Brno zaslouženě zvítězilo a upevnilo si tak vedení v čele Juniorské ligy. Zbrojovka prakticky celý zápas diktovala tempo utkání a z mnoha šancí se dokázala dvakrát prosadit, jmenovitě Zezula a ve druhé půli Stehlík. Bohemians nevyhráli již sedmý zápas v řadě a prohloubili tak svou krizi.
90
Budou se nastavovat dvě minuty.
85
Utkání se již pouze dohrává. Hráčům obou celků je jasné, že je rozhodnuto.
81
Ullman ihned vymyslel šanci pro Přerovského, jeho ránu však zastavilo břevno!
80
Tak teď již poslední, desáté střídání. Ullman střídá na závěrečnou desetiminutovku Kunce.
79
Bohemians se doposud nedostali snad do žádné vážnější šance.
78
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, v útočné fázi jim dnes však očividně chybí i kvalita. Další akci zastavil praporek rozhodčího.
77
Kugler nahrazuje Suse.
75
Poslední pokus hostujícího trenéra něco změnit. Maxa nahrazuje Jiskru.
74
Bohemians rezignovali a Brno i přes vedení pokračuje v útočné aktivitě. Vypadá to, že o osudu utkání je rozhodnuto.
70
Hra je teď hodně rozdrobená, další střídání na straně domácích. Traoreho nahrazuje Stáňa. Domácí mohou střídat ještě dvakrát.
69
Šebek střídá Petličku. Hosté mohou udělat už jen jednu změnu.
68
Útočný faul Bohemians předchází dalšímu střídání.
66
Druhé střídání domácích. Matysku střídá Kršák.
63
Brno právě vstřelilo branku! Jindřich Stehlík se ve třetí vyložené šanci konečně dočkal. Chytrým lobem překonal Starczewskiho a posílá Brno do dvoubrankového vedení.
61
Bohemians střídají potřetí. Šplíchal naskakuje za Potočného.
60
Zbrojovka teď drží řadou autů míč v rohu, daleko od své brány.
59
Nebezpečí pro Bohemians zažehnáno. Hosté zvýšili aktivitu, ale nedaří se jim dobře hrající Zbrojovku dostat pod tlak.
58
Ještě předtím však první střídání domácích. Glasera nahrazuje Varaďa.
58
Domácí zahrají rohový kop.
55
První karta hostů, potrestaný je Martin Kouba.
53
Velká šance Zbrojovky! Kunc postupoval z pravé strany sám na Starczewskiho, ten jej však vychytal.
52
Hosté podruhé střídají, Šedivého nahrazuje Rein.
51
Teď však v šanci domácí, Traoreho pokus mířící do brány byl zablokován.
51
I druhý poločas začala Bohemka mírnou převahou.
50
Šumského přímý kop tečoval Potočný jen vedle.
47
Žaloudek se pokusil o první zakončení druhé půle. Jeho střele však chyběla jak razance, tak přesnost.
46
Hosté přežili konec prvního poločasu pouze s jedním inkasovaným gólem, ale pokud se ve druhé půli něco nezmění, nemohou na bod ani pomýšlet. Zbrojovka byla od 10. minuty jasně lepší a především v závěru půle se dostávala do spousty příležitostí.
45
Bude se hrát 2 minuty nad rámec hrací doby.
40
Další velký závar před brankou Bohemians. Míč však nedotlačil do brány ani Matyska, ani Traore. Hosté již čekají na poločas jako na smilování.
39
A hned o minutu později mohla Zbrojovka vést o dvě branky. Tváří v tvář však Starcziewski vychytal Stehlíka!
38
Brno právě vstřelilo branku! Domácí se konečně dočkali! Hlavou se po rohovém kopu prosadil stoper Tadeáš Zezula.
34
A je tu další karta, tentokrát pro Přerovského.
33
Hosté jsou teď pod velkým tlakem, Přerovský při další střele však podklouzl.
30
Je to tak, dochází ke změně golmana. Kuru nahrazuje Starczewski.
28
Kuru je po souboji s domácími útočníky ošetřován a vypadá to, že bude muset střídat.
26
Hostujícímu brankaři teď vypadl nebezpečný centr z náruče, Matyskova zpětná přihrávka však nikoho ve vápně nenašla.
24
Po skluzu na útočné polovině vidí první žlutou kartu utkání Buchta.
22
Matyskova rána končí ve zdi, opakovaný pokus pak vedle.
22
Glaser faulován, zajímavý přímý kop pro Brno.
21
Po pěkné kombinaci zahrávalo Brno další rohový kop, celá situace však skončila pouze nepřesnou střelou.
17
Bojuje se ve středu hřiště, Zbrojovka začíná další útočnou akci z vlastní poloviny.
14
Zbrojovka teď mačká soupeře na jeho polovině! Do velké šance se dostal Přerovský, ale jeho střelu z úhlu vyrazil Kuru na roh.
10
Bohemians zahrávali přímý kop, přetažený centr Potočného však skončil za čarou.
9
Zbrojovka se již probrala, Matyskova střela zablokována.
7
Brno se poprvé dostalo na polovinu soupeře a hned z toho byla gólovka. Stehlík se po nákopu dokázal dostat před hostující stopery, postupoval zcela sám na golmana, ale zakončil pouze vedle. Velká škoda pro Brno.
5
Brno se stále nemůže prokombinovat z vlastní poloviny.
3
Jiskra teď mohl z úhlu postupovat sám na Hladkého, míč se mu však zamotal mezi nohy a z akce nic nebylo. Bohemians pokračují na útočné polovině Brna.
2
První útočnou snahu Bohemians zastavil offside.
1
Úvodní výkop bude patřit hostům.
Rozhodčí již přivádí hráče na hrací plochu.
Utkání začíná za 10 minut.
Za krásného podzimního odpoledne se již borci obou mužstev rozcvičují na hrací ploše.

FC Zbrojovka Brno:
Hladký - Janoščin, Zezula, Buchta, Matyska - Přerovský, Glaser, Sus, Kunc - Stehlík (c), Traore

Bohemians 1905:
Kuru – Živný (c), Žaloudek, Egert, Trýzna - Kouba, Petlička, Šedivý, Šumský - Jiskra, Potočný

Rozhodčí: .
Proske - Marek, Fojt
V mnohem větších problémech jsou však hosté, kteří naposledy zvítězili na začátku září a od té doby posbírali ze šesti zápasů jen dva body za dvě remízy. Po nadějném startu soutěže tak následoval propad tabulkou až na 13. místo, kde Bohemians dělí od předposledního Mas Táborsko pouhé tři body. Hosté by tak dnes potřebovali získat alespoň bod, i když je jasné, že je proti lídrovi tabulky nečeká nic lehkého. Utkání začíná v 15:00.
Ani Zbrojovka však není v optimální pohodě, když poslední dvě utkání pouze remizovala, i přesto si však v čele soutěže dokázala udržet čtyřbodový náskok a bez ohledu na výsledek dnešního zápasu tak zůstane na prvním místě. Zajímavostí je, že se Brnu v posledních třech zápasech nepodařilo vstřelit víc než jednu branku.
Již ve 13. kole Juniorské ligy přivítá na Městském fotbalovém stadionu Srbská doposud vedoucí FC Zbrojovka Brno pražské Bohemians 1905. Ti se nachází jak v herní, tak ve výsledkové krizi, a proto jim v tabulce patří až 13. příčka. Jasným favoritem jsou tudíž domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.