Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Německo - 15. října 2019   18:00

0:2
(0:1)
Německo
Německo
29' Kilian   • 79' Nmecha
Bosna
Kovačevič – Šabanovič, Šerbečič, Mujakič, Miličevič – Čavar (K), Danilovič – Bojo (72. Dokanovič), Mustedanagič (85. Mulahusejnovič), Hadžič (72. Čoko) – Demirovič.
Maae – Dahl, Skytte.
Bilino Polje (Zenica)
Německo
Schubert – Baku, Kilian, Schlotterbeck, Handwerker (46. Dorsch) – Fein (86. Chabot), Janelt – Eggestein (77. Berisha), Özcan (46. Nmecha), Hack – Serra (66. Burnic).
Dahmen, Grill – Awoudja, Chabot, Burnic, Berisha, Nmecha, Baku, Dorsch.

S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Hezký večer a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 36%–64%.
Střely na branku: 2–9.
Střely mimo: 4–3.
Rohy: 1–5.
Ofsajdy: 3–1.
Fauly: 14–12.
Vítězství Německa je dnes naprosto zasloužené, zejména v první půli domácím prakticky nepůjčilo míč a také se brankou Kiliana po chybě brankáře Kovačeviče dostalo do vedení. Po změně stran se hra přece jen trochu otevřela a domácí měli dvě slušné šance na vyrovnání, ale Danilovičovu hlavičku vytáhl Schubert na roh a Mustedanagičův obstřel skončil mimo. V 79. minutě pak přidal gólovou pojistku Nmecha a zbytek utkání už se jen dohrával.
Německá reprezentace do 21 let vítězí v dnešním kvalifikačním utkání na evropský šampionát "lvíčat" 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou a se stoprocentní bilancí šesti bodů ze dvou zápasů se posouvá do čela skupiny. Bosna odehrála o zápas více a má čtyři body, což jí aktuálně stačí na druhou příčku ve skupině.
90+4'
90+3'
Druhou žlutou kartu celého utkání vidí v samém závěru bosenský záložník Vladan Danilovič. Myslím, že mnohem více si ale bude vyčítat svou velkou šanci z průběhu druhé půle, kdy mohl vyrovnat na 1:1. Hned o pár okamžiků později totiž Němci definitivně rozhodli druhou brankou.
90+2'
Nákop za německou obranu se snažil dostihnout střídající Čoko, ale u míče byl Schubert dříve a bosenský křídelník jej akorát dohrál, když už jeho soupeř držel míč ve svém náručí.
90+1'
Hlavní rozhodčí Maae z Dánska nastaví dnešní utkání o tři minuty.
90'
Rozhodčí píšťalkou popohání Schuberta, který natahoval svůj odkop od brány, co to šlo. Zatím se to ale obešlo bez karty.
88'
Bosenský záložník Danilovič pálil zpoza vápna nad.
86'
Závěr utkání je už hodně rozkouskovaný změnami v sestavách. Na německé straně Feina nahradil na posledních pár minut Juliuan Chabot.
85'
A je to to poslední, čeho se nám dobře známý Zinedin dnes zúčastní. Už před zákrokem na jeho osobu totiž bylo připraveno střídání, místo kmenového hráče Sparty Praha, který momentálně hostuje v budějovickém Dynamu, přichází Nardin Mulahusejnovič.
85'
Baku na středu hřiště tvrdě dohrál Mustedanagiče.
83'
Nmecha se pokusil středem obrany prostrčit míč na Berishu a vrátit mu gólovou nahrávku, ale jeho záměr bosenská obrana přečetla.
82'
Mustedanagičův centr z levé strany německá obranná tvrz nadvakrát odvrátila. Hostující stopeři dnes ve vzduchu kralují.
79'
Německo právě vstřelilo branku!

Z ničeho nic se ale ujímají hosté dvoubrankového vedení. Centr Berishy z levé strany si náběhem za beky našel střídající LUKAS NMECHA a pěknou rybičkou posílá balon mimo dosah domácího gólmana.
78'
Bosňané ožívají a nadechují se k náporu, šanci měl Mustedanagič, jehož technický obstřel z vápna jen těsně minul vzdálenější tyč Schubertovy svatyně.
77'
Němci opět střídají. Kapitána Eggesteina, který dnes spálil dvě vyložené šance, vystřídal Mergim Berisha. Pásku po Eggesteinovi převzal Baku.
76'
Na hřišti je teď pořádně dusno. Rukama proti sobě začali po vzájemném souboji šermovat Nmecha a Miličevič. Vložka z bojového umění se nakonec vyřešila jen ústním napomenutím.
73'
Domácí si konečně vypracovali první velkou šanci v utkání. Centr z levé strany zakončoval povedeným koníčkem hlavou o zem záložník Danilovič, ale Schubert prokázal, že za celý zápas nevychladl a tygřím skokem míč vyrazil nad břevno.
72'
Také domácí Bosna provádí dvojstřídání. Přišli Čoko a Dokanovič, odešli Hadžič a Bojo.
71'
Němcům nevyšla ani narážečka na vápně, akce končí taktickým faulem Feina.
70'
Nmecha zasekávačkou na vápně obalamutil dva protivníky, ale přesto pálil ze složité pozice a byl zblokován. Tohle nemělo šanci na úspěch.
69'
Sledujeme pasáž, kdy se zase hraje trochu do otevřené obrany ze strany na stranu. Oba týmy ale trápí nepřesnosti.
68'
Rohový kop Eggesteina přišel vniveč.
66'
Němci už potřetí střídají, útočníka Serru nahradí obránce Dzenis Burnic z druholigových Drážďan.
66'
Němci chybovali v rozehrávce a pustili Bosnu do dalšího přečíslení. Danilovič ale akci zbrzdil a nakonec domácí zastavil pomezní rozhodčí signalizací ofsajdu.
64'
Domácí po delší době zaútočili z protiútoku. Demirovič dostal pěknou kolmici za beky, šel ze strany, zasekl si míč na vápně kolem stopera, ale ten se ještě dokázal přesunout s ním a střelu zpoza vápna zablokoval.
63'
Dalšího přestupku se dopustil bosenský kapitán Čavar, který pak navíc nechtěl vrátit Němcům míč a nechat je rozehrát. Viděli jsme tedy první menší strkanici, na hřišti se vinou domácích přitvrzuje.
62'
Útočnou akci Německa zastavil pomezní sudí. Podle něj už byl balon celým objemem mimo hrací plochu.
60'
A další bosenský zákrok zezadu na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát došlápl na Janeltovu achilovku zezadu po odehrání míče Demirovič. Že by domácí trochu začali ztrácet nervy?
59'
První žlutou kartu utkání dostává domácí stoper Ivan Miličevič, který byl v souboji s Eggesteinem pozdě a kousek od poloviny hřiště jej dojel zezadu přes achillovku.
58'
První desetiminutovka vypadala oproti první půli trochu odlišně, hrálo se celkem otevřené utkání, ale poslední minuty zase patří poklidně kombinujícím Němcům na útočné polovině. Domácí opět zalezli a asi budou čekat jen na kontry.
57'
Hadžič u postranní čáry fauloval Nmechu, ale Němci se rozhodli necentrovat do vápna a pustili se do další pozvolné kombinace.
56'
První velkou šanci druhé půle měli na svědomí opět Němci. Další centr z levé strany si stejně jako v závěru prvního poločasu našel ve vápně kapitán Eggenstein, ale tato pozice mu dneska nesedí. Tentokrát ani nepropálil obranný val před sebou.
54'
V akci opět aktivní Baku, tentokrát už na útočné polovině. Jeho ostrý centr z plného běhu vypadal velmi zajímavě, ale jeho spoluhráči akci nedokázali doplnit a dostat se ve vápně do správného prostoru.
52'
Baku dobrým zákrokem obral o míč Hadžiče. Domácí fanoušci protestují, žádají alespoň rohový kop, ale opakovaný záběr potvrdil, že se míče ještě dotkl jejich křídelník.
51'
Fein si prošel s míčem z levé strany až na střed před vápno, kde zasekávačkou oklamal dva soupeře, ale jeho technický pokus o obstřel levačkou postrádal razanci i přesnost.
50'
Eggestein prostrkával míč středem hřiště právě na Nmechu, ale ten se k míči nedostal. Následný centr ze strany od Baky pak proletěl domácí šestnáctkou bez povšimnutí.
49'
Schlotterbeck včasným skluzem zastavil útočné choutky domácích.
47'
Zatímco Özcan se pohyboval spíše na pozici desítky pod hrotovým útočníkem Serrou, tak Nmecha hraje po jeho boku. Němci tedy změnili rozestavení a budou hrát na dva čistokrevné útočníky.
46'
Je trochu nečekané, že ač na rozdíl od Bosny a Hercegoviny zatím nemají moc důvodů něco měnit, tak Němci o poločase dvakrát vystřídali. Domácí pokračují beze změny.

Ze hřiště odešli Handwerker a Özcan, přišli Dorsch a Nmecha.
46'
První poločas dnešního kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let se hrál jasně podle německých not. Hosté se sice moc neženou do koncovky, často si vystačí se zdlouhavým kombinováním ve středu hřiště, které nápadně připomíná hru tiki-taka, ale přesto zatím jasně dominují. Odměnou jim byl gól Kiliana z dorážky po hrubici bosenského gólmana Kovačeviče. Domácí zatím působí hodně neškodně a o poločasové pauze mají nad čím přemýšlet.
45+1'
45+1'
Ještě asi deset vteřin po uplynutí základní doby měli Němci jednu šanci, když centr Handwerkera propadl až ke kapitánovi Eggensteinovi, ten pálil z vynikající pozice na středu hřiště, ale gólman míč nadvakrát chytá. Hned poté sudí ukončil první poločas.
44'
Němci dohrávají úvodní pětačtyřicetiminutovku naprosto bez problémů daleko od vlastní brány. Do zakončení už se ale také moc neženou.
42'
Domácí se zase po dlouhé době pokusili zaútočit, ale Bojova prostrkávačka středem obrany na Mustedanagiče byla hodně nepřesná. Spoluhráči se vůbec nepochopili.
41'
Janelt zezadu dohrál Čavara a provinil se útočným faulem na bosenské polovině.
40'
Blíží se poslední pětiminutovka první půle a obraz hry se stále nemění. Němci zatím jasně dominují, domácí působí hodně neškodně.
39'
Sražený centr Němců se odrazil opět k nim, míč šel proti noze Janelta, ale jeho pokus ze záklonu bez přípravy skončil až někde ve druhém patře tamního stadionu.
38'
Němci si na levé straně krásně rozebrali bosenskou obranu, bek Handwerker dostal míč do uličky a posílal ho pod sebe po zemi zpátky na penaltu, ale tam si jeho spoluhráči dávali přednost a velkou možnost prováhali.
37'
Handwerker posílal do vápna přízemní balon, vypadalo to možná na signál, ale domácí to přečetli.
36'
Ani rohový kop na druhé straně nekončí nijak závratně. Němci si to ale zopakují z druhé strany.
33'
...Mustedanagičův centr od praporku pak skončil na hlavě německého stopera Schlotterbecka.
32'
Centr z levé strany domácích odvrátil střelec první branky zápasu na rohový kop...
30'
Jen pro zajímavost a dokreslení první půlhodiny zápasu – držení míče: 19–81% ve prospěch Německa.
29'

Hosté se konečně pokusili dostat přímočařeji do vápna a hned za to po obrovské chybě brankáře sklízejí ovoce. Německý levák Handwerker pálil z rohu vápna na střed brány, ale Kovačevičovi vypadl balon z náručí přímo před LUCU KILIANA, který nekompromisní dorážkou pod břevno otevírá skóre zápasu.
28'
Blíží se konec první třetiny zápasu a německé tiki-taka stále nikam nevede... Bosna a Hercegovina brání pozorně, proti tomuto stylu hry se jí stačí jen posouvat v bloku.
26'
Střelu Kiliana ze 30 metrů zblokovala domácí obrana na roh. Zatím se hraje de facto jen na jednu bránu, takže útočí i němečtí stopeři. Chybí tomu však moment překvapení.
25'
Němci pokračují v obléhání bosenského vápna. Odcentrovat se rozhodl až obránce Baku, jehož pokus odvrátili domácí stopeři jen na vápno k Feinovi. Ten se snažil probít do zakončení, ale nakonec neuspěl.
23'
Přímý volný kop z hloubky pole od pravé postranní čáry vypadal na první pohled hodně přetaženě, němečtí obránci možná situaci trochu podcenili a balon propadl na zadní tyči před stopera Šerbečiče. Ten s tím ale asi nepočítal a míč se od něj de facto odrazil mimo zařízení.
22'
Pokus o křížný nákop domácích si pohlídal Handwerker a míč odhlavičkoval před bosenským křídelníkem.
21'
Všechny útočné pokusy Bosny a Hercegoviny jsou hodně kostrbaté a končí zpravidla hned v zárodku.
19'
Janelt zkusil vystřelit z nějakých 30 metrů, jeho ránu srazili obránci.
18'
Němci obléhají domácí pokutové území, neustále otáčejí hru zleva doprava a zase zpátky, ale chybí tomu překvapivá přihrávka. Do vápna se naši západní sousedé vyjma vyložené šance hned z úvodu nedostali.
16'
Demirovič si na polovině hřiště vyšlápl zezadu na Schlotterbecka. V ofenzívě se snad k míči ještě nedostal, přesto už v soubojích s obránci třikrát fauloval. Dostává tak kázání od rozhodčího.
15'
...Handwerkerův centr levou nohou sice přeletěl prvního bránícího hráče, ale k zakončení se Němci nedostali.
14'
Mustedanagič na nějakých 30 metrech úplně zbytečně dohrál Handwerkera. Němci mají první zajímavější standardní situaci v utkání...
13'
Hosté rozjíždějí další postupný útok, Bosnu k míči zatím takřka nepouští. Podle oficiálních statistik je v tuto chvíli držení míče 27–73% ve prospěch Německa.
11'
Němci se dostali Kilianem do zakončení po rohovém kopu, ale přes chumel hráčů prošla ke Kovačevičovi už jen několikrát zblokovaná slabá střela.
10'
Přihrávka Serry za beky byla nepřesná, míč končí v autu.
8'
Drtivý pětiminutový tlak Německa trochu ochabl a lehce se osmělují i domácí. Hadžič si navedl míč z levé strany na střed hřiště, ale z rohu vápna pálil dost nepřesně.
7'
Domácí mohli vyrazit do prvního brejku, ale Čavar poslal dopředu příliš prudkou přihrávku, kterou si zastavil až německý gólman.
6'
Baku šel na pravé straně do dalšího souboje jeden na jednoho, ale tentokrát jej domácí obránce odclonil a míč končí v autu.
5'
Centr z pravé strany odvrátil domácí Bojo jen do autu. Bosňané se zatím nedostali na útočnou polovinu.
4'
A další střela hostí, po přihrávce Hacka pálil z druhého dotyku z vápna kapitán Eggestein, ale jeho pokus byl zblokovaný, takže s ním Kovačevič neměl příliš práce.
2'
Obrovská šance Německa hned na začátku druhé minuty! Po pěkném pasu za obranu se ocitl hostující hráč Hack tváří v tvář před brankářem. Střílel křížem na zadní tyč, ale trefil právě konstrukci brány. Němci začínají zostra!
1'
Bosna začíná útočným faulem, ve výskoku se provinil forvard Demirovič.
1'

Bosna a Hercegovina: Kovačevič – Šabanovič, Šerbečič, Mujakič, Miličevič – Čavar (K), Danilovič – Bojo, Mustedanagič, Hadžič – Demirovič.
Náhradníci: Zlomislič – Šabanadžovič, Mulahusejnovič, Beganovič, Čelikovič, Dokanovič, Čoko, Vrhovac, Brkič.

Německo: Schubert – Baku, Kilian, Schlotterbeck, Handwerker – Fein, Janelt – Eggestein (K), Özcan, Hack – Serra.
Náhradníci: Dahmen, Grill – Awoudja, Chabot, Burnic, Berisha, Nmecha, Baku, Dorsch.

Rozhodčí: Maae – Dahl, Skytte.
Podle prognóz sázkových kanceláří jsou celkem jasnými favority utkání hostující Němci. Uvidíme, zda se jejich rozbory potvrdí. Dobře se bavte.
Německo zatím sehrálo jen jeden zápas, takže je v nekompletní tabulce až druhé, ale zvládlo jej velmi přesvědčivě. Svěřenci trenéra Kuntze vyhráli jasně 5:1 na hřišti Walesu. Hattrickem zazářil jedenadvacetiletý útočník druholigového Norimberku Robin Hack.
Bosna a Hercegovina začala kvalifikaci výborně a zatím po dvou odehraných zápasech vede neúplnou tabulku skupiny 9. Po dvou kolech Bosňané mají čtyři body a skóre 4:0, když nejprve právě 4:0 doma deklasovali Moldavsko a následně uhráli cennou bezbrankovou remízu v Belgii. Dvěma góly do sítě Moldavska se představil nám dobře známý Zinedin Mustedanagič. Právě hráč patřící Spartě Praha, který aktuálně hostuje v budějovickém Dynamu, je tak nejlepším střelcem svého týmu v kvalifikaci.
Vítáme vás u on-line přenosu z kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let mezi Bosnou a Hercegovinou a Německem ve skupině 9. Utkání začíná v 18 hodin a jako hlavní jej bude řídit sudí Maae z Dánska.