Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  St Joseph's : Slavia - 21. července 2022   19:00

St Joseph's
St Joseph's
0:4
(0:3)
Slavia
Slavia
22' Sor   • 32' Sor   • 45' Ewerton   • 57' Lingr
St Joseph's
Kristjansson – Sigurdarson, Sigurdsson – Árnason (všichni ISL)
Slavia

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 0:18. Střely mimo: 2:11. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
Slavia má za první soutěžní zápas v letošní sezoně, ve kterém potvrdila roli jasného favorita a zvítězila zaslouženě 4:0. Odveta za týden v Edenu tak bude zřejmě jen formalitou.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a za týden se budu těšit na počtenou.
90+2'
90'
Jurásek se z ostrého úhlu opřel šajtlí do odraženého balonu, který napálil jen o kus vedle vzdálenější tyče.
89'
Jurečka se položil do hezké rybičky, míč letící ke vzdálenější tyči Fitzsomons výborným zákrokem vyrazil.
88'
Fila uvolnil Jurečku, který nepotvrdil pověst kanonýra z loňské sezony a tváří v tvář Fitzsomonsovi napálil právě jen gólmana domácích.
87'
Po hezké narážečce po křídle sprintoval Usor, před kterým včas skluzem zasáhl Peters.
86'
Míč se stáčel mezi tři tyče jen pomalu, a tak centr od rohového praporku skončil za vzdálenější tyčí.
85'
Roh pro domácí, balon byl ztečován do zámezí po dlouhém autu.
84'
Obléhání vápna svatých vedlo jen ke střele Lingra z dálky, ta skončila poměrně dost mimo.
83'
Roh domácí ubránili, o chvíli později hlavičkoval Lingr jen doprostřed brány a míč skončil pevně v moci Fitzsomonse.
82'
Peters před rozeběhnutým Lingrem napálil míč na roh.
81'
Lingr odvrátil centr od rohového praporku na přední tyči.
80'
Domácí mohou pokračovat s balonem na svých kopačkách, uvidíme roh.
79'
Hrát se bude na polovině Slavie, píská se totiž faul Pražanů.
78'
Lingr se rozhodl pro tradiční "Zidanovku", jenže s balonem šlápl také na soupeře a píská se tak jeho faul.
77'
Usor opět pálil, tentokrát vůbec netrefil bránu.
76'
Jurečka si pohybem řekl o míč za obranu soupeře, balon ale zpracoval jen zády k bráně domácích a i proto o balon přišel.
75'
Další tutovka Slavie. Usor za obranou soupeře míč sklepl příhodně pro Lingra, který v obří příležitosti usměrnil míč skluzem do tyče.
74'
Douděra tentokrát míč prodloužil na zadní tyč, kde Lingr byl ve skluzu pozdě, a tak balon jen proskákal vedle zmíněné tyče.
73'
Douděra si zaběhl za obranu, kam dostal přesný dlouhý míč. Krajní bek hostů si míč výborně zpracoval, zakončení se mu ale vůbec nevyvedlo a Fitzsomons slabou střelu vykopl.
72'
Fila dostal nabito na hranici vápna, ovšem nezacílil z první přesně.
71'
Usor si píchl míč podél Ponse, který zatáhl za záchrannou brzdu a také za dres slávistického rychlíka – jasná žlutá.
70'
Z rohu Pražané nezahrozili. Jen o chvilku později ovšem centr Douděry našel Filu, který z bezprostřední blízkosti hlavičkoval nad.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Tiéhi, přichází Valenta.
68'
Roh pro Slavii. Tiéhiho střela byla sražena také, ale míč doskákal do zámezí.
67'
Právě Usor znovu napřáhl z hranice vápna, jeho pokus domácí zablokovali.
66'
Usor se vydal za dlouhým nákopem a pro Slavii vybojoval autové vhazování.
65'
Chvíli se hrát nebude, Tiéhi je totiž po střetu s obráncem svatých v péči lékařů.
64'
Juráskův další centr byl ztečován, i tak balon dopadl na malé vápno, odkud hlavičkoval Tiéhi, který i tentokrát zacílil jen nad.
63'
Střídání v týmu St Joseph's FC:
ze hřiště odchází Ferrer, přichází Boro.
62'
Juráskovi se vůbec nepovedl centr. Míč doletěl až daleko za brankovou čáru.
61'
Po několika soubojích ve středu hřiště se píská faul Rosy na Lingra.
60'
Fila s Usorem se tlačili do šance středem hřiště, proti přesile protihráčů míč nakonec neudrželi.
59'
Lingr míč získal a zase ztratil, na pomoc mu však včas přispěchal Jurásek, který vybojoval míč pro Slavii.
58'
Pas středem hřiště nikoho z hostů nenašel, Fitzsomons rozehrává.
57'
Slavia právě vstřelila branku!
ONDŘEJ LINGR přidává čtvrtou branku Slavie! Usor mířil zleva ke vzdálenější tyči, Fitzsomons se blýskl pohotovým zákrokem, jenže míč se dostal jen k úplně volnému Lingrovi, který ho bez potíží uklidil do prázdné svatyně gibraltarského týmu.
56'
Tiéhi opět číhal na zadní tyči, tentokrát balon stačil jen protečovat do zámezí.
55'
Roh se hostům příliš nepovedl, ale před Tiéhim domácí hráči raději odehráli balon na další rohový kop.
54'
ze hřiště odchází Traoré, přichází Lingr.
ze hřiště odchází Oscar, přichází Jurásek.
ze hřiště odchází Sor, přichází Fila.
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Jurečka.
53'
Traoré si na pravém křídle míč zasekl, Peters balon záhy odkopl na roh.
52'
Po narážečce na levém křídle sešívaným střela z první nesedla, míč Fitzsomons v pohodě sebral ze země.
51'
Asi zatím největší možnost svatých. Valarino na levém křídle hezky obešel Santose a z dobré pozice vypálil. Nadějný pokus hosté zablokovali.
50'
Sor se vydal do sprintu na levém křídle, na poslední chvíli zasáhl ve skluzu Peters a balon se následně dokutálel do rukavic Fitzsomonse.
49'
Tiéhi nevyslal přesný míč za obranu soupeře, míč doskákal až do rukavic domácího brankáře.
48'
Sor na levém křídle nestihl dlouhou přihrávku do běhu, Fitzsomons bude vykopávat.
47'
Obléhání pokračuje od prvních minut druhého poločasu, sešívaní kombinují před vápnem soupeře.
46'
ze hřiště odchází Juanma, přichází Rosa.
ze hřiště odchází Mouelhi, přichází Bautista.
ze hřiště odchází Antwi, přichází Aznar.
46'
První půle je minulostí, na žádné překvapení to prozatím nevypadá, Pražané jasně dominují, vedou po zásluze 3:0 a navíc budou dohrávat proti oslabenému soupeři. Druhý poločas začne zhruba ve 20:02, tak sledujte nadále náš přímý přenos.
45+3'
45+3'
Ještě jedna červená na závěr prvního poločasu. Sešívaní odvrátili míč na lavičku domácích, kde Abraham Paz, hlavní trenér gibraltarského celku, míč z voleje odpálil co nejvýše a nejdále. Tento kousek se hlavnímu rozhodčímu vůbec nelíbil a Pazovi ukázal červenou kartu.
45+2'
Ewertonův centr našel jen fotbalisty v bílomodrém, záhy fauloval ve vzdušném souboji Holeš.
45+1'
Roh pro hosty.
45'
I třetí gól Slavie se zrodil po rychlé akci, která vedla přes pravé křídlo. Traoré dostal míč do běhu, míč přistrčil do vápna EWERTONOVI, jenž měl spoustu prostoru a míč podobně jako Sor uklidil ke vzdálenější tyči.
43'
Sor napřáhl ze střední vzdálenosti, pozorný Fitzsomons schoval míč, jak se říká, do teplých.
42'
Antwi srdnatě bojoval na pravém křídle a pro svůj tým vybojoval autové vhazování.
41'
Douděra odcentroval zprava nepřesně, míč opustil hrací plochu a domácí gólman balon uvede do hry odkopem.
40'
Ewerton na hraně vápna soupeře míč naslepo prodloužil za sebe, kde nikdo z jeho spoluhráčů připravený nebyl. Fitzsomons bude rozehrávat.
39'
Antwi na polovině hřiště naprosto zbytečně loktem do zad poslal na zem Tiéhiho, za což si vysloužil žlutou kartu.
38'
Usor si počínal příliš agresivně, píská se jeho faul těsně před vápnem domácích.
37'
Traoré se individuálně neprokličkoval do šance, hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
36'
Tiéhi hledal nabíhajícího Usora marně, domácí si poradili a míč poslali do bezpečí.
35'
Ewerton se uvolnil na levém křídle, nepovedenou ránu na bližší tyč Fitzsomons bez potíží chytá.
34'
Brankář Slavie Mandous dostal žlutou kartu zřejmě za přílišné připomínky a rady hlavnímu rozhodčímu.
34'
Pecci se na polovině hřiště vrhl ve vzdušném souboji na Ewertona, kterého loktem povalil na zem – červená karta, sešívaní si zahrají dlouhou přesilovku.
33'
ze hřiště odchází Rabba, přichází Valarino.
32'
Slavia vede 2:0! Usor se uvolnil na pravém křídle, zasekl míč, rozhlédl se a nabil YIROVI SOROVI, který tentokrát volil technickou střelu po zemi ke vzdálenější tyči, brankář Fitzsomons se ani nepokusil zasáhnout a míč tak skončil za jeho zády.
31'
Holeš zabojoval o ztracený míč, získat ho ale nedokázal. Balon se odrazil jen do rukavic domácího gólmana.
30'
Ousou se střetl s Antwim, který švédského stopera povalil. Sešívaní budou rozehrávat na vlastní půli.
29'
Usor je při chuti, jeho další rána z dálky byla zablokovaná.
28'
Fotbalisté gibraltarského týmu rozehrávali volný přímý kop, centrovaný míč našel Mouelhiho, který hlavičkoval jen vysoko nad.
27'
Tiéhi si na levé straně ukousl příliš velké sousto a při individuální akci proti přesile míč ztratil.
26'
Ewerton odcentroval jen do rukavic brankáře Fitzsomonse.
25'
Roh uvidíme také na druhé straně, vybojoval ho Oscar.
24'
Dlouhý míč mířil až na hranu velkého vápna, kde kralovali hosté. Sešívaní už zase kombinují na půli domácích.
23'
Mandous nedostal snadnou malou domů, brankář Slavie si navíc nepočínal vůbec jistě při zpracování a uvidíme tak další roh svatých.
22'
Jako, kdybych úvodní gól Pražanů přivolal. Usor vyslal na pravé křídlo Traorého, který sklepl míč do vápna pro YIRU SORA. Nigerijský specialista na Evropskou konferenční ligu vyslal z voleje parádní ránu, která se od břevna odrazila do sítě – 0:1.
21'
Nic nebezpečného domácí ve vápně Slavie nevymysleli. Tlak Slavie každopádně opadl.
20'
Santos dlouhý aut odvrátil na rohový kop domácích.
19'
Domácí se rugbyově probili až k rohovému praporku červenobílých, kde budou vhazovat.
18'
Míč padající na zadní tyč si dokázal najít Santos, jeho hlavička ovšem mířila mimo.
17'
Tentokrát se Usor do vápna opřel ze střední vzdálenosti a proti povedené ráně musel Fitzsomons předvést neméně povedený zákrok. Hosté budou mít k dispozici roh.
16'
Usor dlouho kličkoval s balonem na hraně vápna, nic nebezpečného ovšem nevymyslel. Sešívaní pokračují v obléhání soupeřovy šestnáctky.
15'
Tiéhi našel Ewertona jen v ofsajdové pozici. Hráči St. Joseph´s uvedou míč do hry ve vlastním vápně.
14'
Ferrer sestřelil Oscara. Hosté budou ve hře pokračovat na polovině hřiště.
13'
Tiéhi byl na hraně vápna v obležení soupeřů, hezky se ale protáhl, aby následně uvolnil do obrovské šance Traorého. Ten se tváří v tvář brankáři domácích rozhodl pro ránu bodlem, netrefil ale vůbec zařízení.
12'
Domácí se chopili další šance zaútočit, Antwi se svými spoluhráči nedokázal balon před vápnem Slavie udržet.
11'
Juanma poslal míč na vzdálenější tyč, hostující obrana si poradila bez potíží.
10'
Hra se přesouvá na polovinu Slavie, uvidíme totiž volný přímý kop domácího týmu.
9'
Douděra se prosmýkl po levém křídle a následně chtěl po zemi nahrávat do vápna soupeře. Pas byl zablokován a jako plán B se Douděra rozhodl pro střelu. Přízemní pokus Fitzsomons kryje.
8'
Na Fitzsomonse letěla další rána ze střední vzdálenosti, brankář gibraltarského týmu si i tentokrát poradil.
7'
Tiéhi si naběhl na centr z levého křídla a z první zakončil jen těsně nad.
6'
Slávisté rozehráli na krátko tak, aby mohli pálit z první, slabá střela ovšem k Fitzsomonsovi vůbec nedoputovala.
5'
Oscar vybojoval míč na levém křídle a záhy byl faulován Peccim. Uvidíme volný přímý kop.
4'
Oscar se pokoušel o narážečku s Traorém, kterému se míč zamotal pod nohy. Hráči Slavie o míč přišli jen na chvíli, nyní už znovu sledujeme jejich kombinaci.
3'
Hosté přišli o míč na polovině soupeře, fotbalisté gibraltarského týmu se posouvají pomalu kupředu jedním autem za druhým.
2'
Domácí se ujali rozehrávky, ale míče si příliš neužili. Pražané se ihned dostali do tlaku, Usorovu střelu ze střední vzdálenosti brankář St. Joseph´s lapil.
1'

St Joseph's FC: Fitzsomons – Olmos, Villar, Peters, Mouelhi (C), Pons – Juanma, Pecci, K. Robba – Ferrer, Antwi.
Náhradníci: J. Robba, Serra, Valarino, Rojas Piner, Bautista, Rosa, Caballero, Yussuf, Boro, Aznar.
Trenér: Abraham Paz

SK Slavia Praha: Mandous – Douděra, Ousou, Santos, Dorley – Holeš (C), Tiéhi – Usor, Traoré, Ewerton – Sor.
Náhradníci: Kolář, Sirotník, Olayinka, Fila, Jurečka, Provod, Schranz, Valenta, Lingr, Jurásek.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Kristjansson – Sigurdarson, Sigurdsson – Árnason (všichni ISL).
SK Slavia Praha
Červenobílí jsou ve druhém předkole Evropské ligy jasným favoritem. Prakticky cokoliv jiného než jasná výhra pražského týmu na jihu Evropy by byla velikým překvapením. Dle předzápasových rozhovorů je zřejmé, že jsou sešívaní s touto rolí ztotožněni, na druhou stranu ale velí k profesionalismu a hovoří o nutnosti soupeře nepodcenit. Naplní hosté papírové předpoklady? Zápas startuje v 19 hodin, tak sledujte živý textový přenos!
St Joseph´s FC
Pro nejstarší klub v historii Gibraltaru jde svým způsobem o historickou událost. Fotbalisté obvykle hrající v modrobílé kombinaci dresů totiž prošli přes první kolo v pohárové Evropě vůbec poprvé. V úvodním předkole Evropské konferenční ligy vyřadili severoirský tým Larne. Tým St Joseph´s v uplynulé sezoně obsadil v gibraltarské lize třetí místo, historicky zvítězil v domácí soutěži jedinkrát. Proti Slavii budou domácí naprosto jasným outsiderem, dokáží překvapit?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání druhého předkola mezi gibraltarským celkem St Joseph´s FC a českým týmem SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.