Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rubin Kazaň : Raków - 12. srpna 2021   18:00

Rubin Kazaň
Rubin Kazaň
0:1
(0:0)
Raków
Raków
111' Gutkovskis
Rubin Kazaň
Djupin (120+1. Medveděv) – V. Ignatjev (94. Ignatjev), Uremovič (C), Begič, Samošnikov – Jevtič (56. Musajev), Abildgaard, Hwang (106. Saito) – Hakšabanovič, Kostjukov (106. I. Ignatjev), Kvarackelia (106. Bakajev).
Bognár – Buzás, Kóbor (HUN).
AK Bars Arena, Kazaň
Raków
Kovačevič – Tudor, Niewulis (C), Arsenič – Wdowiak (75. Dlugosz), Papanikolaou, Poletanovič (97. Wydra), Kun (117. Rundič) – Lopez, Musiolik (84. Gutkovskis), Cebula (97. Szelagowski).

Rakow Czestochowa se 19. srpna na stadionu v Bielsku-Bialé utká v prvním utkání dvojzápasu s belgickým Gentem.

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:8. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:17.
Polský tým se v posledním předkole utká proti lepšímu z lotyšsko-belgického souboje mezi RFS a Gentem. První zápas skončil remízou 2:2.
Pohádka Marka Papszuna napíše příští týden další příběh. Rakow Czestochowa s českou, i když zraněnou, dvojicí postupuje do 4. předkola Konferenční ligy. Tomáš Petrášek a Daniel Bartl se mohou těšit na dalšího soupeře.

Dnes o tom rozhodlo druhé prodloužení. Nejprve po zbytečném faulu opustil hřiště Samošnikov, ve 111. minutě zrychlili hráči Rakowa kombinaci a vrcholem byl úvodní gól Gutkovskise. Vypadalo to, že lotyšský útočník bude hrdinou zápasu, ale poslední minuta ukázala na jiného, protože pokutový kop Hakšabanoviče zlikvidoval Kovačevič a ukončil působení Rubinu Kazaň v evropských pohárech.
120+2'
120+2'
KOVAČEVIČ VYRAZIL POKUTOVÝ KOP! Fantastický zákrok Kovačeviče, který vsadil na stranu, ze které se rozbíhal Hakšabanovič a míč letící k levé tyči vyrazil vedle brány! Rozhodčí po zákroku ukončil zápas! Czestochowa se raduje, Kazaň smutní.
120+1'
Střídání brankářů v týmu Rubinu. Djupin skončil, na jeho místo přišel Medveděv.
120+1'
Za penaltový faul inkasoval žlutou kartu Dominik Wydra.
120'
Pokutový kop pro Kazaň! Maďarský rozhodčí spatřil kontakt mezi Wydrou a Uremovičem. Kazaňský obránce po střele upadl na zem.
118'
Gutkovskis uvolnil na středové čáře Szelagowského, tomu odešla při úniku rychlost a před pokutovým územím přišel o míč.
117'
Unavený Kun končí v dnešním utkání. Trenér Papszun posílil obranu, do hry poslal exkarvinského Rundiče.
116'
Gutkovskis přihrál na levou stranu Szelagowskému, ten popoběhl po pravém kraji a zpětnou přihrávkou vybídl Gutkovskise k zakončení. Lotyšský útočník napálil míč do boční sítě.
116'
Saitův centr z pravé strany hráči Rakowa odhlavičkovali mimo šestnáctku.
115'
Rubin začal i v deseti tlačit soupeře do šestnáctky.
114'
Jeden z hráčů Rakowa zůstal ležet na hřišti. Wydra byl trefen do nohy Saitem.
113'
Další útočná akce Rakowa nekončí gólem, Lopezův pokus odvrátil soupeř na rohový kop.
111'
Tým Raków právě vstřelil branku! Rakow se ve druhém prodloužení druhého dvojzápasu dočkal premiérového gólu v evropských pohárech! Papanikolaou rozjel přihrávkou do pravé strany rychlou akci polského celku, Dlugosz odcentroval před bránu a VLADISLAVS GUTKOVSKIS hlavou umístil míč pod břevno – 0:1!
109'
Niewulis přihrál na pravou stranu Dlugoszovi, ten vypustil prudkou přízemní přihrávku před branku, kam si nabíhal Gutkovskis, ale míč nezasáhl.
106'
To je zlé pro Rubin. Samošnikov složil k zemi rozběhnutého Dlugosze a viděl z rukou rozhodčího druhou žlutou kartu. Utkání pro něj skončilo a Rubin dohrává zápas v deseti.
106'
Trojité střídání Rubinu. Hřiště opustili Kostjukov, Kvarackelia a Hwang, místo nich přišli Ivan Ignatjev, Saito a Bakajev.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Prodloužení je nervózní, zápas může rozhodnout jeden gól. Rychlá výměna stran a pokračujeme druhou patnáctiminutovkou.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Lopezův centr z přímého kopu v bráně neskončil.
105'
Rakow zaútočil po pravé straně, Dlugosz natáhl nohy a pelášil k bráně, Samošnikov musel sáhnout po faulu a rukou poslal soupeře na zem. Za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
Kvarackelia se proběhl podél pokutového území, kde si ho přebírali hráči Rakowa. Do šance Gruzínce nepustili a nepovedený centr jeho spoluhráče skončil v zámezí.
103'
Trenér Papszun protestoval proti neodpískání penalty tak vehementně, až od maďarského rozhodčího uviděl žlutou kartu.
102'
Gutkovskis upadl po střetu se soupeřem, rozhodčí penaltu neodpískal, naopak do brejku mohli jít Rusové, ale perfektní práci se předvedl Arsenič.
101'
Kun dostal od Zotova úder do nosu a skácel se k zemi. Rozhodčí přerušil hru.
101'
Szelagowski z otočky nakopl míč na bránu, domácí stopeři odkopli míč jen do autu.
100'
Lopez z rohového kopu načechral míč na přední tyč, ale tam byl před Niewulisem domácí hráč.
99'
Kun znovu u útočné akce, jeho centr na Gutkovskise Rusové odvrátili, poradili si i proti pokusu Szelagowského. Jeho střelu zblokovali na rohový kop.
97'
Dvojité střídání Czestochowé. Hřiště opustili Cebula s Poletanovičem, na jejich místa vyběhli Szelagowski a Wydra.
96'
Cebula chtěl krásnou uličkou vysunout Dlugosze, ale ten to měl k míči dál než soupeř, který nechal balón dokoulet se do zámezí.
96'
Rohový kop hostí odvrátili hráči Rubinu mimo šestnáctku.
95'
Střídání na straně Rubinu. Hřiště opustil Vladislav Ignatjev a na jeho místo přišel Zotov.
94'
Cebula se protáhl pravou stranou až do pokutového území, kde vybojoval rohový kop.
93'
Gutkovskis běžel sám před obrannou linií Rubinu, až se odhodlal ke střele z nějakých dvaceti metrů. Střelu po zemi lapil gólman Djupin.
92'
Kun z levé strany odcentroval do pokutového území, tam skákal do vzduchu Gutkovskis, ale míč dopadl na hlavu stopera ruského celku.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Začátek druhého poločasu patřil Rakowu, ale svěřenci trenéra Papszuna nedokázali snahu proměnit v gól. Největší šanci měl hlavičkující Abildgaard, který orazítkoval brankovou konstrukci.

Utkání tak rozhodne prodloužení, případně pokutové kopy.
90'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Rohový kop Cebuly našel hlavu Niewulise, ale kapitán Rakowa ani tento míč neusměrnil mezi tři tyče.
90+2'
Lopez faulován u půlící čáry. Hosté se snažili zaútočit a vybojovali rohový kop.
90+1'
Rozehrávka rohového kopu Rubinu nevyšla. Kvarackelia při kličkování přišel o míč. Od brány bude odkopávat Kovačevič.
90+1'
Rozhodčí přidal k druhému poločasu dvě minuty.
90'
Kvarackelia neprošel středem do pokutového území, přesto vybojoval na stoperech Rakowa rohový kop.
90'
Arsenič si s Kunem několikrát vyměnili míč na levém kraji, nakonec Kun z první odcentroval na zadní tyč, tam zavřel akci Dlugosz, jenže hlavou minul branku.
88'
Kvarackelia dostal trochu prostoru na levé straně, vypustil zajímavý centr před malé vápno, kam si nabíhal Abildgaard, ale k dlouhému míči se nedostal.
86'
Hakšabanovičův centr z pravé strany odrazil hlavou vedle brány Musajev.
86'
Niewulis zbytečně fauloval Hakšanbanoviče, navíc obránce Rakowa obdržel žlutou kartu. Zajímavá příležitost Rusů z pravé strany.
84'
Trenér Papszun přichystal druhou změnu. Musiolika vystřídal Gutkovskis.
83'
Hakšabanovičův centr našel v pokutovém území hlavu Abildgaarda, který hlavou napálil balón do pravé tyče brány polského celku!
82'
Ignatjev zkoušel odcetrovat z pravého kraje přes rakowský blok, ale míč neprošel do pokutového území.
80'
Kvarackelia narazil zezadu do Dlugosze, oba hráči leží u postranní čáry. Faul byl odpískán Gruzíncovi.
78'
Kvarackelia se znovu ukázal. V pokutovém území se dostal k míči, svým technickým uměním vyšachoval soupeře a prudkou střelou o fous přestřelil bránu Rakowa! Gruzínský hráč si říká o titul hráče utkání.
76'
Kvarackelia zatančil na pravé straně pokutového území a poté křižákem odcentroval na zadní tyč. Tam zaúřadovali obránci Rakowa, kteří si na chvíli oddechli.
75'
Nyní dochází ke změně v polském týmu. Wdowiaka nahradil Dlugosz.
75'
Rakow tlačil po rohovém kopu, ale po Lopezově centru z levé strany se k míči dostali Rusové.
74'
Musiolik tvrdým soubojem u čáry získal pro svůj tým rohový kop. Trenér Papszun chystá střídání.
73'
Lopezovu střelu ze střední vzdálenosti odrazil hlavou Uremovič k Cebuli. Útočník Rakowa se také odhodlal k odpálení rány, ale jeho pokus minul ruskou bránu.
72'
Hráči polského celku jsou pod tlakem, nebezpečný centr Ignatjeva obránci Rakowa odhlavičkovali, poradili si i s dalšími pokusy soupeře ze strany.
71'
Musiolik doplatil na srážku dvou hráčů Rubinu a schytal také úder do hlavy. Po krátkém poležení na trávníku vstal a pokračuje v utkání.
71'
Samošnikov napodobil svého spoluhráče, prošel kolem tří hráčů po levé straně, ale nepřesný centr dolétl téměř k druhému rohovému praporku.
70'
Kvarackelia prošel kolem tří hráčů Rakowa z levé strany, avšak poslední Poletanovič srazil míč k brankáři Kovačevičovi.
69'
Po delší době přišla snaha o útok ze strany Rubinu, ale nepřesná střela Abildgaarda minula levou tyč polské brány.
68'
Po rohovém kopu to vypadalo na rychlý brejk, ale jeden z hráčů Rakowa předvedl dobrou obrannou práci a před soupeřem odkopl míč do autu.
67'
Po dlouhé kombinaci Rakowa sice Lopez přišel na hranici vápna o míč, ale balón se vzápětí znovu dostal k němu od nohou Uremoviče a prudkou střelou ze středu šestnáctky minul bránu. Střela byla ještě tečována, proto následoval rohový kop.
64'
Lopez sám rozehrál přímý kop, vybral si pravý horní roh ruské brány, jenže zhruba o dva metry minul.
63'
Střídající Musajev jako první ve druhé půli uviděl žlutou kartu, když tvrdě udeřil do tváře aktivního Lopeze.
61'
Lopez ukázkovým pasem vysunul Kuna, který následně odcentroval na zadní tyč, kam šplhal Wdowiak, ale po střetu se soupeřem upadl na zem bez možnosti hlavou trefit míč. Penalta se nepíská.
60'
Chybu Niewulise se snažil využít Kvarackelia, který zachytil nepřesnou přihrávku a zamířil do pokutového území. Před pokutovým územím byl od míče čistě odstaven.
58'
Cebula centroval z přímého kopu z levé strany, míč mířil na Niewulise, ale včasným výběhem dokázal Djupin vyboxovat míč mimo šestnáctku.
56'
Střídání na straně ruského celku. Jevtič dnes dohrál, místo něj přišel Musajev.
56'
Kvarackelia vysunul po levém křídle Samošnikova, který vběhl do pokutového území a pokusil se zpětnou přihrávkou vybídnout spoluhráče k zakončení. Jenže pečlivá obrana Rakowa míč k hráčům Rubinu nepustila.
53'
Diváci pískají. Rakow znovu zaútočil, Kun centrem z levé strany našel v pokutovém území Cebulu, jeho hlavička ze stoje zamířila těsně nad břevno! Místní příznivci si hluboce oddechli.
52'
Šance Rakowa! Cebula utekl dvěma obráncům po pravém křídle, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Lopeze, který z první přestřelil kazaňskou bránu!
51'
Zajímavá akce Rakowa gólem neskončila. Cebula přihrál míč na pravou stranu Wdowiakovi, ten odcentroval po zemi na přední tyč, jenže Musiolik se natahoval po míči marně.
51'
V kazaňské aréně se probudili diváci. Po prvním tichém poločase je slyšet jejich povzbuzování.
50'
Kvarackelia fauloval Niewulise u postranní čáry, který si dobře pokryl míč tělem.
48'
Další zákrok Kovačeviče. Brankář Rakowa si vystoupil proti pokusu Hakšabanoviče zpoza šestnáctky a polovysokou střelu bez problémů chytil.
47'
Nepříjemný skákavý centr Samošikova z levé strany proskočil kolem hráčů a dolétl do rukavic gólmana Kovačeviče.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločase změnu v sestavě.
46'
První půle je za námi. Rakow ani po 345 minutách nemá na svém kontě první gól vstřelený v evropských soutěžích. Totéž se dá říct o kolonce inkasovaných branek. I proto je stav utkání 0:0, jelikož diváci v AK Bars Aréně žádnou větší příležitost neviděli.
45+2'
45+2'
Hwang kličkoval na pravé straně šestnáctky do chvíle, než se odhodlal ke střele. Rána domácího hráče byla zblokována.
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli minimálně o dvě minuty.
45+1'
Po dlouhém autu Cebuly zkoušel v pokutovém území hlavičkovat Niewulis, ale v souboji s Begičem si pomohl faulem.
45'
Wdowiak na pravém křídle oběhl Samošnikova, ale povedeným skluzem uklidil míč do autu Begič.
44'
Poletanovičova střela ze střední vzdálenosti zamířila přesně do středu brány, kde byl připraven gólman Djupin.
44'
Arsenič s Lopezem se snažili něco vymyslet na levé straně, ale ani jejich kombinace nevedla k přesnému centru.
41'
Wdowiak se dral po levé straně k míči, ale při cestě za balónem hodil na zem Samošnikova.
39'
Wdowiak chtěl vypíchnout míč soupeři, ale trefil ruského hráče do hrudi. Za svůj zákrok byl odměněn žlutou kartou.
37'
Rakowští se ubránili, rozjeli protiútok, po kterém fauloval Tudora Kostjukov. Za faul na rozběhnutého soupeře uviděl útočník ruského celku žlutou kartu.
37'
Centr Kvarackelii z levého kraje našel pouze hráče Rakowa. Po dalším průniku stejného hráče odrazil míč na roh Papanikolaou.
36'
Centr z levé strany přizvedl hlavou nad bránu Musiolik. Rohový kop Rubinu.
35'
Kvarackeliu pronikajícího po levém křídle zastavil nedovoleně Tudor.
34'
Wdowiak pronikl z pravé strany do pokutového území, ale tam byl odzbrojen od míče.
33'
Kun se po rohu sehraném na krátko dostal k centru, ale nepřesný centr zachytil hlavou Jevtič.
33'
Po obranné hlavičce Uremoviče budou zahrávat hráči Rakowa rohový kop.
31'
Rubin je po krátké chvíli v plném počtu.
30'
Samošnikov a Begič na chvíli leželi na trávníku. Samošnikov už vstal, o Begiče se starají maséři.
28'
Kun utíkal do protiútoku, ale proti třem hráčům neměl šanci. Zezadu ho obral o míč Abildgaard.
27'
Kvarackelia zakličkoval na levé straně, pronikl přes dvojici protihráčů do pokutového území, ale následná sražená střela dolétla jen do Kovačevičových rukavic.
24'
Lopez našel v pokutovém území Kuna, ale ten ze dvou kroků neprostřelil kazaňského obránce. Rubin se následně dostal k protiútoku, ale Kvarackelia byl odstaven Niewulisem od míče.
24'
Hwang se u rohového praporku zamotal do svých kliček a otočkou o 360 stupňů poslal balón do zámezí. Rohový kop pro polský celek.
23'
Kun z levého kraje nepropálil nohy Ignatjeva.
22'
Cebula se snažil u rohového praporku obít míč o ruského obránce, jenže balón se odrazil zpět do Cebuly a následně do zámezí. Hra bude pokračovat odkopem od brány.
22'
Wdowiakův průnik pravou stranou zastavil Samošnikov. Aut pro Rakow.
20'
Bývalý hráč Lechu Poznaň Darko Jevtič se před šestnáctkou vyhnul Niewulisovi a střelou po zemi k levé tyči donutil k prvnímu zásahu gólmana Kovačeviče.
18'
První centr Cebuly z pravé strany odrazil Samošnikov, druhý sice dolétl na hlavu jednoho z rakowských hráčů, ale míč zamířil zpět do rohu.
18'
Wdowiak přihrál na pravý kraj Cebulovi, ten nedokázal odcentrovat přes klouzajícího Samošnikova.
17'
Rusové se pomalu přesouvají z jedné strany na druhou, ale nedokážou se dostat do pokutového území.
14'
Kuna čistě odzbrojil od míče Kostjukov, skluzem zasáhl balón a přihrál spoluhráči.
13'
Špatná rozehrávka Hwanga ze středu na levou stranu. Míč po jeho přenesení hry skončil v autu.
9'
Kvarackelia kličkoval na levé straně, ale kolem dvou protivníků nepronikl do pokutového území.
8'
Cebulovu přihrávku ze středu na levý kraj zachytil Hwang. Oba týmy nám nabízí opatrný fotbal.
7'
Hráči Czestochowé dobře brání průniky soupeře po stranách i středem.
5'
Rohový kop Rakowa zachytili domácí hráči a vyvezli míč mimo šestnáctku, ale dlouho se u balónu neudrželi.
4'
Povedená střela Lopeze z nějakých dvaceti metrů, útočník Rakowa poslal míč k levé tyči, brankář Djupin se natáhl po míči a balón vyrazil vedle levé tyče!
3'
Kazaň se po úvodním ataku soupeře drží na útočné polovině s míčem u nohy.
1'
Po rohovém kopu Cebuly se do hlavičkového souboje dostal Niewulis, ale hlavou přestřelil kazaňskou bránu.
1'
Hned po 20 sekundách mají hosté výhodu rohového kopu, Musiolikův centr z levé strany přizvedl nad břevno brankář Djupin.
1'
Utkání odstartovali výkopem od středového kruhu hosté.
1'

FC Rubin Kazaň: Djupin – V. Ignatjev, Uremovič (C), Begič, Samošnikov – Jevtič, Abildgaard, Hwang – Hakšabanovič, Kostjukov, Kvarackelia.
Náhradníci: Medveděv, Ismagilov – Bakajev, Šatov, Saito, I. Ignatjev, Gricajenko, Zotov, Musajev.

Raków Częstochowa: Kovačevič – Tudor, Niewulis (C), Arsenič – Wdowiak, Papanikolaou, Poletanovič, Kun – Lopez, Musiolik, Cebula.
Náhradníci: Trelowski – Rundič, Wydra, Szealgowski, Pereira, Arak, Gutkovskis, Kaczmarski, Udovičič, Dlugosz.

Rozhodčí: Bognár – Buzás, Kóbor (HUN).
Pohádka o zlatém dějepisáři

Pracoval ve farmaceutické firmě, kde se v době komunismu stihl připravovat na studia. Po vystudování historie zamířil do školy. Na gymnáziu učil dějepis a tělesnou výchovu.

Aby stihl zápasy i výuku, musel občas porušit dopravní předpisy. Učitelská funkce mu pomohla i v kariéře. Vyhrál se svým týmem okresní ligu, třetí ligu, druhou ligu a nakonec i první. V loňském roce zvedl nad hlavu polský pohár a trofej pro vicemistra ekstraklasy.

O kom je řeč? Dámy a pánové, nejlepší trenér loňské sezóny Marek Papszun prožívá evropskou pohádku.

Čtvrtý díl této série zavede tým z Czestochowy do daleké ruské Kazaně. Raków v předchozích třech evropských zápasech nenabídl divákům ani gól a v Bielsku-Bialé zvítězil proti litevské Suduvě až v penaltovém rozstřelu.

První vzájemný souboj s ruským soupeřem dopadl rovněž bez gólu, ale i bez vážnějších šancí na jedné i druhé straně. Největší zajímavostí zápasu byla odpadávající čísla z dresů ruského celku.

Raków o víkendu prožil pekelný zápas. Na trávníku krakovské Wisly prohrával po gólu Yeboaha 0:1, navíc v 51. minutě po zbytečném kopnutí soupeře opustil trávník s červenou kartou Papanikolaou. Raków se zvedl a i v deseti dokázal otočit výsledek na svou stranu. Tým trenéra Guľy porazil po trefách Cebuly a Gutkovskise 2:1.

Zkušený trenér Leonid Sluckij vede Rubin od roku 2019. Do letošního ročníku ruské ligy vstoupil na výbornou a po třech výhrách je z důvodu menšího počtu vstřelených branek na druhém místě za Zenitem Petrohrad.

V posledním kole Kazaň prohrávala s Achmatem 0:1, ale výsledek v přesilovce zvrátila na svou stranu. Haksabanovič vyrovnal na 1:1 v 58. minutě a Iancu vlastním gólem rozhodl o třech bodech pro kazaňský tým.

Bude pohádka o učiteli historie pokračovat nebo postoupí dál zkušený ruský stratég?

Sledujte to s námi, zápasem vás provede Igor Mainka.