Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : St Joseph's - 28. července 2022   19:00

Slavia
Slavia
18' Olayinka  • 20' Jurečka  • 28' Olayinka  • 34' Fila  • 49' Tiéhi  • 90+2' Ewerton  • 90+3' Traoré
7:0
(4:0)
St Joseph's
St Joseph's
Slavia
Musiał – Siejka, Mucha – Krasny (všichni POL)
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
15 359 diváků
St Joseph's

Slavia zdemolovala svého soupeře z Gibraltaru i podruhé. V Edenu zvítězila 7:0, což je její historicky nejvyšší výhra v evropských pohárech, a za týden tak nastoupí v rámci třetího předkola k utkání s aténským Panathinaikosem.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 16:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:8.
90+4'
90+3'
Slavia právě vstřelila branku!
Sedmý gól červenobílých! David Jurásek se ocitl s balonem na křídle, odkud pasem do vápna vyzval ke skórování IBRAHIMU TRAORÉHO, který vystřelil z voleje a nemýlil se.
90+2'
Slavia dokončuje tenisového kanára! EWERTON se prosmýkl do šance z levé strany a Robbu propálil přízemní střelou ke vzdálenější tyči.
89'
Červenobílí svaté ze standardní situace nepřekvapili. Hosté se v pohodě ubránili i proti několika centrům, které následovaly.
88'
Villar za svůj faul dostal žlutou kartu.
86'
Po několika ostrých soubojích na polovině gibraltarského týmu se píská faul hostů. Uvidíme volný přímý kop Slavie.
85'
Ewerton vybojoval zdánlivě ztracený balon, o chvíli později ale nenahrál přesně.
84'
Sešívaní nezužitkovali standardní situaci a jejich soupeř záhy uspěchal brejk. Dlouhý pas vzduchem sebral bez potíží Mandous.
83'
Traoré se dostal do zajímavé šance z ostrého úhlu. Tvrdou střelu záložníka z Pobřeží Slonoviny Robba vyrazil.
82'
Zápas už se pouze dohrává, červenobílí kombinují nakrátko před vápnem hostů. O vítězi zápasu i postupujícím je už hodně dlouhou dobu jasno.
81'
Ewerton to zkusil z velké dálky, jenže zamířil jen nad Robbovu bránu.
80'
Na přední tyči vyskočil nejvýše Valenta, jež pokus hlavou skončil těsně nad.
79'
Roh pro Pražany.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Provod, přichází Traoré.
77'
Ewerton se prosmýkl do vápna hostů z levé strany, s jeho stříleným centrem si Robba nadvakrát poradil.
76'
Z rohu Slavia nezahrozila. Naopak na druhé straně hřiště musel rychle vyběhnout Mandous, aby míč odehrál před nabíhajícím Antwim.
75'
Roh pro Slavii. Domácí ho získali po akci, která vedla po levém křídle.
74'
Usor si navedl míč na slabou střelu zpoza vápna. Robba si bez problémů poradil.
73'
Do vápna svatých mířilo několik centrovaných míčů v krátkém sledu. Ten poslední skončil v rukavicích pozorného Robby, který rozehrává.
72'
Antwi fauloval na vlastní polovině hřiště, hlavní rozhodčí také vytahuje žlutou kartu.
71'
Na druhé straně hřiště se parádním sólem po rohovém kopu prezentoval Ewerton. Ten se proháčkoval až před Robbu, svatyni hostujícího celku trefit nedokázal.
70'
Slávisté ukázali velký nedůraz ve vlastním vápně, který mohl skončit gólem. Trestat mohl Ferrer, který se dostal ke skákavému míči a ocitl se sám před Mandousem. Brankář Slavie stačil včas vystoupit, aby byl Ferrerem trefen.
69'
Usor si počíhal na přetažený centr, na zadní tyči ovšem zacílil z voleje nad.
68'
Svatí vysunuli napadání až k Mandousovi. Sešívaní si i pod tlakem poradili a mohou zase zaútočit.
67'
ze hřiště odchází Olayinka, přichází Usor.
ze hřiště odchází Schranz, přichází Douděra.
65'
Dnešní utkání sleduje 15 359 diváků.
64'
Píská se slávistický faul. Svatí uvedou míč do hry na vlastní polovině hřiště.
63'
Matěj Jurásek zacílil z hranice vápna jen doprostřed, i v tomto případě si Robba poradil.
62'
David Jurásek odcentroval z levého křídla jen do náruče Robby. Hrají hosté.
60'
Hraje se zase na polovině hostů. Červenobílí trpělivě kombinují kolem vápna St Joseph´s.
59'
Boro se zjevil krátce po svém příchodu na hřiště v asi největší šanci svého týmu v celém dvojzápase. Španělský fotbalista postupoval sám na Mandouse z ostrého úhlu. Svou dělovku poslal následně jen do boční sítě.
58'
Střídání v týmu St Joseph's FC:
ze hřiště odchází Valarino, přichází Boro.
ze hřiště odchází Bauti, přichází Rojas Tristan.
55'
ze hřiště odchází Lingr, přichází Ewerton.
ze hřiště odchází Fila, přichází M. Jurásek.
54'
Také na druhé straně hřiště si dobře počínal gólman. Robba pádem pod nohy zmařil šanci slávistů.
53'
Mandous musel být pozorný, proti dlouhému nákopu stačil včas vyběhnout a míč odehrát do bezpečí.
52'
Balon poskakoval v šestnáctce svatých. Tiéhi se do něj nakonec opřel z otočky. Tentokrát míč z jeho kopačky skončil vysoko nad.
51'
Uvidíme roh Pražanů.
50'
Slávisté tlačí i nadále, Lingr ve skluzu trefil střílený centr, míč propadl přes brankáře a už už mířil za brankovou čáru. Hosté balon odkopli úplně na poslední chvíli.
49'
Je to 5:0! CHRIS TIÉHI poslal míč nádhernou střelou přes zeď přesně do šibenice hostující brány a navýšil tak vedení červenobílých.
48'
Další šanci budou mít slávisté za malou chvíli. Chystá se totiž volný přímý kop z hodně zajímavé pozice.
47'
Lingr napřáhl k povedené ráně ze střední vzdálenosti a Robbu v bráně hostů zachránilo břevno.
46'
ze hřiště odchází Olmos, přichází Mouelhi.
ze hřiště odchází Peters, přichází Serra.
ze hřiště odchází Fitzimons, přichází J. Robba.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut je minulostí. V Edenu se neděje nic, co bychom nečekali. Slavia drtí svého soupeře a po prvním poločase vede nad gibraltarským St Joseph´s 4:0. Druhá půle začne zhruba ve 20 hodin, tak zůstaňte s námi.
45+1'
44'
Z rohu Pražané neudeřili. Záhy si Fila věřil až příliš a proti přesile při nadějném brejku míč neudržel.
43'
Další roh pro červenobílé. Juráskův centr ztečoval do zámezí Bauti.
42'
Tentokrát Vršovičtí rozehráli nakrátko. Balonu se záhy zhostil Valenta a jeho pokus zpoza vápna skončil na tribuně.
41'
Centr od rohového praporku se ve vápně svatých několikrát nebezpečně odrazil. Míč nakonec skončil vysoko nad a signalizován je další roh.
40'
Slávisté si rohový kop zopakují. Odzbrojen byl Tiéhi.
39'
Jurečka si navedl míč na střelu ze střední vzdálenosti, napálil ale jen stínícího obránce hostů.
38'
Jurečkovi se nepovedl přetažený centr. Míč skončil v autu.
37'
Krátkou chvíli se nehrálo, na trávníku totiž zůstal ležet Tiéhi, jenž byl ošetřován.
35'
Fotbalisté gibraltarského celku se pokusili překvapit Mandouse dalekonosným pokusem takřka z půlky hřiště. To se jim nepodařilo, neboť míč skončil nad bránou.
34'
Hostům se vymstil malý důraz ve vlastním vápně. Centr po zemi zprava se totiž svatým vůbec nepovedlo odvrátit ideálně. Míč poskakoval v jejich vápně nadále, nakonec se dostal k DANIELU FILOVI, který jednoduše poslal balon mezi tři tyče, a protože Fitzimons vůbec nezareagoval, slaví sešívaní počtvrté.
33'
Tentokrát se Lingr pokusil proháčkovat do šance individuálně, ale proti přesile soupeřů nebyl úspěšný.
32'
Lingr zahnal Schranze až k postranní lajně a ten se následně nezorientoval dobře a míč v podstatě jen odevzdal soupeři.
31'
Další centr domácího celku svatí ubránili. Do odraženého balonu se opřel z první Lingr a jeho slabou skákavou střelu bez potíží lapil hostující gólman.
30'
Antwi se chtěl vydat za dlouhým nakopnutým míčem. Zabránil mu v tom rozhodčí, respektive jeho praporek signalizující ofsajd.
29'
Další akci Slavie zastavil útočný faul. Hosté rozehrávají na polovině hřiště.
28'
Cesta zatím vede přes centry z křídelních prostorů! Třetí gól Slavie přidává PETER OLAYINKA, kterého našel pasem zleva David Jurásek.
27'
Provod znovu zkusil vypálit, jeho ránu museli hosté zablokovat nadvakrát, což se jim nakonec podařilo.
25'
Provod napřáhl k ráně z dálky, zacílil pouze nad.
24'
Na druhé straně hřiště zahrozil Jurečka, který byl hodně tísněn, i přesto se pokusil o nůžky a míč poslal jen o pár decimetrů vedle.
23'
Tiéhi si nepočínal v obraně ideálně, a tak do šance upaloval Antwi, jenž nakonec tvrdou střelou napálil právě jen do Tiéhiho.
22'
Olayinka se rozhodl pro nejsložitější možnou variantu. Průnikovou přihrávku za obranu zastavil Valarino.
21'
Slavii první dva údery povzbudily, na další akci si ale sešívaní budou muset počkat, balon mířící na křídlo skončil v zámezí.
20'
Domácí přidávají okamžitě druhou branku! I v tomto případě vedla akce Pražanů po pravé straně. Schranz z křídla poslal do vápna svatých střílený centr, který z první zametl do Fitzimonsovy svatyně VÁCLAV JUREČKA.
18'
Domácí se ujímají vedení! Jurečka si odskočil na pravé křídlo, odkud nacentroval přesně na hlavu PETERA OLAYINKY a ten poslal míč za bezmocného Fitzimonse.
17'
Obléhání pokračuje. Slávisté kombinují před vápnem St Joseph´s.
16'
Jurečka dostal příliš dlouhý pas na pravou stranu, míč se dokutálel až za brankovou čáru.
15'
Slavia je lepším celkem, obléhání hostující šestnáctky je ovšem prozatím poměrně bezzubé.
13'
Tiéhi se protlačil k míči, který padal na přední tyč. Zakončení stopera Slavie skončilo těsně mimo.
12'
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Provod. Jeho pokus byl sražený na rohový kop.
11'
Hosté mohli postupovat do rychlého brejku, Juanma na středu hřiště ale vůbec nedokázal nahrát přesně.
10'
Jurečka hlavičkoval jen v záklonu. Míč se odrazil vysoko do šestnáctky svatých a ze vzduchu si ho do své moci stáhnul brankář Fitzimons.
9'
Praporek rozhodčího na lajně je opět nahoře. Další ofsajd sešívaných.
8'
Fila se blýsk povedenou "Zidanovkou". Míč následně poslal centrem na zadní tyč Schranz a Olayinkovi nescházelo moc, aby na balon dosáhl a poslal ho do sítě.
7'
Akce hostů neměla dlouhého trvání. Míč na křídle vybojoval Olayinka.
6'
Píská se také nedovolený zákrok sešívaných. Gibraltarští budou rozehrávat na polovině hřiště.
5'
Provod přibrzdil hru před vápnem a následně přenesl hru na křídlo, kam si zaběhl Schranz. Akci Slavie zastavil ofsajd.
4'
Hosté začali hodně zostra, Bauti si vysloužil žlutou kartu za ostrý skluz, kterým poslal k zemi rozehrávajícího hráče Pražanů.
3'
Lingr svedl souboj o míč na polovině hřiště, balon získal pro Olayinku, jenž nedokázal záhy nalézt Valentu.
2'
Slavia začala utkání náporem, Fila ale prodloužený míč do křídla nestihl na hrací ploše.
1'

SK Slavia Praha: Mandous (C) – Schranz, Tiéhi, Kačaraba, D. Jurásek – Valenta, Provod – Jurečka, Lingr, Olayinka – Fila.
Náhradníci: Sirotník, Holeš, Ousou, Santos, Usor, Oscar, Douděra, Ewerton, Traoré, M. Jurásek.
Trenér: Jindřich Trpišovský

St Joseph's FC: Fitzimons – Olmos, Peters, Villar, Pons – Juanma, Caballero, Bauti – Ferrer (C), Antwi, Valarino.
Náhradníci: Aznar Fernandez, Boro, Mouelhi, J. Robba, K. Robba, Rojas, Rosa Tristan, Serra, Yussuf.
Trenér: Abraham Paz.
St Joseph's FC
Už postup do druhého předkola byl pro gibraltarský celek velkým úspěchem. Vždyť se mu to podařilo vůbec poprvé. Zázračný postup do třetího předkola přes Slavii je prakticky vyloučen, a tak se dá předpokládat, že se hosté zaměří především na dílčí úkony – neodjet z Prahy s debaklem, vystřelit na bránu, potažmo skórovat. Zda se alespoň něco z výše zmíněného fotbalovému trpaslíkovi povede, sledujte společně s námi, výkop je na programu v 19 hodin.
SK Slavia Praha
Tradiční české klišé říká, že zápas nebyl o tom, kdo vyhrál, ale o tom, o kolik. Přesně na tento scénář se těší fanoušci domácích. Slavia deklasovala gibraltarský celek už v úvodním duelu 4:0 a v Edenu se dá očekávat stejně jednoznačný průběh. Cokoliv jiného než jasná výhra domácích by bylo obřím překvapením i přesto, že Pražané o víkendu v modelovém utkání za zavřenými dveřmi podlehli druholigové Líšni 2:4.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání mezi pražskou Slavií a gibraltarským St Joseph's.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.