Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dinamo Brest : Plzeň - 29. července 2021   18:00

Dinamo Brest
90' Bilenkij
1:2
(0:1)
Plzeň
Plzeň
13' Kayamba   • 71' Falta
Stěpanov – Judčic, Jasjukevič, Affi, Slabaševič (84. Maskalenčik) – Olechnovič (C), Tichanovskij (78. Šapoval), Sedko (79. Sanusi), Lynko (55. Areševič), Bilenkij – Šestjuk (84. Anufrijev)
Al-Hakim – Klyver, Hallin
Football Academy Stadium, Jerevan (Arménie)
Plzeň
Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba (87. Ba Loua), Káčer, Šulc (87. Hlavatý), Mosquera (66. Falta) – Beauguel (28. Chorý)

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších onlajn přenosů se opět budu těšit, na shledanou.
Ve třetím předkole se Plzeň utká s velšským celkem The New Saints, který si ve druhém předkole poradil s lotyšským Kauno Zalgiris.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň i ve druhém zápase poráží běloruský Dinamo Brest 2:1. Skóre dnešního duelu otevřel ve třinácté minutě Joel Kayamba, který přehodil vyběhnutého brankáře. Druhý zásah Viktoriánů padl až ve druhém poločas, přízemní Řezníkův centr dorazil za záda Stěpanova Šimon Falta. Definitivu výsledku dal v poslední minutě Bilenkij, který zužitkoval obrovskou chybu Ndiayeho.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:11.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Areševič (Dinamo Brest).
90+2'
Viktoria opět hraje na útočné polovině, navíc bude rozehrávat zřejmě poslední rohový kop v zápase.
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali branky a gól to byl z plzeňské strany darovaný. Modou Ndiaye namazal STANILAVOVI BILENKIJEMU, který následně sám proti Hruškovi nezaváhal.
89'
Ba Louovi nevyšla klička, poté si proti Maskalenčikovi pomohl faulem.
89'
Ten Ba Loua rozehrál nakrátko, poté ale Plzeň míč ztratila.
88'
Tomáš Chorý šetřil u rohového praporku cenné vteřinky, hostující útočník nakonec pro svůj tým vybojoval rohový kop.
87'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Kayamba, přichází Adriel Ba Loua.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Michal Hlavatý.
86'
Odražený balon trefil Bilenkij ze vzduchu, hostující obrana jeho pokus nepustila až ke Hruškovi.
85'
Domácí budou zahrávat rohový kop, poslední možnost na zkorigování skóre.
84'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Šestjuk, přichází Anufrijev.
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Slabaševič, přichází Maskalenčik.
83'
Aleš Hruška poslal dlouhý balon až na druhý konec hřiště, jeho kolega Stěpanov poté raději zahrál nakrátko na své spoluhráče.
82'
Plzeň má utkání pod kontrolou, nadále je aktivní a jde si jasně za postupem.
81'
Pavel Šulc si počínal nedovoleně proti Slabaševičovi, Affi bude rozehrávat z levé strany.
79'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Sedko, přichází Sanusi.
78'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Tichanovskij, přichází Šapoval.
77'
Žlutou kartu dostává Slabaševič (Dinamo Brest).
76'
Slabaševič svedl tuhý boj o balon s Ndiayem, domácí hráč po zahrání míče zřejmě kopl plzeňského hráče. Ten se nyní svíjí v bolestech na trávníku.
75'
Šimon Falta tentokrát hledal své spoluhráče, na levé straně přihrával pod sebe, tam ovšem nikdo z červenomodrých nebyl.
74'
Pokud se nic dramatického nestane, Plzeň už by tento dvojzápas měla zvládnout a postoupit do třetího kola Konferenční ligy.
73'
Jenomže Plzeň jejich úmysl vystihla a domácí hráči se tak nedostali vůbec do zakončení.
72'
Hráči Dinama mohou odpovědět ze standardní situace.
71'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria zdvojnásobuje své vedení. Přízemní centr Řezníka Stěpanov vyrazil pouze do míst, kam si nabíhal ŠIMON FALTA, proti jeho následné ráně byl domácí brankář bezmocný.
70'
Žlutou kartu dostává Judčic (Dinamo Brest).
69'
Slabaševič neměl komu hodit aut, nikdo se mu nenabízel.
68'
Fotbalisté běloruského celku se znovu pokoušeli něco vymyslet, leč jejich hře chyby překvapivé nápady.
66'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Šimon Falta.
66'
Hra se rychle obrátila. Joel Kayamba se také dostal k centru, ale ani jeho pobídku nikdo z plzeňských nevyslyšel.
65'
Centr z pravé strany Hruška pohodlně schoval do svých rukavic.
63'
Judčic se z větší dálky opřel do balonu, nicméně jeho pokus byl hodně nepřesný.
62'
Tomáš Chorý se dokázal uvolnit v pokutovém území, skrz obránce i vystřelit, jenomže přízemní střelou se trefil pouze do míst, kde stál brankář Stěpanov.
60'
Máme za sebou hodinu hry, Plzeň stále drží postupový výsledek. Pokud by chtěli utkání dovést domácí alespoň do prodloužení, museli by vstřelit dvě branky.
59'
Pavel Šulc ukazoval, že nemá komu na pravé straně přihrát. Autové vhazování tak bylo docela výhra.
58'
Jenomže míč si hosté dlouho neužili, jelikož stejným prohřeškem se provinili poblíž vápna.
57'
Tomáš Chorý byl faulován na půlce Jasjukevičem. Viktoria bude rozehrávat.
56'
Hráči Brestu obléhají pokutové území, ke střele je plzeňští ale nepouštějí.
55'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Lynko, přichází Areševič.
55'
Tentokrát již Šulc našel Kayambu na pravé straně, jenomže ten ve vápně nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
54'
Pavel Šulc dokázal vybojoval míč na půlicí čáře, následně se s ním rozběhl až k vápnu, tam ale nepřesně přihrál.
53'
Mosquera se neprodral skrz bránícího hráče, leč hráči Brestu pod tlakem míč opět vrátili plzeňským.
52'
Tomáš Chorý hlásí nějaký zdravotní problém, nicméně narozdíl od Beauguela to nebude nic vážného.
51'
Domácí se neprobili ke střele, hrát tak mohou opět Západočeši.
49'
Velká šance českého celku, centr Šulce na zadní tyč si našel hlavou Jhon Mosquera, nicméně proti němu se blýskl brankář Stěpanov.
48'
Radim Řezník si narazil s Pavlem Šulcem, leč druhá přihrávka už nebyla nejpresnější. Přesto se Řezník podruhé dostal zpět k balonu, přes bránícího hráče ale odcentrovat nedokázal.
47'
Na začátku druhé půli drží balon Plzeňané. Pavel Šulc posléze vybojoval autové vhazování.
46'
Je za námi první poločas a k velké radosti ho vede plzeňská Viktorie o jednu branku. Tu vstřelil již ve třinácté minutě Joel Kayamba, kterého do úniku vysunul Miroslav Káčer. Konžský hráč si následně počínal chladnokrevně a vyběhnutého Stěpanova dokázal přelobovat. Hráči Dinama měli taky příležitost, leč centr Sedka skončil na tyči.
45+2'
45+2'
Tak nakonec z toho žádná šance nebyla, jelikož centr Káčera byl z kategorie nepřesných.
45+2'
Matěj Hybš byl faulován na ose hřiště, poslední šanci prvního poločasu bude mít Plzeň.
45+1'
Tentokrát to Sedko místo centru zkusil rovnou na bránu a jeho pokus vůbec nebyl marný.
45+1'
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
45'
V závěru první půle bude rozehrávat Sedko další volný přímý kop.
44'
Hráči Dinama před pauzou opět útočí, tentokrát to zkoušejí přes levou stranu.
43'
Před brankou Hrušky už bylo zase veselo. Na pravé straně se dostal k centru opět Šestjuk, jeho nepříjemný centr proskákal bez teče malým vápnem.
42'
Naopak sama se snaží útočit, leč přes pravou stranu se do zakončení nedostala.
41'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, Plzeň už by jistě nerada inkasovala před odchodem do šaten.
40'
Viktoria rozehrála volný přímý kop po nacvičeném signálu, nicméně Stěpanov zasahovat nemusel.
40'
Žlutou kartu dostává Jasjukevič (Dinamo Brest).
39'
Šestjukovi utekl balon a ten následně domácí hráč vzteky odkopl až na tribunu.
37'
Na druhé straně dokázal pod tlakem Jasjukeviče odcentroval Mosquera, na druhé tyči zakončoval Tomáš Chorý, ve skluzu ale vedle brány.
36'
Lynko se dostal k míči na pravé straně, dokázal skrz českého hráče odcentrovat, nicméně ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Vykopávat může v klidu Hruška.
35'
Domácí ucítili šanci a najednou se nebojí více hrát. Pokud by chtěli přes český celek postoupit, nic jiného jim ani nezbývá.
33'
Hráči Brestu poté rozehráli rohový kop, z něho už ale branku Hrušky neohrozili.
32'
Sedko rozehrál standardku dlouhý balonem do pokutového území, tam ho lehce lízl hlavou Jasjukevič a Aleš Hruška měl co dělat, aby míč vytěsnil alespoň na tyčku.
31'
Tomáš Chorý byl v obležení hned dvou protihráčů, ti ho nakonec i faulovali. Plzeň bude rozehrávat.
30'
Hezký průnik Olechnoviče na pravé straně, zastavil ho až Jakub Brabec, který následně patičkou obrací hru zpět na druhou stranu.
29'
Modou Ndiaye nejprve zachytil hostující odkop, následně se pokusil centrem oslovit někoho ze svých spoluhráčů, leč balon přeletěl všechno a všechny. Nakonec ho u rohového praporku ještě doběhl Radim Řezník.
28'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
27'
Zřejmě ale bude, jelikož připraven do hry již je Tomáš Chorý.
27'
Na zemi zůstává ležet Jean-David Beauguel, doufejme, že to nebude nic vážného.
26'
Lynko se pokoušel centrovat, nicméně jeho úmysl skončil na prvním bránícím hráči Plzně.
25'
Viktoria výborně napadala rozehrávku Bretu, ti tak pod tlakem zahráli pouze do zámezí, vhazovat bude opět Matěj Hybš.
24'
Poblíž rohového praporku hodil dlouhý aut Matěj Hybš, balon sice propadl až do vápna, tam souboj o něj ale hosté ze západu Čech prohráli.
23'
Hlavní trenér Brestu nyní povzbuzuje své svěřenci, nejspíše jim říká, ať jsou více důrazní a nebáli se hrát.
22'
Domácí hodili dlouhý aut až do pokutového území, tam si ho dokázali i zpracovat, nicméně razantním odkopem Ndiayeho jejich snaha skončila.
21'
Hosté opět nevěděli kudy přes plzeňskou obranu a tak přes malou domů rozehrává dlouhým nákopem brankář Stěpanov.
20'
Nepovedená přihrávka Brestu, míče se v půlicím kruhu ujal Jean-David Beauguel, který hned rozehrává na svá křídla.
19'
Na druhé straně povedeným centrem oslovil Beauguel Kayambu, tomu tentokrát rána ale vůbec nevyšla.
18'
Šestjuk se dostal do zakončení uvnitř šestnáctky, štěstím pro Hrušku bylo, že běloruský hráč mířil pouze doprostřed brány.
17'
Ani tentokrát se hráči Brestu nedokázali více v koncovce prosadit, Aleš Hruška tak může bez většího obtěžování odkopávat od své branky.
16'
Viktoria se do další šance snažila dostat středem hřiště, ten byl ovšem až příliš přehuštěný.
15'
Plzeň pokračuje v tlaku a ráda by záhy přidala hned druhý zásah.
13'
To je přesně to, co si Plzeň přála. JOEL KAYAMBA dostal na pravé straně od Káčera přihrávku do běhu a následně vyběhnutého brankáře dokázal přelobovat.
11'
Hybš hodil dlouhý aut na Beauguela, ten byl ovšem záhy zdvojen a francouzský útočník pod tlakem balon neudržel.
10'
Máme za sebou úvodní, většinou opatrných, deset minut zápasu. Je vidět, že se hraje opravdu o hodně.
9'
Jeho centr se snášel na penaltu, ve vzduchu kralovali hráči Brestu.
9'
Viktoria bude rozehrávat standardní situaci z levé strany. Míč už si staví Miroslav Káčer.
8'
Hráči Brestu se stále nemohou dostat až k plzeňskému brankáři.
7'
Na hranici vápna se dostal k odraženému míči Joel Kayamba, ten to následně zkusil rovnou na bránu, tu ovšem o dobrý metr netrefil.
6'
Jakub Brabec, kterému se povedly úvodní dva duely sezóny, si opět svědomitě splnil své obranné povinnosti. Vhazovat bude Matěj Hybš.
5'
Kayamba si na pravé straně nepřišel na Affiho, domácí následně ale pouze odkopli balon zpět k plzeňským hráčům.
4'
Beauguel se dral v pokutovém území k míči, nejblíže k němu byl ovšem brankář Stěpanov.
4'
Pavel Šulc byl faulovaný krátce za půlicí čárou, Plzeň bleskově rozehrála míč zpět do hry.
3'
Vzdušný souboj ve středu pole sice vyhráli domácí fotbalisté, nicméně míče se následně ujali Plzeňané.
3'
Konečně už i Plzeň si osahala kulatý nesmysl, nyní s ním operuje na pravé straně.
2'
Brest stále drží balon, nyní ho hodí zpět do hry.
1'
První dlouhý nákop směrem dopředu, nikdo z domácích míč ovšem nezachytil, vykopávat tak může od své branky Aleš Hruška.
1'
Hlavní rozhodčí Al-Hakim dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, odveta druhého předkola může začít – pojďme na to! Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Dnešnímu zápasu bude rozhodně chybět atmosféra, jelikož krom pár novinářů není na stadionu vůbec nikdo.
Obě mužstva již nám nastupují na hrací plochu, tento ostře sledovaný duel za malou chvíli začne.

Dinamo Brest: Stěpanov – Judčic, Jasjukevič, Affi, Slabaševič – Olechnovič (C), Tichanovskij, Sedko, Lynko, Bilenkij – Šestjuk
Náhradníci: Denisenko – Anufrijev, Maskalenčik, Miljutin, Areševič, Sanusi, Šapoval, Ščerbo, Usenia, Žurnevič

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba, Káčer, Šulc, Mosquera – Beauguel
Náhradníci: Tvrdoň, Mrózek – Pernica, Chorý, Hlavatý, Falta, Matějka, Koželuh, Ba Loua, Pachlopník

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Hallin.
Luděk Pernica před utkáním:

„Dynamo Brest ukázalo, že není radno jej podceňovat. V první půli jsme je do ničeho nepustili a kdybychom přidali třetí a čtvrtý gól, nebylo by co řešit. Soupeř se ale kontaktním gólem dostal na koně a působil svižnějším dojmem, čímž zdramatizoval dvojzápa. Každopádně do zápasu jdeme s tím, že se nebudeme dívat doleva doprava. Jdeme do něj s plánem vyhrát a urvat postup!“
Místo zápasu:

Ačkoliv Plzeň hraje s běloruským celkem, hrát se nebude v Bělorusku, nýbrž až v tři tisíce dalekém Jerevanu v Arménii. Duel se odehraje spíše na tréninkovém hřišti s kapacitou necelých 1500 diváků, nicméně zápas se odehraje bez účasti fanoušků. Viktoria má na Jerevan jen dobré vzpomínky, před deseti lety zde hrála s místním Pjunikem a dokázala zde vyhrát 4:0. Branky tenkrát vstřelili Daniel Kolář, Pavel Horváth a dvakrát Marek Bakoš.
Rozhodčí:

Dnešní utkání bude mít na svědomí čtveřice ze Švédska. Jako hlavní rozhodčí bude zápas pískat Mohammed Al-Hakim, jeho asistenti na lajnách budou Fredrik Klyver a Mikael Hallin. Připraven bude i čtvrtý rozhodčí, tím dnes bude Granit Maqedonci.
Viktoria v evropských pohárech:

Cíl Viktorie Plzeň je jasný, po dvouroční absenci opět postoupit do skupiny evropské soutěže. K tomu ovšem bude muset vyřadit hned trojici soupeřů. Tím prvním je Dinamo Brest. Pokud Plzeň přes běloruský celek postoupí, bude jí čekat lepší z dvojice Kauno Žalgiris (LIT) – New Saints (WAL). První zápas ovládli Velšané, když na hřišti soupeře vyhráli jednoznačně 5:0. Odveta na domácím hřišti tak zřejmě bude jen formalita.

Poslední účast Západočechů ve skupině je již tři roky stará, tenkrát to byl velký svátek, jelikož v základní skupině Ligy mistrů se utkala s Realem Madrid, AS Řím a CSKA Moskva. Z obtížně skupiny dokázala Plzeň ze třetího místa postoupit do jarní fáze, tam na síly Plzně ovšem bylo Dinamo Záhřeb.

V následující kvalifikaci červenomodří neuspěli v kvalifikaci LIgy mistrů, řeckému Olympiakosu dokonce nedala Plzeň ani branku. (0:0, 0:4). Nevyšel ani postup do Evropské ligy, zde byly lepší belgické Antverpy. Ty dokázaly postoupit díky brance vstřelené v Doosan Aréně. (0:1, 2:1).

Minulé léto bylo díky pandemii jiné. Kvalifikační duely se hrály pouze na jedno utkání. První protivník v nemistrovské části Ligy mistrů byl nizozemský Alkmaar. Plzeň díky brance Limberského vedla, leč po chybě Hrušky domácí kopali v posledních vteřinách nastavení pokutový kop a následné prodloužení již bylo jen v jejiž režii. Konečně postoupit se podařilo v následujícím kole, když na domácím hřišti Plzeň porazila dánský celek SønderjyskE 3:0. Skupina se ovšem nepovedla, jelikož v následném play-off přišla prohra 0:1 na hřišti Hapoel Beer-Sheva. Jediná branka padla na začáku utkání z penalty.
Krásné a příjemné odpoledne z Jerevanu!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu fotbalu. Od šesti hodin se totiž v arménském Jerevanu uskuteční odvetné utkání druhého předkola nové Evropské Konferenční Ligy, ve kterém Dinamo Brest vyzve Viktorii Plzeň.

V prvním zápase Viktoria Plzeň na svém trávníku porazila běloruský Brest 2:1. První poločas byl v jasné režii domácího mužstva, díky zásluze Šulce a Kaši vedla Viktoria o dvě branky, nicméně o dvoubrankové vedení přišla jedenáct minut před koncem, kdy chybu v domácí obraně dokázal potrestat Šestjuk. Západočeši ve svém stém zápase v evropských pohárech v novodobé éře tak brali výhru o jeden gól. Dnes je na řadě odveta a Plzeň jde do utkání s jednoznačným cílem a to je postup.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.