Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Norsko - 16. listopadu 2021   17:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
80' Zulfugarli
1:2
(0:1)
Norsko
Norsko
4' Hove
Ázerbajdžán
Fotias – Kourompylia, Meintanas – Evangelou
Bakcell Arena, Baku
Norsko
Klaesson (GK), Heggheim, Evjen, Østrøm, Hagen, Edh, Breivik, Palumbo, Aga

Děkuji za pozornost. Mějte se hezky, na shledanou.

10:20.
Dnešní utkání mezi výběry do jednadvaceti let Norska a domácího Ázerbájdžánu skončilo 1:2 pro Norsko.

Odehrál se zajímavý zápas plný akce. Druhá půle byla více rozkouskovaná, díky zranění faulům a střídání. Za celý zápas bylo nebezpečnější Norsko, které také právem zvítězilo po gólech Hova a Sahraouie. Ázerbájdžán nicméně předvedl symatický výkon, na kterém může stavět do budoucna.
90+5'
90+5'
Z rohu se nepovedlo skórovat.
90+4'
Hráči Ázerbájdžánu se dožadují penalty, po nastřelené ruce, rozehrávat se bude ale roh.
90+4'
Ázerbájdžán se dostal na útočnou polovinu a bude zahrávat pravděpodobně poslední přímý kop utkání.
90+3'
Norové drží míč a chtějí si pohlídat si výsledek.
90+2'
Norský velikán Holm se pokusil vybojovat roh, to se mu ale nepovedlo.
90+1'
Na světelné ceduli svítí čtyřka. Budou se tedy nastavovat 4 minuty.
90'
Hráči v modrém se derou dopředu, ale norská obrana je v tuto chvíli neprostupná.
89'
Zraněný Mustafalev už nemůže pokračovat, střídat bude i Norsko.
87'
Rozhodčí vrací míč Norům a už se pokračuje ve hře.
86'
Hra byla přerušen, protože na trávníku leží zraněný Mustafalev.
85'
Pro změnu se dopustil útočného faulu jeden z norských hráčů.
84'
Ázerbájdžán se hnal dopředu, ale akce skončila pouze útočným faulem domácího kapitána.
83'
Ázerbájdžánu se nedaří překonat norský vysoký presink.
81'
Za roztržku o míč po vstřeleném gólu vidí Yildirim žlutou kartu.
80'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!

Po kombinaci okolo šestnáctky soupeře střílí ZULFUGARLI gól.
Asistence: Seyldov
78'
Daland zůstává ležet na trávníku, ale vypadá že to nebude nic vážného.
77'
Po rohu Norska byl ve vápně Ázerbájdžán závar. Nebezpečí odvráceno.
76'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gurbanli, přichází Yildirim.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Karakoc, přichází Mursalov.
75'
Žlutou kartu vidí za faul norský útočník Holm.
74'
Aliyev se svíjí na trávníku po předchozím souboji.
72'
Tenér norského výběru sáhl ke třem změnám.
72'
Po rohu byla písknuta ruka Aliyevovi. Norsko bude rozehrávat.
72'
Následuje další roh, rozehrává Mustafalev.
71'
Prudká rána Mustafaleva byla hostujícím brankářem vyražena na roh.
70'
Centr Karakoce mířil do vápna, ale v něm nebyl žádný spoluhráč v modrém.
69'
Ázerbájdžán rozehraje aut na útočné polovině.
67'
Karakoc leží na trávníku a jen těžce se zvedá po předchozím střetu s vlastním spoluhráčem.
66'
Ázerbájdžán rozehrává odkop od brány na krátko.
65'
Norsko kombinuje na své polovině a nepůjčuje hráčům v modré míč.
63'
Trenér domácích se pokusí změnit nepříznivý výsledek dvojím střídáním.
63'
Mustafaev si pohotově zpracoval míč a zakončil, bohužel pro něj hodně nepřesně.
62'
Leo Fuhr Hjelde vidí od sudího žlutou kartu.
61'
Hoveho nepříjemná rána končí v rukavicích brankáře Mehbaliyeva.
61'
Hráčům Ázerbájdžánu s enepovedlo vyuzžít autového vhazování z úrovně vápna a norové budou vykopávat od brány.
60'
Alekperov se opět dostal do šance z hranice vápna, jeho střela byla sražena na roh.
59'
Norský obránce Dland se pokusil překonat obranu dlouhým pasem, ale míč končí v zámezí.
58'
Krásnou průnikovou přihrávkou dostal Larsen Sahraouie do obrovské šance, ta se mu však nepovedla proměnit a gölman odvrátil na roh.
57'
Malá roztržka mezi hráči po faulu na jednoho z hráčů Ázerbájdžánu. Rozhodčí už krotí situaci.
56'
Ázerbájdžán rozehrál faul dloihým nákopem dopředu.
55'
Po promáchnutí Larsena se k míči dostal Sebulonsen, jehož rána byla vyražena brankářem.
52'
Tvrdý zákrok na půli hřiště, ale Christensen vyvázne pouze s domluvou.
51'
Hove se snažil přelobovat domácího brankáře, to se mu povedlo, bohužel pro něj přeloboval i bránu. Bude to odkop pro domácí
50'
Centr Mustafaeva byl zblokovaný a k míči se dostali hráči norského výběru.
49'
Do pěkné příležitosti se dostal Alekperov, který pálil za hranicí šestnácky, gólman jeho pokus srazil na roh.
48'
Do velké šance se po nahrávce Holma mohl dostat Larsen, ale řecký sudí píská ofsajd.
47'
Zajímavý pas do vápna od Hjeldeho vyboxoval domácí brankář.
46'
Druhá půle byla rozehrána hráči Ázerbájdžánu.
46'
Zatím jsme byli svědky poměrně zajímavého utkání, ve kterém hraje hlavní roli důraz. Týmy se střídají v aktivitě, ale celkově aktivnější a nebezpečnější byla norská jednadvacítka, která také po zásluze vede gólem Hoveho ze čtvrté minuty.
45+1'
45'
Za tvrdý zákrok vidí Sebulonsen žlutou kartu.
44'
Seyidov byl až moc důrázný a Norsko bude zahrávat volný kop zhruba na půlce hřiště.
42'
Norský kapitán Larsen se cpal do zakončení, ale domácí brankář Mehbaliyev ho nadvakrát skvěle vychytal.
41'
Roh byl velmi nebezpečný, ale domácí brankář skvěle vychytal hlavičku Holma.
41'
Hoveho centr z přímého kopu skončil v zámezí po odehrání obránci, takže bude roh.
40'
Faul ze zajímavé pozice si teď vyzkouší i Norsko po faulu na Holma.
39'
Norský signál z rohu byl precizní obranou v modrém odražen.
38'
Norsko mělo teď závar před branou Ázerbájdžánu, ale dokázali z něj vytěžit pouze rohový kop.
38'
Christensen svým centrem našel přímo hlavu Larsena, ten ovšem míč poslal přímo do rukou domácího brankáře.
37'
Centr Hoveho mířil sice do vápna, ale v něm byl pouze domácí brankář.
36'
Sebulonsen se po křídle dostal až do malého vápna. Jeho střela byla sražena na roh.
35'
Nákop Alekperova končí pouze u brankáře Christiansena.
34'
Norsko se teď dostávalo do zajímavé příležitosti, ale nepodařilo se jim vyslat svým útočník kloudnou finální přihrávku.
33'
Míč se teď přesouvá po hrací ploše dopředu a dozadu, jako při pingpongovém utkání, ani jeden tým není schopen delší dobu udržet míč na svých kopačkách.
31'
Agresivní presink hráčů Ázerbájdžánu nedovolí Norům kombinovat.
30'
Křídelník Sahraoui se snažil pobídnout dlouhým pasem Holma, ale k míči se první dostal domácí brankář a odkopl míč do autu.
29'
Do nebezpečné pozice se už už dostával Alekperov, ale norský obránce Daland ho vytlačil do zámezí. Norsko bude vykopávat od branky.
28'
Norsko bylo po dlouhém autu vytlačeno zpět na svou polovinu, kde nadále drží míč.
27'
Alizada vystřelil, ale trefilpouze zeď.
26'
U míče stojí Alizada a Valizada.
26'
Ze zajímavého místa bude rozehrávat Ázerbájdžán přímý kop po faulu na Alizada.
25'
Ázerbájdžán teď měl zajímavou příležitost, ale z hranice vápna mířil Alizada nepřesně.
23'
Ázerbájdžán bude rozehrávat po faulu na Valizada.
22'
Posledních pár minut je Ázerbájdžán aktiivnějším týmem, ale nedaří se mu vytvořit si žádnou střeleckou přiležitost.
20'
Gurbanli teď běžel málem sám na brankáře, ale nejenže se mu nepodařilo míč zpracovat, byl mu ještě odpískán ofsajd.
19'
Faul pro Ázerbájdžán na půli hřiště byl rychle rozehrán.
18'
Ázerbájdžán teď pěkně kombinoval, ale Alekperovi se nepovedlo odcentrovat.
17'
Norský nebezpečný centr z pravé strany byl dobrým postavením obrany zablokován.
17'
Domácí kapitán Hüseynli krásně a čistě obral o míč útočníka Larsena.
16'
Ázerbájdžán se snad poprvé dostal s míčem za půlku, ale střílený centr skončil v autu. Brankář Christiansen si tak vykopne od branky.
15'
Rohový kop si stáhl brankář Mehbaliyev.
14'
Norsku se daří kombinovat okolo půlicí čáry, následnou průnikovou přihrávku odráží obrana Ázerbájdžánu na roh.
13'
Po nákopu domácího brankáře domácí vyžadují faul na půli hřiště, ale rozhodčí nepíská.
11'
Krásný daleokonosný pas Dalanda si perfektně na prsíčka zpracoval Holm, ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Ázerbájdžán bude vykopávat.
10'
Norsko rozehrává od branky na krátko a snaží se vykombinovat presující hráče Ázerbájdžánu.
9'
Hjelde centroval míč, ale obránci Ázerbájdžánu ho dokázali zachytit.
8'
Rozehrávko od brány našel domácí brankář Mehbaliyev pouze hráče Norska.
7'
Norové teď kombinují na vlastní polovině.
6'
Hráčům Ázerbájdžán se podařilo zblokovat střelu Hoveho
5'
Norsko bude rozehrávat nepřímý kop zevnitř soupeřova vápna!
4'
Norsko právě vstřelilo branku!

Po krátké kombinaci na středu hřiště se Norům podařilo skórovat hned z první střely na bránu autorem gólu je JOHAN HOVE
Asistence: Sebulonsen
2'
Norsko vhazuje na úrovni vápna, ale Ázerbájdžánu se povedlo míč odvrátit zpět na aut.
1'
Norsko se ihned po rozehrání tlačilo do útoku, ale po dlouhém nákopu na Larsena byl odpískán ofdsajd
1'
Hráči už nastupují, Norsko dnes bude hrát v červených dresech, Ázerbájdžán v modrých.

Ázerbájdžán: Mehbaliyev – Karakoc, Hüseynli (C), Huseynov, Aliyev – Seyldov, Valizada – Alizada, Mustafalev, Alekperov -Gurbanli
Náhradníci: Samigullin (GK), Abdullazade, Guliyev, Yusifli, Abdullazade, Yildirim, Mursalov, Rzayev, Zulfugarli

Norsko: Christiansen – Sebulonsen, Kolskogen, Daland, Hjelde – Christensen, Hove, Mannsverk, Sahraoui – Holm, Larsen (C)
Náhradníci: Klaesson (GK), Heggheim, Evjen, Østrøm, Hagen, Edh, Breivik, Palumbo, Aga

Rozhodčí: Fotias – Kourompylia, Meintanas – Evangelou.
Preview
V šestém kole kvalifikační skupiny A na Euro U21 se utká výběr talentů Norska a Ázerbájdžánu.
Zápas se odehraje v hlavním městě Ázerbájdžánu – Baku na stadionu Bakcell Aréna.
Přestože domácím týmem bude Ázerbájdžán, favoritem utkání je jednoznačně výběr Norské jednadvacítky, který se nachází na druhém místě tabulky se ziskem 12 bodů a skóre 16:5 z předchozích pěti utkání.
Zatímco Ázerbájdžán U21 okupuje po pěti zápasech páté místo se ziskem pouhého 1 bodu a skóre 2:17.

Poslední dva zápasy Ázerbájdžán doma prohrál s celkovým skóre 1:8, kdy podlehli v obou případech doma Chorvatsku 1:5 a Rakousku 0:3.
Na druhé straně Norskému výběru do jednadvaceti let se v posledních dvou zápasech dařilo. Porazili 3:0 Estonsko 3:1 Finsko, oba zápasy hráli Norové také doma.