Viděli jsme celkem ofenzivní fotbal, 5 branek se v zápasech Jihlavy jen tak nevidí. Domácí po poločase vedli 2:1 a i na začátku druhého poločasu byli aktivnější, ale o vyrovnání a obrat se postaral střídající Luboš Kolár, kterým nejprve v 65.minutě vyrovnal a o 4. minuty později otočil vedení na stranu Liberce. Zápasu by spíše podle průběhu slušela remíza.
90+2
Roh již moc hosté z Liberce zahrávat nechtěli.
90+1
Luckassen šel sám na brankáře, už jej dotíral Vaculík, a tak Luckassen volil střelu, Blažek ale jeho pokus vyráží na roh.
90
Rozhodnout mohl Šural, ale jeho střelu Blažek vyráží a z dorážky trefuje Luckassen tyč.
89
Třetí roh v řadě zahrával Kukoľ z levé strany, Vaculíkovu střelu k tyči Hroššo chytá.
88
Další roh v podání Kukoľa, Liberec se dobře brání.
87
Roh rozehrál Kukoľ, ale obrana Liberce pozorná.
87
Harba vybojoval rohový kop.
86
Hřiště opustil Tomáš Josl, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.
84
Pokorný z levé strany centroval do vápna, ale Blažek v pohodě chytá.
82
Hřiště opustil Jan Rajnoch, místo něj si zahraje Jiří Pimpara.
81
Hřiště opustil Jan Mikula, místo něj si zahraje Vladimír Kukoľ.
79
Jihlavané se snaží o vyrovnání, ale jejich aktivita už není taková jako za stavu 2:1.
77
Michal Obročník vidí za protesty žlutou kartu.
76
Jungorva hlavička z malého vápna mířila mimo tři tyče.
Dnešní utkání sleduje 3049 diváků.
74
Hřiště opustil Václav Koloušek, místo něj si zahraje Marek Jungr.
72
Šural rozehrál standardní situaci z nějakých 30 metrů, ale trefil jen zeď.
69
Liberec právě vstřelil branku!
Rybalka rozehrál standardní situaci z nějakých z 25 metrů, jeho centr ve vápně našel LUBOŠE KOLÁRA a ten posílá Liberec do vedení.
69
Hřiště opustil David Pavelka, místo něj si zahraje Michal Obročník.
68
Střelu Masopusta z dálky Hroššo chytá.
67
Kontrovat mohl Haris Harba, ale neseřídil si mířidla přesně.
65
LUBOŠ KOLÁR si všimnul vyběhnutého gólmana Blažka a chytrým lobem z 25 metrů jej překonává.
63
Jihlava je častěji u míče, zkouší centrovat zleva či zprava, ale obrana hostí je pozorná.
60
Koloušek rozehrál rohový kop, jeho centr do vápna si obrana Liberce pohlídala.
59
Mikula vybojoval rohový kop.
58
Coufalův centr z pravé strany vyboxoval do bezpečí Blažek.
55
Koloušek rozehrál rohový kop z pravé strany, ale obrana Liberce byla pozorná.
55
Marek vybojoval rohový kop.
53
Žlutou kartu za faul na Kučeru vidí David Pavelka.
52
Šuralova hlavička v pokutovém území mířila vysoko nad branku.
50
Rohový kop rozehrál Vaculík, Hroššo si balón stahuje ze vzduchu.
49
Střela Harise Harby mířila do šibenice, Hroššo se musel hodně natáhnout, aby jí vyrazil alespoň na roh.
49
Centr Mikuly z pravé strany si obrana hostí pohlídala.
48
Josef Šural fauloval na polovině Jihlavy Josla a vidí žlutou kartu.
46
Do druhého poločasu již nenastoupí Ievgen Budnik,místo něj si zahraje Luboš Kolár.
46
V prvním poločase jsme viděli tři branky, dvě vstřelila Vysočina a jednu Liberec. Domácí poslal do vedení Vaculík, za hosty srovnal Šural a vedení Jihlavě vrátil Koloušek. Uvidíme, co nám nabídne poločas druhý.
45
44
Harbův centr z levé strany Hroššo v pohodě chytá.
43
Joslova střela z levá strany byla tečována a Hroššo měl plné ruce práce.
41
Jan Rajnoch vidí žlutou kartu.
40
Liberec se na půlku soupeře dostává spíše sporadicky.
39
Jihlava je i nadále aktivnějším týmem.
37
Josl otestoval pozornost Hrošša, jeho pokus z velké dálky mířil mimo tři tyče.
34
Ten z pravé strany rozehrál Koloušek, k zakončení se dostal Josl, ale jeho pokus letěl až na tribunu.
33
31
Nadějnou akci vymyslel pro Vysočinu Harba, ale Vaculíkovi se na hranici velkého vápna zamotal míč mezi nohy a nebylo z toho nic.
30
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina jde znovu do vedení, na centr Masopusta z pravé strany si ve vápně naběhl VÁCLAV KOLOUŠEK a na jeho střelu z první neměl Hroššo nárok.
27
Gólmana Liberce se pokusil vystrašit Kučera, ale se svým pokusem zpoza hranice vekého vápna neuspěl.
24
Domácí obrana si nepohlídala záda a za ně si naběhl a v souboji se Šourkem se prosadil JOSEF ŠURAL, který následně zakončil k tyči podél padajícího Blažka.
22
Na centr Mikuly z pravé strany si naběhl ve vápně LUKÁŠ VACULÍK a hpřesně mířenou hlavičkou posílá Vysočinu do vedení.
18
Koloušek rozehrál standardní situaci z nějakých 30 metrů na Masopusta, ten si ale míč pustil hodně daleko a již jej nedoběhl.
16
Ten rozehrál Koloušek ve spolupráci s Masopustem, který odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal Kučera, ale jeho pokus šel nad bránu..
16
Masopust vybojoval rohový kop.
14
Žlutou kartu vidí Václav Koloušek.
13
Po chybě Mikuly se ke střele dostal Pavelka, Blažek jeho střelu zpoza velkého vápna chytá.
11
Ve vápně se dostal k odraženému balónu Koloušek, přenechal na Harbu, ale ten byl již v úhlu a nezamířil přesně.
10
Tu rozehrál sám Rybalka, ale domácí obrana byla pozorná.
9
Vaculík fauloval Rybalku a Liberec bude z 35 metrů zahrávat standardní situaci.
7
Míč prozatím drží na svých kopačkách Vysočina. Ale dále než na poloviny jejich aktivita nevede.
5
Vysočina zahrávala z nějakých třiceti metrů standardní situaci, ale Vaculíkův centr ve vápně spoluhráče nenašel.
4
Rohový kop rozehrál Vaculík, Kučera ve vápně nedoskočil.
3
Z ní Liberec nic nevymyslel, naopak Jihlava zahrává rohový kop.
2
Marek přidržel Luckassena a hosté budou mít poblíž hranice velkého vápna standardní situaci.
1
Jako první rozehrál utkání Liberec.
1
Za doprovodu rozhodčích oba celky nastupují na hrací plochu.
Oba týmy zamířily do kabin, ale zase se brzy vrátí a utkání bude moci začít.
Oba celky se rozcvičují na hrací ploše.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Mikula, Šourek, Krejčí, Josl – Marek, Koloušek – Masopust, Kučera, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: Hanuš – Jánoš, Karlík, Kukoľ, Jungr, Přeučil, Marcin.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Kováč (C), Rajnoch, Pokorný – Sackey, Rybalka – Šural, Pavelka, Luckassen – Budnik.
Náhradníci: Kovář – Novotný, Karišik, Pimpara, Douglas, Obročník, Kolár.

Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Hájek.
„Čeká nás zkušený protivník, o jehož síle svědčí nečekaně úspěšné tažení Evropskou ligou. Aktuální forma a síla Slovanu je však menší neznámou, poněvadž tým v zimě prošel poměrně významnou proměnou. Do zahraničí zamířili důležití hráči Kušnír, Rabušic a Kelič, navíc se zranil nebezpečný Delarge. Do kádru přišli nepochybně kvalitní a zkušení fotbalisté, jako jsou Rajnoch, Marek Jarolím, Luckassen a Budnik, ovšem tým zatím ještě není tolik sehraný. V tomto aspektu vidím asi jedinou slabinu Liberce,“ uvedl pro web fcvyscina.cz Zdeněk Klucký.
„Na marodku bohužel čerstvě přibyl útočník Mešanović, kterému se vrátily problémy s kotníkem a budeme ho postrádat minimálně 10 dní. Otazník se stále vznáší nad zdravotním stavem Karlíka, naopak by už mohl být připravený Přeučil,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Zdeněk Klucký.
Oba celky se potkaly na podzim ve 4. kole. Liberec doma vyhrál 1:0 zásluhou přesné hlavičky Rybalky.
V minulém kole oba soupeři remizovali. Jihlava cestovala do Brna, kde se utkala se Znojmem. Domů na Vysočinu si odvezla bod za remízu 0:0. Liberec hostil Mladou Boleslav, po brankách Pavelky a Marka Jarolíma vedl 2:0. Středočeši však stačili do konce zápasu vyrovnat a domácí tak brali pouze bod.
V rámci 18. kola přivítá Vysočina celek z Liberce. Domácí tým se nachází se ziskem šestnácti bodů na třinácté pozici. Hosté mají o deset bodů více a jsou na šesté příčce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.