Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:16.
Utkání je u konce. Po první nezáživné pětačtyřicetiminutovce jsme viděli tři branky! Tu první vstřelil hned v úvodu druhé půle kapitán Sappinen, který Estonce poslal do vedení. Hosté srovnali v 74. minutě, když se po centru Coopera z voleje prosadil Parkhouse. Vypadalo to na dělbu bodů, ovšem v poslední nastavené minutě přišla penalta pro Iry. Míč si vzal na starost kapitán Donnelly, díky kterému nakonec hosté připisují první tři body v této kvalifikaci, Estonsko zůstává bez bodu!
90+5
90+4
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Irové skutečně dokonali ve čtvrté nastavené minutě obrat tohoto utkání! Míč si postavil kapitán LIAM DONNELLY, který střelou do levého horního rohu nedal domácímu gólmanovi absolutně žádnou šanci!
90+3
Byla nařízena penalta pro Severní Irsko! Parkhouse byl v ve velkém vápně při své střele jasně zatažen, provinil se Ainsalu! Irové mohou dokonat svůj obrat!
90+1
Hlavní sudí nastavil čtyři minuty! Na míči jsou hosté, kteří zatím pouze kombinují na vlastní polovině.
90
Liivak už se do hry nevrátí. Sinyavskiy se v závěru tohoto utkání také podívá do hry.
89
Zajímavý protiútok Estonců, které zastavuje útočný faul Kleina. Ten to s agresivitou nyní přehnal.
88
Liivak musí po krátkém ošetření za lajnu, hra tak zase může pokračovat.
87
Po faulu Parkhouseho se v tomto případě klidně mohlo žlutit. Na zemi zůstává ležet estonský fotbalista Liivak.
86
Míč v zámezí. Rozehrávat bude brankář Mitchell, který taktéž nijak nepospíchá. Z toho je evidentní, že hosté jsou s jedním bodem spokojeni.
85
Hra teď probíhá především ve středu hřiště. Nikdo nechce udělat chybu, díky které by mohla přijít rozhodující branka.
83
Vzápětí žlutá karta pro Kleina, který je na hrací ploše teprve necelých deset minut.
82
Šlein rozehrával přímý kop a rozhodl se pro centr. Útočnou snahu domácích ale zastavuje píšťalka hlavního sudího, který viděl útočný faul.
80
Dohráno má v tomto utkání Lukka. Jeho místo nyní zaujme Kuusk.
79
Z rohu nic nebylo a je tu další střídání na straně Irska. Dunwoodyho na posledních zhruba patnáct minut hry nahrazuje Gordon.
78
Estonci teď vybojovali rohový kop, který běží rozehrát Lilander.
76
Byl to právě nový hráč na hřišti Mcgonigle, který se rozhodl pro střelu! Tu včasným výběhem vyřešil Vaikla!
75
Oba týmy vzápětí střídají. Domácí střídají Roosnuppa, kterého nahrazuje Klein. Za hosty má dohráno Smyth, místo kterého už na trávník vbíhá Mcgonigle.
75
74
Hosté srovnávají! Střídající Cooper našel skvělým pasem DAVIDA PARKHOUSEHO, který střelou z voleje nedal brankáři Vaiklovi absolutně žádnou šanci!
72
Další faul na straně hostí. Cooper si pomohl nedovoleně. Faulovaným hráčem Ainsalu.
71
Dummigan zastavil rodící se brejk soupeře jasným faulem a po zásluze vidí žlutou kartu.
70
Právě Smyth se dostával do zajímavé příležitosti a přehazoval brankáře Vaiklu! Ten byl u míče včas, nadvakrát ho ukryl do náručí!
69
Vzápětí další faul Smythe, který by se měl uklidnit své emoce, jinak si koleduje o červenou kartu.
68
Smyth si pomohl faulem na Lukku. Hostujícímu hráči se tohle rozhodnutí vůbec nelíbí, Smyth vidí žlutou kartu.
67
Estonský brankář Vaikla málem umožnil Severnímu Irsku kontroverzně vyrovnat, když při odkopu míče po malé domů napálil jednoho z napadajících Irů a měl štěstí, že se míč od brankové čáry odrazil do jeho náruče!
65
Domácí teď velmi chytře drží balón na polovině svého soupeře. Sappinen vybojoval autové vhazování.
64
Severní Irové vůbec poprvé v tomto zápase střídají. Dohráno má Gorman, kterého nahrazuje Cooper.
63
Střelecký pokus Gormana končí vedle domácí svatyně! Vaikla bude znovu odkopávat od brány.
61
Rohový kop už žádné nebezpečí pro Vaiklu nepřinesl. Domácí brankář s rozehrávkou pochopitelně příliš nepospíchá.
60
Další standardku rozehrál po faulu Lukky Thompson a byla z toho dobrá šance pro hostující fotbalisty, kteří budou mít vzápětí k dispozici alespoň rohový kop! Estonský fotbalista následně uviděl žlutou kartu.
59
Další přímý kop rozehrál Dunwoody. Irové však stále čekají na nějakou vážnější šanci, ze které by mohli minimálně srovnat skóre tohoto utkání!
57
Parkhouse si pomohl taktickým faulem, zastavil Vaikla a sudí tento prohřešek viděl.
56
Zajímavou standardku vybojovali hosté, faulovaným dnes velmi aktivní Smith. Centr Thompsona však žádné nebezpečí pro bránu Estonska nepřinesl.
54
Na centr si naskakoval Smyth. Tomu však odmáván a následně i odpískán ofsajd, míč pro domácí.
53
Teď si však vůbec nerozuměli. Na tuhle přihrávku Šleina neměl Miller absolutně žádný nárok.
52
Vypadá to, že úvodní branka Estoncům hodně pomohla. Jsou to právě oni, kteří s míčem kombinují ve středu hřiště.
51
Do další šance se následně dostával Liivak! Hostující obránci se stihli včas vrátit a odvrací do bezpečí.
50
Estonsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají z ničeho nic do vedení! RAUNO SAPPINEN dostal na hranici velkého vápna hodně místa, s míčem se otočil a následně střelou na zadní tyč otevírá skóre tohoto utkání!
48
Dobře se dokázal vrátit Lewis, který ubránil Roosnuppa. Irové zůstávají na míči.
47
Liivak tam teď zbytečně dohrál Mcdermotta. Estonský fotbalista může být rád, že nevidí žlutou kartu.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. V podstatě jsme neviděli žádnou vážnější šanci, o nebezpečný střelecký pokus se až v závěru první půle postaral Smyth. Těžko říci, zda se obraz hry ve druhé půli, která začne zhruba v 18:01, nějak zásadně změní.
45+2
45+1
Hlavní sudí přidal jednu minutu. Míč se odrazil na kopačky Irů, ovšem přišel nepřesný centr do vápna soupeře.
45
První vážnější střela až v poslední minutě prvního poločasu! Tu na Vaiklu vyslal Smyth! Domácí brankář pozorný, míč vyráží na roh!
44
Závěr první půle potvrzuje to, co jsme viděli po celou dobu. Spoustu nepřesností na obou stranách, odkopávat bude od vlastní brány Vaikla.
42
Šlein si na útočné polovině pomohl taktickým faulem, když zastavil rozvíjející se útok soupeře. Faulovaným hráčem Gorman.
41
Do zajímavé situace postupovali Roosnupp se Sappinenem! První jmenovaný byl však v postavení mimo hru, domácí fotbalisty zastavuje ofsajd!
39
Útočný faul Gormana na Šleina neunikl pozornosti sudího Peljta. Rozehrávat bude brankář Vaikla.
38
Většina útoků domácích jde přes dlouhé nákopy. Tam však mají Estonci pouze jednoho hráče, který je v podstatě bez šance na úspěch.
37
Tohle si Lewis za rámeček rozhodně nedá! Jeho pokus levou nohou končí autovým vhazováním pro domácí Estonce!
36
Další dlouhý nákop na Roosnuppa, který proti třem obráncům soupeře neměl nárok. Situaci navíc vyřešil včasným výběhem brankář Mitchell.
34
Thompson hru přenesl na druhou stranu, Dunwoody šel hodně naivní kličkou proti Millerovi, který mu míč sebral.
33
Za námi je ale více než půlhodina hry a stále čekáme na vážnější šanci. Nedočkají se ji v tuto chvíli vinou špatné přihrávky ani irští fotbalisté.
32
Estonci v posledních minutách minimálně vyrovnali hru. Nyní napadají hodně vysoko a Irové mají s rozehrávkou obrovské problémy!
31
Ve hře znovu brankář Mitchell. Ten byl zahnán do složité pozice a raději volí dlouhý nákop.
30
Hra se stále hodně kouskuje, těch drobných faulů přibývá. Oba týmy svého soupeře drží daleko od vlastního vápna všemi možnými prostředky.
28
Estonec Ainsalu vidí žlutou kartu. Pravděpodobně za předchozí zákrok, hlavní sudí Peljto se nejspíše radil s čárovým!
27
Hostující útočník už znovu na nohou. Po krátkém ošetření bude muset za lajnu, hra může pokračovat!
26
Na zemi teď zůstal ležet David Parkhouse, který v předchozím souboji nejspíše schytal nějakou tu ránu.
25
Pěknou kličku na středu hřiště předvedl Liivak, který byl ihned faulován Lewisem. Irský fotbalista se na tohle rozhodnutí pořádně zlobí.
24
Kaldma na poslední chvíli odkopával před Parkhousem, který by jinak směřoval sám na estonskou bránu.
23
Irové teď zbytečně zastavili rychlou akci a hráli dozadu. Nyní kombinují na vlastní polovině, zahraje si i brankář Mitchell.
21
Pořádně se přiostřilo, další tvrdý zákrok na středu hřiště přišel ze strany Lukky na Smythe. Tentokráte se celá situace obešla bez žlutého napomínání.
20
Dunwoody teď možná zbytečně sestřelil Ainsala a po zásluze vidí první žlutou kartu v tomto utkání.
19
Centrovaný míč Dunwoodyho směřoval znova až na zadní tyč. Estonci celou situaci pohlídali, míč pro Vaiklu.
18
Obrana Estonců v těchto chvílích pod tlakem. Domácí se ubránili pouze za cenu dalšího rohu, který už běží rozehrát tradiční exekutor Dunwoody.
17
Míč se snášel na zadní tyč, Donnelly hlavičkoval pouze do rukavic připraveného Vaikly!
16
Smyth nyní upadl ve vápně a dožadoval se odpískání pokutového kopu! Nakonec je z toho pouze roh pro Severní Irsko!
15
Přihrávka, která nejspíše hledala kapitána Sappinena, byla příliš dlouhá. Tohle nebyl žádný problém pro brankáře Mitchella.
14
Zatím sledujeme spoustu nepřesností, neurovnaný fotbal probíhá především ve středu hřiště.
12
Thompson rozehrál rohový kop, ovšem míč propadl vápnem, vhazovat budou Estonci.
11
Skvěle sehraná akce Irů! Ti si dvěma rychlými přihrávkami vypracovali přečíslení. Poslední přihrávka hledala úplně volného Smytha, který by dával do prázdné brány. Obrana domácích se stihla vrátit a odvrátit na roh!
10
Na obranné polovině nyní výborně vystoupil Donnelly. Poté nákopem hledal někoho ze svých spoluhráčů, ovšem nikoho nenašel.
9
Výborná práce Liivaka na levé straně. Ten převedl rychlé nohy a dostal se před obránce. Poté se pokusil zaseknout balón, vybojoval roh!
8
Estonci na útočné polovině. Šlein posílal balón do vápna. Míč nakonec končí až za bránou Mitchella
6
Pro míč si v tomto případě došel Vaikla, který už hledá, komu by rozehrál. Vypadá to na dlouhý výkop do hřiště.
4
Ti však velmi brzy přicházejí o míč. Irové jsou ihned od úvodu aktivnějším celkem a s balónem kombinují na polovině svého soupeře.
3
Dlouhý nákop brankáře Mithcella, adresátem Parkhouse. Ten si v souboji s Kaldmou pomohl útočným faulem, rozehrávat budou Estonci.
2
Lilander si pomohl faulem. Gorman pořádně zakřičel, ovšem vypadá, že bude v pořádku, hra může pokračovat.
1

Estonsko: (4-4-2) Vaikla – Lukka, Pürg, Kaldma, Lilander – Miller, Ainsalu, Šlein, Liivak – Roosnupp, Sappinen (C)
Náhradníci: Igonen, Berggren, Kuusk, Klein, Vainumäe, Sinyavskiy, Riiberg

Severní Irsko: (4-3-3) Mitchell – Dummigan, Mcdermott, Donnelly (C), Johnson – Thompson, Gorman, Dunwoody – Smyth, Parkhouse, Lewis
Náhradníci: Long, Crowe, Cooper, Gordon, Hall, Mcgonigle, Rooney,

Rozhodčí: Peljto – Beljo, Macič (všichni BIH).
Oba týmy v této skupině narazí také na Albánii, Island, Slovensko a Španělsko. Jak už jsem zmiňoval, mírným favoritem jsou hosté. Dokáží si Irové na úvod kvalifikace připsat tři body? Sledujte náš online přenos!
Utkání bude jako hlavní řídit pan Irfan Peljto. Na čarách mu budou pomáhat pánové Davor Beljo a Amer Macič.
Na druhé straně Severní Irsko, mírný favorit tohoto utkání. Irové dostali ještě těžší skupinu, ve které skončili se dvěma body beznadějně poslední, za deset zápasů se nedočkali výhry. Makedonie, Francie, Island, Ukrajina, Skotsko – to jsou hodně těžcí soupeři!
Estonsko už v minulé kvalifikaci dostalo velmi těžké soupeře. Švédsko, Španělsko, Chorvatsko, Gruzie – všechny tyto celky skončily právě před Estonci. Pouze celek ze San Marina dopadl hůře. Z deseti odehraných zápasů Estonsko nasbíralo pouhé čtyři body!
Pěkný den přeji všem fotbalovým příznivcům! Za pár dní startuje evropský šampionát fotbalistů do 21 let, týmy, které se ho neúčastní, tento týden rozehrávají kvalifikaci o příští ME, které se bude konat v roce 2019. Druhá skupina nabídne duel, ve kterém Estonsko na domácím hřišti přivítá Severní Irsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.