Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Linz - 10. března 2022   18:45

Slavia
Slavia
3' Sor (Bah) • 29' Sor (Madsen) • 83' Olayinka  • 85' Traoré
4:1
(2:0)
Linz
Linz
67' Balić
Slavia
Mandous – Bah, Holeš, Ousou, Plavšić – Traoré, Talovierov – A. Pudil (46. M. Pudil, 82. Masopust), Madsen (56. Samek), Olayinka (C) – Sor (69. Tecl).
O. Kolář, Sirotník – Samek, Krmenčík, Masopust, Tecl, Kúdela, M. Pudil.
Treimanis – Gudermanis, A. Spasjonnikovs – V. Spasjonnikovs (všichni LAT)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Linz
A. Schlager (C) – Potzmann, Boller, Wiesinger (81. Twardzik), Renner – Holland, Michorl – Goiginger, Hong Hjun-seok, Flecker (61. Schmidt) – Balić (81. Nakamura).

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.
Je konec! Slavia v úvodním utkání osmifinálového dvojzápasu potvrdila roli favorita a LASK Linz doma porazila jasně 4:1. Odveta se hraje za týden od 21 hodin v Rakousku.
90+4'
90+3'
Mandous musel rychle ven ze své svatyně, aby byl první u dlouhého nákopu, to se mu podařilo, stejně tak brankář sešívaných rozehrál výborně na Olayinku, ten ale záhy o míč na levém křídle přišel.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 16 754 diváků.
90+1'
Očekávaný centr nepřišel. Slávisté upřednostnili rozehrávku nakrátko a po několika pasech se vrátili až k vlastnímu brankáři.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Slávisté budou rozehrávat volný přímý kop na polovině soupeře, dá se očekávat centr do pokutového území.
89'
Masopust mohl vsítit pátý gól Slavie. Domácí útočník se prohnal kolem svého strážce, sám před gólmanem ale selhal, Schlager jeho pokus vykopl.
88'
Tecl si opět pomohl nedovoleně, kromě nepovolených zákroků na polovině soupeře se ale Slavia brání bravurně.
87'
Olayinka s Teclem neudrželi míč na útočné polovině příliš dlouho, navíc se píská faul, takže budou rozehrávat Rakušané.
86'
Hosté se pokoušejí rychle vydat směrem kupředu, proti zformované obraně sešívaných se jim to ale nedaří, a tak sledujeme jen kombinaci rakouského týmu na jeho vlastní polovině.
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Další gól a Slavia vede už o tři branky! Tecl měl hodně prostoru na pravém křídle, odkud těžko říci, zda střílel, či centroval, každopádně Schlager musel ven z brány. Brankář Lince míč vyrazil jen k IBRAHIMOVI TRAORÉMU, který hlavičkou zařídil čtvrtý slávistický zásah.
83'
Slavia vede 3:1! Sešívaní se probíjeli do vápna soupeře z pravého křídla, střílený centr na zadní tyč byl ztečován do volného prostoru, kde číhali hned tři slávisté. Nakonec se balonu chopil PETER OLAYINKA, který si míč zpracoval a z druhého dotyku ho poslal do sítě za přesouvajícího se gólmana.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miloš Pudil, přichází Lukáš Masopust.
82'
Centr od rohového praporku se neujal, záhy se ale do míče z voleje opřel Ousou a jeho bomba skončila jen těsně nad.
81'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Husein Balić, přichází Keito Nakamura.
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Philipp Wiesinger, přichází Filip Twardzik.
79'
Pokračuje se. Boller srazil Pudilův centr zleva na rohový kop.
77'
Hra je přerušena a sledujeme ošetřování. Na trávníku zůstal ležet Wiesinger.
76'
Tecl se snažil míč protečovat za obranu soupeře do sprintu Olayinkovi, obrana LASKu s touto variantou počítala a míč zachytila.
75'
Slávisté rozehrávali volný přímý kop na polovině soupeře, dlouhý balon našel Pudila, jenž hlavičkoval jen do náruče Schlagera.
74'
Mandous opět v pohotovosti, brankář Slavie si tentokrát poradil s přízemní střelou z ostrého úhlu.
73'
Mandous musel dávat pozor, když do jeho vápna přilétl ostrý centr z levé strany, gólman sešívaných si poradil a míč konečky prstů vyškrábl.
72'
Plavšićův centr nepatřil mezi povedené, dolétl jen do rukavic Schlagera.
71'
Slávisté na hraně vápna balon ztratili, Bah se ho pokoušel ihned získat zpět, jenže fauloval.
70'
S balonem kombinují fotbalisté Slavie, sešívaní si míč vyměňují kolem poloviny hřiště a čekají na svou příležitost.
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Yira Sor, přichází Stanislav Tecl.
67'
Linz právě vstřelil branku!
Obstřel také na druhé straně a zčistajasna je srovnáno! Domácí si nepočínali dobře v obraně, když míč doslova přihráli HUSEINOVI BALIĆOVI, ten se rozhodl ke střele ze střední vzdálenosti, kterou umístil přesně ke vzdálenější tyči a Mandous na balon nedosáhl.
65'
Schlagerovi opět pomohla branková konstrukce! Sešívaní šli do zajímavého brejku, který se rozhodl Olayinka řešit obstřelem a míč skončil na břevnu.
64'
Sešívaní kombinovali po zemi před vápnem Lince, Pudil nenahrál přesně, a tak se hra přesouvá na půli domácích.
63'
Hosté míč neodvrátili přesvědčivě, dělovka z voleje a ostrého úhlu zřejmě Traorého skončila vysoko nad.
62'
Plavšić zleva odcentroval tak, že zaměstnal brankáře Schlagera, ten totiž musel míč směřující na jeho bránu posunout na roh.
61'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Florian Flecker, přichází Alexander Schmidt.
59'
Mohlo to být 3:0! Samek číhal na pravé straně na hraně ofsajdu zcela sám, což správně přečetl Schlager, který včas vyběhl a míč ve skluzu Samkovi sebral, balon se ale odrazil jen k Bahovi, který se pokusil zhruba z třiceti metrů trefit prázdnou bránu. To se mu také doslova podařilo, když trefil tyč.
57'
Renner si řekl pohybem o míč na levé křídlo, kde si nedokázal poradit s bránícím Bahem.
56'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mads Emil Madsen, přichází Daniel Samek.
56'
Pudil vypomohl obraně, ale fauloval, takže Linec u míče zůstane.
55'
Sor se tentokrát neprotlačil před Hollanda. Hrají hosté.
54'
Žlutou kartu dostává Peter Michorl (LASK Linz).
53'
Olayinka na levém křídle obešel Bollera, jenže míč si předkopl příliš a před brankovou čarou ho už nestihl.
52'
Akce hostů skončila útočným faulem. Červenobílí rozehrávají na vlastní polovině hřiště.
50'
Hosté kombinují s míčem opět na vlastní půli, zatím to vypadá, že marně hledají recept na zformovanou obranu Slavie.
49'
Sor opět ve sprintu a jak jinak než v sólovém úniku, tentokrát se jako vhodnější řešení volila přihrávka na lépe postaveného spoluhráče, přesto Sor vypálil a Schlager jeho střelu z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit.
48'
S míčem hrají nadále hosté, sešívaní drží svého soka bezpečně daleko od vlastní brány.
47'
Domácí vytlačili svého soka z vlastní půle, hráči Lince se vrátili až k vlastnímu brankáři.
46'
I druhou půli začali aktivněji hosté, Flecker byl ale nachytán v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Adam Pudil, přichází Miloš Pudil.
46'
První poločas je minulostí, sešívaní po pětačtyřiceti minutách vedou o dvě branky, když obě trefy obstaral rychlík Sor. Červenobílí tak mají skvěle nakročeno k výhře v úvodním střetnutí s LASKem, potažmo také k postupu. Druhá půle začne zhruba v 19:40.
45'
45'
Po posledním rohovém kopu se dostal ke střele z ostrého úhlu a z otočky Balić, jeho pokus o dost minul vzdálenější tyč.
44'
Slávisté ve vlastním vápně kralují. Hned třikrát ale poslali míč jen znovu do zámezí, a tak hosté rozehrávají jeden roh za druhým.
43'
Pudil poslal Rennerův centr na rohový kop.
42'
Olayinka byl příliš pomalý na to, aby se prohnal kolem bránících hráčů soupeře do šance, hrají hosté.
41'
Balić se pokoušel přichystat míč ve vápně Slavie na střelu pro Fleckera. Stopeři sešívaných zapracovali na výbornou a míč vybojovali.
40'
Centr do vápna Pražanů nebezpečný nebyl. Goiginger to zkusil záhy ještě jednou, pas vzduchem ovšem hodně přetáhl a míč tak skončil v zámezí.
39'
Žlutou kartu dostává Srdjan Plavšić (SK Slavia Praha).
39'
Plavšić se ve středu hřiště střetl s Bollerem, hlavní sudí vzájemný souboj vyhodnotil jako faul prvního jmenovaného.
38'
Pudil se Sorem bojovali o míč na pravém křídle, hosté dokázali této dvojici s vypětím všech sil v postupu na bránu zamezit.
37'
Bah zablokoval centr Rennera, o pár vteřin později se píská Rennerova ruka.
36'
Olayinka dokázal posunout míč na Madsena, ten svoji střelou z ostrého úhlu k zadní tyči brankáře LASKu nepřekvapil.
35'
Na druhé straně se do vápna hnal Balić, kterého dokázal čistě odzbrojit Holeš.
34'
Centr směřoval na zadní tyč, hosté se ale bez větších potíží dokázali ubránit.
33'
Žlutou kartu dostává Marvin Potzmann (LASK Linz).
32'
Oba celky se přesouvají před Schlagera, píská se totiž nedovolený zákrok a uvidíme volný přímý kop.
30'
Sešívaní se pokoušejí trochu uklidnit hru a v poklidu rozehrávají na vlastní polovině hřiště.
29'
Slavia ve svých řadách našla fantoma Evropské konferenční ligy a jmenuje se YIRA SOR! Domácí útočník opět ukázal, že ve sprintu je prakticky nepolapitelný. Sor postupoval zcela sám na brankáře soupeře, tomu udělal kličku a míč jednoduše poslal do prázdné brány. Červenobílí tak vedou 2:0.
28'
Červenobílí budou rozehrávat roh. Pudil výborně zavřel zadní tyč a jeho následný centr z první byl sražen do zámezí.
27'
Madsen se ve vápně soupeře snažil přihrát pod sebe na Talovierova, jenže i tomuto pasu hosté zamezili.
26'
Pudilovi poskakoval míč před kopačkami na hraně vápna soupeře, mladičký slávista se pokusil vystřelit, ale nepovedený pokus bodlem skončil jen na blokujícím soupeři.
25'
Boller se pokoušel průnikovou přihrávkou středem nalézt své spoluhráče rozeběhnuté za obranu Slavie, úspěšný nebyl, obrana Pražanů pas zastavila.
24'
Hráči LASKu kombinovali na polovině hřiště, následný dlouhý pas zamířil jen do země nikoho, respektive do Mandousových rukavic.
22'
Exekuce standardní situace se ujal Flecker. Ten nejprve napálil míč do zdi a záhy trefil blokujícího Sora.
21'
Nebezpečná standardní situace se chystá na druhé straně hřiště. Traoré jen pár metrů před vápnem nedovoleně povalil Baliće.
20'
Slávisté jako kdyby mě slyšeli. Olayinka vyslal po levém křídle Plavšiće, který sklepl míč do tutovky Sorovi. Forvardovi domácího týmu se tentokrát zakončení hrubě nepovedlo a Schlager tak míč bez potíží lapil.
19'
Příliš pohledného se toho na trávníku v posledních minutách opravdu neděje. Sešívaní drží míč na svých kopačkách na vlastní půlce, směrem kupředu to jde jen ztuha.
18'
Viděli jsme několik soubojů ve středu hřiště, dlouhý nákop lineckého celku uklidil Ousou o chvíli později hlavou jednoduše do rukavic Mandouse.
17'
Pudilovi se za dalekonosnou přihrávkou příliš nechtělo, i proto byl jako první u míče Schlager, jenž nyní rozehrává.
16'
Míč se stáčel směrem k Mandousově svatyni. Brankář Slavie byl pozorný a míč vyboxoval.
15'
Na druhé straně hřiště uvidíme roh.
14'
Plavšić se dal do sprintu odkud odcentroval, na jeho nebezpečnou přízemní nabídku nakonec nikdo ze slávistů nedosáhl.
13'
Talovierov našel na pravé straně Baha, dánskému bekovi se záhy nevyvedl první ani druhý centr a míč skončil za brankovou čarou.
12'
Flecker se ocitl ve volném prostoru na hranici ofsajdu. Linecký křídelník nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a červenobílí obrací hru.
11'
Domácí rozehráli nakrátko a dalšími krátkými pasy se hráči Slavie prokombinovali až zpět k vlastnímu brankáři.
10'
Baha poslal k zemi Goiginger, Pražané budou rozehrávat volný přímá kop na polovině soupeře.
9'
Fotbalisté LASKu se dostali s balonem na polovinu Slavie, záhy ale o míč byli připraveni.
8'
Plavšić stříleným centrem z levé strany přesně našel Sora, jenž se ze složité pozice pokusil zakončit z první, jenže o hodně minul.
7'
Olayinka byl na levém křídle osamocen, jenže píská se jeho ofsajd.
5'
Sešívaní operují na polovině svého soka a čekají na další šanci.
4'
Před Sorem se opět otevřel prostor, tentokrát byl ale u odraženého míče jako první brankář Schlager.
3'
Tak to bylo rychlé! Slávisté se vydali do rychlého brejku, Bah byl faulován, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře, čehož slávisté dokonale využili. YIRA SOR si míč předkopl na pravé straně mezi dva beky hostů a z ostrého úhlu následně zamířil pod břevno ke vzdálenější tyči. Brankář Schlager šel poměrně brzy na zem a i proto si na míč jen sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo.
3'
Rohový kop červenobílí dokázali ubránit. O chvíli později se navíc hostující hráči srazili v pokutovém území domácích, a tak mohou Pražané otočit hru.
2'
Nyní už šlo o nebezpečnější situaci. Wiesinger se protlačil ke skákavému míči ve vápně sešívaných a pokusil se zakončit. Jeho pokus z voleje byl sražen vysoko nad.
1'
Zápas začal. Hosté se na úvod prezentovali dlouhým nákopem, jenže Hong se na sešívané polovině nepropracoval k balonu.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Holeš, Ousou, Plavšić – Traoré, Talovierov – A. Pudil, Madsen, Olayinka (C) – Sor.
Náhradníci: O. Kolář, Sirotník – Samek, Krmenčík, Masopust, Tecl, Kúdela, M. Pudil.
Trenér: Jindřich Trpišovský

LASK Linz: A. Schlager (C) – Potzmann, Boller, Wiesinger, Renner – Holland, Michorl – Goiginger, Hong Hjun-seok, Flecker – Balić.
Náhradníci: Lawal, Gebauer – Schmidt, Letard, Nakamura, Maresic, Luckeneder, Twardzik, Sako.
Trenér: Andreas Wieland

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, A. Spasjonnikovs – V. Spasjonnikovs (všichni LAT).
LASK Linz
Rakouský celek postoupil ze základní skupiny Evropské konferenční ligy z první příčky rovnou do osmifinále. Fotbalisté Lince ve skupině ani jednou nepoznali hořkost porážky, když pětkrát zvítězili a jednou remizovali, v domácí soutěži už to ale taková jízda není. Hráči LASKu se nachází v rakouské Bundeslize až na osmé příčce, rakouskou ligu přitom hraje jen dvanáct týmů. Naposledy Linečtí prohráli na půdě druhého Wolfsbergu 0:1. Je zřejmé, že fotbalisté rakouského týmu půjdou do dvojzápasu s českým mistrem jako outsideři, dokáží překvapit?
SK Slavia Praha
Sešívaní se dostali do osmifinále Evropské konferenční ligy poté, co dvakrát udolali turecké Fenerbahce 3:2. Slávisté zažili nepovedený start do jara, ale zřejmě právě i díky povedenému dvojzápasu s tureckým velkoklubem dokázali Pražané velice rychle znovu nalézt ztracenou formu. O víkendu svěřenci trenéra Trpišovského zvládli důležité derby se Spartou, kterou porazili 2:0, na čele tabulky tak mají na svého rivala spolu s Plzní náskok deseti bodů. Zadaří se červenobílým opět i v Evropě?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání mezi Slavií a Linzem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.