhým odkopem svého týmu, Olomouc si ale jeho náběh pohlídala.
81
Hosté již nikam nepospíchají, zodpovědně si hlídají své pokutové území.
80
Vepřek se pokoušel dostat k míči kutálejícímu se poblíž teplické šestnáctky, avšak při jeho zisku si pomohl nedovoleným zákrokem.
79
Žlutou kartu vyfasoval Pavel Dreksa.
78
Aktuální marnost olomouckého týmu ukázala poslední střela Hanáků, která si to namířila několik metrů vedle Grigarovy brány.
Utkání sleduje 3646 diváků.
76
Poslední střídání Sigmy, dolů šel Martin Pospíšil, nahoru Michal Ordoš.
75
Olomouc házenkářsky obléhala soupeřovu šestnáctku, ale k ničemu jí to nebylo. Teplice byly při svém bránění důsledné, nenechaly domácím žádný prostor k zakončení.
73
Sigma sice získala rohový kop, ale i tento jí nepřinesl žádné ohrožení soupeřovy brány.
71
Teplice právě vstřelily branku!
Po hostujícím rohu vznikl v hanáckém vápně velký zmatek, v němž se nejlépe zorientovali Severočeši. Míč se nakonec dostal k MILANU MATULOVI, který ho pravačkou nekompromisně poslal mezi tři tyče!
70
Druhé střídání olomouckého mužstva, za Václava Koutného přišel na trávník Adam Varadi.
69
Mahmutovič se u pravého útočného rohového praporku snažil vybojovat rohový kop proti dvěma protivníkům, neuspěl však.
67
Ten ale tepličtí fotbalisté s přehledem odvrátili do bezpečí, málem navíc založili nebezpečný protiútok.
66
Sigma ale neskládá zbraně, nyní se jí povedlo vynutit si rohový kop.
65
Žlutou kartu uviděl z rukou hlavního arbitra Martin Jindráček.
64
Podaný se znovu snažil ohrozit olomouckou branku, jenže tentokrát z levé strany přetáhl míč až na stranu pravou, takže celou akci svého celku zabrzdil.
63
Druhé střídání v teplickém dresu, místo Aldina Čadiče naskočil Štěpán Vachoušek.
61
Teplice právě vstřelily branku!
Místo aby Olomouc vyrazila do rychlé kombinace, sama v podstatě darovala soupeři gól! Podaný se perfektně uvolnil na levé straně, a i když v podstatě měl před sebou už jen Zlámala, dokázal se ohlédnout, a následně ještě přihrál lépe postavenému AIDINU MAHMUTOVIČOVI, který doklepl míč do prázdné brány!
60
Pospíšil získal v hostující šestnáctce dostatečný prostor k pořádnému zakončení, avšak přízemní střelu poslal pouze do Grigara.
59
První střídání Sigmy, místo Jana Schulmeistera se do hry zapojil Jakub Petr.
57
Litsingi založil rychlý protiútok Teplic, který však měl jepičí život. Hostující záložník totiž svou nepřesnou přihrávkou daroval balón soupeři.
56
Pospíšil se snažil ulicí najít Plška, tomu se ale nepodařilo zastavit míč ani skluzem.
54
Olomouc se snažila prosadit podél pravé strany, leč marně.
53
Na druhé straně předvedl něco podobného Pospíšil, i on míč netrefil tak, jak si představoval.
52
Jindráček z pětadvaceti metrů poslal balón nad olomouckou branku.
51
Hořava se uvolnil ve středu hřiště, a následně se rozhodl vystřelit levačkou. Zasáhl ale jen protihráče před sebou.
50
Chovanec protáhl svou levačku ze střední vzdálenosti, míč však nasměroval hodně mimo bránu.
48
Mahmutovič si pěkně ve vápně obhodil Plška, a poté se ještě snažil najít někoho v lepší pozici, než v jaké byl on sám. Jeho nahrávku ale domácí odvrátili na roh.
47
Navrátilův daleký pokus vyprášil Grigarovy rukavice, hostující gólman ale nadvakrát přece jen zkrotil tvrdou střelu.
46
Podaný si po levé straně naběhl kolmici vyslanou na jeho osobu. Jakmile míč doběhl, nepáral se s ním a poslal ho na Zlámalovu bránu. Tu ale přestřelil.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Do zápasu lépe vstoupila Olomouc, která si v první desetiminutovce vypracovala dvě vyložené šance, jenže obě spálila. Poté se po delší dobu na hřišti nic zajímavého nedělo, dokud se v 27. minutě v domácím pokutovém území nepropracoval k hlavičce Jablonský. I jeho zakončení se ale nevešlo mezi tři tyče, avšak od toho okamžiku se lepším mužstvem na hřišti stávaly Teplice. Jejich převaha vyvrcholila střelou Chovance, která ze střední vzdálenosti orazítkovala břevno. Gól tak v úvodním dějstvím nepadl, snad se nějaké branky dočkáme v druhé části.
První poločas skončil.
45+1
Hořavův nákop z pravé strany do pokutového území hbitě vyboxoval Grigar.
45
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
44
Sigma získala výhodu zahrávání volného kopu poblíž pravé hranici teplické šestnáctky. Míč směrem do šestnáctky poslal Schulmeister, avšak jeho nákop byl moc dlouhý, přeletěl i soupeřovu bránu.
42
Plšek odhodlaně pronikl s míčem až na hranici velkého vápna, odkud svou pravačkou prověřil schopnosti Grigara. Střela však zamířila doprostřed brány, kde zrovna hostující gólman vyčkával.
41
Olomouc po rozehrání volného kopu si nadělala v šestnáctce soupeře menší neplechu, do zakončení ji ale Severočeši nepustili.
40
Rosa si u autové čáry vyšlápl na Pospíšila, kterého zasáhl vysokou nohou do hlavy. Hlavní sudí jeho zákrok ocenil žlutou kartou.
39
To Sigma poměrně odpadla. Její akcím chybí nápad a lepší pohyb.
37
Teplice se zřejmě již rozehrály, protože v závěru prvního poločasu jsou hodně nebezpečným týmem. Chybí jim však štěstí v koncovce.
36
Nádhernou ránu z pětadvaceti metrů vyslal Chovanec, jeho pokus však zastavilo břevno!
34
K centru z levé strany se po drobném zaváhání olomouckých obránců dostal Podaný, který poté načechral míč do vápna na hlavu Litsingiho. Tomu se ale hlavička nepovedla dle jeho představ, míč tak byl nakonec snadným soustem pro Zlámala.
33
Ve stejné minutě se zažlutilo i na druhé straně, potrestaným hráčem byl Michal Vepřek.
33
Úvodní žlutou kartu duelu uviděl David Jablonský.
32
Domácí se s tím rozhodli něco dělat, jenže jejich nákop do pokutového území být odhlavičkován do autu.
30
Vypadá to, že nyní hodlají režírovat hru Teplice. Ty v posledních minutách mají více ze hry, zatímco Sigma se více zatáhla.
29
Kaufman se ujal rozehrání volného kopu ze střední vzdálenosti. Rozhodl se pro přímou střelu, která nebyla vůbec špatná. Byla velmi tvrdá, ale naneštěstí pro Severočechy trochu nepřesná.
27
Po delší době konečně trochu vzruchu na Andrově stadionu! Hosté zahrozili z rohového kopu, do nějž se hlavou opřel Jablonský! Jeho zakončení odletělo těsně vedle pravé tyčky Zlámalovy brány!
26
Vepřek stihl odcentrovat z levé strany ještě předtím, než míč přešel brankovou čáru, avšak jeho snaha byla zbytečná. V pokutovém území Teplic totiž nebyl ani jeden jeho spoluhráč.
25
Na jedné straně se pokoušel procpat míč do vápna Vepřek, jenže přestřelil teplickou šestnáctku. Na druhé se pak o něco podobného pokoušel Rosa, jenže ten naopak dal příliš nízký míč, který odkopl první bránící fotbalista Olomouce.
23
Po úvodní nabídce olomouckých šancí je nyní na programu únavná hra, jež asi příliš nelahodí oku fotbalového fajnšmekra. Obě mužstva se marně snaží dostat do nějaké vyloženější šance.
21
Hosté vybojovali rohový kop, avšak vážněji z něj domácí bránu neohrozili.
20
Hosté pomalu vytahují drápky. Mahmutovič z levé strany našel přízemní nahrávkou, která spíše byla nepovedeným zakončením, v šestnáctce Litsingia. Teplický záložník se poté rozhodl vypálit, jeho pokus ale zasáhl jedno z bránících hráčů Sigmy.
18
Schulmeister chtěl trochu oživit hru střelou z dálky, ta však zamířila hodně vysoko nad.
17
Tempo hry, o nějž se dosud starala hlavně Olomouc, docela uvadlo. Dokumentuje to i dlouhý odkop Grigara, který znamenal jen pozdrav Zlámalovi na druhé straně.
15
Hosté toho směrem dopředu zatím moc nepředvedli. Dosud se s míčem snaží pracovat hlavně Sigma.
14
První střídání Teplic přichází opravdu brzy, avšak bylo vynucené zraněním. Kulhajícího Tomáše Vondráčka nahradí Ján Chovanec.
12
Nápor domácích se pomalu uklidňuje, což však samotné hře neprospívá. Míč se totiž pohybuje hlavně kolem středové čáry.
11
Hanáci si nyní nerozuměli v kombinaci, Severočeši se tak snadno dostali k balónu.
10
Olomouc je v posledních minutách v tlaku, Teplice zatím neví, jak se z něj vymanit.
8
Vepřekův rohový kop doletěl až na hlavu Šindeláře, jenž však usměrnil míč až příliš moc k zemi! Balón se tak odrazil od trávníku, a poté přeskočil Grigarovu svatyni!
7
Olomoucký centr směřující do šestnáctky hosté odvrátili pouze na hranici velkého vápna, kde si míč převzal Hořava. Domácí záložník si při zpracování přehodil balón z pravé strany na levou, kterou následně vypálil jen těsně mimo bránu!
6
Podaný u poloviny hřiště naskočil na Schulmeistera jako na kozu, což nemohlo uniknout hlavnímu sudímu, který odpískal teplickému hráči nedovolený zákrok.
4
Doležalův centr z levé strany hledal v pokutovém území Plška. Ten byl ale velmi dobře bráněn Rosou, takže místo zachycení balónu pouze upadl na zem.
3
Série hlaviček Sigmy neměla dlouhého trvání. Sice se domácím povedlo míč dostat od vlastní šestnáctky až na půlku, avšak tam o míč přišli.
2
Pospíšil poslal podél pravé strany kolmici do vápna, pro kterou si ale vyběhl Grigar.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již na hřišti, zanedlouho střetnutí odstartuje.
Mnoho diváků si zatím cestu na olomoucký Andrův stadion nenašlo. Určitě je ale pozitivní, že se na zápas dostavilo alespoň několik hostujících fanoušků. Ty by sice šlo spočítat na prstech dvou ruk, přesto tepličtí fotbalisté na Hané ucítí alespoň nějakou podporu.
Úvodní sestavy:

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Pospíšil, Hořava (C) – Schulmeister, Plšek, Navrátil – Doležal.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Rosa – Litsingi, Matula (C), Čajič, Podaný – Jindráček, Mahmutovič.

Rozhodčí: Jílek – Mencl, Dobrovolný.
Přestože Sigma asi nemá ze své současné formy příliš velkou radost, netrápí ji alespoň aktuální postavení v tabulce tak, jak s největší pravděpodobností Teplice. Těm totiž zatím patří jedna ze dvou sestupových pozic. Na čtrnáctou pozici však ztrácí pouhý jeden bod, takže stále ještě pro ně není nic ztraceno.

I Severočeši by ale potřebovali pořádně zabrat. Z devíti dosavadních jarních soubojů vyhráli pouze jediný, ve čtyřech remizovali a ve stejném počtu zápasů i prohráli. V posledním duelu Teplice doma nestačily na Hradec Králové, který si z jejich hřiště odvezl triumf 2:0.
Olomouc po skvělém vstupu do jarní fáze soutěže, kdy se jí podařilo vyhrát čtyři zápasy v řadě, výrazně zpomalila své tempo. V posledních pěti utkáních si připsala pouze dva body za dvě remízy. Jednu z nich uhrála v minulém kole, kdy zavítala do Jihlavy. Oba celky se v duelu marně snažily překonat soupeřova gólmana, střetnutí tak po devadesáti minutách hry skončilo 0:0.
V 26. kole Gambrinus ligy se proti sobě postaví SK Sigma Olomouc a FK Teplice. Domácím patří s jednačtyřiceti body 4. pozice, hosté jsou s třiadvaceti body na předposlední 15. příčce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud