Konferenční liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kluž : FC Ballkani - 3. listopadu 2022   18:45

Kluž
Kluž
17' Boateng
1:0
(1:0)
FC Ballkani
FC Ballkani
Kluž
Scuffet – Manea, Matias, Burcă, Braun – Deac (C) (66. Petrila), Boateng, Muhar, Roger (89. Cvek) – Yeboah, Malele (81. Janga).
Bălgrădean, Gal – Bručić, Billong, Hammershöy-Mistrati, Hoban, Kolinger, Bordeianu.
Schlager – Dietz, Waschitzki (GER)
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Kluž
FC Ballkani
Frashëri – Ar. Thaqi, Dellova, Jašanica, Potoku (72. Kapra) – Zyba (64. L. Cardoso), Emërllahu, Kuč (C) (88. Tusha) – Beriša (64. Bekteši), Rrahmani, Korenica.
Balaj, Ljuljanović – Zarubica, Gripši, Sinani, Šala, Dulaj.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:6.
Kluž stráví jaro v pohárové Evropě! V důležitém utkání o postup získala s Ballkani tři body, kosovský celek na domácí půdě porazila těsným výsledkem 1:0.

Jediný gól střetnutí padl v 17. minutě, kdy se po nepovedeném obranném zákroku Potokua odrazil míč k Nanu Boatengovi, jenž napálil míč zblízka neomylně pod břevno. Po zbývající minuty zápasu domácí pochopitelně více zatáhli hru a jednobrankový náskok si udrželi až do závěrečného hvizdu. Ještě v první půli mohl vedení navýšit Deac, ani nadvakrát však penaltu neproměnil.

Kluž si vítězstvím polepšila na deset bodů a zajistila si účast v osmifinále Evropské konferenční ligy na úkor pražské Slavie. Ballkani zůstalo poslední čtvrté, skupinu ovládl turecký Sivasspor.
90+6'
90+5'
Ofenzivní složku podpořil Christopher Braun. Nabral velkou rychlost po levé lajně, Armend Thaqi konkurenta zastavil ukázkově provedeným skluzem. Probíhají poslední vteřiny nastaveného času.
90+4'
Příliš dlouho otálel s rozehrávkou autového vhazování Claudiu Petrila. Arbitrovi Schlagerovi přetekl pohár trpělivosti a domácímu hráči ukázal žlutou kartu.
90+3'
Zajímavou nahrávku poslal do soupeřova vápna Lindon Emërllahu. Simone Scuffet výborně vystartoval a balón zalehl těsně před Tushou.
90+2'
Fanoušci na stadionu cítí, že postup je blízko. Své oblíbence podporují v udržení náskoku hlasitým potleskem, ti teď drží míč daleko od brány.
90+1'
Nákop k levé lajně na Meritona Korenicu mířil do ofsajdu. Za posledním obráncem stojící hráč dal Dellovovi jasně najevo, že pas očekával dříve.
89'
Střídání v týmu CFR Kluž:
ze hřiště odchází Roger, přichází Lovro Cvek.
88'
Střídání v týmu FC Ballkani:
ze hřiště odchází Edvin Kuč, přichází Veton Tusha.
87'
Jenže defenziva Kluže zůstává neprostupná. Andrei Burcă do poslední chvíle počkal na to, co Lindon Emërllahu udělá a obral jej čistým způsobem.
86'
Hosté rozhodně nehrají odevzdaně. Přestože jim o nic nejde, tak statečně bojují a snaží se z utkání urvat alespoň bod, který by si za aktivitu zasloužili.
85'
Listinu hráčů potrestaných žlutou kartou rozšířil Leotrim Bekteši. Po jeho faulu na Petrilu si z frustrace neodpustil hození míče o zem od místa přestupku.
84'
Územní tlak Ballkani pokračuje, ale v žádnou šanci po celou dobu nevyplynul. Zdá se, že Kluž má zápas pevně pod kontrolou.
83'
Edvin Kuč zabral a ještě stihl přihrát před dotírajícím Maneou, Rrahmanimu se ale nepovedla klička proti Burcăovi.
82'
Přízemní nahrávka mířila na střed vápna do míst, kam naběhl Claudiu Petrila, Lumbardh Dellova soupeři úspěšně zabránil v klidném přebrání míče.
81'
ze hřiště odchází Cephas Malele, přichází Rangelo Janga.
80'
Domácímu útočníkovi Cephasu Malelemu vůbec nevyšlo zpracování. Posléze přišlápl pravou nohu Thaqimu, přitom si sám ublížil.
79'
Dlouhý pas na pravou stranu pohlídal Lumbardh Dellova. Nerozhodil ho ani fakt, že proti němu skákali dva hráči v červených dresech.
78'
Na polovině hřiště fauloval Bajram Jašanica. Vyskočil příliš vysoko, místo balónu hlavou narazil do zad Maney.
77'
Meriton Korenica se odpoutal od svého osobního strážce a centroval od levé lajny, adresát Albion Rrahmani na míč těsně nedoskočil.
76'
Po delší době zaútočili i domácí, ale byl to spíše jen náznak. Cephas Malele se totiž za průnikovým pasem Petrily nerozběhl.
75'
Zpoza velkého vápna vystřelil Meriton Korenica. Slabý pokus nenadělal Simone Scuffetovi žádné problémy, gólman míč schoval v rukavicích.
74'
Bajram Jašanica absolvoval bolestivý souboj s Claudiuem Petrilou, který soka neúmyslně nakopl do pravého stehna. Stoper se ztěžka zvedá ze země.
73'
Další centr poslal do pokutového území Kluže Meriton Korenica. Ve vzduchu znovu úřadoval jeden z domácích hráčů, tentokráte Andrei Burcă.
72'
ze hřiště odchází Arber Potoku, přichází Albin Kapra.
71'
Edvin Kuč využil volného prostoru na středu hřiště k ráně z dvaceti metrů. Míč směřoval k levé tyči, Simone Scuffet včas zareagoval a míč vyrazil do zámezí.
70'
Pokračuje kombinace Ballkani a trpělivá hra Kluže směrem dozadu. Po obloučku do vnitra vápna Cristian Manea přehlavičkoval Korenicu.
69'
Balón se nakonec znovu přesunul doleva, odkud centroval Armend Thaqi, avšak vysoko had hlavy ve vápně přítomných fotbalistů.
68'
Lindon Emërllahu se chystal vystřelit, v poslední chvíli si však úmysl rozmyslel a volil konstruktivní řešení, nahrál k pravé lajně volnému Rrahmanimu.
67'
Albionovi Rrahmanimu se nedostalo podpory a hostující forvard byl rázem sám proti třem protihráčům, dle očekávání balón neudržel.
66'
ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Claudiu Petrila.
65'
U levé lajny dlouho váhal s rozehrávkou Andrei Burcă. Nakonec se mu podařilo trefit Potokua, míč odrazem od jeho pravé nohy zamířil do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Qëndrim Zyba, přichází Lucas Cardoso.
64'
ze hřiště odchází Albin Beriša, přichází Leotrim Bekteši.
63'
Kluž na míči dlouho nezůstala. Emmanuel Yeboah vyzkoušel oblouček za obranu na Cephase Maleleho, našel pouze hlavu Thaqiho.
62'
Yuri Matias si splnil defenzivní povinnosti na jedničku. V souboji jeden na jednoho přetlačil Albiona Rrahmaniho, útočník si posléze pomohl faulem.
61'
Hosté rozjeli rychlý protiútok. Ukončil jej Karlo Muhar cíleným skluzem na nohy Korenici, kartónek žluté barvy je logickým vyústěním situace.
60'
Navýšení náskok bylo blízko! Ciprian Deac zakroutil centr na hlavu Andreie Burcy, jenž hlavičkoval prudce, leč do středu brány, takže Stivi Frashëri udržel míč před brankovou čárou.
60'
Standardka pro Kluž. Cephas Malele si hodil balón u levé lajny mezi dva konkurenty, nedovoleně ho podrazil Arber Potoku.
59'
Prodloužený centr zprava Edvin Kuč prodloužil na zadní tyč, Albion Rrahmani ve snaze o zakončení napálil prvního clonícího obránce.
58'
Ciprian Deac zabral ze všech sil, kulatý nesmysl však na hrací ploše nestihl. Stivi Frashëri bude odkopávat od brány.
57'
Těžko říct, co Lindon Emërllahu zamýšlel s dlouhým nákopem, protože se za ním nikdo nerozběhl a míč doputoval až ke Scuffetovi.
56'
Naštěstí ani v tomto případě se nejedná o nic vážnějšího, trenér Ilir Daja zatím nebude muset sáhnout k prvnímu vynucenému střídání.
55'
Tvrdý střet s Maneou odnesl Albin Beriša nepříjemným dopadem na trávník. I tento hráč hostujícího týmu potřebuje zdravotní péči.
54'
Celek z Kosova je v dosavadním průběhu druhé půle jasně lepším týmem, avšak tato skutečnost mu zatím nepřinesla ani jednu tutovku.
53'
Na centr Korenici z volného přímého kopu naskočil Lumbardh Dellova, ve velkém záklonu ovšem hlavičkoval vysoko nad břevno.
52'
Meriton Korenica sice kličkou proti Rogerovi neuspěl, avšak šikovně trefil jeho pravou ruku, takže pro Ballkani vybojoval slibně vypadající přímý kop.
51'
Za dlouhým odkopem brankáře Stiviho Frashëriho spěchal Albion Rrahmani, ve vzduchu ho ale přeskočil Cristian Manea.
50'
Po faulu Nany Boatenga si vyžádal ošetření Lindon Emërllahu, obstřikován je hostujícímu středopolaři pravý kotník.
49'
Jsou to hosté, kteří přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Fotbalisté Kluže ale brání velmi zodpovědně a soupeře do větší šanci ještě nepustili.
48'
Arber Potoku vyzkoušel přenesení hry na pravou stranu. Hledal Lindona Emërllahua, ještě před ním však na jedničku zapracoval Andrei Burcă.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:47.
Fotbalisté Kluže mají slibně zaděláno na postup do další fáze Evropské konferenční ligy, po prvním poločase totiž vedou nad Ballkani 1:0. Jediný gól první půle vstřelil Nana Boateng, který těžil z nepovedeného odkopu Potokua a míč z blízkosti napálil nechytatelně pod břevno. Pro domácí navíc hraje i fakt, že Slavia na domácí půdě prohrává 0:1 se Sivassporem.
45+3'
45+2'
Albion Rrahmani chtěl postupovat směrem dopředu, jenže se mu nedostalo podpory. Proto hrál až na Jašanicu, u nějž se první poločas dohrává.
45+1'
Za hranicí malého poutového území se k zakončení hlavou procpal Cephas Malele, který vystřelil hlavou nad, navíc z ofsajdu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Šikovně si poradil Brazilec Roger. Moc dobře věděl, že proti dvěma nemá moc šancí na úspěch, tak nastřelil Thaqiho a získal pro domácí aut.
43'
Pod vysunutým presinkem domácího celku byl Meriton Korenica nucen hrát směrem dopředu, Lumbardh Dellova posléze zapojil do hry nohama i brankáře.
42'
Prvním hráčem potrestaným žlutou kartou z domácích řad se stal kapitán Ciprian Deac. Ten se úmyslně ohnal pravou rukou za sebe a trefil do tváře Potokua.
41'
Utkání aktuálně není příliš atraktivní. Kluž splnila úkol a vstřelila důležitý první gól, nyní už se dopředu tolik tlačit nemusí.
40'
Brejk Ballkani neměl dlouhého trvání. Meriton Korenica nastartoval motory po pravé lajně, jenže hrací předmět dostal za paty.
39'
Jako další směřoval do příležitosti Emmanuel Yeboah. Za míčem natahoval nohu marně, hned po dopadu jej sebral do rukavic brankář.
38'
Mezi dvěma protihráči zkoušel proniknout Cephas Malele. Útočník byl skřípnut, balón získal Lumbardh Dellova.
37'
A znovu to byl Braun, který centroval zleva. Stoperská dvojice Ballkani se nedomluvila ideálně, nadvakrát ale nebezpečí přeci jen zažehnala.
36'
Levý bek Christopher Braun vyslal nepovedený centr směrem do brány. V akci znovu Stivi Frashëri, jenž udržel míč v rukavicích.
35'
Stivi Frashëri hrdinou podruhé! Skoro to vypadalo, jako kdyby odevzdaně zůstal stát na středu, právě tam však Ciprian Deac mířil a gólman míč vyrazil mimo nebezpečí!
34'
Důvodem je skutečnost, že Stivi Frashëri při exekuci neměl nohu na brankové čáře. Za protesty následně dostal žlutou kartu Bajram Jašanica.
33'
Neuvěřitelné. Ciprian Deac penaltu neproměnil, Stivi Frashëri zakončení k pravé tyči vyrazil, avšak arbitr Schlager nechává pokutový kop opakovat!
32'
Kluž bude kopat penaltu! Cephas Malele se úspěšně obtočil kolem Lindona Emërllahua, který následně konkurenta viditelně stáhl k zemi, za což si vykoledoval kartu žluté barvy.
31'
Už to vypadalo, že domácí budou postupovat do přečíslení dvou na jednoho, jenže Emmanuelu Yeboahovi nevyšlo zpracování, takže ze šance nebylo vůbec nic.
30'
Meriton Korenica po pravé straně přihrál do vápna Armend Thaqi, jeho centr z prvního doteku však nabral příliš velkou výšku.
29'
Kousek za velkým vápnem napřáhl ke střele pravačkou Edvin Kuč. Simone Scuffet mohl zůstat v klidu, míč zamířil vysoko nad břevno.
28'
Potlesk fanoušků si vysloužil Nana Boateng. Autor zatím jediného gólu podržel na zádech dvojici soupeřů a získal pro Kluž aut.
27'
S těžkým přebráním míče si Lumbardh Dellova neporadil, v obležení dvou protihráčů daroval hrací předmět Maneovi.
26'
Zprvu trpělivou kombinaci zkusil průnikovým pasem rozhýbat Meriton Korenica, adresát Lindon Emërllahu však na balón nedosáhl.
25'
V permanenci musel být rovněž Stivi Frashëri. Poradil si na jedničku, když vystartoval z brankové čáry a centr od pravé lajny schoval do rukavic.
24'
Za dlouhým nákopem Korenici spěchal Albion Rrahmani. Do příležitosti ho nepustil Simone Scuffet, gólman kousek za hranicí velkého vápna dokonce zvládl rozehrát na Rogera.
23'
Útočným faulem se provinil Emmanuel Yeboah. Edvin Kuč ukázal výborné pokrytí míče, sokem se nechal zezadu stáhnout k zemi.
22'
Domácí často a rádi zkouší dlouhé auty. Cristianu Maneovi ovšem nyní vůbec nevyšel, při hodu totiž už stál ve hřišti.
21'
Zprava centroval do pokutového území Armend Thaqi. Míči nedal dobrou délku, Andrei Burcă navíc hlavičkoval úplně sám.
20'
Ze střední vzdálenosti vypálil Lindon Emërllahu. Vyslal ostrou střelu těsně na zemí, ale přímo do středu brány, Simone Scuffet bez problémů zasáhl.
19'
Vstřelený gól Kluže je pochopitelně velkou komplikací pro Slavii. Pokud totiž rumunské mužstvo vyhraje, zůstane český vicemistr na jaře bez pohárové Evropy.
17'
Kluž právě vstřelila branku!
Stadion bouří, domácí celek se ujímá vedení! Po rohovém kopu míč zůstal ve vápně Ballkani a byl to Potoku, komu vůbec nevyšel odkop. Balón nasměroval k NANU BOATENGOVI, jenž z bezprostřední blízkosti napálil míč pod břevno.
17'
Proti Yeboahovi skvěle vystoupil Bajram Jašanica a pravou nohou kulatý nesmysl napálil mimo bezprostřední nebezpečí.
16'
Následoval rohový kop. Na centr si naskočil nikým neatakovaný středopolař Karlo Muhar, hlavou však vystřelil vedle pravé tyče.
15'
Na druhé straně dostal prostor ve vápně Emmanuel Yeboah. Zpracování mu ovšem trvalo příliš dlouho, nakonec s přispěním skluzujícího Lindona Emërllahua zakončil vedle levé tyče.
14'
Z pravé strany vyslal zajímavý střílený centr Albin Beriša. Lindon Emërllahu zakončoval zpoza velkého vápna nad břevno.
13'
S malou domů si Stivi Frashëri poradil na jedničku. Nelámal si těžkou hlavu se zpracováním, míč z první nasměroval na útočnou polovinu.
12'
Na hraně pravidel Karlo Muhar atakoval Meritona Korenicu. V tomto případě nebylo co řešit, domácí fotbalista se provinil proti pravidlům.
11'
Domácí kapitán Ciprian Deac bojoval proti početní převaze srdnatě. Hlásil se o rohový kop pro Kluž, avšak arbitr Schlager nařídil odkop od brány.
10'
Dlouhý pas za obranu vyzkoušel Yuri Matias. Spoluhráče nenašel, před Maleleho totiž výborně natlačil tělo Lindon Emërllahu a hlavou sklepl míč pro Thaqiho.
9'
Pod tlakem Andrei Burcă nevymýšlel nic složitého a zvolil dlouhý odkop na útočnou polovinu, Edvin Kuč dostal hodně času na zpracování.
8'
Zatím se hraje opatrně. Domácí favorit si je vědom důležitosti zápasu a nechce udělat chybu, která by jej mohla stát postup do další fáze soutěže.
7'
Dobrou práci odvedl Stivi Frashëri. Vyběhl až mimo pokutové území, aby odkopl kulatý nesmysl do zámezí před sprintujícím Yeboahem.
6'
Dlouhé autové vhazování Deaca prodloužil do vnitra pokutového území Karlo Muhar, ve vzduchu posléze úřadoval bránící Bajram Jašanica.
5'
Hosté zkouší trpělivou kombinaci na útočné polovině soupeře. Zatím si ovšem vyměňují balón spíše kousek za půlicí čárou.
4'
Faulu k došlo i na druhé straně byl to Christopher Braun, kdo hlavičkoval po centru kapitána Deaca, avšak přímo do rukavic připraveného Frashëriho.
3'
Slibně vypadající protiútok kosovského celku zastavil Karlo Muhar ještě v jeho zárodku, když za dres lehce potáhl Armenda Thaqiho.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Fotbalisté Ballkani pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

CFR Kluž: Scuffet – Manea, Matias, Burcă, Braun – Deac (C), Boateng, Muhar, Roger – Yeboah, Malele.
Náhradníci: Bălgrădean, Gal – Bručić, Billong, Petrila, Hammershöy-Mistrati, Hoban, Janga, Kolinger, Bordeianu, Cvek.
Trenér: Dan Petrescu

FC Ballkani: Frashëri – Ar. Thaqi, Dellova, Jašanica, Potoku – Zyba, Emërllahu, Kuč (C) – Beriša, Rrahmani, Korenica.
Náhradníci: Balaj, Ljuljanović – Zarubica, Gripši, Sinani, Šala, Kapra, Tusha, Bekteši, L. Cardoso, Dulaj.
Trenér: Ilir Daja

Rozhodčí: Schlager – Dietz, Waschitzki (GER).
FC Ballkani

Kosovské mužstvo již hraje pouze o čest, zároveň ale i o osud Slavie. Právě se sešívanými Ballkani minulý týden doma prohrálo 0:1, takže zůstalo na čtyřech bodech a definitivně přišlo o naděje zabojovat o nečekaný postup. Dajaova družina v průběhu skupinové fáze překvapila výhrou 4:3 na půdě Sivassporu, remízu 1:1 uhrála doma s Kluží. V tuzemské soutěži zatím klidně může pomýšlet na obhajobu titulu, přestože je aktuálně druhá o čtyři body za Dritou, avšak má hned čtyři zápasy k dobru.
CFR Kluž

Fotbalisté Kluže hrají o všechno. Pokud vyhrají, nemusí se ohlížet na skóre současně hraného střetnutí mezi Slavií a Sivassporem. Rumunský celek prostě potřebuje získat v posledním zápase více nebo stejně bodů jako sešívaní. Svěřenci kouče Petrescua jsou na sedmi bodech a mohli slavit už minulý týden, jenže na půdě Sivassporu prohráli jasně 0:3. Na klíčový duel se nenaladili dobře ani o víkendu, neboť v rámci domácí ligy, kde se nacházejí na třetí pozici, prohráli 1:2 na hřišti druhého Rapidu Bukurešť.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer. Vítám vás při sledování Evropské konferenční ligy, u zápasu skupiny G mezi Kluží a Ballkani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.