Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Flora - 30. září 2021   18:45

FK Partizan
FK Partizan
20' Marković (Ricardo Gomes) • 42' Marković
2:0
(2:0)
Flora
Flora
FK Partizan
Popovic – Živković, Vujačić, Miletić, Obradović – Zdjelar, Jojić – B. Natcho (62. Pantić) – Marković (C) (83. Holender), Ricardo Gomes (90. Terzić), Menig (62. Jović, 83. Šćekić).
Weinberger – Staubinger, Obritzberger (AUT)
Stadion Partizana, Bělehrad
Flora
Igonen – Lilander (46. Kallaste), Seppik (74. Pürg), Kuusk, Lukka – Vassiljev (C), Soomets, Poom (90. Shein) – Zenjov, Alliku (69. Miller), Henrik Ojamaa (69. Kuraksin).

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:4.
Střely mimo: 6:2.
Rohy: 3:3.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 3:5.
Poslední minuty utkání už se pouze dohrávaly a nic závratného už se nestalo.

Partizan si tak po dvou gólech Lazara Markoviće připisuje další 3 body do tabulky skupiny B, další 0 na kontě brankáře Aleksandara Popovice a především dobrou náladu do důležitého utkání proti Gentu, které odehraje před domácími fanoušky 21. října.

Loučím se s Vámi při hlasité děkovačce domácích příznivců, někdy příště, nashledanou.
90+7'
90+5'
Sergej Zenjov se dostal ke střele zpoza domácího poutového území, ta ale skončila pouze na zádech jednoho z bránících hráčů.
90+4'
Domácí se drží spíše na vlastní polovině hřiště, občas ale přijde čas na výpady. Tento ale díky nepovedenému centru skončil v zámezí. Vhazovat budou hostující hráči.
90+2'
Hosté se i přes to, co se dnes na hřišti událo, snaží se stavem ještě něco udělat. Jejich další akce ale vinou nepřesnosti končí v zámezí. Rozehrávat bude domácí brankář Aleksandar Popovic.
90+1'
Vinou zranění Markkuse Seppika, kterého musela odvést záchranka, sudí nastavil celých 8 minut. Být na to síly, mohli se hosté pokusit o nějaké komplikace pro domácí.
90'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Markus Poom, přichází Rocco Robert Shein.
90'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Ricardo Jorge Pires Gomes, přichází Nikola Terzić.
89'
Přesto se ještě domácí dostali do dobré šance, respektive sám Miloš Jojić! Ten si navedl míč na levé hranici pokutového území a technickou ránou se snažil trefit branku. Tu trefil, ale s ní i brankáře Igonena.
88'
Podle pohledu na domácího kouče to vypadá, že na stadionu v Bělehradu prší, jen se leje. Krásu fotbalu už to ale asi nějak nepoškodí, závěr utkání už se spíše jenom dohrává.
86'
Do konce utkání nám zbývá maximálně nějakých 8 minut, hosté ale nevypadají, že by měli sílu ještě něco se stavem udělat.
83'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Lazar Marković, přichází Filip Holender.
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Nemanja Jović, přichází Aleksandar Šćekić.
82'
Nyní se hraje nahoru-dolů, čehož využívají i domácí borci. Další akce z pravé strany ale končí u Igonena. Vypadá to na střídaní a bude se zřejmě předávat i kapitánská páska.
81'
Konečně pohledná akce od hostujícího celku. Martin Miller se snažil na závěr kombinace dostat míč do vápna na volného spoluhráče, ale radost mu zkazil hned první obránce před ním.
80'
Nemanja Jović se snažil průnikovým pasem najít jednoho z útočících hráčů domácího celku. Matvei Igonen byl ale včas na svém místě a především dříve u míče, který následně sbalil do náruče.
79'
Další centr za hostující obranu skončil pouze u estonského brankáře, který má sice dost času na rozehrávku, nicméně málo času na dvě branky.
78'
Domácí hráči opět zamkli soupeře na jejich vlastní polovině a snaží se rozjet další smysluplnou konverzaci. Ta ale nakonec končí v rukavicích Igonena.
77'
Danilo Pantić je prvním hráčem dnešního utkání, který za svůj prohřešek vidí žluté napomenutí.
76'
Zbývá nám nějakých 15 minut do konce základní hrací doby, uvidíme, zda se bude utkání už jen dohrávat, nebo uvidíme ještě nějaké šance...
74'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Markkus Seppik, přichází Henri Pürg.
74'
Sanitní vůz se nám pomalu dostává pryč z trávníku a hra tak bude moct pokračovat. Henri Pürg zřejmě vystřídá zraněného Seppika.
72'
Markkus Seppik je tím, pro kterého přijížděla sanitka a nyní odjíždí z trávníku za aplausu i domácích fanoušků. Následovat bude logicky další střídání hostujícího celku.
71'
Hra je už nějakou chvíli pozastavena a čeká se na ošetření jednoho, zřejmě hostujícího hráče. Na trávníku je dokonce sanitní vůz, tak snad to nebude nic vážného.
69'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Danil Kuraksin.
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Rauno Alliku, přichází Martin Miller.
67'
Šance to byla, účel ale splnila pouze z poloviny. Přímou střelu Aleksandar Popovic pouze vyrazil nebezpečně před sebe, nicméně první u míče byli domácí a odvrátili jej na polovinu hřiště.
66'
Přesto nás čeká jedna větší šance pro hostující celek. K přímému kopu se chystá Konstantin Vassiljev v zeleném dresu.
65'
Oba celky dokáží vymyslet špatné přihrávky, které jim kazí rozehrávku nebo útočnou kombinaci. Největší rozdíl je ale ve zpětném zisku míče po jeho ztrátě. V této dovednosti podle očekávání dominují domácí.
64'
Moc se jim to ale nedaří, pevná obrana domácího celku zapříčiňuje putování míče z jedné poloviny na druhou.
63'
Domácí kouč se bude snažit udržet živou hru svého týmu dvojnásobným střídáním. Nyní jsou ale na míči hosté, kteří se snaží dostat blíže pokutovému území.
62'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Queensy Menig, přichází Nemanja Jović.
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Danilo Pantić.
61'
Domácí ani nemusí předvádět nějaké extra kombinační schopnosti, aby se dostali do vyložené šance. Marko Živković se dostal ke střele na hraně pokutového území a tvrdou ránou zaměstnal Igonena!
60'
Marko Živković se dostal z obrany až k centru do soupeřova vápna, míč z jeho kopačky ale nenašel nikoho ze spoluhráčů a putoval rovnou do zámezí. Rozehrávat tak bude Matvei Igonen.
59'
Asi první větší šance hostujícího celku, ve které se vyskytl Konstantin Vassiljev! Ten vzal celou útočnou akci na sebe, natáhl míč na hranici soupeřova pokutového území a střelou pořádně provětral rukavice domácího bankáře!
57'
Defenzivní stránka domácího celku je zatím takřka bezchybná, hosté tak budou mít hodně co dělat, aby se dostal do blízkosti pokutového území soupeře.
56'
Marko Živković se dostal k centru z pravé strany, nicméně jeho dobrý míč nenašel nabíhající Ricardo Jorge Pires Gomes a skončil tak na kopačkách hostujících hráčů.
54'
Hosté se ale nyní nemohou dostat ze sevření ve vlastním pokutovém území. Je vidět, že kvalitativní rozdíl obou týmů je někde jinde a když domácí zapnou, je to jednostranná záležitost.
53'
Největší šanci druhé půle ale měli na kopačkách domácí borci! Ricardo Jorge Pires Gomes se dostal po individuální akci až na hranici pokutového území a nikým nehlídám poslal míč na bránu Igonena. Ten míč vyrazil jen k Lazaru Markovićovi, který ale šanci na hattrick promarnil střelou hodně mimo!
52'
Miloš Jojić z pozice obránce zastavil další pokus soupeře o průnikovou přihrávku a dostal míč do zmezí. Hosté pokračují na útočné polovině.
51'
Hosté moc dobře ví, že kromě nepříznivého skóre do tabulky už nemají co ztratit. Proto se hrnou do útočných akcí možná více než domácí, nicméně zatím neefektivně.
49'
Ricardo Jorge Pires Gomes se snažil přenést hru z levé strany, nicméně mu centr úplně nevyšel a skončil v zámezí. Rozehrávat bude z vlastního vápna Matvei Igonen.
48'
Oba aktéři dnešního utkání prohodili strany a první útočnou akci mohli založit přímo od rozehrávky domácí borci. Míč se ale rychle přesunul na kopačky hostů.
46'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Michael Lilander, přichází Ken Kallaste.
46'
První dějství dnešního utkání mezi týmy FK Partizan Bělehrad a FC Flora Tallinn je za námi!

Byli jsme svědky takřka jednoznačného průběhu, stejně tak, jak předpovídaly sázkové kanceláře a veškeré papírové předpoklady. Po dvaceti minutách hry předvedli domácí první pohlednou kombinaci v blízkosti soupeřova poutového území, na jejímž konci stál Lazar Marković a hlavou uklidil míč do sítě. Tentýž hráč vzal sám na sebe útočnou akci ze 42. minuty a i díky mírné teči soupeřova obránce zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Hosté se dostali možná do jedné větší šance, která ale dopadla neslavně.

Za necelých 15 minut jsme zpět.
45+2'
45+2'
A ještě jedna obrovská příležitost domácího mužstva na vstřelení, už zřejmě pojišťovací branky! Ricardo Jorge Pires Gomes dostal přihrávku do vápna od jednoho ze spoluhráčů, následně si pohrál s obránci a vystřeli. Jeho přízemní rána jen o malý kousek minula pravou tyč Igonenovy svatyně!
45+1'
Sudí nastavil 2 minuty, což odpovídá času, který hráči ztratili při radování se ze vstřelených branek. Tento čas pravděpodobně stráví domácí na útočné polovině.
45'
Hosté se po delší době dostali k míči, nepočítáme tedy rozehrávku po inkasované brance. Jejich držení míče ale skončilo za podobnou dobu, centr k přenesení hry skončil až v zámezí.
44'
Partizan nezahálí a snaží se dostat, už tak do rozhozené obrany hostujícího celku. Nyní se ale střela přes hlavu od Gomese opravdu nepovedla.
42'
Partizan právě vstřelil branku!
Teď to ale vzal LAZAR MARKOVIĆ na sebe a udělal si z obrany soupeře tréninkové kužely! Začal útočnou akci z pravé strany, postupně si naběhl až na hranici pokutového území a jeho následnou přízemní střelu usměrnil jeden z hostujících obránců do branky Matveie Igonena.
40'
Konstantin Vassiljev se snažil napřímo dostat míč do vápna soupeře z volného přímého komu, tam byl ale připraven Aleksandar Popovic, který vyboxoval balón do zámezí. Hosté ale budou pokračovat na soupeřově polovině.
39'
Krátké ošetření hostujícího hráče zapříčinilo asi minutové zastavení hry. Nyní už ale hosté kombinují na své polovině a snaží se neztratit míč.
37'
Marko Živković zachytil centr k přenesení hry na vlastní polovině, následně se snažil rozjet společný protiútok s Lazarem Markovićem. Ten byl ale jiného názoru a druhou přihrávku poslal do zámezí.
36'
Až je celkem k údivu, jak se domácí celek je v takové pozici schopen zatáhnout do vlastního pokutového území. Hosté po rohu rozehraném na krátko obstřelují obránce Partizanu, zatím ne nijak nebezpečně.
35'
Také ne. Aleksandar Popovic v klidu stáhl míč ze vzduchu a může poslat míč směrem k polovině hostujícího celku.
34'
Moc zážitků nám hra od poslední branky nepřináší, snad tedy následující rohový kop v podání hostujícího Markuse Pooma?
32'
Opět nepřesná kombinace hostujícího celku skončila až v zámezí. Rozehrávat od vlastní svatyně tak může domácí brankář Aleksandar Popovic.
30'
Bibras Natcho našel průnikovou přihrávkou na pravou stranu nabíhajícího Gomese, ten ale svoji střelou vůbec netrefil branku. Až je neuvěřitelné, jak dokázal vstřelit těch 18 branek tuto sezónu.
29'
Ta přišla ještě dřív, než jsem stihl dopsat předchozí komentář. Rozehrávat nyní bude domácí brankář Aleksandar Popovic z prostoru malého vápna.
28'
Hosté nyní opět kombinují na polovině soupeře, až je někdy zajímavé, kolik prostoru od hráčů v černobílých dresech dostávají. Partizan ale v klidu čeká na nejbližší chybu.
26'
Lazar Marković se po skvělé kombinaci dostal ke střílenému centru z pravé strany. Ten postupně nenašel ani jednoho z útočníků, až skoro vlastní branku ohrozil jeden z hostujících obránců! Následovat bude roh z levé strany.
25'
Domácí si lehce odpočinuli a opět přebírají otěže prvního poločasu. Na kombinaci soupeře zatím hostující obránci nenacházejí recept.
24'
Ricardo Jorge Pires Gomes měl možnost přidat druhou branku svého celku, a to po vynikajícím centru z levé strany od jednoho ze spoluhráčů. Zdálo se mi, že vyskočil dříve, než k němu míč doputoval a následná hlavička ze stojné nohy minula branku!
23'
Partizan ale dlouho nezoufal a ihned po zisku míče se pokusil o rychlé přenesení hry na polovinu soupeře. Přihrávka, která měla směřovat do vápna ale nenašla adresáta.
22'
Je vidět, že domácí do úvodní branky vynaložili hodně úsilí a na chvíli se zatahují na vlastní polovinu hřiště. Flora má tak dostatek prostoru na rozjezd útočné kombinace.
20'
Teď už se domácím kombinace povedla! Ricardo Jorge Pires Gomes dostal pas za obranu hostí, následně si pohrál s obráncem soupeře a dostal se i ke střele. Tu ještě Matvei Igonen vyrazil, ale pouze na nabíhajícího LAZARA MARKOVIĆE, který se hlavou nemýlil!
19'
Další nepovedená kombinace domácího týmu zapříčinila rychlou ztrátu míče, Flora se snaží uklidnit hru na vlastní polovině.
18'
Nemanja Miletić, jakožto obránce domácího celku, nyní musel zastavit rozvíjející se brejk hostujícího celku. Byl úspěšný a dokonce bude Partizan vhazovat
17'
Hosté se ihned po zisku míče snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině hřiště, následně jsou ale hned napadáni domácími útočníky, kteří získávají balón na svoje kopačky.
16'
Nyní se ale hostující hráči horko těžko dostávají z vlastní poloviny hřiště, kde je Partizan zamkl a zatím pevně drží. Zatím ale bez finální přihrávky.
15'
Bibras Natcho se snažil průnikovým pasem najít některého ze tří domácích útočníků, nicméně našel pouze soupeřova obránce. Poté se ještě o střelu zpoza vápna pokusil Lazar Marković, jehož pokus ale skončil vysoko nad brankou hostů.
14'
Další zkažená útočná akce, tentokrát ze strany hostujícího celku. Po dlouhém výkopu Matvei Igonena se dostal k míči Markus Soomets, který ale přihrávkou našel pouze soupeřova obránce.
13'
Tentokrát už Partizan lehce zahrozil a to jen díky tomu, že jej hosté nechali proniknout až do velkého vápna. Miloš Jojić ale svoji průnikovou přihrávkou na pravou stranu našel pouze soupeřova brankáře.
12'
Partizan následně rozjel kombinaci na polovině hostujícího týmu, zatím jsou ale tyto útočné akce bez jakékoli efektivity. Další míč pro brankáře Matvei Igonena.
11'
Další faul na hostujícího hráče a opět na polovině domácích. Centrovaný míč si ale v pohodě našel ve vlastním vápně brankář Aleksandar Popovic a může rozjet útočnou akci svého celku.
10'
Ivan Obradović centroval z levé strany do vápna Flory Tallinn. Tam si ale míč našel obránce hostujícího celku Marco Lukka, který jej šikovně přisunul brankáři.
9'
Hosté budou spoléhat na soupeřovy chyby v rozehrávce a následné rychle protiútoky, tak, jak to ukázali nyní. Přetažený centr ještě vracel do vápna jeden z hostujících hráčů, nicméně daleko od všech spoluhráčů.
8'
Byli to ale hosté, kteří se dostali do první větší šance na vstřelení úvodní branky! Konstantin Vassiljev natáhl míč až na hranici pokutového území a jeho střela jen o kousek minula pravý horní roh Popovicovi branky!
7'
Špatná rozehrávka domácích obránců na vlastní polovině dostala hosty až do pokutového území, tam ale zaúřadovali srbští obránci, kteří odkopli míč mimo nebezpečí.
6'
Queensy Menig se pokoušel z levé strany dostat míč na jediného spoluhráče v pokutovém území Flory. Gomes měl ale k míči daleko a tak se stal kořistí jednoho z hostujících obránců.
5'
Ten ale nikam nevedl. Nákop na levou stranu hřiště zachytili domácí borci a navíc nyní budou zahrávat autové vhazování.
4'
Po faulu na hostujícího hráče budou Estonci rozehrávat volný přímý kop na polovině soupeře.
3'
Pronikající pas celou obranou hostujícího týmu domácí útočník Ricardo Jorge Pires Gomes nezastihl, rozehrávat tak bude od vlastní branky Matvei Igonen.
2'
Už od začátku utkání domácí ukazují, kdo bude mít nadvládu v dnešním zápase. Partizan rozjel kombinaci na polovině soupeře, nicméně Bibras Natcho následně nestihl přihrávku na levou stranu hřiště.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující hráči, kteří začali kombinací na vlastní polovině hřiště. Následný nákop ale zastavil až domácí brankář Aleksandar Popovic.
1'

FK Partizan Bělehrad: Popovic – Živković, Vujačić, Miletić, Obradović – Zdjelar, Jojić – B. Natcho – Marković (C), Ricardo Gomes, Menig.
Náhradníci: N. Stevanović – Holender, Lutovac, Jović, Pantić, Miljković, Ostojić, Pavlović, Šćekić, Smiljanić, Terzić, Urošević.

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Seppik, Kuusk, Lukka – Vassiljev (C), Soomets, Poom – Zenjov, Alliku, Henrik Ojamaa.
Náhradníci: Nomm, Paplavskis – Hussar, Kallaste, Kuraksin, Miller, Pürg, Reinkort, Shein, Tõugjas, Välja.

Rozhodčí: Weinberger – Staubinger, Obritzberger (AUT).
Poslední vzájemná utkání

Oba dva aktéři dnešního utkání se potkali už jednou v evropských soutěžích, a to dokonce v kvalifikaci nejprestižnější soutěže, Ligy mistrů! Záležitost to ale byla jednoznačná....

21.07.1999 Flora – Partizan 1:4
14.07.1999 Partizan – Flora 6:0

FC Flora Tallinn

Estonci mojí do konce základní části vlastní ligové soutěže k odehrání už pouze 5 utkání. Nyní obklopují druhou pozici za vedoucí Levadií, kterou už zřejmě nedoženou, ale skupinu o titul už mají jistou.

Flora se dostala do Konferenční ligy až z Ligy mistrů. Tam nejprve dokázali vyřadit maltské Hibernians, následně ale přišla trochu větší zkouška z Polska. I tak ale Flora dokázala potrápit polskou Legii Varšavu, kdy v obou zápasech prohrála pouze o jedinou branku. Flora dokonce měla šanci na poslední předkolo Evropské ligy, nicméně na penalty doma podlehla kyperské Omonii. I tak se ale Flora postarala o menší překvapení, jelikož se právě do Konferenční ligy dostala přes irský Shamrock Rovers, který dokázala porazit v obou utkáních!

Ve skupině B ji po prvním utkání zatím patří 3. pozice, to díky domácí prohře s Gentem, kterému podlehla 0:1. Ač utkání mělo být opět papírově jednoznačné, Flora dokázala třikrát ohrozit branku Gentu, nicméně bez efektivity. V obranných řadách to bylo o dost horší a Estonci mohli být rádi, že inkasovali pouze jednou.

Rauno Sappinen jakožto hrotový útočník estonského celku, dokázal nastřílet už 18 branek za dosavadních 22 odehraných utkání. Uvidíme, zda se prosadí i dnes.

FK Partizan Bělehrad

Dnes domácí srbský celek prožívá velmi povedený vstup do domácí soutěže. V ní získal za 10 odehraných utkání 28 z 30-ti možných bodů, to za 9 výher a jedinou remízu. Tu připsal Partizan v obrovském městském derby z Crvenou Zvezdou!

V evropské Konferenční lize přešel Partizan postupně přes tři kvalifikační kola, ve kterých si nejprve s přehledem poradil s Dunajskou Stredou, následně až na penalty vyřadil ruské Soči. V posledním kvalifikačním kole měl ale Partizan celkem nečekané problémy. Portugalská Santa Clara totiž domácí zápas zvládla v jednobrankovém rozdílu, nicméně Partizan opět ukázal, jak je silný v domácím prostředí. V němž totiž už úvod zápasu rozhodl a po výsledku 2:0 postoupil do skupinové fáze.

V ní Partizan odehrál zatím jedno utkání, ve kterém si poradil s kyperským Anorthosisem 2:0! Srbové celkem s přehledem zvládli tento zápas, ve kterém takřka pořád dominovali a svoji dominanci dokázali přetavit v to nejdůležitější. Tak nějak se asi počítá, že bude Partizan bojovat s belgickým Gentem o první pozici ve skupině B, tudíž pro srbský tým je dnešní vítězství povinností.

Velkou oporu má Partizan především v útočné řadě, kterou vládne kapverdský útočník Ricardo Gomes! Tento devětadvacetiletý hroťák už totiž dokázal nastřílet 12 gólů pouze za 10 odehraných utkání.
Krásný čtvrteční podvečer u dalšího utkání fotbalové evropské Konferenční ligy! Dnes Vás provedu utkáním druhého kola skupiny B, ve kterém by se dle papírových předpokladů mnělo jednat o jasnou záležitost.

FK Partizan Bělěhrad na stadionu Partizana, který pojme necelých 30 000 fanoušků, přivítá estonského soupeře FC Flora Tallinn!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.