Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sfîntul Gheorghe : Partizani - 15. července 2021   19:00

Sfîntul Gheorghe
4' Volkov  • 22' Solodovnicov
2:3
(2:2)
Partizani
Partizani
15' Cara   • 42' Junior   • 55' Junior
V. Fotias (GRE)
Complexul Sportiv Raional, Orhej
Partizani

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je tu konec! Dnes se bylo rozhodně na co dívat, a to obzvlášť v prvním poločase. Domácí vletěli do utkání a svého soupeře zaskočili, jenže toto tempo v dalších minutách už nedokázali udržet. Albánský celek prokázal větší kvalitu, utkání otočil na svou stranu a bez větších problémů si jednobrankový náskok udržel. V dalším předkole Evropské konferenční ligy narazí Partizani na švýcarskou Basilej.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
90+5'
90+4'
Sagna zariskoval a ve skluzu zajel pod soupeře. Trefil balón, následuje rohový kop.
90+2'
Bardhi patří mezi nejaktivnější hráče na hřišti. Své snažení mohl přetavit v branku, jenže skákavý míč ve vápně netrefil.
90'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají čtyři minuty.
89'
Štefanova tečovaná rána představovala jednoduchou práci pro Hoxhu.
87'
Calancea se blýskl parádním zákrokem! Jeho obránci ho vůbec nepodrželi, soupeři dovolili prakticky vše. Měli jediné štěstí, že moldavský brankář byl připraven.
86'
Z levé strany se procpal do vápna jeden z hostujících fotbalistů. Bránu netrefil, skóre se tedy měnit nebude.
84'
Střídání v týmu Sfîntul Gheorghe: ze hřiště odchází Lucas, přichází Sota.
82'
A měl jsem pravdu. Sotva se Bors na hřiště dostal, už ho zase opouští. Velmi nešťastný zápas pro moldavského hráče.
81'
Žlutou kartu dostává Marinaj (FK Partizani).
80'
Tohle nevypadá dobře. Bors po souboji se soupeřem zůstal ležet na hrací ploše a vypadá to, že pro něho dnešní duel skončil. Nejspíše to vypadá na problém s kotníkem.
79'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Gligolrov, přichází Celina.
77'
Střídání v týmu Sfîntul Gheorghe: ze hřiště odchází Solodovnicov, přichází Osipov.
Střídání v týmu Sfîntul Gheorghe: ze hřiště odchází Stînă, přichází Bors.
76'
Z naprosto laxního útoku vzešla zajímavá akce hostujícího celku. Zakončoval ji Lucas, jehož pokus zpacifikoval připravený Calancea.
74'
Z nulového úhlu vyslal přízemní nabídku před bránu jeden z domácích fotbalistů, proti jeho záměru ale včas vystoupil obránce soupeře.
73'
Sfîntul Gheorghe se nevzdává. O postup už nehraje, nicméně alespoň remíza by byla důstojným zakončením jeho působení v pohárové Evropě.
72'
Na zadní tyč dostal centr Bardhi. Nejspíše nechtěl zakončovat, ale jen najít někoho ze svých spoluhráčů. Ať už to bylo cokoliv, tak se mu to nepodařilo.
70'
Z otočky střílel jeden z domácích útočníků. Trefil jen obránce soupeře, nicméně i kdyby byl o něco přesnější, tak mu to je k ničemu. Píská se ofsajd.
69'
Hned jak jsem to dopsal, tak vypálil pár metrů od šestnáctky Bardhi. Střela mu nesedla a skončila nad břevnem.
68'
Partizani kontroluje míč. Hosté nikam nespěchají, rozhodně nechtějí dopustit bezhlavou přestřelku, která doprovázela první poločas.
66'
Střídání v týmu Sfîntul Gheorghe: ze hřiště odchází Slivca, přichází Luca.
65'
Murataj se připravoval na střelu z voleje, jenomže ho zradil odskok míče. Místo toho tedy raději jen posunul balón spoluhráči.
63'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Rrapaj, přichází Bardhi.
62'
Slivca pálil z dobré pozice jen do náruče brankáře soupeře. Může se stát vše, ale myslím si, že hosté si už postup do dalšího předkola pohlídají.
60'
Střela nebyla prudká. Rutinní zákrok pro Calanceau, jenž okamžitě nastartoval útočnou akci svého týmu.
59'
O fauly dnes rozhodně není nouze. Sagna v hlavičkovém souboji fauloval jednoho ze soupeřů, a tak následuje přímý volný kop z těsné blízkosti šestnáctky.
57'
Střídání v týmu Sfîntul Gheorghe: ze hřiště odchází Ojog, přichází Suvorov.
56'
Žlutou kartu dostává Gligorov (FK Partizani).
55'
Tým Partizani právě vstřelil branku!
Asi nejhezčí fotbalový moment dnešního utkání. Lucas to tentokrát nevzal na sebe, místo toho našel zcela osamoceného Stenia JUNIORA, jenž si připsal svůj druhý přesný zásah v této odvetě.
54'
Sagna hledal dlouhou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů. Místo toho jen daroval kulatý předmět soupeři.
52'
Litviakov se s tím nepáral. Dost surově zajel u lajny do soupeře a může být rád, že nedostal červenou.
51'
Lucas se hnal sám do brejkové situace. Ve sprinterském souboji s obráncem soupeře neobstál, a tak se bude odkopávat od brány.
50'
Lucas se snažil zatočit míč do protějšího rohu. Nápad to nebyl špatný, nicméně střele chyběla kýžená přesnost.
49'
Šehi byl chvíli ošetřován, naštěstí to ale vypadá, že bude schopen pokračovat v zápase.
48'
Solodovnicov se zapsal nejen mezi střelce, po tomto zákroku na Šehiho bude figurovat i v kolonce hráčů se žlutou kartou.
47'
Hoxha lapil ve vzduchu letící centr, k míči se tedy dostávají albánští fotbalisté.
46'
Úvodní rozehru ve druhém poločase si připsali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě snaží dostat směrem vpřed.
46'
První poločas je za námi! A opravdu bych teď nechtěl být v kůži obou trenérů. Tři ze čtyř branek padly po naprosto směšných chybách hráčů, které byly tak na úrovni okresu. Nicméně nám, divákům, to rozhodně nevadí. Přestřelka je to zatím slušná a my se nemůžeme dočkat na to, co nabídne druhá půlka.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45+1'
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehraje jedna minuta.
45'
Přímo z něj nevzešlo nic, co by stálo za řeč. Následně ale přiletěl do vápna albánského týmu další centr, se kterým měl Hoxha plné ruce práce.
44'
Ani nadvakrát Stînă nepropálil hradbu těl před sebou, budeme svědky rohového kopu.
44'
Sfîntul Gheorghe může odpovědět. Domácí mají k dispozici přímý volný kop z opravdu nebezpečné pozice.
42'
Je až neuvěřitelné, jakých chyb se může profesionální fotbalista dopustit. Sagna hodil rybičku a snažil se hlavou posunout míč ke svému brankáři. Jenže dal balónu malou razanci, Stenio JUNIOR ho předběhl a Calanceau prohodil.
40'
Domácí obránce ve skluzu zamezil soupeři odcentrovat, dokonce i vybojoval odkop od brány.
38'
Rrapaj vyzrál na soupeře v souboji tělo na tělo, poté ovšem odkopl míč jen do držení moldavského klubu.
37'
Hoxha si opravdu jistý není. Teď se ani nesnažil jít pro centr. Místo toho teatrálně upadl a dožadoval se odpískání útočného faulu, což mu tedy vyšlo.
36'
Litviakov vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Ten tentokrát nechyboval, proč letící centr si bez větších problémů doskočil.
35'
Ghecev to udělal dobře. Doslova si vynutil faul soupeře, díky čemuž jeho celek může uklidnit situaci.
33'
Calancea nic nevymýšlel. Ze skrumáže uprostřed vápna se míč odrazil jeho směrem, a tak ho raději odkopl do bezpečí.
32'
Nádherné přenesení hry. Domácí obránce vyslal snad z poloviny hřiště pas na nabíhajícího Gheceva. K dokonalosti stačilo jen to, aby moldavský záložník balón zpracoval.
30'
Domácí potřebují k dotáhnutí zápasu do prodloužení dvě branky. To se vůbec nejeví jako nereálné, hraje se dost útočný fotbal na obou stranách.
27'
Hosté to rozehráli nakrátko, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Promrhaná šance na srovnání.
26'
Partizani má k dispozici přímý volný kop, a to těsně před hranicí šestnáctky. Tohle je rozhodně na střelu.
25'
Hoxha neprožívá ideální zápas. Nejdříve zavinil penaltu, načež daroval gól soupeři. Uvidíme, zda to jeho psychické rozpoložení ovlivní v následujících minutách.
22'
Sfîntul Gheorghe právě vstřelil branku! Obrovská hrubku si připsal na své konto Hoxha! Ten naprosto nepochopitelně podskočil odražený míč, který následně dopadl před Nikolaje SOLODOVNICOVA. Tomu stačilo jen doklepnout kulatý předmět do opuštěné svatyně.
21'
Centr na levou stranu hřiště byl příliš dlouhý, Calancea bude odkopávat od své brány.
19'
Na centr z pravé strany si naskočil Cara, tentokrát ale jeho pokus Calancea zneškodnil. Zákrok to byl zvláštní, neboť míč, který mu letěl do náruče, pouze vyboxoval.
18'
Vše napovídá tomu, že dnešní odveta se bude podobat úvodnímu zápasu. V něm padlo sedm branek. My se nebudeme vůbec zlobit, pokud jich dnes uvidíme znova tolik.
15'
Partizani se dokázal oklepat z inkasované branky a snižuje! Byl to Tedi CARA, jenž zatočil svou střelu k protější tyči.
13'
Tohle mohlo bolet. Štefan šlapákem zajel do Lucase, za což si vysloužil žluté napomenutí.
11'
Ghecev odcentroval, avšak jeho nabídka pro spoluhráče neměla požadované kvality. Odkop od brány.
10'
Hosté měli k dispozici rohový kop z pravé strany, Z něho nic zajímavějšího nevzešlo, přesto to jsou fotbalisté v červených dresech, kteří drží míč.
7'
Jestli domácím vydrží nastolené tempo, máme se na co těšit. Opravdu nikdo nemohl očekávat, s jakým nasazením se hráči moldavského celku do zápasu vrhnou.
4'
Sfîntul Gheorghe právě vstřelil branku!
Roman VOLKOV poslal míč na opačnou stranu, než skákal albánský brankář, a posílá svůj tým do vedení!
4'
Žlutou kartu dostává Hoxha (FK Partizani).
3'
Píská se penalta! Ghecev odcentroval a vyzval k hlavičce svého spoluhráče. Ten pořádně prověřil brankáře soupeře, jemuž se podařilo míč jen vyrazit. K dorážce se poté dostal Ojog, jenže byl faulován!
2'
Domácí celek Sfîntul Gheorghe vstoupil do utkání daleko aktivněji. Hosté se zatím ani jednou nepodívali na útočnou polovinu.
1'
No tak to bylo rychlé! Hostující obránce při snaze o odkopnutí míče napálil jen dotírajícího útočníka. Balón se následně odebral směrem k Hoxhaovi, jenž měl co dělat, aby nečekaný pokus zpacifikoval.
1'

Sfîntul Gheorghe: Calancea – Sagna, Litviakov, Štefan, Ojog – Ghecev, Slivca, Plamadeala, Stînă – Volkov, Solodovnicov
Náhradníci: Railean – Bors, Carastoian, Charleston, Luca Gian, Lungu, Osipov, Suvorov, Svinarenco

FK Partizani: Hoxha – Gligorov, Šehi, Belica, Marku – Murataj, Kote, Rrapaj – Cara, Junior, Lucas
Náhradníci: Teqja – Balla, Bardhi, Celina, Dajci, Hasa, Kodra, Llanaj, Marinaj, Selita, Sonta

Rozhodčí: V. Fotias (GRE).
Sfîntul Gheorghe poněkud nečekaně v červnu udolal na penalty v rámci superpoháru Sheriff Tiraspol, suverénně nejúspěšnější moldavský celek v historii.

Jenže formu si do kvalifikačního kola nepřenesl. A to přesto, že moldavská soutěž se na rozdíl od té albánské už rozjela.

Dnešní duel slibuje vyrovnanou bitvu. Domácí určitě budou chtít alespoň částečně napravit blamáž, kterou dopustili v Albánii.
Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky u odvety prvního předkola Evropské konferenční ligy! Dnes se od 19:00 společně podíváme na zápas mezi moldavským Sfîntulem Gheorghem a albánským Partizanim.

Úvodní zápas dopadl lépe pro tým z Tirany. Albánci zvítězili 5:2 a vše napovídá tomu, že to budou právě oni, kteří v dalším kole narazí na Basilej. Ta byla nasazena do druhého kola přímo.