Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Nizozemsko - 18. listopadu 2020   20:30

Portugalsko
Portugalsko
2' Vieira  • 53' Vieira
2:1
(1:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
42' Gakpo
Portugalsko
Diogo Costa – Correia, Queirós (C), Leite, Tavares – Florentino – Ferreira, Fernandes (57. Pote) – Vieira (83. Bragança), Carvalho (66. Ramos), Jota (46. Leão (83. Joelson Fernandes)).
N. Walsh – D. Potter, R. Macleod (všichni SCO)
Portimonense
Nizozemsko
Scherpen – Bakker, Hoogma (83. Teze), Schuurs, Zeefuik (C) – Gakpo, Matusiwa, Reis (69. Ekkelenkamp) – Kluivert, Boadu (76. Sierhuis), Dilrosun.

Portugalci oplácí porážku z prvního vzájemného zápasu a zároveň připravili první prohru pro Nizozemce v letošní kvalifikaci. Nicméně na tom, že Nizozemsko postupuje z první pozice na ME a Portugalsko z pozice tabulky druhých týmů, se nic nemění a oba celky se představí na závěrečném šampionátu.
90+4'
90+4'
Míč má nyní brankář Costa, který je vykopl až na svého protějška na druhé straně. Scherpen podobně vyslal dlouhý nákop směrem dopředu.
90+3'
A toto hlavičkové zakončení z vápna bylo velmi dobré a míč jen o kousek minul levou tyč branky Portugalska!
90+3'
Přihrávka do vápna nyní vypadala nebezpečně a velké štěstí pro Costu, že se k ní nedostal někdo z hostujících hráčů.
90+2'
Již nám běží druhá minuta nastavení a vypadá to, že v posledním kvalifikačním zápase si Nizozemci připíší první porážku.
89'
Scherpen vyběhl až k hranici svého pokutového území a rychle poslal míč k polovině hrací plochy. Avšak spoluhráčům se nepodařilo rychle zaútočit.
89'
Žlutou kartu dostává Kluivert (Nizozemsko).
89'
Žlutou kartu dostává Joelson Fernandes (Portugalsko).
88'
A taky časté přerušení, na základě drobných faulů. Po jednom z nich leží na trávníku domácí hráč, který spíše šetří čas ve svůj prospěch.
87'
V posledních minutách sledujeme spíše osobní souboje a různé vyřizování mezi sebou. Nyní v blízkosti střídaček došlo k menší slovní výměně názorů mezi hráči a lavičkami. Rozhodčí rychle usměrnil tuto situaci.
87'
Žlutou kartu dostává Bakker (Nizozemsko).
86'
Teze fauloval u postranní čáry, ale spíše než za faul, dostal žlutou kartu za nesportovní chování a za nějaké výtky směrem k rozhodčímu. Každopádně Teze vypadal dost frustrovaně.
85'
Nepřehledná situace ve vápně domácích, kdy jeden z hostujících hráčů zůstal na trávníku. Nicméně rozhodčí zde neviděl žádný penaltový zákrok a hra pokračuje.
84'
Nyní se míč nachází před vápnem hostů, kteří se jej snaží rychle vybojovat a rychle se snaží dostat před branku Portugalců.
83'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Leão, přichází Joelson Fernandes.
83'
Vieira se již dnešního hattricku nedočká a na jeho místo nastupuje Bragança.
83'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Hoogma, přichází Teze.
80'
Časomíra nyní odbíjí posledních deset minut základní hrací doby. Nizozemci míří dopředu se svým dalším útokem.
79'
Nyní už to Nizozemci překombinovali. Finální přihrávka do pokutového území na nabíhajícího Gakpa byla myšlená dobře, ale byla dlouhá a navíc, možná mohl přihrávají hráč zkusit spíše vystřelit.
78'
A jeden z nich byl zrovna k vidění. Míč na pravé straně sebral Pote a vystřelil z pravého úhlu. Branku sice netrefil, ale defenzíva Holandska se musí mít na pozoru a hlídat tyto nebezpečné situace.
77'
Pomalu a jistě se začíná hrát spíše jen na polovině Portugalska, které se zatahuje před svou bránu a podniká rychlé protiútoky.
76'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Boadu, přichází Sierhuis.
74'
Příliš prudký centr se nyní snesl před branku Costy a nabíhají hráč neměl šanci jej nějakým způsobem tečovat.
72'
Zápas se nám pomalu a jistě překlápí do své závěrečné fáze. Portugalci drží svůj hubený náskok a jsou na dobré cestě k oplatě. V prvním zápase totiž s Nizozemskem prohráli 4:2. Kdy Nizozemci vstřelili dvě branky až v poslední desetiminutovce zápasu a rozhodli, tak o svém vítězství.
71'
Nizozemci pokračovali v útočné snaze, nakonec si Costa zakřičel a došel si pro centr, který mířil na jeho branku.
70'
Queirós, jako správný kapitán, nyní razantně odkopl míč z pokutového území, kdy se Nizozemsko už nebezpečně dostávalo na dostřel branky Costy.
69'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Reis, přichází Ekkelenkamp.
69'
Druhá rohová možnost v krátké době za sebou přinesla střelecké zakončení, které však rozhodně nemělo brankové parametry.
68'
Z tohoto rohu určitě ne, neboť obrana odhlavičkovala míč nad branku a bude tu druhý pokus pro domácí celek.
67'
Nyní budeme svědky rohového kopu Portugalska, dokážou odskočit do dvou brankového vedení?
66'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Carvalho, přichází Ramos.
66'
Žlutou kartu dostává Zeefuik (Nizozemsko).
63'
Obrana domácích dokáže zdvojit útočícího hráče, což je zatím jejich dnešní devíza a taky důvod, proč se Nizozemci příliš nedostávají do zakončení.
62'
Portugalsko předvedlo opět rychlý útok. Střelec obou branek si nabíhal na dobrý centr z pravé strany, ale nakonec doklouzal skoro do branky sám, avšak bez míče.
61'
Nyní se hosté dopustili tvrdšího faulu a domácí rozehrávají poblíž půlící čáry.
60'
Nizozemská hra na krátké přihrávky nyní neslaví vůbec úspěch. Obrana jejich soka zdá se velmi dobře připravena na různé prostrkávačky ze strany Nizozemců.
58'
Tulipáni zase na míči a opět je to jejich těžkopádná kombinace, kdy hledají nějakou skulinu v defenzívě soupeře.
57'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Pote.
56'
Gakpo se po vzoru soupeře snažil o rychlý výpad a rychlé zakončení, které poslal mimo pravou tyč.
54'
Nyní je opět řada na hostech a uvidíme, jestli dokážou rychle odpovědět, nebo si na jejich případné vyrovnání počkáme delší dobu jako v prvním poločase.
53'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Po těžkopádné snaze hostů, je tu jednoduchý a rychlý útok Portugalců, kteří se opět ujímají vedení. FABIO VIEIRA si naběhl s míčem ke střele a i za pomocí jemné teči bránícího hráče, zavěsil míč pod horní tyčku.
51'
Nyní se přes dvě minuty pokoušeli hosté vyvíjet tlak na defenzívu Portugalska. Ta se nakonec dokázala ubránit.
49'
Ten však pro jejich barvy nepřinesl nic zásadního.
48'
Leão, který nastoupil do druhého poločasu, se poprvé ukázal ve snaze zaútočit. Jeho počin po levé straně byl ubráněn a Portugalci budou zahrávat roh.
47'
Mota se pokoušel pokrýt míč svým tělem, ale zezadu se na něj pověsil soupeř a fauloval.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Jota, přichází Leão.
46'
V prvním poločase padla branka na jeho samotném počátku a taky na jeho konci. Nejprve se do vedení dostali Portugalci. Následně jsme mohli sledovat obecně vyrovnanou hru, kdy Nizozemci dlouho hledali způsob jak překonat defenzívu soupeře. To se jim povedlo v závěru poločasu.
45'
44'
Tak hosté se přece jen dostali k vyrovnání a vypadá to, že ve druhém poločase se začne odznovu.
42'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Avšak nyní se Nizozemcům rychlými přihrávkami na jeden dotek podařilo rozebrat defenzívu soupeře! Jeden z hráčů se dostal k centru z pravé strany a CODY GAKPO si přesně naběhl na levé straně a zakončil do sítě.
41'
Ti nyní drží míč na svých kopačkách, ale Portugalci dnes hrají velmi organizovaně ve své defenzívě.
40'
V prvním poločase zbývá odehrát pět minut a uvidíme, jestli se hosté dostanou ještě k vyrovnání.
39'
Oba celky se nyní dostaly do útoku, ale ani jeden z nich nevytvořil smysluplné zakončení na branku.
37'
Z této standardní situace, zahrávané ze střední vzdálenosti, nevzešlo zakončení mezi tři tyče a Costa nyní nemusel zasahovat. Jen kontroloval letící míč mimo hřiště.
36'
Oba celky nejdou do jednotlivých faulů zrovna v rukavičkách. Nyní Correia tvrdě fauloval soupeře a vidí žlutou kartu.
33'
Nyní už opět na míči hráči v červených dresech, kteří se snaží o navýšení stavu skóre.
32'
Dilrosun chytře a šikovně obstřelil postavenou zeď a zamířil k levé tyčce. Costa však s tímto úmyslem počítal a byl zde připraven!
31'
A nyní se otevřela velká možnost k vyrovnání. Tavares se na hranici šestnáctky dopustil faulu a je tu hodně zajímavá standardní situace Nizozemska.
30'
Půl hodiny hry je minulostí. Mohli jsme vidět brzkou branku a následné útočné snahy z obou stran. Avšak příliš vyložené šance k vidění nejsou.
29'
Dobře myšlená pobídka na levou stranu, kde byl osamocený hráč Portugalska. Nicméně míč byl delší a hráč jej už nestihl na hrací ploše.
28'
Nyní snaha domácích, kteří však také neuspěli a soupeř se ubránil za cenu autového vhazování.
27'
Snaha o přechod po levé straně se nevydařila. Portugalci uzavřeli všechny prostory a tak musí soupeř hledat cestu jinudy.
26'
Nizozemci jsou na míči, ale opět je to spíše postupná kombinace směrem k brance Costy.
24'
Zatím sledujeme útočné pojetí hry od obou týmů. O něco více ze hry mají stále Portugalci.
23'
Rychlý útok v podání hostů! V něm se do sprintu dostal Gakpo, který vyslal dobrou ránu k pravé tyči a Costa se na ni připravil a vyrazil míč!
22'
Reis se vrhl pod nohy soupeře a je prvním hostujícím hráčem, který je odměněn žlutou kartou.
21'
Snaha o individuální akci hráče Portugalska. Ten nakonec rozhodl projít mezi dva hráče Nizozemska a pochopitelně jeho pokus skončil.
20'
Schuurs si nyní pohlídal vysoký míč směřující na levou stranu hřiště. Hráč Portugalska pod tlakem jen nakopl míč dopředu a ten zamířil mimo hřiště. Odkop od branky hostí.
19'
Costa si doběhl pro nepřesný míč a v pohodě jej bere do rukou a hodem rozehrává na své spoluhráče v obraně.
18'
Hosté drželi míč na levé straně, ale nakonec vrací hru zpět na polovinu, kde kombinují s míčem. Portugalsko je zatím ve své útočné snaze přímočařejší, než jejich soupeř.
16'
Nizozemci s míčem na vlastní polovině a zatím marně hledají cestu směrem k brance Portugalska.
15'
Zatímco Portugalcům ano a po rychlém útoku vyprodukovali centr před branku, který neoslovil žádného hráče hostí.
14'
Nicméně ten je jakoby stále zaskočen brzkým vedením svého soka a zatím se jim nedaří konstruktivně útočit.
13'
Portugalci se nyní snažili na polovině Nizozemska kombinovat, ale nakonec jejich snaha nepřinesla nic kloudného a nyní je na míči jejich soupeř.
11'
Dilrosun to zkusil ze standardní situace přímo na branku a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Míč zamířil jen kousek nad branku.
10'
Leite se vrhl pod nohy Matusiwy a je prvním hráčem, který vidí žlutou kartu!
9'
Centr z levé strany měl úmysl někoho najít před brankou, ale míč šel do míst, kde nebyl nikdo z řad hostů.
8'
Konkrétně Kluivert se pokoušel dostat do šance, ale Correia jej dokázal čistě ubránit.
7'
Nizozemci se postarali o první rozruch před brankářem Costou, ale nedokázali přesněji zakončit a rozruch byl nakonec předčasný.
6'
Fernandes byl faulován u postranní čáry, když do něj skluzem zajel Matusiwa. Následně faulujícímu hráči důrazně domlouvá hlavní sudí, že příště tohle nehodlá tolerovat.
5'
Mota vystřelil přes clonícího hráče, ale jeho křižný pokus směřoval do zázemí.
3'
Tak uvidíme, co se začátkem zápasu udělá tato brzká branka Portugalska.
2'
Obránce Hoogma podcenil situaci a nedokázal přesněji nasměřovat malou domů. Mota se následně pokoušel doběhnout míč, ale brankář dobře vyběhl a zneškodnil mu zakončení, nicméně nikým nehlídaný míč doběhl FABIO VIEIRA, který jej dorazil do prázdné branky.
1'
První pokus domácích, kteří vyslali dlouhý míč na levou stranu, ale byl až moc dlouhý.
1'

Portugalsko: Diogo Costa – Correia, Queirós (C), Leite, Tavares – Florentino – Ferreira, Fernandes – Vieira, Carvalho, Jota.
Náhradníci: Maximiano – Pereira, Pote, Leão, Bragança, Dalot, Ramos, Mário, Joelson Fernandes

Nizozemsko: Scherpen – Bakker, Hoogma, Schuurs, Zeefuik (C) – Gakpo, Matusiwa, Reis – Kluivert, Boadu, Dilrosun.
Náhradníci: Paes – Teze, Doekhi, Knoester, Floranus, Nunnely, Ekkelenkamp, Sierhuis, Zirkzee

Rozhodčí: N. Walsh – D. Potter, R. Macleod (všichni SCO).
V posledním kvalifikačním zápase se utkají dva týmy, které vévodí ve své skupině. Respektive Nizozemci jsou na první pozici s celkovým počtem 27 bodů a v kvalifikaci doposud neporaženi. Na místě druhém Portugalci, kteří mají o tři body méně a jednou prohráli a to právě v prvním kvalifikačním duelu s Nizozemskem.
Ovšem karty jsou již jasně rozdány a v tomto zápase už prakticky o nic zvlášť nepůjde.
Nizozemci mají jistý postup na ME a budou chtít dohrát kvalifikaci bez porážky. V případě, že by prohráli a Portugalci je bodově dotáhli, stále pro Nizozemce hovoří lépe bilance vstřelených a inkasovaných branek. Nizozemci nastříleli 45 branek, což je průměr pěti branek na zápas! Portugalci mají na svém kontě 27 vstřelených branek. Nizozemci navíc mají pevnou defenzívu, neboť inkasovali v devíti zápasech jen třikrát! Jejich soupeř celkem osmkrát.
Portugalsko každopádně zůstane na druhé pozici a v tzv. minitabulce druhých týmů, má již jistý postup na ME, takže jejich motivací bude jen oplatit svému soupeři porážku v prvním vzájemném zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.