Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Viking FK : Sparta - 28. července 2022   19:00

Viking FK
Viking FK
45' Vevatne  • 90+2' Traoré
2:1
(1:1)
Sparta
Sparta
42' Zelený
Viking FK
Gunnarsson – Bjørshol, Brekalo, Vevatne – Kabran, De Lanlay, Solbakken, Fridjónsson, Pattynama – Karlsbakk (60. Traoré), Tripić (C) (81. Sandberg).
Kastrati – Hyseni, Muhadriová (všichni KOS)
Viking stadion, Stavanger (NOR)
Sparta
Holec – Wiesner (81. Mejdr), Sørensen, Hancko (C), Zelený – Sadílek, Fortelný – Pešek (63. Daněk), Karabec (74. Minčev), Haraslín (80. Ryneš) – Kuchta (62. Čvančara).

S konstatováním, že Sparta jako první z českých týmů končí, naopak Stavanger jde dál, se loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
Po konečném hvizdu padaly letenské slzy, konkrétně u Dominika Holce a Dávida Hancka, kteří rozhodli o vypadnutí Sparty. Letenští v duelu byli lepším týmem, mohli rychle odskočit do vedení, ale to se stejně jako v Praze nepovedlo. Na branku Jaroslava Zeleného Stavanger rychle odpověděl a počkal si na chybu v nastavení, kterou potrestal Mai Traoré. Norský tým se tak raduje z postupu do dalšího předkola, naopak Sparta se musí soustředit jen na tuzemské soutěže.
90+4'
90+2'
Viking FK právě vstřelil branku!
Sparta si dala téměř vlastní branku, jelikož Dávid Hancko přihrával před vlastní branku, kde nikdo ve žlutém nebyl. A tak se míče chopil MAI TRAORÉ, jenž dává možná rozhodující branku. Asistence: Niklas Sandberg.
90+1'
To snad není možné! Jan Mejdr přihrával do chumlu před branku a íč se k němu odrazil Letenský obránce zakončoval placírkou slabší nohy, a tak trefil jen prostor, kde se Patrik Gunnarsson nacházel.
90'
Přetažený centr zachytil u postranní čáry Jan Majdr, který centroval opět zpátky. Patrik Gunnarsson trochu zazmatkoval a míč znovu poslal na rohový kop.
89'
Na levé straně se snažil koloběžkou uvolnit Martin Minčev, jehož centr neprošel, avšak Sparta bude rozehrávat další rohový kop.
88'
Nacházíme se v koncovce zápasu a už to pomalu vypadá, že se půjde do prodloužení. Sparta by potřebovala ještě trochu soupeře pozlobit, protože výkon norského týmu se postupem času zlepšoval.
86'
Na útočné polovině skončil na hrací ploše Kevin Kabran, jehož stav rozhodčí zkontroloval. Letenští tak míří na útočnou polovinu.
83'
Před pokutovým územím si balon zpracoval do běhu Tomáš Čvančara, ovšem kolem soupeře neprošel a skončil na hrací ploše. Domácí hráči si pro útočníka Sparty žádají kartu za simulování.
81'
Střídání v týmu Viking FK:
ze hřiště odchází Zlatko Tripić, přichází Niklas Sandberg.

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Jan Mejdr.
80'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Matěj Ryneš.
77'
Český celek byl znovu usazen na útočné polovině, ale opět neprošla do vápna. Přenesení hry na Lukáše Haraslína bylo nepřesné, a tak se bude kopat od branky Vikingu.
76'
Tomáš Čvančara sklepnul míč za sebe, kde se nacházel Jan Fortelný, jenž vybojoval rohový kop. Centr na zadní tyč poslal Lukáš Haraslín, který viděl Tomáše Wiesnera, jenž hlavičkoval vedle.
75'
Zdá se, že v posledních minutách se obraz hry poněkud mění. Sparta je bránícím týmem, naopak Viking začíná být velmi nepříjemný.
74'
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Martin Minčev.
72'
Zlatko Tripić soubojům přidává, ale rozhodčí to nevidí, a tak je Tomáši Wiesnerovi odpískán faul. Centr pak zamířil na první tyčku, kde jej centroval Tomáš Čvančara. Naštěstí pro Spartu do míst, kde byl Dominik Holec.
71'
Po střídání se Tomáš Čvančara vůbec nedostává do hry, což potkalo také Jana Kuchtu. Stavanger mířil do otevřené obrany, ale centr z pravé strany si Letenští pohlídali.
70'
Na levé straně pokutového území se nacházel talentovaný Adam Karabec, jemuž zakončení nesedlo, a tak mohl být Patrik Gunnarsson v klidu.
69'
Sparta se znovu nachází před šestnáctkou soupeře, kam se těžko dostává. Míč mířil na pravou stranu, odkud centrem našel soupeře Tomáš Wiesner.
67'
Zraněný hráč odchází za potlesku fanoušků mimo hrací plochu, ale chce pokračovat. Pokračovat bude také utkání a u balonu jsou domácí.
66'
Markus Solbakken zachytil přihrávku Jaroslava Zeleného, ale šlápl na balon, čímž si přivodil zranění. Gunnarsson míč posunul za postranní čáru, čímž dopřál spoluhráči ošetření.
64'
Norský celek přehrál obrannou část Sparty a mohlo být hodně zle pro český tým. Centr zpoza vápna mířil na zadní tyčku, kde se po balonu marně natahoval Shayne Pattynama.
63'
ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Kryštof Daněk.
62'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Tomáš Čvančara.
61'
Na pravé straně se uvolnil Kavin Kabran, který dával přihrávku do druhé vlny na penaltu. K balonu se tak dostal Shayne Pattynama, jehož pokus po zemi byl hodně nepřesný, ovšem Dominik Holec byl připravený zasáhnout.
60'
ze hřiště odchází Daniel Karlsbakk, přichází Mai Traoré.
59'
Další pas za letenskou obranu musel hasit Dávid Hancko odkopem za postranní lajnu, jelikož Dominiku Holcovi se z branky moc nechtělo.
58'
Adam Karabec chtěl projít v souboji jeden na jednoho, ale alibisticky padal. A tak Stavanger mířil do protiakce, ovšem Zlatko Tripić dostal přihrávku, na kterou musel čekat.
57'
Také Stavanger vyslal dlouhé autové vhazování před letenskou branku, kde nejvýše vyšplhal Sørensen. Míče se poté chopil Adam Karabec, který byl faulovaný.
56'
Sparta se snažila soupeře znovu obehrát, a tak to z velké dálky vyzkoušel po zemi Dávid Hancko. Pokus letenského kapitána zamířil vedle pravé tyče.
54'
Další Sadílkův aut prodloužil do volného prostoru Daniel Karlsbakk. Kousek od penaltového puntíku se nacházel Tomáš Wiesner, který měl spoustu času, ale halfvolej poslal nad branku!
53'
Letenští mířili do otevřené obrany, ale Lukáš Haraslín dlouho přemýšlel, co s míčem udělá. Nakonec k němu přiběhl zezadu soupeř, který ho balonu zbavil.
52'
Za vápnem se Jan Fortelný chtěl zbavit soupeře kličkou do protipohybu, což se mu povedlo, ale následná přihrávka šla kus od Jana Kuchty.
51'
Další centr před branku posílal Jakub Pešek, jenž zůstal na levé straně. Sparta poté mohla hrát, ovšem Sørensen a Trpić se střetli hlavami. Kosovský rozhodčí správně viděl faul domácího kapitána.
50'
Lukáš Haraslín mohl přihrávat, ale chtěl to zkusit sám, ovšem zakončení mu bylo sražené na rohový kop. Sparta přes střed chtěla obehrát hru, ale následný centr mířil jen do rukavic Patrika Gunnarssona.
48'
Těžkou přihrávku vyslal k útočníkům autor vyrovnávacího gólu a míče se chopil Jan Fortelný, který následně vymýšlel parádní přihrávku. Avšak Jakub Pešek míč ve vápně nepřebral.
47'
Snad poprvé v utkání kombinuje Stavanger na útočné polovině. Ovšem domácí kapitán neprocpal balon do pokutového území, a tak hraje opět Sparta, která předvede další postupný útok.
46'
Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že oba celky hrají v původních sestavách. U balonu je Sparta, která se kombinačně přesouvá na soupeřovu polovinu.
46'
Do střetnutí lépe vstoupila Sparta, která ze startu měla čtyři velké šance, ale branku nevsítila. A tak z protiútoku začal zlobit také soupeř, jenž českého soupeře napodoboval. Až ve dvaačtyřicáté minutě pohnul bezbrankovým stavem Jaroslav Zelený, který poslal Letenské do vedení. To ale trvalo pouze tři minut, jelikož odpověď našel Viljar Vevatne, jenž srovnal na 1:1.

Sparta musí ve druhém poločase pokračovat ve stejném stylu, ovšem potřebuje zlepšit koncovku. Kdyby tomu tak bylo v první části, vedla by minimálně o dva góly. Leč bohužel, bude muset o postup ještě pořádně zabojovat.
45+1'
45'
Domácí celek našel velmi rychle odpověď a je znovu srovnáno! Trpić rychle vhodil míč do hry a Markus Solbakken poté přihrával proti noze. Do míče se opřel obránce VILJAR VEVATNE, jehož dělovka zapadla do levého spodního rohu letenské branky. Asistence: Markus Solbakken.
42'
Sparta právě vstřelila branku!
I když Viking v posledních minutách trochu zlobil, tak Sparta jde zaslouženě do vedení. Po centru Jakuba Peška se na zadní tyči objevil osamocený JAROSLAV ZELENÝ, který hlavou uklidil do levého spodního rohu branky. Letenské by gól do kabiny mohl trochu uklidnit! Asistence: Jakub Pešek.
40'
Jan Fortelný se snažil přihrávat těsně za šestnáctku, kde byl osamocený Tomáš Wiesner. Avšak míč se zastavil o nohu Jaroslava Zeleného.
39'
Stavanger rozehrával další rohový kop a centr od praporku se kroutil do branky. Dominik Holec si situaci pohlídal a zároveň byl faulován.
38'
Zcela zbytečnou žlutou kartu uviděl Jan Fortelný, který atakoval domácího brankáře, jenž zachytil centr před branku a chtěl rychle rozehrávat.
37'
Dominik Holec měl další práci, když proti němu vyslal nepříjemnou ránu ze střední vzdálenosti Yann-Erik De Lanlay. Letenský brankář vyrazil míč před sebe a Stavanger bude rozehrávat další roh.
36'
Domácí kapitán zůstal osamocený u postranní lajny a poslal míč na střed hrací plochy. Zpoza vápna vystřelil jen doprostřed brány Fridjónsson.
35'
Další přenesení hry mířilo na Adama Karabce, kterému v tandemu nabíhal Lukáš Haraslín. Ovšem vyzkoušel raději centr, který mířil do rukavic Patrika Gunnarssona.
34'
Jan Fortelný přenesl hru vzduchem na levou stranu, kde balon skvěle zalepil Lukáš Haraslín. Slovenský záložník udělal kličku na střed, ale mířil jen vedle pravé tyče.
33'
Po zisku míče se znovu Sparta přesunula na útočnou polovinu. Povedený centr mířil před branku, ovšem Jan Kuchta k němu nedoběhl.
31'
Dlouhý pas od vlastní šestnáctky mířil na nabíhajícího Daniela Karlsbakka. Ovšem v obraně Sparty spolehlivě pracuje kapitán Dávid Hancko.
30'
Střílený centr před branku vyslal Lukáš Haraslín, jehož snažení bylo odvrácené. Následně Tomáš Wiesner dával nepřesnou přihrávku a zatažením za ramena se předvedl Adam Karabec, jenž také bude hrát s hrozbou žluté karty.
28'
Stavanger znovu zahrozil a mohl jít do vedení! Pas za obranu si pohlídal Kavin Kabran, jenž byl sám před vyběhnutým Dominikem Holcem. Naštěstí zezadu přiběhl ještě Jaroslav Zelený a střelce zdárně rozhodil.
27'
Jeden z hráčů domácího celku šlapal na nohy Dávida Hancka, který si to nenechal líbit a společně se Zlatkem Trpičem uviděl žlutou kartu!
26'
Dominik Holec chyboval, ale Sparta neinkasovala! Z velké dálky centroval Markus Solbakken a letenskému brankáři míč propadl mezi rukama. Před rozehráním rohového kopu je před brankou velká strkanice.
25'
Na levé straně měl hodně prostoru Jan Fortelný, který míč vytáhl až na útočnou polovinu. Jenomže přihrávka mířila na paty Adama Karabce. Stavanger otočil hru a vybojoval rohový kop.
23'
Dalším centrem se prezentoval Tomáš Wiesner, na jehož centr nedoskočil Jan Kuchta. Odraženého míče se chopil ještě Adam Karabec, který byl okamžitě zdvojen.
22'
Na levé straně se nacházel osamocený Zlatko Tripić, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Sparta se tak znovu nastěhuje před branku soupeře.
21'
Sparta kombinovala blízko šestnáctky a zpoza ní se napřáhl Dávid Hancko, který trefil spojnici tyčí! Český celek je velmi aktivní a zasloužil by si jít do vedení! Hraje se totiž jen na jednu bránu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a parta si už vypracovala čtyři gólové šance, ovšem hraje se stále bez branek. Vraťme se na trávník, kde Letenští kombinují na útočné polovině.
18'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyčku, kde se nacházel Tomáš Wiesner, který měl na hlavě první branku zápasu. Ovšem trestuhodně zamířil nad branku Stavangeru.
17'
Průnikovou přihrávku do vápna vyslal Jakub Pešek, který viděl nabíhajícího Jana Kuchtu. K tomu se z branky přiřítil Patrik Gunnarsson, který míč vyrazil na rohový kop.
16'
Dalším nepříjemným pokusem se předvedl také Adam Karabec, který vyslal tvrdou ránu, která mířila do míst, kam se domácí brankář natáhl.
15'
Sadílkův centr snesl ty nejpřísnější parametr, když ve druhé vlně našel osamoceného Jana Fortelného! Jeho halfvolej mířil na branku, avšak Gunnarsson vytáhl parádní zákrok.
14'
Rozehrávky rohového kopu se chopil Adam Karabec, který poslal nadýchaný centr na hranici šestnáctky, kde byl osamocený spoluhráč. Nepřesným volejem se prezentoval Lukáš Haraslín, který měl spoustu času.
13'
Další centr před branku vyslal Lukáš Haraslín, jehož snažení bylo odvrácené na rohový kop. Obránci Sparty se tak stěhují před branku Vikingu.
12'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je David Karlsbakk (Viking FK), který si rukou dělal prostor a loktem trefil Dávida Hancka. Rozhodčí ani chvíli neváhal a vytáhl z kapsičky žlutou kartu.
11'
Jan Fortelný roztáhl hru napravo, odkud přišel centr. Odraženého míče se chopil Jakub Pešek, jehož zradil první dotek, a tak se Stavanger znovu ubránil.
10'
Ve vlastní šestnáctce podklouzl Jakub Pešek, a tak se míče chopil David Brekalo, jenž dělal kličku letenskému kapitánovi. Dávid Hancko šel do skluzu a čistě trefil balon.
9'
Sparta na útočné polovině propadla a Sørensen se nacházel mezi soupeři zcela sám. Dánský obránce se položil do skluzu a pas na osamoceného Zlatka Tripiće zastavil.
8'
Jakub Pešek měl na pravé straně hodně prostoru, ale ještě přihrával na lépe postaveného Adama Karabce, který udělal o dotek na víc a trefil soupeře. O chvíli později to zkoušel také Dávid Hancko, jenž nemířil přesně.
7'
Jaroslav Zelený nepochopil narážečku spoluhráče, a tak domácí celek mířil ve třech na stejný počet bránících hráčů. Z velké dálky se do míče opřel Daniel Karlsbakk, jenž mířil vysoko nad branku.
6'
Zakončením zpoza šestnáctky se prezentoval Lukáš Haraslín, který trefil jednoho ze stoperů. Stavanger se míče znovu zbavil a bude se dál bránit.
5'
Sadílek se znovu prezentoval dlouhým autem, který mířil až na první tyčku, kde balon za sebe neprodloužil Jaroslav Zelený. Stavanger vyrazil na druhou stranu, ale nic moc nevymyslel.
4'
Domácí celek se nacházel chvíli na útočné polovině, kde nepřesnou nahrávku vymyslel Kavin Kabran. Od Holce se hra znovu otočila a před brankou se nacházel Jan Kuchta, který levačkou mířil k tyči. Jenomže Patrik Gunnarsson letenského útočníky vychytal.
3'
Stavanger hraje zatím stejným způsobem jako před týdnem na Letné, takže v hlubokém bloku. Kolmou přihrávku vyslal na levou stranu šestnáctky Adam Karabec, avšak Jaroslav Zelený se k míči už nedostal.
2'
Z levé strany se za vápno pokoušel dostat Lukáš Haraslín, kterému se ale nevedlo. Sparta zůstává na útočné polovině, kde bude po vhazování znovu kombinovat.
1'
Jdeme na to! Do střetnutí vstoupila Sparta poprvé ve žlutých dresech. Nákop norského týmu mířil na levou stranu, avšak byl nepřesný, a tak bude vhazovat Tomáš Wiesner.
1'

Viking FK: Gunnarsson – Bjørshol, Brekalo, Vevatne – Kabran, De Lanlay, Solbakken, Fridjónsson, Pattynama – Karlsbakk, Tripić (C).
Náhradníci: Østbø, Ree – Torsteinbø, Sandberg, Lokberg, Tangen, Vikstol, Traoré, Kvia-Egeskog, Austbø.
Trenér: Bjarte Lunde Aarsheim.

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, Sørensen, Hancko (C), Zelený – Sadílek, Fortelný – Pešek, Karabec, Haraslín – Kuchta.
Náhradníci: Heča, Vorel – Mejdr, Panák, Højer, Minčev, Sáček, Pavelka, Daněk, Ryneš, Juliš, Čvančara.
Trenér: Brian Priske.

Rozhodčí: Kastrati – Hyseni, Muhadri (všichni KOS).
Ještě jednou vás vítám u zápasu, který se odehraje na umělé trávě, a tak letenský celek nečeká nic snadného. Pokud Sparta napodobí výkon z prvního zápasu a prosadí se také střelecky, může myslet na postup, což by koeficient českého klubového fotbalu velmi potřeboval.
Úvodní střetnutí na Letné

AC Sparta Praha – Viking FK 0:0

Žluté karty: 59. Wiesner (SPA), 65. Fortelný (SPA), 90+4. Čvančara (SPA) – 54. Bjørshol (VKG), 63. Kabran (VKG), 80. Pattynama (VKG), 89. Gunnarsson (VKG).

Sestava AC Sparta Praha: Holec – Mejdr, Zelený, Hancko (C), Wiesner – Sadílek, Fortelný (72. Sáček) – Pešek (77. Minčev), Karabec (72. Daněk), Haraslín (64. Čvančara) – Kuchta.

Sestava Viking FK: Gunnarsson – Bjørshol, Brekalo, Vevatne – Kabran, Friðjónsson, Solbakken, De Lanlay, Pattynama (87. Sandberg) – Karlsbakk (77. Vikstøl), Tripić (C) (60. Løkberg).

Statistiky zápasu: Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:7.

Rozhodčí: Lukjančukas – Kazlauskas, Mirauskas (všichni LTU).
Vítám vás u zápasu, v němž se fotbalová Sparta bude pokoušet o zdolání druhého předkola Konferenční ligy. K postupu potřebují Letenští zvítězit na norské půdě, kde se jim postaví Viking FK. Ačkoliv byl v první souboji český celek mnohem aktivnější, nepodařilo se mu vsítit branku. Asi nejblíže gólu byl ve druhém poločase Tomáš Čvančara, jenž z malého vápna hlavičkoval těsně nad branku. Svěřence Briana Priskeho tak v odvetě nečeká nic snadného a navíc se střetnutí odehraje na umělé trávě. Kdo se bude radovat z postupu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.