Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karaganda : M. Tel-Aviv - 19. srpna 2021   15:00

Karaganda
Karaganda
73' Umajev
1:2
(0:0)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
75' Rikan   • 77' Šamir
Karaganda
Šackij (C) – Nazarenko (65. Kybyraj), Bujvolov, Graf, Chozin, Lamanje – Mawutor (72. Bakajev), Bukorac, Mitošević (83. Rustemović) – Tattybajev (72. Umajev), Šikavko (65. Nazimchanov).
Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)
Astana Arena, Nur-Sultan
M. Tel-Aviv
Peretz – Geraldes, Hernández, Nachmias, Saborit – Glazer, Rikan, Jeini (C) (66. Šamir) – Guerrero (87. Šahar), Chalajla (87. Almog), Ben Chaim (66. Hozez).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:12.
Šachťor dnes v Nur-Sultanu precizně bránil a dvacet minut před koncem nečekaně udeřil gólovou hlavičkou střídajícího Umajeva. Trochu to ale vypadalo, že Maccabi podobné varování potřebovalo. Hned z následné akce ukončil ofenzivní trápení Rikan a necelých pět minut po trefě Umajeva už byli hosté ve vedení. Z autu se prosadil Šamir. Znamená to, že celek z Tel-Avivu půjde do domácí odvety v lepší výchozí pozici. Úplně jasno o postupu do základní skupiny EKL ale nemá.
90+3'
90+3'
Peretz si věřil, že sebere i Lamanjeho centr z levé strany. Úplně precizní to od něj nebylo, nicméně se zároveň pískal faul Chozina.
90+2'
Avi Rikan nebyl srozuměn s odpískáním faulu na Rustemoviće. Žlutou kartu dostal až poté, co utrousil několik slov k srbskému rozhodčímu.
90+2'
Edin Rustemović po faulu Saborita centroval k penaltové značce. Z jedné strany vybíhal hrozen hráčů, z té druhé Peretz. A byl to právě nadějný gólman, který byl u míče první.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Hozez přiťukl míč Almogovi, kterému rána z nějakých šestadvaceti metrů vůbec nesedla. Šackij bere nový balon a rychle rozehrává.
89'
Další nedovolený zákrok už může stát Šachťor více draho. Graf podrazil Almoga a výsledkem je lukrativní přímý kop.
88'
Útočný faul Chozina na Nachmiase hraje do karet mužstvu z Izraele, které dělí od vítězství už jen desítky sekund.
87'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eduardo Guerrero, přichází Ido Šahar.
87'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Osama Chalajla, přichází Ejlon Almog.
87'
Hozez rozehrál rohový kop nakrátko. Přetažený centr pak skončil na opačné straně a vše vyvrcholilo nákopem do zámezí.
86'
Chozinova zablokovaná střela rozjela rychlý brejk Maccabi. Zapojilo se hned pět hráčů, ale Bakajev nakonec odrazil přihrávku z pravého křídla na roh.
85'
Nazimchanov se opět mohl rozběhnout na pravé straně. Přihrávku k vápnu ale uspěchal, útočný parťák pořádně nestihl doběhnout před bránu Peretze.
84'
Hosté si dali menší bago u středového kruhu. Bylo trochu vynucené, protože Šachťor je v pár lidech aktivně napadal.
83'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Vuk Mitošević, přichází Edin Rustemović.
82'
Za Saboritovou nahrávkou podél levé postranní čáry vystartoval Hozez z ofsajdu. Hra je přerušena a bude se střídat.
81'
Abylajchan Nazimchanov bleskově překročil půlící čáru. Pak se ale zničehonic zastavil a rychlý protiútok byl záhy u konce.
80'
Tentokrát se vše odehrálo v klidu. Chozinova hlavička po rozehrávce Umajeva gólové parametry rozhodně neměla.
79'
Gólový příval ještě nemusí být u konce. Šachťoru se naskýtá příležitost z rohového kopu.
77'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Stačilo pár minut a ze stavu 0:0 rázem vzniklo vedení Maccabi 2:1! Hernándezův dlouhý aut byl Chalajlou ještě jednou prodloužen na EDENA ŠAMIRA. Jeho hlavička šla do krajní tyče, ale balon se podle sudích odrazil pár centimetrů za brankovou čáru.
75'
Euforie Šachťoru trvala jen pár desítek vteřin, hosté okamžitě vyrovnávají na 1:1! Šamir na sebe navázal pohledy hned tří hráčů. U levé postranní čáry procedil přihrávku na Hozeze a ten z okraje šestnáctky připravil gólovou střelu z prvního doteku AVIMU RIKANOVI.
73'
Karaganda právě vstřelila branku!
Tak to byl mistrovský tah od domácího realizačního týmu! IDRIS UMAJEV dává z prvního kontaktu s balonem vedoucí gól! Důležitou roli sehrál i další náhradník Jeskendir Kybyraj, který famózně odcentroval z pravé strany. Ruský útočník hlavičkoval úplně sám, Hernández s ním ani nešel do souboje.
72'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Ajdos Tattybajev, přichází Idris Umajev.
72'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází David Mawutor, přichází Michail Bakajev.
71'
Daniel Peretz musel rychle vystartovat před pokutové území, aby byl včas u hrozivě provedené malé domů. Situaci ale zvládl a dokonce rozjel nadějný útok.
70'
Mitoševićův nízký centr putoval do vápna ve chvíli, kdy v něm neměl žádné spoluhráče. Peretz si ho jednoduše přivlastnil.
69'
Bukorac zdárně zabojoval o téměř ztracený míč. Mawutor mu ho poté nabízel k hranici šestnáctky, ale střela z jedné byla zablokována.
68'
Po centru Hozeze se balon do ohně ještě jednou vracel. Šackij měl ale situaci pod kontrolou a nepovolil žádné zakončení.
67'
Jeskendir Kybyraj ve snaze o zablokování přihrávky ztečoval balon na rohový kop. Maccabi jich dnes mělo už docela dost.
66'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Šeran Jeini, přichází Eden Šamir.
66'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Tal Ben Chaim, přichází Matan Hozez.
65'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Pavel Nazarenko, přichází Jeskendir Kybyraj.
65'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Jevgenij Šikavko, přichází Abylajchan Nazimchanov.
65'
Nezadržitelně se blíží doba častých střídání. Jako první vstoupí na hřiště domácí Abylajchan Nazimchanov. Předtím ale ještě jedna ofenzivní akce Maccabi.
64'
Lamanje nechtěl riskovat, a tak odklidil dlouhatánský centr Saborita na roh. Tal Ben Chaim kroutil míč směrem od brány, ale domácí jej zkušeně odvrátili.
63'
Kvůli špatnému zpracování Hernándezova autu se Maccabi vrátil až ke kopačkám jednadvacetiletého brankáře Daniela Peretze.
62'
Šackij dostal těžkou malou domů, za kterou musel rychle spěchat. Další odkop do autu se mu tentokrát vyčítat nebude.
61'
Šackého urychlený výkop skončil až u jeho brankářského protějšku. Peretz se pak trochu lekl napadajícího Šikavky, ale žádná minela z toho nebyla.
60'
Andrej Bujvolov podstoupil souboj na koncové čáře, z něhož vznikl hostující roh. Využít ho hráči ve žlutém ale nedokázali.
59'
Mawutor vhodil aut na Nazarenka, který měl na pravém kraji dostatek volného prostoru a času na odcentrování. Žádného z kolegů před Peretzem přesto neobjevil.
58'
Přímý kop zrealizovala levačka Vuka Mitoševiće, která ale trefila pouze dvoučlennou zeď Maccabi.
57'
Dost zbytečný faul od Nachmiase, který zezadu zavadil o nohy Tattybajeva. Šachťor má zničehonic nebezpečný trestňák.
56'
Mawutor v ponechané výhodě nedoručil jednu z přihrávek. Chozin poté nakopl míč až k nezaměstnanému Peretzovi.
54'
Návštěva Tel-Avivu před domácí brankou pokračovala ještě jedním rohem. Ben Chaimův centr tentokrát propadl skrz všechny hráče do autu.
53'
Šackij vytáhl Rikanův pokus na roh, ze kterého vznikla ještě větší šance. Ben Chaim odcentroval na Nachmiase a domácí gólman se musel zavěsit do vzduchu, aby nenechal do brány spadnout hlavičku Nachmiase.
52'
Bujvolov v přípravné fázi podklouzl, ale měl štěstí, že kolem sebe neměl žádného z hráčů Maccabi. Hrozilo by to nebezpečným brejkem.
51'
Hostům by paradoxně mohlo vyhovovat, že nebudou podnikat akce do tak zavřené obrany. Útočení do plných jim v první půli nechutnalo.
50'
Kazašský celek v úvodu druhé půle vyrovnal hru. Je ale otázkou, zda to bude nějaká dlouhodobější záležitost.
49'
Panamský křídelník Eduardo Guerrero neměl šanci doběhnout přihrávku na pravý kraj hřiště. Následuje odkop od branky Karagandy.
48'
Vzhledem k udělené kartě Tattybajev nemusel před standardní situací opustit hřiště. Z nákopu na levý kraj vápna přesto nic nebylo.
47'
Hlavní arbitr volá na hřiště realizační tým Šachťoru. Tattybajev dostal od Glazera ránu loktem do hlavy, která byla oceněna žlutou kartou.
46'
Ani jeden z trenérů během pauzy nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Srdjan Jovanović nic nenastavil a poslal oba týmy do kabin za stavu, který platil od první minuty. Těžko říci, na které straně bude panovat větší spokojenost. Karaganda dobře bránila, ale na druhou stranu byla úplně nulová v ofenzivě. To hostující jedenáctka na hřišti dominovala, ale po dvou šancích v úvodu už možnosti na otevření skóre neměla.
45'
45'
Tal Ben Chaim si na levém křídle přehodil míč na pravačku. Centrem ale všechny minul, ve hřišti nezachránil míč ani Guerrero.
44'
O Šackého výkop bojovali na půlící čáře Nazarenko a Saborit. Bělorus ve službách Karagandy přitom fauloval.
43'
Šikavko se dobře vrátil s Hernándezem. Šachťor si balonu přesto neužil, Bukorac ho při první příležitosti ztratil.
42'
Geraldes neprocedil pokus o centr přes první překážku v podobě Mitoševiće. Zase se vhazuje ve středu pole.
41'
První poločas se blíží ke konci. Obraz hry je neměnný, jenže Maccabi stále nenachází cestu do gólových šancí.
40'
Šikavko byl u dalšího faulu. Geraldes mu dal nohu až moc blízko k hlavě, což bylo posouzeno jako nebezpečná hra.
39'
Podle sudích domácí útočník fauloval, takže na programu bude standardní situace izraelského favorita na postup.
38'
Idan Nachmias stihl kopnout do balonu a zároveň se zranit o nohu Šikavka. Hra je na malou chvíli přerušena.
37'
Lamanje odehrál centr před Guerrerem. Maccabi musí najít další způsob k doručení balonu před bránu.
36'
Luis Hernández zezadu postrčil Šikavka. Zpátky do pohybu uvede balon Andrej Bujvolov.
35'
Šackému se zase nedaří hra nohama. Nepovedeným odkopem odevzdal už několik míčů, čímž podpořil hostující územní převahu.
34'
V předfinální fázi to hostům stále skřípe. Šachťor vystavěl na hranici velkého vápna téměř neprostupnou hráz, o kterou se rozbíjí jedna akce za druhou.
33'
Nyní už byl Tel-Aviv na dostřel od domácí brány. Centr zleva každopádně Šackij vyboxoval do bezpečí.
31'
Maccabi znehodnotilo další desítky vteřin s míčem na kopačkách. Může za to nákop do území kontrolovaným Šackým.
30'
Úvodní půlhodina nejspíše zůstane bezgólová. Guerrero si nepohlídal ofsajd během nahrávky podél pravé lajny.
29'
Chozinův nákop byl pro Nazarenka moc dlouhý. Po dlouhé době si mohl balon ošahat Daniel Peretz.
28'
Glazerův centr se vrátil zpátky mimo velké vápno. Na nic víc se hosté nezmohli, Lamanje bude vhazovat.
27'
Pavel Nazarenko mohl domácím trochu ulevit, jenže také on zvolil jen vysvobozující odkop směrem na prázdné tribuny.
26'
Kromě dvou slepených standardek je Karaganda uvězněna na své vlastní polovině. Na druhou stranu to není žádná přehlídka izraelských střel.
25'
Osama Chalajla napřáhl pravačkou zhruba z osmnácti metrů, ale jeden ze stoperů balon k brance obětavým zákrokem nepustil.
24'
A znovu v akci Šackij, který si pohodlně našel Ben Chaimův centr z rohu pokutového území.
23'
Jeiniho nahrávka z hloubi pole prošla přes všechny až k Šackému, který bude z ruky vykopávat.
22'
Tal Ben Chaim posadil míč na hlavu jednoho z obránců. Hosté byli vyhnáni na půlku a pak se vrátili až k Peretzovi.
21'
Teď to bude rohový kop. Míč se odrazil od ruského obránce Vladimira Chozina.
20'
Šachťor se ani nesnaží napadat kombinaci Maccabi okolo středové čáry. Často se jen čeká, co hosté vlastně vymyslí.
19'
Igor Šackij si křikl a přišel si pro letící aut. Guerrero jej během toho ještě zfauloval.
18'
Udělali tak až hostující fotbalisté, kteří zakopli míč do autu. Po rozehrávce jim ho Mawutor pochopitelně vrátil.
17'
Jevgenij Šikavko se v nefotbalové pozici drží za pravou nohu. Hlavní rozhodčí kolem něj našlapuje, ale hru přerušit nehodlá.
15'
Lamanje vhazoval na Šikavka. Ten se u praporku ocitl proti přesile, takže další získaný aut je skoro maximum možného.
14'
Glazer ve skluzu trefil balon, ale zároveň dojel až k Bukoracovi, kterého nehezky kontaktoval podrážkou do pravé nohy.
13'
Lamanje z půlící čáry nakopával směrem k Šikavkovi, jehož snahu zastavil zvednutý praporek srbského rozhodčího.
12'
Po kolotoči uspávacích přihrávek Maccabi náhle zrychlilo obloučkem za obranu. Na ten výborně zareagoval Guerrero, ale střelu z jedničky poslal nad břevno.
11'
Šikavko se zmocnil míče ve středu hřiště, jenže se s ním mohl posouvat jen do strany, kde byl jednoduše odzbrojen.
10'
Možná i proto sledujeme od prvních minut velkou aktivitu Maccabi, jenž znovu hledá skulinky v zatažené obraně.
9'
Výhoda domácího prostřední dnes úplně neplatí. Mužstvo z Karagandy se pro tohle čtvrté předkolo muselo přesunout do hlavního města Kazachstánu na liduprázdný stadion.
8'
Karaganda se nenechala přelstít dlouhatánským autem k penaltové značce. Nyní ještě čelí nepříjemnému napadání.
7'
Peretz si připsal první zákrok až trochu později. Pokus zpoza vápna od Tattybajeva však letěl do středu brány.
6'
Vladimir Chozin trefil pouze zeď. Na hranici vápna se pak k zemi zřítil Tattybajev, ale faul to rozhodně nebyl.
5'
Eduardo Guerrero po jedné ubráněné standardce Šikavka znovu fauloval, takže Peretz musí zůstat ve střehu.
4'
Ben Chaimem kopnutý rohový kop nic tak vážného nepřinesl. Maccabi však setrvalo na útočné polovině.
3'
Šackij musel hned v úvodu podržet Karagandu nelehkým zákrokem. Hlavičku Chalajly s vypětím všech sil vyškrábl nad břevno.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech, zatímco Šachťor oblékl kompletně černou sadu.
1'

FC Šachťor Karaganda: Šackij (C) – Nazarenko, Bujvolov, Graf, Chozin, Lamanje – Mawutor, Bukorac, Mitošević – Tattybajev, Šikavko.
Náhradníci: Trofimec, Sajlauov – Atanaskoski, Najarjan, Umajev, Kybyraj, Omirtajev, Sviridov, Nazimchanov, Rustemović, Nursejtov, Bakajev.

Maccabi Tel-Aviv FC: Peretz – Geraldes, Hernández, Nachmias, Saborit – Glazer, Rikan, Jeini (C) – Guerrero, Chalajla, Ben Chaim.
Náhradníci: Gianniotis, Itžak – Baltaxa, Hozez, Šamir, Hanzis, Davidzada, Almog, Piven, Šahar, Mizrahi, Karzev.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB).
Maccabi Tel-Aviv FC

Vícemistr izraelské ligy ke konci července prohráli izraelský superpohár proti mistrovskému Maccabi Haifa, ale jinak žádné další zápasy na domácí scéně neodehrál, protože se zde liga rozjede až za deset dní. V rámci pohárů bylo Maccabi nasazeno do druhého předkola Evropské konferenční ligy. Soupeřem mu byla černohorská Sutjeska Nikšić, kterou mužstvo z Tel-Avivu porazilo po výsledcích 0:0 a 3:1. Ve třetí části kvalifikace zajíždělo pro změnu na Slovensko. S Trnavou to Maccabi nemělo vůbec snadné, ale jediný vstřelený gól z domácí odvety přece jenom stačil na postup do této fáze.
FC Šachťor Karaganda

Domácí tým si případným triumfem v tomto dvojutkání vylepší reputaci, protože na ligové scéně je to od něj nečekaně slabý ročník. Kazachstánská liga má momentálně letní přestávku. Po devatenácti kolech v ní Šachťor nalezneme až na jedenáctém místě, kde má jen čtyřbodový náskok na záchranu. V EKL se Karagandě daří, byť ve druhém předkole odvracela vypadnutí s rumunským FCSB. Na své půdě ale zvládla penalty a stejný husarský kousek se jí povedl ve třetím předkole s ukrajinskou Kovalivkou. Oba zápasy i půlhodinové prodloužení tehdy skončily bez branek.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Karagandou a Maccabi Tel-Aviv!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.