Plzeň přeci jen vytěžila z tlaku ve druhém poločase vítězný gól, když se po přihrávce Koláře prosadil Bakoš. Plzeň si tak připisuje tři body a stahuje svou ztrátu na Spartu.
90
Rozhodčí nastaví pouze jednu minutu.
90
Z hranice velkého vápna vystřelil Horváth, ale zblokoval mu jí Šourek.
89
Petržela se dostal do střelecké pozice na hranici velkého vápna, ale jeho pokus šel vysoko nad.
87
Hřiště opustil Adam Jánoš, místo něj si zahraje Jakub Teplý.
85
Tlustý ve vápně vybojoval balón, rozehrál na Jungra, který hlavou prodloužil na Harbu, ten se sice dostalpoblíž vápna,ale tam si na obranu Plzně již nepřišel.
83
Centr Masopusta si ze vzduchu stahuje Kozáčik.
82
Horváth rozehrál standardní situaci poblíž velkého vápna, obrana Jihlavy se s problémy ubránila.
80
Vaculík rozehrál rohový kop, obrana Plzně si s jeho centrem poradila.
79
Plzeň právě vstřelila branku!
Daniel Kolář si na levé straně poradil s Tlustým, přihrál do vápna MARKU BAKOŠOVI, který nedal Blažkovi šanci.
78
Hřiště opustil Tomáš Josl, místo něj si zahraje Jan Kosak.
77
Procházkova střela z dálky mířila mimo tři tyče.
76
Na pravé straně rozehrál Petržela na Pospíšila, jehož střelu Blažek chytá.
75
Josl odvrací pouze na Rajtorala, takže i nadále Plzeň svírá Vysočinu.
74
Další akci Plzně zastavil ofsajd.
73
Rohový kop rozehrál Kovařík, obrana Jihlavy byla pozorná.
72
Centr Horvátha do vápna nadělal Blažkovi celkem problémy, s vypětím všech sil jej vyrazil na roh.
71
Kovaříkova střela před velkým vápnem mířila vysoko nad branku.
70
Joslův centr do vápna neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
69
Do šance se prodral Kolář, jeho střela mířila mimo tři tyče.
67
Hřiště opustil Radim Řezník, místo něj si zahraje Daniel Kolář.
66
Z pravé strany rozehrál rohový kop Horváth, ale obrana Jihlava byla pozorná.
65
Rohový kop rozehrál z levé strany Pospíšil, ale hosté vytěžili jen další rohový kop.
65
Josl odvrací na rohový kop.
63
Hřiště opustil Stanislav Tecl, místo něj si zahraje Marek Bakoš.
Dnešní utkání sleduje 4132 diváků.
62
Pospíšil odcentroval do vápna, kde si balón vyboxoval Blažek.
61
Plzeň zásluhou špatné rozehrávky Jihlavy získala rohový kop.
60
Petrželův centr z pravé strany proletěl vápnem nikým neatakován.
59
Rychlá akce Jihlavy, do zakončení se už už dostával Masopust, ale jeho střela byla zblokována a následně se jihlavský záložník provinil faulem.
57
Rána Karlíka z 25 metrů vyprášila rukavice Kozáčika.
56
Standardní situaci rozehrál Horváth, ale obrana Jihlavy byla pozorná, protiútok chtěl rychle založit Jungra, ale přihrál Joslovi na paty.
55
Střelu Jungra zblokovala obrana Plzně do bezpečí.
54
Z levé strany jej rozehrál Pospíšil, ale Blažek jej vyboxoval do bezpečí.
53
Plzeň vybojovala rohový kop.
51
Šourka obral o míč Tecl, ale před Pospíšilem včas zasáhl Tlustý. Závar Plzeňských odvrací Jánoš.
50
Standardní situaci rozehrál Karlík, ale jeho střela skončila ve velkém vápně.
49
Masopust musí být ošetřen, takže Jihlava bude hrát chvíli v deseti.
49
Hořava za faul na Masopusta vidí žlutou kartu.
47
Ve vápně se k balónu dostal Harba a kdyby si jej lépe zpravoval stál by tváří tvář Kozáčikovi.
46
Druhý poločas rozehrála Plzeň a hned se snažila dostat před Blažka.
46
Vstup do utkání vyšel lépe Plzni, která se v 10. minutě po centru Horvátha a zakončení Rajtorala dostala do vedení. Jihlava vyrovnala o 6 minut později, když se po centru Vaculíka prosadil Harba. Po prvním poločase je tedy stav 1:1, uvidíme, co nám přinese část druhá?
45
Roh Horvátha z levé strany neznamenal pro Vysočinu nebezpečí. Naopak do protiútoku mohla jít Vysočina, Harba by šel sám na gólmana, ale rozhdočí necitlivě ukončil první poločas. Časomíra přitom neukrojila ani 45 minut.
44
Harba se na pravé straně prodral do vápna, přihrával na Jungra, do cesty dráhy balónu se vrhnul Kozáčik a velkou šanci Vysočiny tak překazil.
43
Z pravé strany rozehrál rohový kop Vaculík, Karlík zamířil nad branku.
42
Střelu Marka zblokovali hosté na rohový kop.
39
Jihlava měla v řadě několik autových vhazování na své útočné polovině, ale žádná střela na Kozáčika nepřiletěla.
38
Rohový kop Vaculíka, který zahrával z levé strany, nebyl pro Plzeň nebezpečný.
37
Špatnou rozehrávku Plzně mohl využít Harba, ale v poslední chvíli podklouzl.
34
Standardní situaci z nějakých 25 metrů rozehrál Horváth, ve vápně si ale obránci Jihlavy dali pozor a nebezpečné hlavičkáře Plzně si pohlídali.
33
Vaculík rozehrál z levé strany rohový kop, obrana Plzně se v pohodě ubránila.
32
Z rohového kopu Horvátha nebylo nic, naopak zahrozili hosté. Kozáčik měl co dělat, aby vytáhl střelu Masopusta.
31
Centr Horvátha do vápna odvrací na roh Jungr.
30
Jihlava se po delší době dostala k míči, ale její akce skončila ofsajdem Masopusta.
29
Jihlavané se k balónu příliš nedostávají.
28
Plzeň se na delší čas usadila na své útočné polovině, ale prozatím nevytěžila nic.
25
Horváth rozehrál rohový kop, ve vápně si nejvýše vyskočil Procházka, následně do ohně mířil další centr, kde si naskočil Hubník, ale jeho hlavička mířila mimo tři tyče.
25
Roh z Plzně tentokráte z pravé strany.
24
Plzeň tak musel přeskupi řady, do obrany se zatáhl Rajtoral a na místo Limberského se postavil Řezník.
23
Hřiště opustil zraněný David Limberský, místo něj si zahraje Jan Kovařík.
23
Josl odcentroval do vápna, kde si balón zpracoval Harba, ale svůj pokus poslal nad.
22
Limberský asi nebude schopen pokračovat, Trenér Vrba bude muset střídat.
21
Kozáčik rozehrál balón do autu, aby mohlnechat ošetřit Limberského. Masopust poté sportovně vrací.
20
Jungr vystřelil přímo na branku, ale Kozáčik v klidu chytá.
18
Standardní situace pro Plzeň, kterou z nějakých 26 metrů rozehrál Procházka, ale jeho střela mířila mimo tři tyče.
16
Jihlava právě vstřelila branku!
Jungr zavezl balón do vápna, přihrál jej pod sebe a Vaculíka, který odcentroval do vápna a z jeho příhry těží HARIS HARBA.
15
Harba oslovil na pravé straně nabíhajícího Vaculíka, který odcentroval do vápna na Jungra, ale ten nedokázal balón zpracovat.
13
Jihlava u míče dlouho nezůstala, celkem rychle a zbrkle se jej zbavuje.
13
Akci Plzně rozehrál Hubník, ale Blažek si se vším poradil.
12
Šourkova přihrávka na Josla byla příliš dlouhá.
10
Pavel Horváth z levé strany odcentroval do vápna, na jeho centr si naběhl FRANTIŠEK RAJTORAL a svou hlavičku namířil k pravé tyči Blažkovy branky.
9
Centr Vaculíka z levé strany do vápna byl o kousek dlouhý pro Jungra, následný centr z pravé strany chytá Kozáčik.
7
O rychlý kontr se následně pokusila Jihlava, Jánoš na centr do vápna nedosáhl a následně Jungr přihrál Markovi, který vystřelil vysoko nad.
7
Roh rozehrál z levé strany Horváth, Blažek i s problémy nakonec chytá.
6
Máme tu první roh, rozehraje jej Plzeň.
6
Josl pro jistotu odvrací do autu.
5
Akce Plzně je zastaven, rozhodčí odpískal ofsajd.
4
Vaculík se ve vápně pokusil oslovit Masopusta, ale balón byl příliš rychlý.
3
O centr do vápna na druhé straně se pokusil Masopust, ale i Kozáčik byl pozorný.
3
Rajtoral odcentroval do vápna, Blažek ale v pohodě chytá.
2
Plzeň začíná postupným útokem, balón si vyměňuje Hubník s Řezníkem.
1
U míče jsou ale již hosté z Plzně.
1
Zápas rozehráli jako první jihlavští hráči.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání začne za malý okamžik.
Týmy jsou již v kabině.
Oba celky se prozatím rozcvičují, začátek utkání se ale kvapíkem blíží.
V sestavě Jihlavy chybí Václav Koloušek, na straně Plzně se v základní sestavě představí exjihlavský Stanislav Tecl.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust, Jánoš, Jungr, Karlík, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: Hanuš – Krejčí, Mikula, Kliment, Kosak, Teplý, Kučera.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský – Rajtoral, Horváth (C), Pospíšil, Hořava, Petržela – Tecl.
Náhradníci: Bolek – Hejda, Kovařík, Kolář, Ďuriš, Wágner, Bakoš.

Rozhodčí: Proske – Kordula, Blažej.
Vysočina se naposledy z bodového zisku radovala v 7. kole, když porazila doma Slavii 2:1. Plzeň se z výhry také naposled radovala v kole sedmém, kdy doma porazila Olomouc 3:2. Od té doby získala pouze dva body, což je na aspiranta titulu málo a své ztráty bude chtít v Jihlavě určině odčinit a získat tři body. Ty ale bude chtít získat i Vysočina, aby se dostala ze sestupových pater, takže se můžeme těšit na zajímavé utkání.
„Plzeň měla po utkání s Duklou velkou pauzu a stejně tak bude mít dostatečný prostor na regeneraci před duelem v Moskvě. Nebude mít tedy žádný důvod, aby některé hráče šetřila. Očekávám, že Plzeň nastoupí v plné zbroji a v ofenzivně laděné sestavě. I proto, že si teď v Jihlavě nemůže dovolit žádnou bodovou ztrátu,“ uvedl pro web fcvysocina.cz jihlavský lodivod František Komňacký.
„Určitě pro ně bude domácí prostředí výhodou, ale na druhou stranu zase ani doma moc nevyhrávají. Z tohoto pohledu je Jihlava v pozici, kdy s námi hraje o důležité body a pro nás to bude hodně složité,“ říká pro web fcviktoria.cz trenér Pavel Vrba.
V minulé sezóně se oba celky potkaly dvakrát, v Jihlavě se oba týmy rozešly smírně po výsledku 1:1. Za domácí se trefil Karlík, za hosty ještě v prvním poločase vyrovnal Kolář. V Plzni poté skončilo utkání výhrou domácích 1:0, když se v prvním poločase prosadil Bakoš.
V pátek dorazí do Jihlavy, druhý celek tabulky,tým Plzně. Vysočině patří v prvoligové tabulce čtrnácté místo , takže domácí nečeká nic lehkého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.