Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  KF Drita : Inter Turku - 12. července 2022   20:00

KF Drita
KF Drita
2' Simonovski  • 49' Muja  • 51' Muja
3:0
(1:0)
Inter Turku
Inter Turku
KF Drita
Maloku – B. Krasniqi, Limani (C), Balde, Bardhoku – Jashari, Broja (63. Namani) – Selmani (73. Ajzeraj), Baftiu (82. Conceição), Muja (83. Kryeziu) – Simonovski (82. Tahiri).
Isufi, Smakiqi – Ajzeraj, Conceição, Irogue, Islami, A. Krasniqi, Kryeziu, Mills, Namani, Tahiri, Vitija.
Doyle – Clarke, McDonnell (IRL)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština
Inter Turku
Riikonen – Arciero, Ketting (C), Ruxi, Niska (77. Kuittinen) – Tamminen, Paananen, Arsalo, Hyvärinen (60. Lepistö) – Jyry, Forsell.
Viitala – Hamalainen, Kantola, Kuittinen, Lehtisalo, Lepistö, Mahuta, Mastokangas, Ojala.

To byl obrat! Kosovská Drita na domácí horké půdě porazila Inter Turku 3:0 a pokračuje do 2. předkola Evropské konferenční ligy. Manko z úvodního měření sil vymazal už ve 2. minutě Marko Simonovski. O postupu Drity rozhodl v úvodu druhé půle dvěma slepenými góly Arbnor Muja. Hosté po třetím inkasovaném gólu zlepšili hru do defenzivy, ale v kolonce jejich vstřelených gólů zůstala nula, pouť pohárovou Evropou pro ně tak končí v nejkratším možném čase.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 3:10.
90+7'
83'
Střídání v týmu KF Drita:
ze hřiště odchází Arbnor Muja, přichází Almir Kryeziu.
82'
ze hřiště odchází Marko Simonovski, přichází Ardit Tahiri.
82'
ze hřiště odchází Blendi Baftiu, přichází Iran Conceição.
77'
Střídání v týmu FC Inter Turku:
ze hřiště odchází Jussi Niska, přichází Luka Kuittinen.
73'
ze hřiště odchází Kastriot Selmani, přichází Alamir Ajzeraj.
63'
ze hřiště odchází Rron Broja, přichází Hamdi Namani.
60'
ze hřiště odchází Markus Arsalo, přichází Elias Mastokangas.
60'
ze hřiště odchází Juho Hyvärinen, přichází Joonas Lepistö.
54'
Žlutá karta pro tým KF Drita (Tun Bardhoku).
51'
KF Drita právě vstřelila branku!
Autorem branky je ARBNOR MUJA.
49'
46'
45+2'
33'
Žlutá karta pro tým KF Drita (Marko Simonovski).
2'
Autorem branky je MARKO SIMONOVSKI.
1'

KF Drita: Maloku – B. Krasniqi, Limani (C), Balde, Bardhoku – Jashari, Broja – Selmani, Baftiu, Muja – Simonovski.
Náhradníci: Isufi, Smakiqi – Ajzeraj, Goncalves Irogue Islami, A. Krasniqi, Kryeziu, Mills, Namani, Tahiri, Vitija.
Trenér: Ardijan Nuhiji

FC Inter Turku: Riikonen – Arciero, Ketting (C), Ruxi, Niska – Tamminen, Paananen, Arsalo, Hyvarinen – Jyry, Forsell.
Náhradníci: Viitala – Hamalainen, Kantola, Kuittinen, Lehtisalo, Lepisto Mahuta Mastokangas, Ojala.
Trenér: Miguel Grau

Rozhodčí: Doyle – Clarke, McDonnell (IRL).
První zápas

Inter Turku v úvodním měření sil využil domácího prostředí, zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Gól vstřelil v 77. minutě Jussi Niska, v té době již Drita hrála bez vyloučeného Blakqoriho. Kosovský celek rozhodně není bez šance na postup. Ztrácí jeden gól a navíc hraje doma. Inter Turku bude hájit těsný náskok v nepřátelské atmosféře, což nikdy není jednoduché.
FC Inter Turku

Inter Turku se loni v tuzemské soutěži dostal do skupiny o titul, v níž obdržel čtvrtou pozici, která jako poslední zaručovala jistotu účasti v příštím ročníku evropských pohárů. O dramatický souboj se nejednalo, neboť páté Ilves zaostalo rozdílem devíti bodů. Finská liga už má za sebou třináct kol z nové sezóny, fotbalisté Interu Turku tedy mohou těžit z větší rozehranosti. Aktuálně se nachází na pátém místě, přičemž manko na vedoucí KuPS čítá patnáct bodů.
KF Drita

KF Drita je kosovský tým, který se do Evropské konferenční ligy kvalifikoval z druhého místa domácí soutěže. Na titul pomýšlet nemohl, neboť na mistrovský celek FC Ballkani ztratil dvanáct bodů. Před novou sezónou odehrála Nuhijiho družina tři přípravné zápasy s bilancí dvou vítězství a jedné remízy. Porazila již zmiňované FC Ballkani a Strugu, nerozhodný výsledek uhrála s týmem Makedonija GP.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování odvety 1. předkola Evropské konferenční ligy, u zápasu mezi Dritou a Interem Turku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.