Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Sev. Irsko - 4. září 2020   18:00

Malta
Malta
0:2
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
57' Larkin   • 67' Parkhouse
Malta
M. Ocenáš (SVK)
Centenary Stadium, Ta' Qali
Sev. Irsko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Severní Irsko potvrdilo v rámci kvalifikace na ME fotbalistů do 21 let roli favorita, na půdě Malty zvítězilo 2:0. Góly padaly až ve druhém poločase. Ten první vstřelil stoper Ross Larkin, který využil svého důrazu v předbrankovém prostoru. Definitivní razítko na vítězství Severních Irů dal o deset minut později David Parkouse, jenž tak napravil selhání při pokutovém kopu z konce první půle.
90+4'
90+3'
Potlesk od vlastních spoluhráčů si ještě vysloužil Grech. Sám pronikl přes tři protihráče a vystřelil. Balón proletěl o pár čísel vedle levé tyče.
90+2'
Blíží se konec celého utkání. Poslední minuta základní hrací doby probíhá na polovině hostujícího mužstva, soupeř vzdal snahu o presink.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází David Parkhouse, přichází Paul O‘Neill.
89'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Ross Larkin, přichází Kofi Balmer.
88'
Hůře ze souboje vyšel fotbalista Malty. K němu museli být přivoláni lékaři, zatímco spoluúčastník střetu kontroluje, jak na tom protihráč je.
87'
Z levé strany přiletěl do šestnáctky domácícho mužstva vysoký centr. Na úrovni penalty došlo ke srážce hlavami mezi Pulisem a Kerrem. Hra je přerušena.
86'
Samozřejmě následovala rozehrávka na krátko. Jake Dunwoody vložil tělo před balón, který udržel ve hře dobrých deset vteřin, než jej obral Pulis ve spolupráci s Shawem.
85'
Souboj jeden na jednoho zvládl Galbraith v rámci možností dobře. Pod tlakem dokázal nastřelit soka a vybojovat alespoň roh.
84'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Amos chtěl přenést hru na Marrona, jenže balón podkopl až příliš, kolega neměl šanci na míč dosáhnout.
83'
Skvělá práce Parkhouseho. Záložník vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu, na trávník ho tvrdým direktem poslal Attard.
82'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Nevin Portelli, přichází Andrei Spiteri.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi je jasno, Severní Irsko zapíše vůbec první výhru ve skupině.
80'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Alistair McCann, přichází Kyle McClean.
79'
Útočný faul, který ovšem kouč Dunwoodymu určitě promine. Útočník ve snaze obrat beka o míč trefil jeho pravou nohu.
78'
Hazard rovněž zachoval chladnou hlavu. Příliš dlouho neotálel a vysokým odkopem poslal balón do míst, kde nehrozí nebezpečí pro jeho svatyni.
77'
Střelec důležitého prvního gólu se zachoval jako zkušený mazák. Počkal, až k němu přiběhne Porelli, pak v klidu přihrál brankáři.
76'
Po dlouhé době může Vellova dužina kombinovat. Problém nastal, když přešla polovinu hřiště, Beerman míč dlouho neudržel.
75'
Těžko říct, zda to Maltě přinese alespoň snížení. Zatímu tomuto faktu nic nenasvědčuje, defenziva zelených působí jako zeď.
74'
Stejně jako v prvním, tak i ve druhém poločase dal rozhodčí Ocenás oběma celkům pauzu na občerstvení. Domácí trenér využívá brejku k rozdávání taktických pokynů.
73'
Ve zbývajících minutách nemůžeme očekávat moc zajímavou podívanou. Severní Irsko totiž vsadilo na defenzivní, leč účinnou taktiku.
72'
Defenzivní povinnosti si splnil Marron. Ten zareagoval na přihrávku po lajně, přeskočil soupeře a míč napálil až k brankáři.
71'
Zničehonic se na trávník posadil stoper Pulis. Těžko říct, jestli bude moci pokračovat ve hře, vypadá to na zranění svalu.
70'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Gary Camilleri, přichází Carlo Zammit.
69'
Hosté hrají přesně to, co potřebují. Kombinují na vlastní obranné polovině a zdá se, že domácí mužstvo nemá síly na vyvinutí účinného presinku.
67'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, tohle už Malta nedožene! Povedenou střelu McCanna vytěsnil Aquilina pouze do míst, kde stál DAVID PARKHOUSE, jenž napravil zaváhání při pokutovém kopu, ve skluzu se nemýlil.
66'
Výbornou reakci ukázal gólman Hazard. Za dlouhým nákopem středopolař vystartoval včas, kulatý nesmysl sebral Portellimu doslova před nosem.
65'
Hodně tvrdý, ale čistý zákrok předvedl u postranní čáry nově příchozí Jan Busuttil. Sice trefil spoluhráče, avšak jako první bral balón.
64'
Snad už potřetí zkusil jeden hráč ze Severního Irska nasimulovat penaltu. Ovšem Ocenáš tyto situace zvládá skvěle, kdy úmysl prokoukl.
63'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Caolan Boyd-Munce, přichází Jake Dunwoody.
62'
Což se okamžitě děje. Útočník Portelli nastartoval své motory a utekl všem protivníkům. Únik zastavil praporek signalizující ofsajd.
61'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Aidan Friggieri, přichází Jan Busuttil.
60'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jamie Zerafa, přichází David Xuereb.
59'
Malta to teď bude mít ohromně těžké. Doposud hrála s favoritem vyrovnanou partii, přesto hlavně bránila. nyní bude muset zapnout do ofenzivy.
57'
Favorité jsou do vedení! Dokonale ukázali, v čem spočívá jejich síla. Na centrovaný míč naskočil Toal, jehož hlavičku gólman vyrazil na tyč. Velkou bojovnost ukázal v předbrankovém prostoru ROSS LARKIN, ten i navzdory přesile byl u balónu jako první a poslal jej do sítě.
56'
Poté, co se faulovaný fotbalista postavil na nohy, se arbitr Ocenáš ještě vrátil k předešlému zákroku Shawa, který ocenil žlutým kartónkem.
55'
Tvrdý střet, po němž zůstal ležet na trávníku Boyd-Munce. Hlavní rozhodčí okamžitě volá na trávník nosítka, šlo opravdu o tvrdý střet.
54'
Utkání pokračuje převážně ve středovém kruhu. Zde můžeme sledovat marnou snahu hráčů v zeleném probít se obrannou hrází Malty.
53'
Tedy alespoň prozatím. Lze očekávat, že tlak hostů poroste každou minutou víc a víc. Ofenzivní snahu otupil Galbraith, jenž stál v ofsajdu.
52'
Vellova dužina hraje přesně to, co potřebuje. Mladicí zvládají zápas takticky velice dobře, lepšího soupeře úspěšně drží na uzdě.
51'
Nyní se ovšem musí převážně bránit. Z levé strany poslal centr do pokutového území Amos, hlavička Parkouseho proletěla těsně nad břevnem.
50'
Avšak Malta bude zřejmě kousat do ofenzivy i nadále. Bod by pro ni byl tlatým počinem, ale každé mužstvo jde do zápasu s tím, že chce vyhrát.
49'
Pulis váhal, až prováhal ideální čas k rozehrávce pravou stranou. Proto se raději otočil a na jistotu přihrál Aquilinovi.
48'
Rychlý nástup fotbalistů v zeleném do druhé půle. Středem vyzkoušel pozornost obrany forward Boyd-Munce, stoperská dvojice ho zavřela do kleští.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce změnu. To může být poměrně překvapivé u Severních Itů, kteří hrají výrazně za očekáváním.
46'
Skončil první poločas kvalikačního utkání o postup na EURO do 21 let mezi Maltou a Severním Irskem, který nám gól nenabídl. Aktivnější byli podle očekávání hosté, avšak za celou dobu marně čekali na velkou příležitost. Ta přišla až v nastaveném čase v podobě penalty, Parkhouse ale vychytal Aquilina.
45+1'
45+1'
Skvělý Aquilina se zasloužil o fakt, že skóre po úvodní pětačtyřicetiminutovce zůstane bezbrankové! Dobře odhadl, kam bude exekutor Boyd-Munce kopat, střelu k pravé tyči vyrazil.
45'
Bude se kopat penalta! V samotném závěru prvního poločasu udělal velkou zbytečnost Satariano, který zezadu podrazil Parkhouse. Ten by jen ztěží něco vymyslel.
45'
Přetažený centr na zadní tyč měl Kerr v úmyslu sklepávat pod sebe na Boyd-Munceho. Kulatý nesmysl místo toho poslal do rukavic Aquiliny.
44'
V samotném záběru úvodního dějství ještě uvidíme standardku. McCann vložil tělo před míč, s čímž nepočítal Friggieri, soka doslova stáhl k zemi.
43'
Je sympatické, že domácí mají snahu útočit, ačkoli jsou jasným outsiderem. Ránu z třiceti metrů vypálil Grech, dobře zareagoval blokující Larkin.
42'
Praporek pomezního letí vzhůru, snaha Galbraitha byla zbytečná. Záložník nabral velkou rychlost, bohužel pro něj stál v době nákopu za posledním soupeřem.
41'
Zatím to vypadá na první možnost. Kerr sice poslal pěkný pas do šestnáctky, jenže slabá hlavička Parkhouse neměla šanci zaskočit pozorného brankáře.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Přímý volný kop obstaral Grech. Exekuce mu ovšem vůbec nevyšla, balón poslal přímo do rukavic připraveného gólmana.
38'
Obrovská příležitost, skóre zůstává bezbrankové! Fatální hrubku vyrobil Larkin, jenž zpětnou přihrávkou vyslal do úniku Portelliho. Útočník chtěl udělat Hazardovi kličku, ten však zareagoval skvěle, míč mu sebral přímo z pod nohou.
37'
Hosté požadovali pokutý kop, rozhodčí jim nevyhověl. Mucne šel k zemi hodně teatrálně, možná kdyby pád tolik nepřihrál, tak je šance na získání "desítky."
36'
Můžeme pokračovat. Podruhé v krátkém časovém sledu bude hrát brankář Hazard, jenž rozehraju přímý kop poté, co fauloval Satariano.
35'
Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal Caolan Boyd-Munce, levé křídlo zatáhlo za dres Beermana, čímž zamezilo rychlému brejku.
34'
V maltě panuje velké teplo. Sudí Ocenáš proto nařídil oběma celkům menší přestávku, která má sloužit především k osvěžení a krátkému vydechnutí.
33'
Situaci výborně vyřešil Hazard. Proti vysokému balónu vyběhl z brankové čáry a ve výsoku kulatý nesmysl vyboxoval ven z vápna.
32'
Premiérový rohový kop obstará Malta. Více volnéh oprostoru využil k centru Friggieri, Toal raději hlavičkoval nad vlastní branku.
31'
Konečně hráči v zeleném vyzkoušeli svižný přímočarý útok. Parkhouse si narazil s Kerrem a centrem hledal Boyd-Munceho, míč ze vzduchu sebral gólman.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí a my stále čekáme nejen na první gól, ale i na první pořádnou šanci. Hosté sice jsou aktivnější, jenže hrají jen ve středovém kruhu.
29'
Arbitr znovu v akci, pro změnu musel zapískat prohřešek hostujícímu fotbalistovi. Galbraith při presinku podrazil jednoho z obránců.
28'
Už to vypadalo, že slovenský rozhodčí Ocenáš poprvé sáhne do kapisčky a udělí žlutou kartu. Nakonec se spokojil s ústním varováním, které vyslechl Grech.
27'
Hudba z místního rozhlasu způsobila vůbec první pořádné pozdvižení v zápase, nikdo s tím viditelně nepočítal. Stylem, jakým se hraje, by si mohli domácí možná i pár písniček zazpívat.
26'
Zdvižený praporek pomezního alespoň na pár vteřin zmařil útočné snažení Severního Irska. Své postavení si špatně pohlídal Boyd-Munce.
25'
Rychlé nohy musel ukázat levý obránce Amos. Ten hasil zaváhání stoperské dvojice, mezi níž vběhl Friggieri, dlouhým odkopem.
24'
Beerman nabral velkou rychlost pravou stranou, i s balónem na kopačkách. Nebylo mu to ovšem nic platné, protože s míčem doběhl až za postranní lajnu.
23'
Aby to Aquilanimu nebylo líto, tak i jeho jeden ze spoluhráčů potěšil malou domů. Strážce domácí svatyně si párkrát zadribloval a pak vrátil kulatý nesmysl soupeři.
22'
A zase jsme u gólmana. Toho tentokráte našel pasem z poloviny hřiště Toal, zřejmě neměl náladu vymýšlet něco zajímavé směrem dopředu.
21'
Vysunutý levý bek Amos pasivně čekal na míč, zatímco Camilleri zabral a soka na poslední chvíli přeskočil. Ačkoli pak měl dostatek času, hrál jen do zámezí.
20'
Utkání moc fotbalové krásy nepobralo. Hráči v zeleném působí znuděným dojmem, jako by ani nechtěli dávat góly. Pokračuje jejich klidná výměna míče kolem středového kruhu.
19'
Jenže místo centru přišel rychlý protiútok. Mizernou rozehrávku na krátko vystihl Portelli, jenž se ve finále vlastní vinou dostal z ideální palebné pozice. Patičkou naslepo neuspěl.
18'
Standardka pro Severní Irsko, které by určitě mohlo těžit z výšky svých fotbalistů. Attard trefil ve skluzu soupeře, nikoliv balón.
17'
Kombinace na vlastní polovině se vůbec nelíbila brankáři Hazardovi. Ten poté, co dostal malou domů, hledal dlouhým nákopem Boyd-Munceho. Marně.
16'
Beerman postřehl, že brankář Aquilina nestojí úplně na brankové čáře. Proto ho zkusil z velké dálky přelobovat, kromě něj ale překopl i bránu.
15'
Balón získal forward Portelli, avšak nic kloudného nevymyslel. Vlastně ani nemohl, sám proti třem by byla většina hráčů bezradných.
14'
Zničehonic velká příležitost hostů. Z pravé strany vyprodukoval centr Galbraith, do šestnáctky šikovně naběhl Boyd-Munce. Útočník střílel na dlouhou nohu těsně vedle.
13'
Je znát, že sledujeme týmy, jež nehrají na fotbalovou krásu. Maltě většinou vychází pramálo věcí, soupeř je znám především výbornou defenzivou, útok pokulhává.
12'
Stoper Larkin měl velké štěstí. Jako poslední hráč Malty totiž nastřelil do nohy presujícího Boyd-Munceho, ballón se ovšem odrazil zpátky na kopačky domácích, konkrétně Pulise.
11'
Severní Irové zatím pouze oťukávají protivníka, jsou si vědomi, že zatím není kam spěchat. Boyd-Munce zatlačil na Camilleriho, jenž míč kopl do autu.
10'
Záložník McCann nyní pořádně zabrnkal na nervy svých kolegů. S balónem jako jeden z posledních fotbalistů otálel dlouho, nakonec však dokázal uvolnit Marrona.
9'
Hráči v červeném pod velkým tlakem zapojili do hry rovněž gólmana. Tomu adresoval malou domů Shaw, Aquilina prvním dotekem předal Satarianovi.
8'
K vidění bude standardní situaci. Těsně za polovinou hřiště míč dobře pokryl Kerr, Pulis zastavil svůj pohyb do protihráče příliš pozdě.
7'
Domácí u balónu dlouho nezůstali. Po dlouhém výkopu gólmana totiž vyskočil nejvýše Toal, hlavou navíc přiťukl kulatý nesmysl spoluhráči.
6'
Premiérový střelecký pokus byl hodně naivní. Středopolař McCalmont si nechal míč spadnout, z halfvoleje pálil vysoko nad.
5'
Svěřenci kouče Baraclougha naopak sázejí na trpělivost. Kombinují kolem středového kruhu, soupeře odmítají pustit k balónu.
4'
Ale zatím sledujeme vyrovnané úvodní minuty střetnutí. Malta dokonce podnikla rychlý protiútok, jenže Portelli způsobil útočný faul.
3'
Favorit je jasný. Jsou jimi fotbalisté ze severu Evropy. Malta patří na fotbalové mapce k trpaslíkům, bodový zisk by se rovnal zázraku.
2'
Fotbalisté domácí Malty nastoupili do utkání v červených dresech. I Severní Irové zvolili klasiku, hrají v zeleném.
1'

Malta: Aquilina – Camilleri, Pulis, Shaw, Satariano – Attard, Zerafa – Friggieri, Grech, Beerman – Portelli.
Náhradníci: Formosa – Busuttil, Debono, Ellul, Frendo, Spiteri, Xuereb, Co. Zammit, Ca. Zammit.

Severní Irsko: Hazard – Marron, Toal, Larkin, Amos – McCann, McCalmont, Galbraith – Kerr, Parkhouse, Boyd-Munce.
Náhradníci: Balmer, Bonis, Donnelly, Dunwoody, Gallagher, Gartside, McClean, O‘Neill, Scott.

Rozhodčí: M. Ocenáš (SVK).
Severní Irsko

Severní Irsko už má přeci jenom větší jméno ve světě fotbalu než Malta. Avšak to se týká především dospělé úrovně, kde trenér dává přednost spíše zkušenostem, moc mladíků do sestavy nezapojuje. Styl fotbalu mají ovšem podobný, rovněž junioři si zakládají na pevné defenzivě. Tomu také odpovídají výsledky. Severní Irové mají na kontě tři body z pěti zápasů, když třikrát remizovali. Bod získali proti Maltě (0:0), Finsku (1:1) a Rumunsku 0:0, s nímž úvodní zápas prohráli 0:3. Druhá porážka přišla s Dánskem (1:2).
Malta

Juniorští fotbalisté Malty mohou na postup zapomenout. Samozřejmě, tak skvělý počin od nich ani nikdo neočekával, malý ostrovní stát v žádném případě nemůže konkurovat jiným fotbalovým velmocím. V dosavadním čtyřech utkání získala Malta alespoň jeden bod, a to shodou okolností právě na půdě Severního Irska (0:0). Jinak prohrála s Ukrajinou (0:4), Finskem (0:4), i Dánskem (1:5).
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční podvečer! Vítám vás při sledování kvalifikace na ME do 21 let, u zápasu mezi Maltou a Severním Irskem.