Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Olimpija Lublaň : Santa Clara - 12. srpna 2021   20:00

Olimpija Lublaň
0:1
(0:0)
Santa Clara
Santa Clara
73' R. Costa
Vidmar – Boakye, Mlinar (84. Ratnik), Crnomarković, Pavlović – Elšnik (C) (84. Ostrc), Tomić – Aldair (84. Špehar), Kapun (75. Sešlar), Junior – Nukić (63. Kurež).
Palabıyık – Sesigüzel, Olguncan (TUR)
Stadion Stožice, Lublaň
Santa Clara
Fernandes – Ramos, Boateng, Villanueva, Mansur (78. Afonso) – J. Costa (C), Morita, Lincoln – Ricardinho, Carlos (72. R. Costa), Patric (76. Henrique).
Afonso, Cabral, R. Costa

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:8.
Santa Clara nastoupila do odvetného zápasu s pouhými třemi náhradníky a bez rezervního brankáře. Výraznější komplikace to ale nezpůsobilo, portugalský tým si kontroloval náskok z prvního zápasu a nějakých dvacet minut před koncem si navíc vylepšil koeficient gólem střídajícího Ruie Costy. Lublaň celý dvojzápas působila trochu vyčpělým dojmem. Za více než 180 minut branku soupeře pořádně neohrozila a pouť Evropou dneškem uzavírá.
90+4'
90+3'
Portugalci jednoduše vybruslili ze zvýšeného napadání. Henrique pak ale dostal těžkou přihrávku a míč opětovně vycestoval do autu.
90+1'
Lublaň by tuto odvetu ráda alespoň zremizovala. Moc nadějné to ale nevypadá Kurež se dostal s míčem za koncovou čáru.
90'
Avizované nastavení by mělo trvat čtyři minuty.
89'
Trošku zbytečné zdržení na konci zápasu. Z neúnavného kotle Lublaně přiletělo na hřiště několik světlic.
88'
Kurež dobře věděl o náběhu Lamineho Juniora, jenže nadýchaný centr znovu skončil v moci hostujícího gólmana.
87'
Špeharovi nevyšel první dotek. Kolmici za obranu jemně prodloužil až k Fernandesovi, který vyrazil vstříc balonu.
86'
Lamine Junior zahnal zpětnou přihrávkou Pavloviće. Santa Clara se během toho stáhla v plném počtu na vlastní polovinu.
85'
Hosté měli úplně volnou pravou stranu, jenže místo nějakého centru před branku zařadili zpátečku a pokračují v sérii kontrolovaných přihrávek.
84'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Antonio Mlinar, přichází Marcel Ratnik.
84'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Aldair, přichází Dino Špehar.
84'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Timi Elšnik, přichází Enrik Ostrc.
82'
Elšnik se dostal k rozehrávce rohového kopu, jenže jeho spoluhráči se zmohli jen na vícero zablokovaných střel. Byli to Boakye a Mlinar.
80'
Trefa Ruie Costy zlomila veškerý odpor slovinského týmu. Všichni dobře vědí, že třígólové manko Olimpija nemůže smazat.
78'
Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Mansur, přichází João Afonso.
77'
Pavlović skvěle anticipoval příchozí centr z levého křídla a před čekajícím útočníkem ho odehrál mimo hrací plochu.
76'
Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Jean Patric, přichází Paulo Henrique.
75'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Nik Kapun, přichází Svit Sešlar.
73'
Santa Clara právě vstřelila branku!
O osudu celého dvojzápasu už je stoprocentně jasno. Santa Clara zvyšuje celkové vedení na 3:0. Hostující trenéři měli opravdu šťastnou ruku, jen pár vteřin po svém příchodu dokončil vydařenou narážečku mezi Ricardinhem a Joãem Costou z jedničky zakončující RUI COSTA. Míč poslal nechytatelně do protipohybu gólmana.
72'
Střídání v týmu CD Santa Clara: ze hřiště odchází Carlos, přichází Rui Costa.
70'
Villanueva se nenechal obehrát Laminem Juniorem, když plnil funkci posledního obránce Santa Clary.
69'
Elšnikem zrealizovaný rohový kop hostující výprava ustála. Po dalším faulu Kapuna může být v naprostém klidu.
68'
Ani technický pokus Ricardinha do plánovaného cíle nedoletěl. Obalovačka skončila za vzdálenější tyčkou.
67'
Villanueva si našel to místo, kam letělova Lincolnova standardka. Těžká hlavička proletěla vedle Vidmarovy pravé tyče.
66'
Nik Kapun si podruhé za sebou počínal dosti nefér. Teď poslal na zem Costinhu a už za to dostal žlutou kartu.
65'
Aldairův ofsajd znemožnil Lublani usilovat o zkorigování dvougólového manka z týden starého zápasu. Fernandesovi tak nemusí vadit, že byl zblízka překonán.
64'
V nejlepší kondici není ani Ricardinho, do kterého zajel Kapun. Kupodivu se nepískal žádný faul.
63'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Mustafa Nukić, přichází Gal Kurež.
61'
Další várka centrů, která nepadla na úrodnou půdu. Hra se musela dokonce zastavit kvůli bolestivé srážce dvou hráčů.
60'
Nápor portugalského mužstva se stupňuje. Na počtu gólových šancí to ale není znát, domácí si před Vidmarem vedou obstojně.
58'
S nějakou bolístkou se z trávníku nezvedal Lincoln. Sudí realizační tým do akce nepovolává, záložníka Santa Clary zvedá jeden ze soupeřů.
57'
Pasem do levého křídle se hosté sami vyhnali do autu. Patric neměl šanci nepřesný míč zastavit.
55'
Nukić si u penalty přebíral přihrávku z levého kraje hřiště, nicméně střelu z otočky naslepo do brány neusměrnil.
54'
Aldair se stal obětí zákroku Rafaela Ramose, jenž byl odměněn žlutou kartou.
54'
Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo. Padající list v podobě centru Aldaira končí v náruči hostujícího gólmana.
53'
Rohový kop pro Olimpiji.
52'
Úvod druhé půle Lublani moc nevyšel. Domácí nyní uklidňují situaci několika přihrávkami na jistotu uprostřed hřiště.
51'
Olimpija s vypětím všech sil i s trochou potřebného štěstí přežila několik nahrávek směřujících před branku Vidmara.
49'
Rychlou sérií přihrávek se Santa Clara prokombinovala až do křižné střely Carlose. Vidmar jeho pokus vytlačil očima za svou pravou tyč.
48'
Obraz hry se asi měnit nebude. Hosté hlídají míč i svůj dvougólový náskok. Při každé příležitosti šetří aspoň jednotky vteřin.
47'
Ani jeden z trenérů nevyplnil pauzu mezi jednotlivými poločasy žádným střídáním, takže na obou stranách pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
Vesměs vyrovnaná první půle na celkovém vedení Santa Clary 2:0 nic nezměnila. Portugalské mužstvo hraje potřebnou údržbu a nehodlá si cestu do čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy nikterak komplikovat. Ke vstřelení definitivní pojistky byl po půlhodině nejblíže Carlos, jenže z dorážky bránu minul.
45+4'
45+3'
Vidmar si při rozehrávce šlápl na míč a ve finále měl velké štěstí, že se od napadajícího Carvalha neodrazil balon za jeho záda.
45+2'
Ve druhé ze tří nastavených minut se toho moc nestane, protože probíhá ošetřování hostujícího útočníka Patrica.
45+1'
Do vápna posílal dlouhý míč Pavlović, jenomže následné sklepnutí hrálo do karet spíše bránící Santa Claře.
45'
Mansur neriskoval a prodloužil nadýchaný nákop ze standardní situace za zadní čáru, což znamená rohový kop.
44'
Zajímavý nákop ze středového kruhu Carvalho nepřevzal, protože ho dostatečně otravoval Mlinar.
43'
Lublaň by asi měla více napadat, pokud chce zkrátit nekonečné přípravné fáze portugalského týmu. Ten neustále šetří hodně času.
41'
Carlosovi byla přičtena do statistik nepřesná střela. Je stále pravděpodobnější, že první půle skončí bez branek.
40'
Laminemu Juniorovi nevyšel krok, když k němu doletěl nezachycený centr z pravého kraje. Pokus o střelu z nulového úhlu dopadl komickým pádem.
39'
Santa Clara pokračuje v tom, co jí momentálně stačí k postupu. Drží míč daleko od své brány.
37'
Lublaň je stále v deseti. Ošetřování krvavého šrámu na hlavě Tomiće zabírá poněkud více času.
36'
Nukić si pomohl nedovoleným prostředkem, když se na levé straně snažil vyhrát situaci jeden na jednoho.
35'
Neplánovaná pauza je u konce. Lublaň zakládá akci od vlastního gólmana.
33'
Rozhodčí Palabıyık nespěchá s pokračováním ve hře. Ostatní fotbalisté využívají pauzy k doplnění tekutin.
32'
V akci je realizační tým Lublaně. Jeden z hráčů je ošetřován na hlavě, nicméně na střídání to zřejmě nebude.
31'
Ještě zajímavější možnost Santa Clary! Vidmar vyrazil pokus Lincolna na Carlose, jenž neměl při zakončení z dorážky potřebně seřízená mířidla!
29'
Trochu ošemetné chvíle pro defenzivu Olimpije, která předvedla vícero bloků uvnitř vlastní šestnáctky. Ricardinho se tak neprosadil tak, jak chtěl,
28'
Crnomarković srovnal se zemí Carlose. Další důkaz o tom, že domácí fotbalisté nechodí pro podobné zákroky daleko.
27'
Costinha měl volněji ve středu pole. Míč rozdal o kousek doprava, ale Ricardinho z delší vzdálenosti bránu přestřelil.
26'
Ve finále se kopaly rohy hned dva. Ten druhý vnesl do šestnáctky menší zmatky, ale balon skončil v rukavicích Vidmara.
25'
Patric si naváděl míč na pravou nohou, ale trefil jen prvního obránce v zeleném. Následuje rohový kop.
24'
Domácí mají v posledních minutách navrch, jenže si sami komplikují život svou nedisciplinovaností. Držení dresu nyní neprošlo Tomićovi.
23'
Ale ne dlouho. Hned první přihrávka z vlastní poloviny směrem k brance soupeře postrádala lepší myšlenku.
22'
Elšnik si podle sudích počínal nedovoleně, když si zpracovával míč s obráncem přilepeným na zádech. Hrát budou Portugalci.
21'
Lublaň se snaží aktivně presovat. Už několikrát díky tomu získala míč, ale záhy ho zase ztratila vlastní nepřesností.
20'
Pavlović stáhl k zemi Rafaela Ramose. Větší vliv na hru to ale nemá, hraje se daleko od obou šestnáctek.
18'
Lincoln byl viditelně přidržen za dres. Hosté začínají svou akci mnoha přihrávkami mezi obránci.
17'
Lamine Junior zkoušel štěstí z ostrého úhlu, ale hostující gólman si prostor u své pravé tyče pohlídal. Dokonce to nebude ani roh, míč šel rovnou do boční sítě.
16'
A do třetice ofsajd. Nyní na opačném konci hřiště, ze zapovězeného postavení se nestihl vrátit Carlos.
15'
A ještě jednou vyletěl praporek rozhodčího do vzduchu. Za posledním obráncem Santa Clary se zjevil Nukić.
14'
Slovinské mužstvo je u míče pouze zřídka. Nyní o něj přišel kvůli odmávanému ofsajdu Elšnika.
13'
Tempo hry je zatím velmi nízké. Portugalský tým drží míč, ale s vědomím náskoku z prvního zápasu nepodniká nic velkého.
12'
Hostující centr z pravé strany znegoval odpískaný faul. Čekání na premiérovou šanci se tak ještě protáhne.
10'
Hodně nepovedená rozehrávka z domácí obrany. Míč zmizel v zámezí.
8'
Ricardinho si počínal nedovoleně. Santa Clara musí pracně získaný míč odevzdat.
7'
Na zemi je Lamine Junior. Vypadá to na problém s levou rukou, který bude řešit domácí realizační tým.
6'
První více vzrušující moment před domácí brankou se nakonec ukázal jako nadbytečný. Centru zleva předcházel ofsajd.
4'
Moc důležitých událostí první vteřiny nenabízí. Jen jednou se hra přerušila kvůli faulu domácího fotbalisty. Byl to Lamine Junior.
2'
Domácí nastoupili v zelených dresech. Santa Clara je v černém.
1'

NK Olimpija Lublaň: Vidmar – Boakye, Mlina, Crnomarković, Pavlović – Elšnik (C), Tomić – Aldair, Kapun, Junior – Nukić.
Náhradníci: Vidovšek – Fogec, Ratnik, Kurež, Fink, Gliha, Sešlar, Špehar, Ostrc, Bončina, Andrejašič

CD Santa Clara: Fernandes – Ramos, Boateng, Villanueva, Mansur – Costa (C), Morita, Lincoln – Ricardinho, Carlos, Patric.
Náhradníci: Afonso, Cabral, Costa

Rozhodčí: Palabıyık – Sesigüzel, Olguncan (TUR).
1. zápas

Santa Clara si dominantním výkonem došla pro vítězství 2:0, i když mohla z drtivé převahy vytěžit mnohem více. Oba góly padly ještě v první půli zásluhou Carlose a Mansura. V té druhé domácí drželi míč, ale až na jednu hlavičku Carlose nebyli nebezpeční. Paradoxně nejklidnější bylo období po červené kartě Koruna. Olimpija se v deseti zkušeně bránila až do závěrečného hvizdu.
NK Olimpija Lublaň

Hosté zažili v závěru minulé sezóny velké zklamání. Skvěle rozjetý ligový ročník zakončili šňůrou sedmi zápasů bez vítězství. Přišli tak o šanci na titul a ve slovinské první lize obsadili s čtyřbodovou ztrátou na čelo třetí místo. Jistou náplastí byl aspoň pohárový triumf. Ve finále Olimpija porazila Celje 2:1. V předchozích týdnech si Lublaň zahrála druhé předkolo EKL. S maltskou Birkirkarou doma vyhrála 1:0. Tento náskok v odvetě přišla, ale díky zvládnutému penaltovému rozstřelu nakonec postoupila dál. Během tohoto víkendu ještě stihla v lize vyhrát 2:1 nad týmem Tabor Sežana.
CD Santa Clara

Už ve třetí sezóně po postupu do nejvyšší portugalské soutěže se Santa Clara kvalifikovala do evropských pohárů, se kterými nemá vesměs žádné zkušenosti. Jen v ročníku 2002/03 si zahrála Intertoto Cup, kde skončila po prohře 1:9 s Teplicemi. Mužstvo z Azorských ostrovů obsadilo v Primeira lize šesté místo i přes negativní zápasovou bilanci 13-7-14. Nejlepším střelcem byl se čtrnácti zásahy pětadvacetiletý útočník Carlos. Během uplynulého víkendu prohrálo v portugalském poháru 0:3 na hřišti Tondely.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské konferenční ligy. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na odvetu mezi týmy NK Olimpija Lublaň a CD Santa Clara!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.