Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Marseille - 28. dubna 2022   21:00

Feyenoord
Feyenoord
18' Dessers (Sinisterra) • 20' Sinisterra (R. Nelson) • 46' Dessers
3:2
(2:2)
Marseille
Marseille
28' Dieng  (Bakambu) • 40' Gerson
Feyenoord
Marciano – Geertruida, Trauner, Senesi (C), Malacia – Til (89. Holmgren Pedersen), Aursnes, Kökçü (82. Hendrix) – R. Nelson (65. Linssen), Dessers (82. Džahánbachš), Sinisterra.
Cojocaru, Jansen – Sandler, Hendriks, Hall, Walemark.
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG)
Stadion Feijenoord 'De Kuip' Rotterdam (NED).
Marseille
Mandanda (C) – Rongier (85. Lirola), Saliba, Ćaleta-Car (69. Harít), Peres – Guendouzi, B. Kamara, Gerson – Bakambu (46. Gueye), Payet, Dieng (86. Milik).
Ngapandouetnbu, P. López – Kolašinac, Said M'Madi, Bertelli, Ünder, Benyahia-Tani.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 19:5.
Druhá půle už nepřinesla tak kvalitní fotbal, jako ta první. Domácí díky obrovské hrubce soupeře v jejím úvodu opět odskočili, ale byl to nakonec jediný gól, který ve druhé pětačtyřicetiminutovce padl. Hostům se podruhé dotáhnout nepovedlo, domácí naopak mohli několikrát náskok navýšit a do odvety jít v lepší výchozí pozici. Situaci mají sice ve svých rukách, ale výhodu domácího prostředí budou chtít hosté za týden jistě maximálně využít. Máme se na co těšit.
90+5'
90+4'
Slušná kombinace Marseille v pokutovém území vyrovnání nepřináší a domácí zřejmě těsný náskok už uhájí.
90+2'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Jorrit Hendrix).
90+2'
Alírezá Džahánbachš po pěkné kombinaci nabíhal osamocen na bránu, přízemní střelou ale Mandandu nepřekonal. Ten jako správný kapitán podržel svůj tým.
90'
Dimitri Payet pořádně protáhl domácího gólmana, Ofir Marciano konečky prstů své pravé ruky vytáhl balón nad břevno. Nechybělo moc a hosté v závěru podruhé srovnali.
89'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
ze hřiště odchází Guus Til, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
88'
Nepřesný centr hostů doputoval do náruče domácího brankáře. Ten s rozehrávkou pospíchat nebude.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Arkadiusz Milik.
85'
ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Pol Lirola.
84'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Amín Harít).
84'
Bamba Dieng pálil nebezpečně z levé strany a Ofir Marciano možná ani sám nevěděl, jak balón dokázal vyrazit. Skóre zůstává nezměněno.
82'
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Alírezá Džahánbachš.
82'
ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Jorrit Hendrix.
82'
William Saliba vyskočil na letící míč, hlavou jej usměrnil vedle bližší tyče.
81'
Odvrácený balón letí mimo bránu a Marseille rozehraje roh.
79'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Lutsharel Geertruida). Domácí hráč zajel skluzem do Haríta.
76'
Cyriel Dessers byl opět blízko hattricku, jeho střela přes obránce mířila mezi tři tyče, do bližšího dolního rohu brány, ale Steve Mandanda se včas položil na zem a výborným zákrokem podržel svůj tým.
74'
Matteo Guendouzi nedokázal vybojovat odražený balón, domácí mohou zklidnit situaci před svou bránou.
72'
Dimitri Payet zkusil přímo střelu na bránu, ovšem Ofir Marciano byl připravený a balón vyboxoval.
71'
Teď už se faul domácího celku píská, hosté rozehrají z levého křídla.
69'
ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Amín Harít.
67'
Bamba Dieng mohl svým druhým gólem dotáhnout jednobrankové manko svého mužstva, v rozhodujícím momentu byl ale od míč odstaven, dle hlavního arbitra čistým způsobem.
66'
Bryan Linssen se hned dostal do šance, Duje Ćaleta-Car byl opět hlavní postavou, když špatně rozehrál, domácí jedenáctka zakončovala z pravé strany a minula vzdálenější tyč. Pro Ćaletu-Cara to dnes není moc povedený duel, ale zatím zůstává na hřišti.
65'
ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Bryan Linssen.
65'
O chvíli později stejný hráč čekal před zcela prázdnou bránou na přihrávku, která na něj směřovala, ovšem míč na poslední chvíli odehrál do bezpečí jeden z obránců Marseille.
64'
Cyriel Dessers mohl útočit na hattrick, ale balón si ze vzduchu nedokázal dobře zpracovat a do zakončení se nedostal.
62'
William Saliba hlavičkoval v hodně těžké pozici, Ofir Marciano jednoduše sebral balón do rukou.
62'
A rohový kop si zkusí i hostující tým, teprve druhý v utkání.
60'
Feyenoord rozehrál rohový kop, hosté odehrávají balón daleko od své svatyně.
58'
Hosté rozehráli standardku, ovšem soupeř si centr před svou bránu pohlídal a balón odehrál do bezpečí.
56'
William Saliba po Kamarově přihrávce na střed zkusil střelu z dálky, ta mu moc nesedla a balón letí vysoko nad. Hostující dvojka se pak gestem spoluhráčům omluvila.
55'
Hosté vyrazili do přečíslení, Dimitri Payet se dostal s míčem do šestnáctky, nestačil už přihrát před bránu, ale získal svým barvám roh.
54'
Domácí málem využili další chyby v rozehrávce Marseille, v tomto případě ale hosté dokázali situaci ustát.
51'
Hra se po třetí brance Feyenoordu zklidnila, míč se nachází daleko od obou branek.
49'
Domácí se nikam nehrnou a v poklidu drží balón na své polovině.
46'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhého dějství přichází obrovská hrubce domácího hráče. Po výkopu se balón dostal do obrany Marseille, zpracoval si jej Duje Ćaleta-Car a chtěl jej poslat svému brankáři, ale udělal to tak mizerně, že poslal do velké šance CYRIELA DESSERSE, jenž obešel vyběhnutého kapitána hostů a poslal míč do jeho prázdné brány.
46'
ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Pape Gueye.
46'
Velice pohledná první půle, která přinesla množství šancí a čtyři vstřelené góly. Domácí se nejprve ujali dvoubrankového vedení, kterého docílili během dvou minut, ovšem hosté zbraně nesložili, rychle dokázali snížit a pět minut před koncem ztrátu dorovnat. Průběžný stav tak zatím hraje více do karet francouzskému mužstvu, ale máme před sebou ještě 45 minut a myslím, že se je na co těšit.
45+3'
45+3'
Po hodně špatné rozehrávce skončil míč vysoko nad bránou hostů a to bylo z prvního poločasu vše.
45+2'
Faul Marseille přinese v závěru ještě jednu nebezpečnou standardku Feyenoordu.
44'
Cyriel Dessers se po levé straně dostal s míčem až před Mandandu, kterého nechal vyniknout. Ale i kdyby skóroval, branka by neplatila pro ofsajd.
42'
Míč končí u kapitána Marseille, který jej odehrává do bezpečí.
40'
Marseille právě vstřelilo branku!
A máme srovnáno. Ofir Marciano dokázal vyrazit střelu z pravé strany pouze před sebe, k dorážce doběhl GERSON a prudkou ranou dokázal prostřelit skrumáž před sebou a míč dostat do sítě.
39'
Hráči francouzského celku drží balón na své polovině a nikam příliš nepospíchají.
37'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam, inkasuje ji Tyrell Malacia, jenž fauloval Rongiera.
36'
Reiss Nelson ve snaze přihrát trefil pouze soupeře, který zblokoval míč do zámezí.
35'
Hlavní arbitr píská faul hostujícímu celku, jeho hráčům se to moc nezamlouvá, ale nic s tím dělat nemohou.
33'
Orkun Kökçü vystřelil z dálky, ale nezamířil přesně, balón letí vedle brány Marseille.
32'
Cyriel Dessers odstrčil obránce a zůstal osamocen u malého vápna, na vysoký míč ale nedosáhl.
30'
Domácí budou rozehrávat rohový kop.
28'
Hosté snižují a vrací se do zápasu. Mandanda rozehrál od své brány, následovala kombinace hostů od středové čáry, ve finále se míče zmocnil BAMBA DIENG, doběhl k hranicí velkého vápna a z pravé strany bombou na bližší tyč nedal domácímu gólmanovi šanci. Hráč s dvanáctkou na dresu tentokrát nic moc nevymýšlel a vyplatilo se.
26'
Mohlo být pro hosty ještě hůř, Cyriel Dessers však tentokrát netrefil přihrávku z levé strany dobře a Mandandu tak neohrozil.
25'
Luan Peres posílal centrovaný míč z levého křídla, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
22'
Domácí drží balón na kopačkách u svého pokutového území. Do obrany budou hrát jistě opatrně.
20'
O dvě minuty později se skóre mění znovu. Reiss Nelson se se štěstím vyhnul ofsajdu, využil volného prostoru před sebou a poslal kolmý pas na levou stranu, odkud střílel LUIS SINISTERRA a balón ještě hodně smolně tečoval Valentin Rongier. Steve Mandanda by míč zřejmě vyrazil, ale na změnu dráhy už nestačil reagovat.
18'
Domácí otevírají skóre zápasu. Luis Sinisterra si zpracoval míč na hranici velkého vápna, vyhnul se ofsajdu a parádně patičkou našel spoluhráče, tím byl CYRIEL DESSERS, jenž zblízka poslal balón na bližší stranu brány, kde byl volný prostor.
16'
Hodně často je pískán ofsajd, nyní se do něj chytili domácí.
16'
Marcos Senesi tečoval na hranici malého vápna letící balón, ovšem jen vedle vzdálenější tyče. Domácí byli blízko.
15'
Třetí rohový kop pro nizozemský tým.
14'
Bamba Dieng podruhé selhal, když se opět dostal sám před gólmana, ovšem levačkou adresoval balón vedle vzdálenější tyče.
14'
Dlouhý nepřesný centr doputoval přímo do náruče připraveného Mandandy.
12'
Zblokovaný kolmý pas na druhé straně přináší Feyenoordu rohový kop.
11'
Málem se povedlo hostům dostat se do další příležitosti, ale tentokrát obrana Feyenoordu zareagovala včas a přihrávku zblokovala.
10'
Tentokrát už se ofsajd píská a provinil se domácí tým.
8'
Bamba Dieng se vyhnul ofsajdu a parádním sprintem naběhl sám až před gólmana Feyenoordu, jenž ale velmi dobře vyběhl, soupeři zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil. Velká šance Marseille.
7'
Cyriel Dessers v první slušné šanci zápasu. Jeho rána z voleje z úrovně pokutového kopu však proletěla vzduchem vedle pravé tyče hostující svatyně. Stadionem to zahučelo.
6'
Reiss Nelson nedokázal přihrát z levého křídla, vybojoval svým barvám alespoň roh.
5'
Marcos Senesi si vynutil faul u středové lajny, odkud bude jeho tým rozehrávat.
4'
Hosté kombinují u svého velkého vápna, s rozehrávkou pomáhá kapitán.
2'
Cédric Bakambu sprintoval po přihrávce s míčem směrem dopředu, ale jeho snahu zastavuje zdvižený praporek pomezního arbitra.
1'

Feyenoord Rotterdam: Marciano – Geertruida, Trauner, Senesi (C), Malacia – Til, Aursnes, Kökçü – R. Nelson, Dessers, Sinisterra.
Náhradníci: Cojocaru, Jansen – Sandler, Hendriks, Hall, Holmgren Pedersen, Hendrix, Walemark, Džahánbachš, Linssen.
Trenér: A. Slot.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Rongier, Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Guendouzi, B. Kamara, Gerson – Bakambu, Payet, Dieng.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, P. López – Kolašinac, Lirola, Said M'Madi, Harít, Gueye, Bertelli, Milik, Ünder, Benyahia-Tani.
Trenér: J. Sampaoli.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se dosud utkali ve dvou případech. Musíme ale zabrousit už do historie, stalo se tak v rámci skupiny D Ligy mistrů v sezóně 1999/00. Feyenoord nejprve 7. prosince zvítězil doma 3:0, následně 22. března uhrál ve Francii bezbrankovou remízu. Ani jeden z týmů do další fáze této prestižní ligy nepostoupil.
Olympique Marseille

Francouzský tým se do vyřazovacích boj EKL "kvalifikoval" poté, co ve skupině E Evropské ligy skončil na třetí pozici. V 1. kole vyřadil ázerbájdžánský Karabach po zápasech 3:1 a 3:0, následovala vyrovnanější partaj s Basilejí, kterou porazil dvakrát 2:1. Jako poslední mu zatím padl za oběť řecký PAOK, jenž ve Francii prohrál jen 1:2, ale doma nedokázal skórovat a po porážce 0:1 ukončil svou pohárovou pouť.
Ve své lize se Marseille daří, drží druhou příčku, čili přímý postup do Ligy mistrů, za suverénním PSG, jenž má titul už jistý. Mimo svůj stadion je dokonce nejlepší v celé Ligue 1, ze sedmnácti duelů si přivezl jedenáct výher, tři remízy a stejný počet porážek, vstřelil sedmadvacet gólů a o třináct méně jich inkasoval.
Nejlepším střelcem je s dvanácti zásahy Francouz Dimitri Payet.
Feyenoord Rotterdam

Celek z Nizozemska, který suverénně ovládl tabulku skupiny E, postoupil přímo do osmifinále, kde narazil na srbský Partizan, jenž porazil nejprve 5:2 a poté doma 3:1. Jeho následným soupeřem se stal český tým Slavia Praha, se kterým se střetl už v základní skupině. Mužstvo z hlavního města ČR nadělo favoritovi nemalé vrásky, z jeho hřiště si přivezlo remízu 3:3, na svém trávníku pak hrálo s Feyenoordem dlouho nerozhodně, ale nakonec se přeci jen hosté radovali z výhry 3:1 a s tím spojeným postupem. Nyní ale na Rotterdam o poznání těžší soupeř.
V Eredivisii mu patří třetí příčka s 64 body zaručující kvalifikaci o postup do EKL, na svém hřišti zaznamenal z patnácti utkání jedenáct výher, dvě remízy a dvě prohry, skóroval šestatřicetkrát a inkasoval třináctkrát. Nejlepším střelcem je domácí fotbalista Guus Til s patnácti zásahy.
Dámy a pánové, vážení fanoušci. Nejen Liga mistrů, Evropská liga, ale i Evropská konferenční liga pomalu spěje do svého závěru, čekají nás první zápasy semifinále. V tomto utkání uvidíme nizozemsko-francouzský, utkají se přemožitel Slavie Praha Feyenoord Rotterdam a Olympique Marseille. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.