Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Švýcarsko - 5. září 2017   18:00

Rumunsko
Rumunsko
22' Puşcaş
1:1
(1:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
19' Oberlin
Rumunsko
I. Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pascanu, A. Radu (78. Stefan) – Nedelcu, Cicâldău – Costache (46. Ciobanu), Hagi (82. Man), Coman – Puşcaş
Cabuz – Stefan, Petre, Morutan, Ghiţă, Man, Ciobanu
Jakubik – Borkowski, Niemirowski (všichni Polsko)
Central Stadium Hagi Academy, Ovidiu
Švýcarsko
Kobel – Stettler, Hefti, Bamert, Garcia (C) – Rüegg, Haas (54. Milosavljević) – De Oliveira (85. Hunziker), Schmid, Spielmann (78. Lotomba)– Oberlin
Baumann – Rhyner, Milosavljević, Lotomba, Demhasaj, Aebischer, Hunziker

Rumunsko si po dvou kvalifikačních výhrách tentokrát připisuje bod za remízu 1:1 se Švýcarskem. V případě vítězství se země helvétského kříže mohla na svého soupeře z Rumunska bodově dotáhnout, ale to se nestalo a musí se spokojit s nerozhodným výsledkem.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:7.
90+5'
90+4'
V samotném závěru klání si osobní statistiky vylepšil také Radu. Brankář rumunského národního týmu si pochutnal na pokusu Schmida.
90+3'
Ještě jedna šance Rumunska. Až k hranici vápna si ušlapal cestu Cicâldău, ale s jeho slabou střelou po zemi neměl Kobel sebemenší problémy. Vypadá to, že utkání dospěje k remíze.
90+2'
Domácí mohli udeřit ze standardky, ale nestalo se tak, protože bezprostředně po jejím rozehrání se Pascanu provinil útočným faulem. Spoluhráči se na něj samozřejmě zlobí.
90'
Pět minut. Tolik času přidal rozhodčí Jakubik k devadesáti povinným.
89'
Hned další akce Švýcarska donutila Radua k zákroku na zemi. Z pravé části šestnáctky na něj pálil Oberlin, který je jeden z nejaktivnějších hráčů zápasu.
87'
Švýcarské tažení skončilo odmávaným a posléze i odpískaným ofsajdem, v němž byl načapán Oberlin.
86'
Rumuni se snaží strhnout výsledek na svou stranu. Možná by se to i podařilo, jenže to by Puşcaş musel aspoň trefit bránu.
85'
Naposledy vystřídalo také Švýcarsko: dohrál De Oliveira a v posledních minutách si zahraje Hunziker.
83'
Na levé straně vápna si vytvořil palebnou pozici Coman (Rumunsko), jeho pokus na bližší tyč se ale neujal.
82'
Avizovaná výměna v týmu Rumunsko: Hagiho vystřídal Man.
81'
Trenér Rumunska si připravil další a tentokrát už poslední střídání. Dojít by k němu mělo už při nejbližším přerušení hry.
78'
Střídá také Rumunsko: ze hřiště odchází Spielmann, přichází Lotomba.
78'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází A. Radu, přichází Stefan.
76'
Šance jako hrom! Oberlin se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Raduem, avšak rumunského brankáře propálit nedokázal.
75'
V době, kdy do konce zápasu zbývá čtvrthodina, se balon nachází na kopačkách švýcarských fotbalistů.
73'
Rumunsko nedokázalo uspět ani po jednom ze svých dvou rohových kopů. Vše ukončil Nedelcův faul na gólmana.
70'
Autor úvodní branky nakonec po svých odešel za postranní čáru, kde se nechal ošetřit. Po chvilce se vrátil zpět, takže Švýcarsko je zase kompletní.
69'
Po jednom z ostřejších soubojů se na zemi ocitl Oberlin (Švýcarsko) a těžce se z něj zvedá.
67'
Rumunští reprezentanti si mezi sebou předávají balon na své polovině.
64'
Posledních šest minut se hraje při svižném tempu, hra běží z jedné strany na druhou.
62'
Kobel (Švýcarsko) měl krátce po rozehrávce rohového kopu další práci, když jeho rukavice vyprášil Coman. V hledišti to jenom zahučelo.
61'
Velice rušno bylo také na území Švýcarska! Jedovatou ránu tam sestrojil Nedelcu a Kobel měl co dělat, aby konečky prstů dokázal vyškrábnout míč nad břevno.
58'
Ruce nad hlavou málem zvedl Spielmann! Švýcarský reprezentant se stal adresátem průnikové přihrávky do vápna, po zpracování míče obešel vyběhnuvšího Radu a vystřelil. Bohužel pro hostující tým se dostal do příliš ostrého úhlu, z něhož bylo obtížné trefit bránu.
57'
Po rychlém kontru se to snažil změnit Puşcaş, ale z hranice vápna zacílil vedle švýcarské branky.
56'
Už nějakou dobu se hraje výhradně ve středu hřiště, tato pasáž hry je pro diváky nezáživná.
54'
Střídání v týmu Švýcarsko: Haas přenechal své místo Milosavljevićovi.
52'
Za nešetrný faul na Comana se Stettler (Švýcarsko) stal prvním karetně potrestaným hráčem utkání.
51'
Rumuni momentálně kombinují poblíž půlící čáry.
48'
Kobel jako nějaká kočkovitá šelma skočil po míči, který směrem na jeho bránu vyslal Hagi. Tohle byl vynikající zákrok švýcarského brankáře, za který sklidil zasloužený potlesk.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: Costache se ve druhé části neukáže, protože ho o poločasové pauze nahradil Ciobanu.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas nabídl poměrně vyrovnanou partii. Díky Oberlinově trefě v ní chvíli vedlo Švýcarsko, ale rychlá odpověď Puşcaşe vrátila pomyslné misky vah do vyrovnané pozice. Hra diváky rozhodně nenudila, na druhou stranu nepatřila mezi nadprůměr.
45+1'
45+1'
Příležitost k tomu měli třeba po rohovém kopu. Proti Schmidově centru však vystartoval Radu (Rumunsko) a vyboxoval míč mimo rizikovou zónu.
45'
Před odchodem do kabin ještě Švýcaři zkouší najít nějaké skuliny v defenzivě svých protivníků.
43'
Během krátkého časového sledu čelila rumunská defenziva hned dvěma rohovým kopům a při obou odvedla vynikající činnost.
41'
Hagi se na pravé straně snažil prosmýknout mezi dvěma švýcarskými obránci, ale jeden z nich ho fauloval.
40'
Strážce rumunské pokladnice si připsal další úspěšný zákrok. Statistiky si vylepšil stopkou Garciovy nepříliš razantní střely z levého okraje vápna.
37'
Švýcaři prošli přes střed hřiště a prokombinovali se až do zakončení. Spielmannovu tvrdou ránu z pětadvaceti metrů musel vyrazit Radu.
36'
Vysunutí hráči Rumunska usilovně napadají švýcarskou rozehrávku, zatím bezvýsledně.
35'
Domácí zahnali Hagiho až k rohovému praporku, odkud už nebylo cesty zpět.
32'
Další akci rumunského mužstva zakončil Radu. Od levého rohu šestnáctky se snažil vtěsnat balon do bližší šibenice brány, tu ovšem o podstatný kus minul.
30'
Rumuni po půlhodině hry málem otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch! Před hranicí pokutového území si prostor pro střelu vytvořil Hagi, jehož dělovka prosvištěla jen kousek vedle tyče.
28'
Nakonec se ho ujal Oberlin (Švýcarsko), který ale při svém individuálním tažení daleko nedošel.
27'
Stále se hraje v blízkosti půlící čáry, kde mezi hráči probíhají četné a urputné souboje o balon.
25'
Hra teď zabředla doprostřed hřiště a trochu se uklidnila.
22'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Na inkasovaný gól našli domácí rychlou odpověď. Po dlouhém autu si v pravé části vápna zpracoval míč Costache a vyslal ho do předbrankového prostoru. Tam se nacházel GEORGE PUŞCAŞ, který s přispěním levé tyčky vyrovnal stav utkání na 1:1.
19'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Reprezentace země helvétského kříže se ujímá vedení. Stettler se rozběhl po pravém křídle a chirurgicky přesným pasem oslovil hlavičkujícího DIMITRIHO OBERLINA, který zavěsil balon pod břevno.
17'
Takhle to nepůjde. Schmid (Švýcarsko) z přímého kopu sestrojil dlouhý centr a balon prolétl vysoko nad hlavama všech jeho spoluhráčů.
15'
Coman (Rumunsko) se rozběhl podél levé lajny, jenomže si předkopl míč daleko od nohy a ten se mu zatoulal do zámezí.
13'
Hosté opět zaútočili po pravé straně, ale ani tentokrát nezahrozili, protože Stettler vyslal příliš dlouhý pas. Následuje odkop.
12'
O chvíli později se švýcarští hráči opět zmocnili míče a vybojovali roh. Neúspěšným centrem do vápna se prezentoval Schmid.
10'
Oberlin (Švýcarsko) si jako první z hráčů nepohlídal ofsajdovou linii.
8'
První střelu vyslali domácí. Na Hagiho dlouhatánský centr ze standardní situace si do pokutového území naběhl Pascanu a hlavou trknul balon přibližně metr a půl vedle levé tyče.
6'
A právě tam se už několik desítek vteřin hraje.
5'
To netrvalo vůbec dlouho. K balonu se totiž dostal Hagi (Rumunsko) a vyvezl ho až k půlící čáře.
4'
Po uvedení míče do hry švýcarští fotbalisté zůstali na útočné polovině a mohou díky tomu obléhat pokutové území.
3'
Švýcaři roztáhli hru doleva na Garciu a tomu Manea uzavřel cestu. Útočící tým získal výhodu autového vhazování.
2'
Zápas začal švýcarskou kombinační souhrou.
1'
Domácí odehrají zápas ve žlutých dresech a hosté budou hrát v červeném kompletu.
Před samotným zahájením utkání uslyší Central Stadium Hagi Academy národní hymny.
Vzhledem k tomu, že obě mužstva vstoupí do utkání ve stejném taktickém rozestavení 4–2–3–1, bude zajímavé sledovat, jak si povedou.
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Krzysztof Jakubik společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u sledování textového online přenosu z kvalifikačního utkání Mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Přibližně třicet minut před začátkem duelu probíhá v Central Stadium Hagi Academy rozcvička hráčů obou celků.

Rumunsko: I. Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pascanu, A. Radu – Nedelcu, Cicâldău – Costache, Hagi, Coman – Puşcaş
Náhradníci: Cabuz – Stefan, Petre, Morutan, Ghiţă, Man, Ciobanu

Švýcarsko: Kobel – Stettler, Hefti, Bamert, Garcia (C) – Rüegg, Haas – De Oliveira, Schmid, Spielmann – Oberlin
Náhradníci: Baumann – Rhyner, Milosavljević, Lotomba, Demhasaj, Aebischer, Hunziker

Rozhodčí: Jakubik – Borkowski, Niemirowski (všichni Polsko).
Jak vypadá situace ve skupině 8?

Vzhledem k tomu, že samotná kvalifikace je teprve na svém začátku, lze ambice většiny týmů vyhodnotit jen velmi těžko. Především když například Portugalsko neodehrálo ještě ani jedno utkání, zatímco Bosna a Hercegovina hned tři.

Na čele tabulky je Rumunsko, které oba své zápasy na hřištích soupeřů vyhrálo. Nejprve 2:0 zvítězilo v Lichtenštejnsku a potom si po výsledku 3:1 odvezlo všechny body z Bosny.

Švýcarsko vstoupilo do kvalifikace hubenou domácí výhrou nad Bosnou a Hercegovinou. Pak ovšem země helvétského kříže překvapivě nestačila na Wales, jemuž před svými fanoušky podlehla 0:3, a má tedy co napravovat.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemné úterý! Kvalifikace Mistrovství Evropy hráčů do 21 let píše své další pokračování zápasem Rumunsko – Švýcarsko, který startuje v 18 hodin.