Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : AS Řím - 28. dubna 2022   21:00

Leicester
Leicester
67' Mancini(vl.)
1:1
(0:1)
AS Řím
AS Řím
15' Pellegrini  (Zalewski)
Leicester
Schmeichel (C) – Pereira, W. Fofana, Evans, Castagne (21. Justin) – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall – Albrighton (62. Barnes), Vardy (62. Iheanacho), Lookman (83. A. Pérez).
Ward – Söyüncü, Amartey, Choudhury, Vestergaard, Daka, L. Thomas, Soumaré.
Del Cerro (ESP) – Yuste (ESP), Alonso (ESP)
King Power Stadium, Leicester
AS Řím
Patrício – Ibañez, Smalling, Mancini – Karsdorp, Mchitarjan (57. Veretout), Cristante, Pellegrini (C) (85. Afena-Gyan), Zalewski (85. Viña) – Zaniolo (69. S. Oliveira), Abraham.
Fuzato – C. Pérez, Šomurodov, Maitland-Niles, Kumbulla, Spinazzola, Bove, El Shaarawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:14.
Je dobojováno a vítěze tento duel nepoznal. I ve druhé půli jsme viděli velkou snahu domácích o atak branky a jedna akce Leicesteru i vyšla. Po Barnesově průniku do vápna a přihrávce na střed si do vlastní branky srazil míč Gianluca Mancini. Anglický celek pak chtěl skóre otočit ve svůj prospěch, jenže římský klub měl dnes v brance pozorného Patrícia, který už za svá záda žádný míč nepustil a velkou měrou se tak postaral o výsledek 1:1. AS si tak do odvety odváží velice příjemný stav a dá se říci, že v současné době má do finále o maličký krůček blíže.
90+6'
90+5'
Karsdorp dobře zakročil při pokusu domácích o kličku a dostal míč k půlce.
90+4'
Pérez, ani Maddison se k centru z pravé strany nedostali, navíc se pískalo proti domácím.
90+3'
Leicester by chtěl na poslední chvíli ještě udeřit, snaha je ale hodně křečovitá...
90+2'
Po Tielemansově zákroku leží na trávníku Afena-Gyan, ani jemu se moc na nohy nechce.
90+1'
Hosté drží míč co nejdál od své branky, vypadá to, že s remízou jsou spokojeni.
89'
Probíhá ošetřování na hrací ploše, vypadá to dokonce, že ve Smallingově tváři je krev.
89'
Už se zase hrálo na opačné straně a při pokusu o kličku trefil Iheanacho loktem Smallinga do tváře. Zákrok se obešel bez karty, což nelibě nesl hlavně trenér José Mourinho.
88'
Vznikl však protiútok a z pravé strany tlačil Karsdorp centr na vápno. Domácí si mohli oddechnout, prudká přihrávka byla před Schmeichelem odkopnuta.
87'
Leicester teď kombinuje na pravé straně, jde to ale do plných...
86'
Po střídáních nám tempo utkání lehce opadlo, hraje se ve středu hrací plochy.
85'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Felix Afena-Gyan.
85'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Matías Viña.
83'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Ayoze Pérez.
83'
Na lavičce Leicesteru se chystá další změna, na trávník se podívá Ayoze Pérez.
82'
K levé Patríciově tyči mířil Maddison, gólman AS byl ale na svém místě a má tak další úspěšný zákrok.
81'
Krátký závar před Schmeichelem, Karsdorp trefil dobře postaveného obránce.
80'
Hostující Abraham zpracoval přihrávku, vydal se proti třem protivníkům a ve vápně patičkou vybídl ke střele Oliveiru. Ten z úhlu vystřelil těsně nad!
79'
Rohový kop se nevydařil, římští fotbalisté už jdou do protiútoku.
78'
Domácí vybojovali na útočné polovině míč a Lookman se rázem dostal ke střele. Svůj pokus tlačil k tyči a Patrício si připsal povedený zákrok. Roh pro Leicester.
77'
Po delší době se ke slovu dostalo i AS, Cristante přenesl hru na levou stranu, odkud zakončoval Mancini. I jeho rána ale letěla několik metrů nad břevno.
75'
Hosté pozorně brání, když je potřeba, tak předvedou jen daleký odkop od vlastní šestnáctky.
74'
Leicester pokračuje ve svém tlaku u pokutového území hostů, s koncovkou je to ale horší.
72'
Protiútok táhl Lookman a možná prováhal okamžik na zakončení. Povedlo se mu pak ale přihrát na zadní tyč, kde hlavičkoval Iheanacho. Mířil ovšem o velký kus nad.
71'
Hosté vhazovali na útočné polovině, obrana Leicesteru se ale brzy ubránila a dostala se k míči.
69'
ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Sérgio Oliveira.
68'
Na lavičce AS se chystá střídání, do hry za malou chvíli půjde Sérgio Oliveira.
67'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí tým se ale bleskově vrátil k vápnu, Barnesovi nejprve nevyšel pokus o prostrčení, míč se k němu vrátil a tak se sám zleva vydal do šestnáctky. Tam přihrál na střed, kde se do zakončení cpal Lookman a hostující GIANLUCA MANCINI si při jeho bránění nešťastně srazil centr do vlastní branky – 1:1!
66'
Devátý rohový kop domácích chvíli poletoval po šestnáctce AS, hosté jej pak dokázali dostrkat blíže k půlce.
65'
Slabá střela zpoza pokutového území, tohle nemohlo Schmeichela vůbec ohrozit.
64'
Zaniolo s Abrahamem se dostali až k pokutovému území, narazili ovšem na vracející se hráče a výsledkem tak byl pouze vysoký sražený míč.
63'
Další žlutá karta, nyní pro hráče AS Řím. Za trochu nešikovný faul ji dostal Nicolò Zaniolo.
62'
ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Harvey Barnes.
62'
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Kelechi Iheanacho.
62'
Centr na zadní tyč byl sklepnut do druhé vlnny, Dewsbury-Hall pak mířil vysoko nad břevno.
61'
Domácí Tielemans byl faulován na pravém křídle, bude teď následovat ostrý centr před Patrícia.
59'
Jamie Vardy se na půlce dopustil ostrého skluzu na Ibañeze a dostal za to žlutou kartu.
57'
Další Albrightonův centr z pravého křídla, teď to však pouze prolétlo pokutovým územím a skončilo autem pro AS.
57'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Jordan Veretout.
57'
Albrightonův centr z pravé strany byl hosty odvrácen. Leicester bude pokračovat autovým vhazováním.
55'
Je tu možná potíž pro AS, neboť Mchitarjan odešel s týmovým lékařem za pomezní čáru a držel se za zadní stehenní sval.
53'
Ibañez se Smallingem zastavili další útok Leicesteru, AS v úvodu druhé půle skvěle brání.
52'
Rozlet domácích byl nyní zastaven hned u půlky a to pro faul na Mchitarjana.
51'
Opět Lookman, nyní si naskakoval na Albrightonův centr od rohového praporku, hlavičkoval ovšem vysoko nad bránu.
50'
Centr z pravé strany, před nabíhajícím Lookmanem odvracel na další rohový kop Rick Karsdorp.
48'
Útočný faul v podání Jamese Justina, ten v šestnáctce zatáhl Mchitarjana.
47'
Chris Smalling skvěle zakročil u pravého rohu vápna a důrazně odkopl mimo hrací plochu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První půle je za námi a zatím to mají lépe rozehrané hosté. Leicester sice měl po celou půli územní převahu, jenže prakticky všechny akce končily před vápnem, dobrým blokem obrany AS, nebo i zákrokem Ruie Patrícia. Hosté vyráželi do rychlých kontrů a jeden takový vyšel, když levou stranou potáhl akci Zalewski, vysunul Lorenza Pellegriniho a ten prostřelil povyběhnutého Schmeichela. Byl to zatím jediný gól a do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Ještě jeden faul hostů, na trávníku se ocitl Ricardo Pereira a Leicester se pokusí o rychlé přenesení hry před Patrícia.
44'
Územní převaha domácích je hodně výrazná, jenže drtivá většina akcí končí ještě před hranicí pokutového území.
42'
Po rohu vznikl u gólmana AS krátký závar, sám Patrício musel vyrážet jednu střelu, vše ale skončilo odmávaným ofsajdem.
42'
Další roh pro domácí tým, Albrightonův centr srazil hrudí Smalling. Domácí sice chviličku reklamovali ruku, tohle však nemohlo u sudího uspět.
40'
Ofenzíva Leicesteru je zatím hlavně o Maddisonovi, teď to zkusil z podobného místa, jako před chvílí Lookman, zakončil ovšem vysoko nad Patríciovo břevno.
39'
Maddison opět v akci, nyní skákal na centr z pravé strany, ale ještě výše se dostal Smalling a míč odhlavičkoval.
38'
Po dlouhých přípravách, kdy u míče stáli Maddison a Dewsbury-Hall, rozehrál první jmenovaný, trefil ovšem bytelně postavenou zeď.
36'
Smallingův faul kousek od pokutového území dává domácím slibnou šanci v podobě přímého kopu!
34'
Leicester opět v útoku, příhru na hranici vápna dostal Lookman, vytáhl ze svého arzenálu technickou ránu pravou nohou a Patrício měl práci. Střelu vyrazil, o zbytek se pak postaral jeden z jeho obránců.
33'
Velká malá domů na Patrícia, ten neváhal a ihned rozehrál na levou stranu, která je u hostů ta nebezpečnější.
31'
Za AS se dopředu zase cpali Zalewski a Pellegnini, narazili ovšem na obranu a o míč přišli.
30'
Ten byl rozehrán na zadní tyč, prodloužený pas skončil u Justina, od kterého se odrazil mimo hrací plochu.
29'
Tohle bylo od domácích velice dobře zahrané, když si do vápna naběhl Lookman, jenže mu do střely padl Smalling a srazil míč na roh.
27'
Roh domácích se vůbec nevyvedl a rázem tu byl kontr vedený na jeden dotek. Finální pas do vápna byl však až moc vysoký, navíc se mával i ofsajd.
26'
Je tu další žlutá karta utkání, dostal ji domácí Kiernan Dewsbury-Hall za poměrně ostrý zákrok na půlce.
24'
Domácí publikum žene své obíbence do útoku, Leicester má ale problém se dostat na dostřel.
22'
Přímý kop z pravé strany byl rozehrán jako vysoký centr, ten si ve vápně zpracoval jednoruč gólman Patrício.
22'
Další nedovolený zákrok hostů, Ricarda fauloval Ibañez a rozhodčí už dává provinilci důrazné varování.
21'
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází James Justin.
19'
Domácí tým byli se svou akcí zastaveni kousek za půlkou, rozehrávají od pomezní čáry.
17'
Jak vidno, hosté jsou brankou hodně povzbuzeni a hned se zase cpou do útoku. Zprava sprintoval Mchitarjan, u centru však byl čistě zastaven.
15'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté udeřili jako první! Na půlce se k míči dostal Zalewski, potáhl levou stranou, u vápna vysunul přihrávkou LORENZA PELLEGRINIHO, ten se s ničím nepáral, umístěnou ranou nasadil Schmeichelovi jesle a otevřel tak skóre zápasu – 0:1!
13'
Po Tielemansově bloku Zaniolova centru hosté vhazují, vše se odehrává kousek od rohového praporku.
12'
Menší závar před vápnem Leicesteru, obrana ale Schmeichelovi notně pomohla a míč k němu nepustila.
10'
AS se poprvé dostalo k vápnu a hned tu byl náznak šance. Abraham prostrčil míč na Zaniola, jeho následná zpětná příhra skončila u obrany Leicesteru.
9'
Vardy u hranice vápna přiťukl na zatím velmi aktivního Maddisona, jeho prudká rána byla zablokována.
8'
První žlutá karta utkání, prohlédl si ji hostující Tammy Abraham.
8'
Maddison poslal z pravé strany ostrý centr na malé vápno, Patrício zasahovat nemusel, všechnu práci odvedla obrana.
7'
Hosté sahají často k nedovoleným zákrokům, nyní to už bude pro Patrícia hodně nebezpečné.
6'
Rozehrávka byla od půlky a do šířky. Domácí tým sonduje terén pro případný průnik.
5'
Leicester je v úvodu aktivnější a bude pokračovat dalším přímým kopem, nyní po faulu na Maddisona.
4'
Tohle už vypadalo lépe, centr na zadní tyč skončil u Vardyho, jeho hlavička skončila těsně vedle Patríciovy branky.
3'
Centr po přímém kopu odvracel Bryan Cristante a je tu další roh pro Leicester.
2'
Ten Maddisonovi zrovna nevyšel a AS se vydalo do protiakce, ta však byla ukončena faulem.
2'
Domácí Leicester se vydal do prvního útoku a římští fotbalisté museli bleskově odvracet. Je tu roh.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Pereira, W. Fofana, Evans, Castagne – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall – Albrighton, Vardy, Lookman.
Náhradníci: Ward – Justin, Söyüncü, Barnes, Iheanacho, A. Pérez, Amartey, Choudhury, Vestergaard, Daka, L. Thomas, Soumaré.
Trenér: Brendan Rodgers

AS Řím: Patrício – Ibañez, Smalling, Mancini – Karsdorp, Mchitarjan, Cristante, Pellegrini (C), Zalewski – Zaniolo, Abraham.
Náhradníci: Fuzato – Viña, C. Pérez, Šomurodov, Maitland-Niles, Veretout, Kumbulla, S. Oliveira, Spinazzola, Bove, Afena-Gyan, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Del Cerro (ESP) – Yuste (ESP), Alonso (ESP).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na King Power Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Carlos del Cerro, kterému budou na pomezí asistovat Juan Yuste a Roberto Alonso. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Jesús Gil.
Leicester City

Anglický zástupce se do semifinále probil přes dramatické čtvrtfinále proti PSV Eindhoven, kdy nejprve doma remizoval 0:0 a musel tak pro postup vyhrát. A to se mu povedlo! Jako první se sice prosadilo PSV, když ve 27. minutě skóroval Zaháví, Leiceste ovšem předvedl povedený finiš. V 77. minutě srovnal Maddison a když už se zřejmě všichni chystali na prodloužení, tak v 88. minutě udeřil Ricardo Pereira a zařídil, že Anglie může i nadále pomýšlet na výhru ve všech třech pohárových soutěžích.

AS Řím

Italské mužstvo mělo ve čtvrtfinále za soupeře norské Bodo/Glimt a první duel, hraný venku se římským moc nevyvedl. Prohrál totiž gólem Vetlesena ze závěru zápasu 1:2 a musel tak doma zabrat. Povedlo se mu to na výbornou a už po necelé půlhodině mělo AS náskok po trefě Abrahama a dvou gólech Zaniola. Ten měl skutečně svůj den, těsně po přestávce zkompletoval hattrick a uzavřel výsledek na 4:0. AS tak může i nadále snít o prvním velkém finále v evropské soutěži od sezóny 1990/91.
Dobrý večer u prvního semifinále Evropské konferenční ligy, ve kterém se střetnou Leicester City a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.