Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Arménie - 16. října 2018   18:00

Srbsko
Rosič – Gajič (C), Stevanovič (46. Lambulič), Čalasan, Terzič – Illič (67. Jovič), Dorděvič, Mesarovič – Zlatanovič (83. Jovanovič), Šaponjič, Adžič
Ostojič – Jovanovič, Jovič, Lambulič, Markovič, Micin, Pantič
Eskås – Haglund, Ytterland (všichni Norsko)
Stadion Karadjordje, Novi Sad
Arménie
Avagjan – Terterjan, Nazarjan, Kartasjan, R. Hakobjan (82. Melkonjan) – Margarjan, Hajrapetjan (C), H. Hakobjan (63. Nadirjan) – Arakeljan, Aghekjan, Poghosjan (73. Sargsjan)
Aslanjan – Galstjan, Melkonjan, Nadirjan, Petrosjan, Sargsjan, Jeghiazarjan

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:17.
Branky jsme se v Novim Sadu nedočkali ani ve druhé polovině zápasu, a tak se oba soupeři rozcházejí smírně za bezbrankovou remízu 0:0. Na postupu Srbska to nemění nic stejně jako na konečném postavení Arménie v tabulce skupiny 7.
90+3'
90+2'
Jedna z posledních šancí pro Srbsko z rohového kopu skončila odkopnutím míče na polovinu hřiště. Už to opravdu vypadá, že duel skončí bezbrankovou remízou.
90'
Hlavní rozhodčí ještě nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88'
Část Srbského realizačního týmu už to dokonce zabalila a odešla do kabiny. Poněkud nevídaná situace na srbském pažitu.
86'
Arménie už definitivně zatáhla svůj obranný val co nejblíže svému brankáři a netrpělivě vyhlíží konec duelu.
84'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Zlatanovič, přichází Jovanovič.
83'
Žlutou kartu dostává Sargsjan (Arménie).
82'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází R. Hakobjan, přichází Melkonjan.
81'
Arménci i přesto, jak neaktivní jsou po celou dobu zápasu směrem dopředu, zatím bravurně zvládají své obranné povinnosti. Naposledy odstavil od míče skvělou hrou tělem Terterjan Zlatanoviče.
79'
Arménci sportovně vrací míč a Srbové zakládají další útočnou akci.
77'
Žlutou kartu dostává Čalasan (Srbsko).
76'
Kombinace Srbů postrádá překvapivou myšlenku, která by zaskočila obranu soupeře. Naposledy odstavil míč do bezpečí Kartasjan.
75'
Srbům se pomalu, ale jistě chýlí čas ke konci, pokud tedy chtějí pomýšlet na vítězství v tomto utkání po celozápasové dominanci.
73'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Poghosjan, přichází Sargsjan.
71'
Žlutou kartu dostává Nazarjan (Arménie).
69'
Poghosjan se z nenápadné akce uvolnil po levé straně a vyslal pozemní skákající střelu doprostřed brány, kde stál připravený Rosič.
67'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Illič, přichází Jovič.
65'
Arménský brankář Avagjan likviduje další z řady centrů soupeře a uklidňuje hru podržením míče.
63'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází H. Hakobjan, přichází Nadirjan.
61'
Srbové doslova buší do obrany Arménie. Jejich akce ale selhávají na nepřesných zakončeních nebo chybách v kombinacích.
59'
Žlutou kartu dostává H. Hakobjan (Srbsko).
57'
Další Srbský útok končí v zámezí.
55'
Arménie po delší době v držení míče. Na žádnou vyloženou šanci z jejich strany to ale nevypadá.
52'
Zápas v Novim Sadu ani ve druhém poločase nenabízí příliš atraktivní podívanou. Nadále sledujeme tlak Srbů a odkopy míčů ze strany Arménie.
50'
Srbové znovu pokračují v náporu a jejich gól visí ve vzduchu.
47'
Začátek druhé půle patří překvapivě Arménii, která se na Srby pokusila vletět. Domácí se ale nenechali zaskočit a pomalu se opět dostávají k míči.
46'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Stevanovič, přichází Lambulič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
Dominance Srbů v prvním poločase div neznamenala vedení alespoň o tři branky hlavně díky skvělému Avagjanovi. I dnešní utkání v Novim Sadu je ale důkazem, že herní převaha vždy nemusí znamenat rozdíl ve skóre. Zda se nějaká branky dočkáme v poločase druhém se nechme překvapit za pár minut.
45+1'
45'
V Srbsku se nastavuje jedna minuta.
43'
I Srbsko se dopouští faulu na polovině hřiště. Dlouhý míč do pokutového území ale nenašel žádného správného adresáta a u balónu jsou znovu domácí.
41'
První nedovolený zákrok Arménců je potrestán i prvním žlutým kartónkem. Ten viděl stoper Kartasjan.
38'
Míč se dostal až do malého vápna, kde jej nakonec odstavili od dobíhajících Srbů obránci hostí.
37'
Terterjan hrubě sestřelil Adžiče na levé straně. Další z kupy standardních situací pro Srbsko.
35'
Avagjan se musel hodně činit, aby zamezil gólu z další nebezpečné šance.! Nutno podotknout, že nebýt právě jeho, Arménie by už prohrávala minimálně o tři branky.
33'
Srbové nadále pokračují v poklidné hře a rozvíjení útočných akcí. Arménie pouze odkopává balóny směřující na jejich polovinu daleko pryč od branky.
31'
Arménské vhazování se bude muset opakovat. Rozhodčímu se nelíbil dlouhý posun hráče po postranní čáře.
29'
Saponjičovi se ani trochu nelíbilo držení ze strany soupeře a hlavnímu rozhodčímu to dává svými gesty jasně najevo. Ten se ani tentokrát nerozhoduje pro karetní trest.
27'
To ale neplatilo dlouho. Nepřesná kombinace znamená míč v zámezí a vhazování Srbů.
26'
Arménie se snad poprvé za zápas drží u míče a hledá cestu na útočnou polovinu.
24'
Gajič se snažil najít rychlou průnikovkou Adžiče, křídelník Srbů si ale sám zamotal míč pod nohy a soupeř jej o něj připravil.
22'
Avagjan vytáhl míč směřující do jeho sítě na rohový kop. Srbové si teď s Arménců dělají doslova dobrý den a nepouštějí je k žádnému souvislému držení míče.
21'
Jeden z bratrů Hakobjanů se hodně diví, ale jeho zatažení za dres bylo evidentní i z druhé strany hřiště. Srbové zahrávají další standardku.
19'
Illič doslova zboural ve vzduchu Nazarjana a hlavní rozhodčí posoudil jeho počínání jako nedovolené. Arménie má příležitost se opět po dlouhé odmlce dostat na útočnou polovinu.
17'
Srbové znovu uklidňují hru na své polovině a připravují další kombinační útok.
15'
Avagjanovi nadělala střela ze střední vzdálenosti větší potíže, než s jakými sám počítal a na poslední chvíli zastavil prudký míč svou pravou nohou, aby jej do bezpečí dostal jeden z obránců.
14'
Arménskému trenérovi se příliš nelíbí přístup jeho svěřenců a důrazně je ze svého vymezeného prostoru žádá o větší aktivitu směrem dopředu. Srbové jsou v dosavadním průběhu duelu všude o krok dříve.
12'
Terterjan se uvolnil směrem do středu pole a vyzkoušel pozornost Rosiče z velké dálky. Ten s jeho více nákopem než střelou neměl problém a v pohodě schoval míč do náručí.
11'
Znovu v akci Adžič, který u hlavního sudího reklamuje držení ze strany soupeře. Eskås ale zůstává klidný a nechává hru plynout.
10'
Adžič byl nekompromisně sražen k zemi a doteď se svíjí na zemi v bolestech. Arménci se v úvodních momentech utkání prezentují hodně bojovným fotbalem, který bude soupeře pravděpodobně velmi bolet.
8'
Nedovolený zákrok Nazarjana donutil hlavního sudího vypustit vzduch do píšťalky a přerušit hru.
6'
Z levé strany to zkoušel prudkým centrem Adžič, obrana soupeře byla ale pozorná a odhlavičkovala míč do bezpečí.
5'
Domácí uklidňují hru na své polovině a chystají se k dalšímu útočnému výpadu.
4'
První rohový kop pro Srbsko po zákroku Avagjana.
3'
Arménci prozatím jen odkopávají míče směřující na jejich území. Na nějakou příležitost z jejich strany nadále čekáme.
2'
První nákop obstaral kapitán Srbů Gajič. Míč z jeho kopačky ale doletěl až do zámezí.
1'

Srbsko: Rosič – Gajič (C), Stevanovič, Čalasan, Terzič – Illič, Dorděvič, Mesarovič – Zlatanovič, Šaponjič, Adžič
Náhradníci: Ostojič – Jovanovič, Jovič, Lambulič, Markovič, Micin, Pantič

Arménie: Avagjan – Terterjan, Nazarjan, Kartasjan, R. Hakobjan – Margarjan, Hajrapetjan (C), H. Hakobjan – Arakeljan, Aghekjan, Poghosjan
Náhradníci: Aslanjan – Galstjan, Melkonjan, Nadirjan, Petrosjan, Sargsjan, Jeghiazarjan

Rozhodčí: Eskås – Haglund, Ytterland (všichni Norsko).
Srbsko U21

Zato Srbové si v posledním utkání mohou užít zasloužené oslavy postupu na finálový šampionát juniorského Mistrovství Evropy. Balkánci naprosto dominovali své skupině, ve které zaváhali v jedinému duelu, když naposledy bezbrankově remizovali na půdě Rakouska. Jinak za celou kvalifikaci inkasovali pouhých pět branek a sami jich dvacet tři nastříleli.

Arménie U21

Arménci zajíždějí do Srbska k poslednímu duelu bez jakékoliv šance na postup ze čtvrtého místa skupiny 7 s tím, že svou pozici už za žádných okolností neopustí. Junioři ze země, která leží na hranici Evropy s Asii tak budou hrát pouze o čest a o nějaký ten bodík do tabulky navíc. Doposud jich svěřenci trenéra Armena Gyulbudaghyantse nasbírali z devíti zápasů pouhých osm.

Posledních pět utkání: 0-1-4
Makedonie U21 – Arménie U21 3:3
Rakousko U21 – Arménie U21 2:1
Moldavsko U21 – Arménie U21 1:0
Arménie U21 – Srbsko U21 0:1
Arménie U21 – Rusko U21 1:2