Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Juventus - 19. května 2021   21:00

1:2
(1:1)
Juventus
Juventus
31' Kulusevski   • 73' Chiesa
Atalanta
Gollini – Tolói (77. Djimsiti), Romero, Palomino – Hateboer (77. Iličić), de Roon, Freuler, Gosens (84. Al. Mirančuk) – Malinovskyj (69. Muriel), D. Zapata, Pessina (69. Pašalić).
Juventus
Buffon – Danilo, de Ligt, Chiellini, J. Cuadrado – McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa (74. Dybala) – Ronaldo, Kulusevski (83. Bonucci).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:16.
Je konec! Atalanta další trofej po šedesáti letech nepřidá! Juventus totiž ve finále zvítězil 2:1! V úvodu hrozila hlavně Atalanta. Pessinu vychytal Buffon a Zapatova rána minula branku. Ve 25. minutě hrozil přízemní střelou Freuler, jenže ani on si neseřídil mířidla. Juventus se do vedení dostal ve 31. minutě zásahem Kulusevskiho. Tři minuty před přestávkou ale srovnal Ruslan Malinovskyj. Po změně stran se hrálo mnohem více takticky a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Juventus rozhodl v 73. minutě, kdy se trefil Federico Chiesa. V závěru už si turínský celek vítězství pohlídal.
90+4'
90+3'
Ronaldo podržel míč u rohového praporku a nasbíral pro Juventus nějaké sekundy. Atalanta jej poté získala pro sebe a má čas na poslední útok.
90+2'
Cristiano Ronaldo se pustil do hlavičkového souboje na polovině hřiště, ale pomohl si nedovoleným zákrokem. Atalanta bleskově rozehrála.
90+1'
Atalanta se v úvodu nastavení vydala do útoku, ale Freuler přenesením hry poslal míč do zámezí. Juventus tak našetří další cenné sekundy.
90'
Nastavují se čtyři minuty!
89'
Iličič sestřelil rozběhnutého soupeře a dostává žlutou kartu.
88'
Martin de Roon nesouhlasil s verdiktem rozhodčího a za nesportovní chování dostává žlutou kartu.
87'
Juventus znovu vybojoval vhazování na pravé straně na polovině Atalanty. Celek z Turína zatím nepouští Atalantu do nějakého tlaku.
86'
Freuler porušil pravidla nedovoleným zákrokem a vidí žlutou kartu.
85'
Bonucci se po příchodu na hrací plochu chopil vhazování na levé straně. Riskantně následně rozehrál Bentancur, ale odkopl míč do bezpečí.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Alexej Mirančuk.
83'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Leonardo Bonucci.
82'
Matthijs de Ligt si dal pozor na prudkou přihrávku směřující na rozběhnutého Muriela, udělal dva kroky vpřed a odkopl míč do bezpečí.
81'
Danilo vhazoval na levé straně. Jeho pobídka mířila za obranu soupeře, kam si ale nenaběhl nikdo v černobílém dresu slavného celku.
80'
Juan Cuadrado se ujal rozehrávky následného přímého kopu. Fotbalista Juventusu poslal do pokutového území nadýchaný centr, ale Romero míč odhlavičkoval.
79'
Romero trefil rukou do obličeje Ronalda a vidí žlutou kartu.
79'
Luis Muriel už se do zakončení prodral. Kolumbijský fotbalista střílel zpoza velkého vápna, ale jeho rána skončila vysoko nad břevnem Buffonovy branky.
78'
Po delší době se do útoku vydala Atalanta. Na levé straně kouzlil střídající Iličič, ale obránci Juventusu jej nepustili do blízkosti velkého vápna.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Berat Djimsiti.
76'
Cristiano Ronaldo si v blízkosti velkého vápna připravil míč na pravačku, ale jeho prudké zakončení srazil stoper Atalanty na rohový kop.
75'
Kulusevski dostal přihrávku na pravou stranu, poslal míč na Bentancura, ale ten proti dvojici soupeřů balón moc dlouho na kopačkách neudržel.
74'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Paulo Dybala.
73'
Juventus právě vstřelil branku!
Parádní akce Juventusu! FEDERICO CHIESA celou akci rozjel přihrávkou na hranici velkého vápna, odkud mu míč do šestnáctky poslal Kulusevski a Chiesa prostřelil brankáře!
72'
Robin Gosens dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, ale trefil jen prvního hráče Juventusu.
71'
Mario Pašalić si naběhl na nákop na polovinu hřiště a hlavou míč prodloužil na polovinu Juventusu. Murielův první průnik nebyl úspěšný.
70'
Kulusevski se na pravé straně zbavil obránce, ale zpětnou přihrávkou opět odevzdal míč fotbalistům Atalanty. Juventus se stále tlačí vpřed.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Luis Muriel.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mario Pašalić.
68'
Cuadrado se vrhl pod nohy Zapatovi a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozhodčí měl souboj přímo před očima a foukl do píšťalky.
67'
Cristiano Ronaldo se svým důrazem v pokutovém území probil k míči a zakončil levačkou. Portugalskému fotbalistovi zakončení zrovna nesedlo.
66'
Ronaldo se zjevil na středu hrací plochy, několikrát si vyměnil přihrávku s Cuadradem a přenesl hru na levou stranu. Juventus hledá cestičku mezi obránce.
64'
Gosens fauloval na vlastní polovině Cuadrada a nabídl Juventusu rozehrávku přímého kopu. Stopeři Juventusu ale do pokutového území nemíří.
63'
Ronaldo se stáhl na vlastní polovinu, aby svým spoluhráčům pomohl s bráněním. Atalanta zatím kombinuje daleko od pokutového území.
62'
Cuadrado dohnal prudkou přihrávku na pravou stranu, ale nedokázal se zbavit dotírajícího obránce. Juventus ale v posledníh minutách zařadil vyšší rychlost.
61'
Následně už přišla mnohem větší šance! Ronaldo parádní patičkou našel Chiesu, který byl sám před brankářem, ale orazítkoval tyč!
61'
Na centr z pravé strany si naskočil hvězdný Cristiano Ronaldo, ale jeho zakončení z těžké pozice si Gollini výborně pohlídal.
60'
Kulusevski táhl po hodině hry akci Juventusu, ale byl faulován ještě na vlastní polovině. Sudí tentokrát nechal žlutou kartu v kapse.
59'
Atalanta se po delší době usadila na polovině Juventusu, ale kombinace celku z Bergama skončila jen přihrávkou k obráncům.
58'
Chiesa se prodral do pokutového území a levačkou odcentroval na malé vápno. Dobíhající Kulusevski se po míči natáhl, ale hostující brankář předvedl reflexivní zákrok!
57'
Zapata se dostal k přihrávce na levou stranu, jenže špatným zpracováním si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal.
55'
Zapata se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže v hlavičkovém souboji s de Ligtem nedostal šanci. Juventus navíc získal i odražený míč.
54'
Po předchozí standardní situaci zůstává na trávníku ležet de Ligt, kterého pro změnu zboural Tóloi. Stoper Juventusu je dnes pořádně zkoušený.
53'
Cristian Gabriel Romero se tlačil k dorážce z malého vápna, ale obránce se mu položil pod nohy a v poslední chvíli šanci Atalanty zhatil.
52'
Cuadrado se hnal do pokutového území po pravém křídle, jenže obránce se mu položil pod nohy a čistým skluzem Cuadradovi míč odkopl.
51'
Cristiano Ronaldo si navedl míč na hranici velkého vápna, nahodil si jej na pravačku, ale prudkou střelou trefil jen prvního obránce Atalanty.
49'
Matthijs de Ligt se jako stoper podíval na polovinu Atalanty, kde v souboji schytal nějaký zásah do obličeje. Podle všeho ale bude pokračovat.
48'
Giorgio Chiellini si dal pozor na vysoký nákop, včas přistoupil k Zapatovi a hlavou odehrál míč do bezpečí. Juventus zatím v úvodu druhé půle působí aktivněji.
47'
Danilo podpořil útok Juventusu náběhem po levé straně. Sám ale celou akci zbrzdil. Juventus se dokonce nepřesnou rozehrávkou zahnal do autu.
46'
Juventus obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Za dlouhým nákopem sprintoval Dejan Kulusevski, ale o kousek na míč nedosáhl.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního finále jsme sledovali hodně zajímavou podívanou. V úvodu hrozila hlavně Atalanta. Pessinu vychytal Buffon a Zapatova rána minula branku. Ve 25. minutě hrozil přízemní střelou Freuler, jenže ani on si neseřídil mířidla. Juventus se do vedení dostal ve 31. minutě zásahem Kulusevskiho. Tři minuty před přestávkou ale srovnal Ruslan Malinovskyj.
45'
45'
Gosens dostal přihrávku na levou stranu, odkud přenesl míč na stranu pravou. Hateboer dokonce odcentroval na malé vápno, ale Cuadrado byl pozorný.
44'
Atalanta chce víc! Hateboer byl nikým nehlídaný na pravé straně a poslal na malé vápno střílený centr. Před Zapatou odehrál míč na roh de Ligt.
42'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Atalanta dokázala smazat manko ještě před přestávkou! Atalanta předvedla nádhernou akci! Na přihrávku z pravé strany si naběhl RUSLAN MALINOVSKYJ a střelou z hranice velkého vápna napálil míč do sítě!
41'
Matthijs de Ligt zbytečně dohrál Zapatu a dostal žlutou kartu. Oba stopeři Juventusu tak hrají pod hrozbou vyloučení.
40'
Robin Gosens poslal nadýchaný centr na hranici velkého vápna, kde hlídkovali stopeři Juventusu a Chiellini míč pustil do rukavic Buffona.
39'
Gosens se s míčem tlačil do pokutového území, ale neustál souboj s Cuadradem. Právě Cuadrado dnes směrem dozadu podává perfektní výkon.
38'
Atalanta už opět hraje na polovině Juventusu, ale akce celku z Bergama jsou zatím hodně kostrbaté. Juventus se s přehledem brání před šestnáctkou.
37'
Ruslan Malinovskyj zastavil rodící se akci soupeře a dostává žlutou kartu.
36'
Zapata poslal do pokutového území hodně vysoký centr, na který si naskočil Hans Hateboer, ale Buffon jeho hlavičku s přehledem vyrazil.
35'
Freuler zůstává po dalším souboji ležet na trávníku a drží se za obličej. Hodně nešikovně jej v souboji atakoval Federico Chiesa. Atalanta bude zahrávat přímý kop.
34'
Duván Zapata dohrál na polovině Juventusu souboj s Cuadradem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Zapata si neodpustil emotivní vyjádření nesouhlasu.
33'
Robin Gosens dostal přihrávku na levou stranu a snažil se narýsovat přihrávku za obranu Juventusu. Matthijs de Ligt tentokrát zasáhl s jistotou.
31'
Juventus se prakticky ze své první šance dostává do vedení! Do pokutového území vlétl po rychlé akci Cristiano Ronaldo, ale obránce mu míč ukopl. Hráči Juventusu ale byli důraznější. Míč se dostal do míst, odkud jej DEJAN KULUSEVSKI technickou střelou uklidil ke vzdálenější tyči!
31'
Danilo vhazoval na levé straně. Na jeho dlouhou pobídku si počkal Cristiano Ronaldo, ale portugalská hvězda míč moc dlouho neudržela.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního finále a zatím sledujeme zajímavé utkání. Mnohem nebezpečnější je zatím Atalanta. Juventus se směrem vpřed spíše hledá.
29'
José Luis Palomino si jednudoše pustil míč za sebe a zapojil do rozehrávky také další obránce Atalanty. Juventus poté vybojoval vhazování.
28'
Atalanta zahrávala přímý kop, jenže jeho exekuce se druhému celku Serie A vůbec nepovedla. Buffon nakonec vůbec nemusel zasahovat.
27'
Giorgio Chiellini hodně neohrabaným způsobem trefil v souboji Pessinu před šestnáctkou a může být rád, že dostal jen žlutou kartu.
26'
Kulusevski opět napadal rozehrávku Atalanty. Po jeho práci získal míč Cuadrado, ale podle rozhodčího si při zpracování pomohl rukou.
25'
Další obrovská šance Atalanty! Freuler se dostal k míči u přední tyče a vyslal přízemní pokus. Jeho rána těsně minula vzdálenější tyčku!
24'
Matthijs de Ligt zatím nepůsobí moc jistým dojmem. Stoper Juventusu měl odehrát míč z hranice velkého vápna, ale špičkou jej sklepl jen k soupeři.
23'
Duván Zapata táhl akci Atalanty po levém křídle. Giorgio Chiellini si dal na hvězdu Atalanty dobrý pozor a skluzem odkopl míč do bezpečí.
22'
Juventus vhazoval na vlastní polovině Chielini následně rozehrál na pravou stranu, ale Cuadrado váhal s rozehrávkou a Gosens mu míč ukopl.
21'
Atalanta zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale McKennie jej bez problémů odkopl až na polovinu celku z Bergama.
20'
Robin Gosens si naběhl na přihrávku na levou stranu, poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale Zapata si neporadil s hbitým Juanem Cuadradem.
19'
Zapata uplatnil své kilogramy v souboji na polovině soupeře a vybojoval pro svůj celek vhazování. Atalanta může na chvíli uklidnit hru.
18'
Juventus už se opět usadil na polovině soupeře a kombinuje na pravé straně. Atalanta ale v úvodu dnešního souboje drží kompaktní defenzivní blok.
17'
Juventus zahrál přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho exekuce se chopil Cristiano Ronaldo, který prudkou střelou trefil jen zeď.
16'
Kulusevski v úvodních minutách dnešního finálového utkání hodně větrá levou stranu obrany Atalanty. Palomino před ním pod tlakem odehrál míč do autu.
15'
Cuadrado dostal přihrávku na polovinu hrací plochy a Hateboer jej zastavil nedovoleným zákrokem. Juventus tak může pokračovat v ofenzivě.
14'
Dejan Kulusevski táhl akci Juventusu po pravém křídle, natlačil se před soupeře a Cristian Gabriel Romero jej zápasnickým chvatem poslal k zemi.
13'
Po chybě v rozehrávce Juventusu se Atalanta dostala do pokutového území. Pessina mohl střílet z dobré pozice, ale obránce mu hodně riskantním způsobem odkopl míč.
12'
Cuadraro nakopl míč na polovinu Atalanty, kam spěchal Cristiano Ronaldo, ale skvěle hrající Romero před ním odhlavičkoval míč do bezpečí.
11'
Robin Gosens dostal přihrávku na levou stranu, skvěle se s míčem zbavil soupeře, ale už jej nesklepl na někoho z hráčů Atalanty.
10'
Bentancur se zpoza velkého vápna opřel do míče, ale jeho ránu zastavil obětavým zákrokem stoper Romero, který schytal zásah do hlavy.
9'
Kulusevski se krásnou kličkou uvolnil v pokutovém území, jenže ještě přihrál pod sebe a dobíhající Weston McKennie nestačil zakončit.
8'
Buffon si dal pozor na další přihrávku za obranu Juventusu a dokráčel si pro míč. Gólman Juventusu následně rozehrál výhozem na levou stranu.
7'
Zapata si doslova naskočil na de Ligta, který se pod urostlým útočníkem Atalanty pořádně prohnul. Sudí Massa posoudil souboj jako faul.
6'
Další obrovská šance Atalanty! Zapata přetlačil ve vápně Chieliniho, otočil se a tvrdě vypálil levačkou. Jeho rána trefila jen boční síť!
5'
Pessina se vrhl do souboje na polovině hřiště a dobíhající Bentancur jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Atalanta bude rozehrávat.
4'
Chiesa získal míč na vlastní polovině a chtěl jej nakopnout na levou stranu. Na polovině hřiště však před Ronaldem odklidil míč Toloi.
3'
První obrovská šance Atalanty! Zapata pláchl hned dvojici obránců, dostal se do pokutového území, přihrávkou pod sebe našel Pessinu, ale jeho ránu Buffon fantasticky vyrazil!
2'
Cristiano Ronaldo se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže se nechal vytlačit až k rohovému praporku, kde jej soupeř o míč připravil.
1'
Atalanta obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Atalanta se ihned vydala do útoku, ale s první akcí si Juventus poradil.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Atalanta bude hrát v modročerném, zatímco Juventus oblékne černobílé dresy.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Romero, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Malinovskyj, D. Zapata, Pessina.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Maehle, Djimsiti, Iličić, S. Lammers, Šutalo, Pašalić, Caldara, Al. Mirančuk, Muriel, Ruggeri.

Juventus FC: Buffon – Danilo, de Ligt, Chiellini, J. Cuadrado – McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa – Ronaldo, Kulusevski.
Náhradníci: Szczęsny, Pinsoglio – Morata, Frabotta, Dybala, Bernardeschi, Demiral, Bonucci, Ramsey, Arthur..
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

18. 4. 2021 Atalanta – Juventus 1:0
16. 12. 2020 Juventus – Atalanta 1:1
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta prožívá povedenou sezónu. Ofenzivně laděný celek z Bergama si s předstihem zajistil druhou pozici v Serii A a i v příští sezóně si zahraje prestižní Ligu mistrů. Sezónu dnes navíc může vyšperkovat ziskem cenné trofeje. V poháru Atalanta nejprve vyřadila výsledkem 3:1 Cagliari. Následně si doma poradila také s Laziem. V semifinále nejprve uhrála bezbrankovou remízu 0:0 s Neapolí. V odvetě však zvítězila Atalanta 3:1.
Juventus FC

Hostující Juventus může v dnešním utkání alespoň napravit nepovedenou sezónu ziskem trofeje! Juventus totiž v Lize mistrů vypadl už v osmifinále s Portem. Ani v domácí soutěži se mu příliš nedařilo a po dlouhých letech přenechal titul Interu Milán. Celek kolem Ronalda navíc dost možná příjde o Ligu mistrů. Před posledním kolem je až pátý a na čtvrtou Neapol a třetí AC Milán ztrácí bod. Neapol přitom hraje v posledním kole s Veronou, zatímco AC zajíždí na půdu už jistě druhé Atalanty.

V poháru působil Juventus jistým dojmem. V osmifinále vyřadil výsledkem 3:2 FC Janov. Vzápětí si ve čtvrtfinále bez inkasované branky poradil se Spal. Nejtěžší soupeř čekal na celek kolem Ronalda v semifinále. V něm Juventus po výsledcích 2:1 a 0:0 vyřadil Inter Milán.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání finále Coppa Italia mezi Atalantou a Juventusem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.